ניקוי להבים

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
polycros
תושב קבע בפורום
ניקוי להבים

הודעה על ידי polycros » 7:24 ,7 אפריל 2009, ג'

היי ח'ברה בקר טוב .

אז ככה , יש לי קוקרי בבית שנקנה בנפאל מאיזה כפרי , הקוקרי ראה הרבה שימוש
והלהב שלו מטונף בבוץ ועוד כולמני חומרים לא מזוהים, ככה שיש כבר שכבה של כמה מילימטרים
של לכלוך עליו , ניסיתי את השיטות שאני מכיר ולא הלך להסיר אפילו עשירית מהליכלוך,
שאלתי היא אם אתם מכירים שיטות לנקות ליכלוך מסיבי ועקשן או פשוט לקחת אותו למברשת
פלדה מכנית ולקוות לטוב .

תודה
איל

drorhermesh
נושא - כלים

קצת פירוט

הודעה על ידי drorhermesh » 10:06 ,7 אפריל 2009, ג'

מאחר ואנו בעונת ניקיונות האביב, יש לכולם שלל עצות סבתא לכל צרה וכתם. השאלה היא מה ניסית כבר? חומצה/בסיס, חום/קור, תפילה/קללה?

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 10:15 ,7 אפריל 2009, ג'

אם זה אורגני, תנסה אצטון.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 11:31 ,7 אפריל 2009, ג'

תתחיל עם הרבה מים חמים וסבון.אם יש לך גישה לזרנוק שמתיז בלחץ-גם כדאי לנסות.בהמשך-לפני אלימות גלויה-מה עם חומץ?לימון?ואח"כ אצטון.אם כל זה לא יכרסם במפלס הג'יפה-יהיה כאן מי שיציע את נשק יום הדין
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

polycros
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי polycros » 11:53 ,7 אפריל 2009, ג'

ניסיתי אצטון , מסיר שומנים (חומצתי) , לא עובד מוריד קצת אבל לא את השכבות הקשות , אני לא חושב שהלהב אי פעם נוקה ואני יודע בוודאות שהוא שימש למגוו פעולות חקלאיות כאלה ואחרות ן

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 12:08 ,7 אפריל 2009, ג'

כן-החברה עושים בזה הכל במשק החקלאי-כולל לשחוט בעלי חיים לארוחת הערב.בכל מקרה-השריה יסודית במי סבון חמים יכולה להיות הבסיס לקרצוף!
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 12:37 ,7 אפריל 2009, ג'

polycros כתב:ניסיתי אצטון , מסיר שומנים (חומצתי) , לא עובד מוריד קצת אבל לא את השכבות הקשות , אני לא חושב שהלהב אי פעם נוקה ואני יודע בוודאות שהוא שימש למגוו פעולות חקלאיות כאלה ואחרות ן
עוד לא נתקלתי בלכלוך שאי אפשר לנקות.

אולי תשים כאן איזה תמונה להמחשה אז אפשר יהיה להציע הנחייה מלומדת.

דוד

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:51 ,7 אפריל 2009, ג'

כשיכלו כל הקיצים, לא צריך להשחית את הכלי עם מברשת פלדה.
יש מה שנקרא "בופר" (BUFFER), ניתן להשיגו בחנויות כלי עבודה ואספקה טכנית בכל הארץ, כולל מתאם למקדחה. היתרון שבו הוא, שהוא ייצור חום מספיק בשביל להוריד ליכלוך עקשן, ובשילוב עם WD40 בהשרייה של דקה-שתיים וניגוב "חפיף" יוכל להשיג תוצאות טובות, ואת השאריות יהיה יותר קל להוריד.
הייתי מצרף תמונה אך אני לא מצליח למצוא לינק, צר לי. שלי נקנה בשז"ר לפני כמה שנים טובות במחיר של כ-120 ש"ח.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Guest

הודעה על ידי Guest » 20:44 ,7 אפריל 2009, ג'

לדעתי באפר לא יעשה את העבודה, עדיין מידי, אם כי יש דרגות שונות.

יש מוטות שפשוף שבזמנו נמכרו בעמותה מגומי או חומר אחר שאיתם ניתן להוריד כתמים עקשניים, יתכן שיסייע, גם צמר פלדה פשוט ושמן או WD40 יכולים לסייע.

נראה מתיאורך ש"הכל כתם"... :wink:

בהצלחה...

drorhermesh
נושא - כלים

גישות שונות

הודעה על ידי drorhermesh » 21:11 ,7 אפריל 2009, ג'

למעשה ניתן לתקוף העניין באופן מדעי. הייתי מוותר על מסיר שומנים יעודי ומשתמש בחומץ, שהוא בקבוק חומצה במחיר של 5 שקלים. אופציה אחרת עם ריח יותר נעים הוא חומצה ציטרית, הידועה יותר בשם מלח לימון. קונים בסופר בכמה גרושים ויוצרים תמיסה ע"י ערבוב עם מים.
אם החומצה נכשלת נעבור לצד השני של הספקטרום - בסיס. סודיום ביקרבונט נמכר כסודה לשתיה ובערבוב עם מים מייצר מימן פחמתי שהוא בסיס. בסיס חזק יותר, אם אני מבין את ההרכב נכון, הוא wd40. תרסיס השמן הידוע מכיל אחוז ניכר של שמן מינרלי ונחשב בעל יכולת "חדירת לילכלוך" גבוהה מאוד (למרות שהוא גם מוריד ציפויים וגימורים עדינים). שמן מינרלי הוא, אם אינני טועה, מה שמשמש בשלב ה"גירוז" של רובה בצה"ל.

בשני המקרים השרייה של יום צריכה לפרק כמות רצינית של ג'יפה. עדיף בטמפרטורת החדר שכן חום מאיץ תהליכים. המרינדה האחרונה שיש לי להציע היא נפט, אך אינ לא זוכר למה הוא עובד (רק שהוא עובד).
התהליכים האלה לא יקרים במיוחד והם יותר נעימים לסכין ממברשת ניקוי, אני רק מקווה שתוותר קצת מתכת אחרי כל האמבטיות האלה...

dBu24
בלייד ראנר

Re: גישות שונות

הודעה על ידי dBu24 » 21:25 ,7 אפריל 2009, ג'

drorhermesh כתב: .. המרינדה האחרונה שיש לי להציע היא נפט, ..
סולר הרבה יותר אפקטיבי מנפט. זה לא סתם ניחוש אלא ניסיון אמיתי. קצת מסריח (גם נפט די מסריח) אבל מוריד הכל.

דוד

drorhermesh
נושא - כלים

וההסבר...

הודעה על ידי drorhermesh » 21:34 ,7 אפריל 2009, ג'

נפט הוא שמן בעל מולקולה קטנה. הוא מתחבר עם שמנים בעלי מולקולות גדולות יותר ולמעשה ממיס אותם. מכיוון שהוא נוזלי קל לנקות אותו אחרי שהוא המיס את השומן המקורי. מולקולת הסולר אף קטנה יותר (אם כי מעט יקרה יותר). היא תקשר אל מולקולת הנפט (או שומן אחר) ותקל על הניקוי שלו. בנסוף אם משאירים משהו רטוב בסולר באוויר הפתוח הסולר יתאדה לבד.

הזהרת השף, התערובת של נפט וסולר היא דליקה יותר מכל אחד לבד. נא לבצע את הניסויים במקום מאוורר.

polycros
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי polycros » 12:09 ,8 אפריל 2009, ד'

את ה-wd40 ניסיתי ללא הצלחה , הסכין כרגע גיגית עם מיים חמים וסבון נקווה שזה יעבוד אם לא נעבור לשאר העצות , אני אצרף תמונה שתראו על מה מדובר
תודה לכולם על העצות אני יעדכן אותכם בממצאים שלי.

איל

KD2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי KD2 » 13:37 ,8 אפריל 2009, ד'

אי אפשר להגיב ברצינות ללא תמונות , שיטות יש אינסוף.

polycros
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי polycros » 19:54 ,14 אפריל 2009, ג'

אהלן חברה
צירפתי תמונות של הלהב המדובר אני מקווה שהדבר יעזור לכם לעזור לי

[/img]

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 23:14 ,14 אפריל 2009, ג'

אין תמונה ואין בטיח- נסה שוב

לפני שאתה שולח את הפוסט, לחץ על "תצוגה מקדימה". יש תמונה, הכל בסדר. אין תמונה, לא בסדר אז צריך לעשות "טראבלשוטינג"
:roll:

דוד

הריבצן
תושב קבע בפורום

נוזל בלמים - סע בזהירות

הודעה על ידי הריבצן » 1:08 ,19 אפריל 2009, א'

נשק יום הדין מבחינתי הוא מה שמכונה בטעות שמן ברקס - אותו נוזל בלמים אדום
יכול להוריד גם דברים שאתה לא רוצה ממתכת כולל השחמה
להשתמש בזהירות, לנקות הכל אח"כ ולשמן היטב.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 15:23 ,19 אפריל 2009, א'

אם זו שכבה של בוץ ושומן יבש ביחד, ואתה רק רוצה לחשוף את פני המתכת המקוריים בלי תקוות לקבל על הכלי מליונים במכירה פומבית- פשוט גרד את זה עם איזה כלי. אני הייתי מנסה שפכטל זול, או סכין חמאה. גירדתי בעבר דברים כאלה. אחרי שמקלפים פינה אחת או שתיים, זה כמו צבע שיורד מפח. אחר כך תוכל לעבור עם איזה נייר לטש ולהחליק את השריטות. פטינה חדשה תוכל לעשות עם החומץ שקנית קודם...

בהצלחה

polycros
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי polycros » 7:35 ,20 אפריל 2009, ב'

ניסתי את הענין עם השפכטל רעי וזה עבד עד שלב מסויים
ואז הפסיק , בתקווה אני יעלה את התמונות בימיים הקרובים בהצלחה הפעם ותראו על מה אני מדבר.

drorhermesh
נושא - כלים

מה שחשבו

הודעה על ידי drorhermesh » 13:58 ,21 אפריל 2009, ג'

מה שחשוב זה לא לאבד תקווה. הצלחתי השבוע להוציא את הריח מתיק שהיה חצי שנה בהודו. הכל אפשרי!

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים