שאלה ביחס לקאטנה

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
שיקו
חדש בפורום
שאלה ביחס לקאטנה

הודעה על ידי שיקו » 20:01 ,5 דצמבר 2008, ו'

מה ההבדל ביין חרב אותנתית לחרב פרקטית?
תודה מראש!

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 20:32 ,5 דצמבר 2008, ו'

התשובה נמצאת בשאלה- אני מתנצל מראש בפני כל המבינים לעומק בתחום.

אני מבין שאתה עדיין מתעסק בקאטאנות

אז די פשוט- קאטאנה אותנטית נעשתה ע"י חרש חרבות שמוכר ומיומן לעסוק בכך (ראה ערך קיל ביל -האטורי אנזו- לא באמת קיים אדם כזה אבל דוגמא נחמדה) ונעשתה בדרך המסורתית.
בניגוד לנפחים האירופאים שהיו בעלי מעמד ביניים, היה הנפח היפני שיצר את הקאטאנות איש חשוב ששמורים לו ורק לו חלקים בעשיית חרבהיו לו כמה שוליות בד"כ אבל את המעמד לו היה ניתן להעביר רק על פי ידע. ברגע זה אני מתייחס רק לקאטאנה, ישנן חרבות אותנטיות נוספות כגון שין גאנטו ( חרב צבאית) או טאצ'י.

פרקטית כשמה כן היא, יצרו אותה למה שנקרא battle ready. היא יכולה להיות חרב יצוקה מפלדה מספיק חזקה שנעשתה ע"י פול צ'ן או קולד סטיל או אפילו רודי שלנו :D

התחום הזה חלש אצלי ויש פה אנשים נוספים שיודעים הרבה יותר. מה גם שאני מציע לך לעשות חיפוש קטן בפורום אולי יש פה קצת מידע על זה

sagiexe

תרשה לי להוסיף עוד כמה דברים

הודעה על ידי sagiexe » 0:58 ,6 דצמבר 2008, ש'

החרב המקורית עשויה מתערובות פלדה שעוברות מדור לדור במשפחה ולכל משפחה יש את הסוד שלה.
לוקח בערך חצי שנה לנפח ושני שוליות ליצור חרב אחת ואז היא מועברת למלטש חיצוני.
אחר כך היא עוברת למאסטר נוסף שיאשר אותה.
חרב כזאת מתחילה ב 50000 דולר ובכל מקרה לא ששים להוציא אותה מיפן.
החרבות הפרקטיות הן חרבות לעניים (למרות שיש כאלו שמגיעות לכמה אלפים טובים של שקלים) ויש כמה חברות שמייצרות אותן.
מן הסתם איכות הלהב לא גבוהה, החרב לא יכולה לעמוד במשימות קרב קשות, אבל הן יפות, מאוזנות וחזקות ומעולות לתרגילי חיתוך.
אם אתה שואל אותי, אז במקום להשקיע סכום של 4000-5000 ש"ח בחרב של קולד סטיל, עדיף לבקש מרודי (מבחינתי נפח הפורום) לעשות לך חרב בהזמנה אישית. תאמין לי....נגעתי בלהב שהוא הכין. פי מאה יותר טוב מכל פול צ'אן.

שיקו
חדש בפורום

תודה רבה

הודעה על ידי שיקו » 12:39 ,7 דצמבר 2008, א'

תודה על התגובות חברים....

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים