צריך הסבר על אבני השחזה ושחזור סכינים.

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
venom3000
נושא - כלים
צריך הסבר על אבני השחזה ושחזור סכינים.

הודעה על ידי venom3000 » 22:16 ,6 פברואר 2009, ו'

יש מספר דברים שמעניינים אותי.
נתקלתי בהרבה שרשורים כאן בנתונים שמתקשרים לאבני הונינג כאלה ואחרות כמו גודל גרגר,
קשיות ומספר (800?) שלפשרו לא הצלחתי לרדת... :oops:
האם מישהו יכול בבקשה לשפוך אור על העניין בשבילי :?:
הסיבה המרכזית שאני שואל היא שאני שוקל לרכוש מספר אבנים ואני מתלבט איזה אבנים ישרתו את המטרה (השחזת מספר סכינים כהים כמעט לחלוטין) הכי טוב...
בנושא אחר אבל קשור, יש לי מספר סכינים באוסף שקיבלתי במצב לא מדהים (שריטות וחבורות למיניהן) ואני מעוניין לנסות "לנקות" אותן.
הסיבה שאני לא יכול לשלוח אותן לאדם מקצועי שיחדש אותן היא בעיקר חוסר בתקציב (צה"ל לא משלם מדהים לחיילים בשירות סדיר) :( .

תודה מראש לכל העונים.

נ.ב. אני מתנצל מראש אם אני לא אוכל להשיב חזרה בזמן הקרוב מסיבות שכבר הזכרתי למעלה, אבל היו בטוחים שאני קורא הכל (אני גולש לפורום בין פעם לפעמיים ביום).

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 22:40 ,6 פברואר 2009, ו'

vini vidi vadis
נערך לאחרונה על ידי רוחו_של_TC ב 14:18 ,3 מאי 2009, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 11:52 ,7 פברואר 2009, ש'

למה לפתוח נושא חדש כשיש כבר שרשור קיים?
זה מזהם את הפורום ומקשה על ניוות בו.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 15:44 ,7 פברואר 2009, ש'

שיחזור זה כבר מעבר לנושא ההשחזה, שאכן קיים נושא שלם עליו.
באשר למספר, הוא מציין את גודל הגרעין במיקרון (יחידת מידה לגודל, בדומה למילימטר, רק עשירית או מאית ממנו אם איני טועה).

שיחזור הוא עניין של ידע, ולא מומלץ לעשות משהו שאינך בטוח ב-500% שכדאי לעשות ושתצליח לעשותו היטב.

מומלץ לנסות לעשות פרוייקטים דומים על סכיני "איכות נמוכה סיני" לפני שתעבור לכלים החשובים והרציניים יותר.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 20:25 ,7 פברואר 2009, ש'

הפוך, גוטה- הפוך...

סקלת ה- GRIT דומה לסקלת ה- MESH לרשתות סינון: המספר הוא מספר הגרגרים לאיצ' מרובע או משהו דומה. ככל שהמספר גדול יותר- הגרעין קטן יותר (ואז נכנסים יותר ממנו לאינצ' מרובע)
אם אני זוכר נכון יש כמה סקלות (רק המספר, או המספר עם האות P), ניתן לראות טבלה למשל בקישור הבא:
http://www.seabean.com/polish/GritScales.pdf
לפי הטבלה אבן של 8000 או 12000 מורכבת מחלקיקים תת-מיקרוניים, ואבן של 1000 מגרעין שמעל למיקרון.

שבוע טוב

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ואורח אחד