בקשת זיהוי: מי מכיר-מי יודע?

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
הריבצן
תושב קבע בפורום
בקשת זיהוי: מי מכיר-מי יודע?

הודעה על ידי הריבצן » 21:57 ,18 אפריל 2009, ש'

שלום לכולם
קיבלתי היום במתנה משהו שברווז טוען שלא בודקים לו בשיניים והאמת שפי שניים.
מי שנתן לי אותן, קיבל אותן לטענתו מחבר שבילה שנים ארוכות בשליחות ביפן, והביא אותן לאותו חבר משותף לפני יותר מ20 שנה.
הוא טוען שהן אמיתיות ועבודת יד. אני יכול לראות רק שהן עברו הזנחה והתעללות שאפילו בשביל סכין גילוח חד פעמי הן הגזמה.
אורך - מעט יותר מ60 ס"מ, ידית מעץ מכוסה בתיל שזור כמו בחרבות אירופאיות [ היה בכלל נהוג ביפן?]
יחד עם זאת, נראה שהלהב עובד ידנית בפטיש, אם כי בגסות שלא אמורה להיות ב"סכין יפני", עובי הלהב גם לא אחיד.
אודה לכולם על זיהוי
תמונה

הריבצן
תושב קבע בפורום

תמונת תקריב

הודעה על ידי הריבצן » 22:02 ,18 אפריל 2009, ש'

תמונה

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 22:44 ,18 אפריל 2009, ש'

זו "מצ'טה" תאילנדית לתיירים.
זה במרכאות כי למעשה היא בטח לא חדה והלהב עשוי מברזל פשוט.

יש לי גם אחת שהביא לי חבר מטיול, זה אחלה בתור מתנה אבל לא ממש הגדרה של סכין/מצ'טה.

Guest

הודעה על ידי Guest » 0:02 ,19 אפריל 2009, א'

צורת החרב היא של Dah תאילנדי או בורמזי. קשה לקבוע לפי התמונה האם זו חרב אוטנטית או תיירותית.
מייק

הריבצן
תושב קבע בפורום

תודה ו...

הודעה על ידי הריבצן » 0:40 ,19 אפריל 2009, א'

הDAH קוים לדמותה? מה השימוש, מה האיכות?,
איך בודקים אותנתיות? איזה סימנים?
הלהבים חדים עד כמה שלהב חלוד ושרוט יכול להיות. אני לא יודע אם הושחז במקור או על ידי מי שנתן לחבר שנתן לי. הוא בכ"פ לא השחיז אותן ממתי שהוא קיבל אותן - כאמור לפני כ20 שנה. מה שמביא אותי "לחשוד" באותנתיות הוא שהלהב לא אחיד בעובי, מה שמביא אותי לחשוב שאכן עובד ידנית בפטיש ולא הושחז פשוט באופן סדרתי מברזל/פלדה שנחתכו בשטאנץ. ואם אפשר לשאול עוד -
איך אפשר להסיר את החלודה בלי לפגוע בלהבים?
זה נכון גם לגבי סכין מטבח יפני מפלדה מרובדת שחמי קנה בזמנו והחלידה אצל חמותי בקופסא סגורה וכנראה לחה. בת הזוג בקשה ממני לשאול לגבי הסרת חלודה גם לגביה.
תוDAH מראש.

Guest

הודעה על ידי Guest » 8:45 ,19 אפריל 2009, א'

סוג החרבות הזה אינו התחום שלי, אני בטוח שמר google ימצא לך פתרונים. ואם סער יכנס לשרשור בודאי גם הוא יוכל לעזור.
לגבי ניקוי-רצים מספר שרשורים בנושא, כנס שם. חבל לפתוח עוד אחד.
מייק

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד