SOG Access Card ו"אולרי כרטיס"

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
SAAM007
תושב קבע בפורום
SOG Access Card ו"אולרי כרטיס"

הודעה על ידי SAAM007 » 23:40 ,28 נובמבר 2008, ו'

אולי משהו יודע באיזה שנה החל השיווק של האולר הנ"ל (Sog Access Card)?

אני עושה "מחקר" קטן בנושא של "אולרי כרטיס".
אני מאוד אוהב אולרים של ויקטורינוקס (כידוע) ובין השאר ישנו ה SwissCard של Victorinox. יש לי כבר 4 דגמים (שונים) של ה SwissCard (וגם 2 קליפסים שונים שבעיקרון נמכרים כדגמים שונים - אבל בשביל לחסוך עליות פשוט רכשתי את הקליפסים בנפרד - אז בעצם אפשר להגיד שיש לי 6 דגמים שונים) וה-5 בדרך (ואז ישאר לי עוד וריציה אחת שאין לי - ה SwissCard Classic שנמכר היום בחניות - כמה שזה מצחיק - זה הכי זמין אבל תמיד אני מוצא את עצמי רוכש פרטים אחרים "נדירים יותר" בכסף שאני מקציב ולא הולך לחנות ופשוט קונה אחד בכ 100 ש"ח או כמה שהוא עולה היום)
כמו כן יש לי גם "אולר כרטיס" של חברת ToolLogic שידוע לי שיצרה "אולרי כרטיס" שנתיים לפני ה SwissCard הראשון. (ויש לי עוד "אולר כרטיס" שנמכר כאולר של Wenger אבל בעצם הוא לא - הסיפור בהזדמנות אחרת).

אני רוצה לברר את המקור של הרעיון. אני יודע ש ToolLogic יצרה את "אולר כרטיס" כבר ב 95.
אבל אני לא יודע אם ה Access Card של Sog הגיע בעקבות ToolLogic או לפני ?
(היה גם "אולר כרטיס" בסגנון של SwissCard של SOG שנמכר במשך שנה אחת בלבד בארה"ב בלבד ומאוד נדיר אבל אני לא זוכר בדיוק באיזה שנה... אני צריך למצוא את המידע שכתבי בזמנו שחקרתי את הנושא והפסקתי מסיבה שאינני זוכר ולא המשכתי. עכשיו אני חוזר לסיים את העבודה).

אם ידוע לכם על עוד "אולר כרטיס" שכאלה שיוצרו לפני ה Tool Logic (כבר ב 95) השמח לדעת.
כיום יש המון חברות והמון "חיקויים" אבל אני מחפש מי חשב על זה ראשון (כנראה ToolLogic).
[url=http://victorinox.saam007.com/gallery.php]תמונות מאוסף ה Victorinox שלי[/url]

sagiexe

אני שמח לבשר, שטול לוג'יק היה הראשון אבל....

הודעה על ידי sagiexe » 2:16 ,29 נובמבר 2008, ש'

מבחינת מולטיטול, טול לוג'יק הוציאו את הרעיון ראשונים.
בסוף שנת 95 הייתי בארה"ב וזכיתי לקנות אחד וכן להיות עד להשקה.
אבל, שיטות שונות של סכין בתוך כרטיס אשראי קיימות עוד לפני.
ישנם כרטיסי אשראי שהם סכין בלבד וזה רעיון שקיים לפני המולטיטול..

אגב...את היפיוף הזה אתה מכיר?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0111758297

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 11:55 ,29 נובמבר 2008, ש'

תודה על התשובה. זה מה שחשבתי.
אני מודע לזה שהיה סכינים בתוך כרטיס אשראי לפני ה ToolLogic אבל פשוט ה SOG Access Card הוא בין השניים - בין סכין לבין מולטיטול כי יש לו את כלים נוספים חוץ מלהב - דרך אגב היה לי אותו לכמה חודשים ואז החלפתי אותו בביונט של קלטצ'. הוא לא דק מספיק בשביל להשים אותו בארנק (במיוחד לא עם הקליפס שלו) אבל הוא היה דק מספיק להשים אותו בכיס ושהוא לא יפריע (וכמובן שהוא היה חד מאוד ונפתח מהר ביד אחד).

פשוט לסגור פינה אם משהו יודע מתי החל השיווק של ה Access Card אני ישמח לדעת.

ובקשר לשאר הכרטיסים של ToolLogic: אני מדי פעם נכנס ומסתכל במה הם מוצאים - יש להם רעיונות מעולים. לי יש רק את הכרטיס Tool Lite Deluxe ואני לא כל כך אוהב אותו בגלל הגימור הגס שלו. אבל הוא (ובכלל הכרטיסים של ToolLogic) הרבה יותר מסיבים ועמידים מהכרטיסים של Victorinox.
[url=http://victorinox.saam007.com/gallery.php]תמונות מאוסף ה Victorinox שלי[/url]

sagiexe

איפהשהו מתחבא אצלי הכרטיס שקניתי ב 1995

הודעה על ידי sagiexe » 12:45 ,29 נובמבר 2008, ש'

אם אמצא אותו אשמח לפרסם תמונות.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:01 ,29 נובמבר 2008, ש'

אני מכיר את האקסס-קארד מסוף שנות התשעים, מתי בדיוק אינני זוכר.
אגב, להבנתי קדם לו ה"SPYDER-CARD" של ספיידרקו.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 18:17 ,29 נובמבר 2008, ש'

ברווז כתב:אני מכיר את האקסס-קארד מסוף שנות התשעים, מתי בדיוק אינני זוכר.

תודה.
ה Spydercard הינו Folding knife בלבד ואילו ה Access Card משלב בו גם פינצטה/מברג/קיסם וזאת הסיבה שאני מתעניין ב Access Card.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:05 ,29 נובמבר 2008, ש'

יש לי את האקסס קארד...בזמנו הוא היה סכין גיבוי בארנק שלי, למקרה שאשכח את הראשית בבית. פעם אחת הוא אכן נקרא לשירות.
אבל הרבה מים זרמו בקישון מאז, והוא יצא לגמלאות.
הכלים של טול-לוג'יק לא ממש מצאו חן בעיני, אני נוטה להתייחס אליהם יותר כקוריוז מאשר ככלי לגיטימי. אולי ללא שום סיבה מוצדקת.
הסוויס-קארד אכן לא הכי עמיד בעולם, נשיאתו בארנק גרמה לו לסדק מעצבן באיזור האכסון של הסכין, ועתה היא לא יושבת בו כמו שצריך לצערי. אך לא נורא, ממילא אין לה לאן לברוח :twisted:
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 1:04 ,30 נובמבר 2008, א'

SAAM007 כתב:
ברווז כתב:אני מכיר את האקסס-קארד מסוף שנות התשעים, מתי בדיוק אינני זוכר.

תודה.
ה Spydercard הינו Folding knife בלבד ואילו ה Access Card משלב בו גם פינצטה/מברג/קיסם וזאת הסיבה שאני מתעניין ב Access Card.
באקסס קארד של סוג אכן משולבים כלים נוספים אבל העיצוב שלו מועתק באופן ברור מהספיידרקארד שעל עיצובו חתום הישראלי אדוארד ברדיצ'אנסקי ז"ל (שגם עיצב את דגם ה"שברייה" לספיידרקו).

תוספת עריכה: אם כבר קצת היסטוריה, לחברת TEKNA שהתפרסמה בסכיני הי-טק מיוחדות עוד בשנות השמונים היה כרטיס פלסטי עם להב רחב נשלף קדימה, בדחיפת לחצן. הופיע גם באחד מסרטי סטיבן סיגל.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים