התלבטות קטנה

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
stuner
חדש בפורום
התלבטות קטנה

הודעה על ידי stuner » 12:04 ,28 נובמבר 2008, ו'

שלום חברים.
אני מתלבט אם לרכוש spyderco או cold steel.
הדגם שמדבר אלי הוא recon1 של cold ואולי delica4 של spyderco או משהו דומה.
ראיתי הדגמות ביוטיוב של מה שעושים ל recon1 וחבל על הזמן איזו התעללות,הייתי מעוניין לדעת מה נחשב לכלי יותר איכותי כי אצלי הוא לא הולך לשבת במגירה,מה אתם ממליצים? cold או spy ? :?: :?: :?

תודה רבה לכל העונים.[/b]
אני יודע שאינני יודע ולכן אני חכם!

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 14:57 ,28 נובמבר 2008, ו'

דעה אישית בלבד:

ספידרקו הוא שם של מותג איכות כמו קולד סטיל.
הקולד סטיל הוא פלדה AUS8 , יש לך מבחר גדול יותר של תצורת להב לבחור. האולר הוא גדול יותר באורך הכללי , ובאורך הלהב, גם יותר עבה ב1מ"מ .
הספיידרקו הוא פלדה VG10 או ZDP189 ההבדלים העיקריים בין דגמי הDELICA הוא חומר הידית
, יש דגם אחד עם פלדה ZDP , יותר קצר מהקולד סטיל באורך הכללי ושל הלהב ודק יותר .

מעבר לזה ששניהם מותגי איכות אני לא מכיר ואין לי נסיון עם הפלדה ZDP189 ולא עם הAUS8 , אני משער ששתי הפלדות האלה לאא פחות טובות מVG10 מניסיון עם סכינים קודמות של ספידרקו עם פלדה VG10 הייתי הולך על זה, מבחינת תצורות הלהב והצורה הכללית של הסכין הייתי הולך דווקא על קולד סטיל. נראה קצת מרשים יותר . דרך אגב יש לקולד סטיל אופציה להחליף צד לקליפס החגורה שזה גם יתרון לעומת הDELICA

אני אישית מצא חן בעיני מאוד הקולד סטיל, אני אוהב את ספידרקו אבל אף פעם לא משך אותי דגם הDELICA יש להם דגמים אחרים שאני אוהב יותר כמו הRESCUE שלעבודה הם מעולים בגלל להב SHEEPFOOT שאני מאוד אוהב .

stuner
חדש בפורום

תודה רבה משחיז

הודעה על ידי stuner » 17:18 ,29 נובמבר 2008, ש'

הכיוון שלי באופן כללי נוטה לעבר ה cold אבל ציפיתי לעוד תגובות של בעד או נגד בכדי שהשיקול בקניה יהיה יותר פרקטי ופחות מה שהעין אוהבת.
כנראה שכולם עוד בתרדמת מהפסוליה והחמין של שבת :lol: :)

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:58 ,29 נובמבר 2008, ש'

אישית אני לא מאוהב ב-AUS8, יכולת שמירת החוד שלה לא טובה מספיק לטעמי.
לקולד-סטיל יש נעילה טובה יותר לדעתי, אני אוהב את הסגנון נעילה הזה יותר מאשר ליינרים ולוק-בק, אבל הספיידרקו נהדרת לשימוש כללי ולעבודה.
בסופו של דבר, אתה צריך להגדיר את השימוש בסכין לעצמך ולנו כדי שנוכל לעזור יותר טוב.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

stuner
חדש בפורום

קשה לי עם הניק שלך

הודעה על ידי stuner » 18:22 ,29 נובמבר 2008, ש'

באמת
:) :)
אחרי שרואים סרטים/סרטונים על ציד של ברווזים זה גורם לי לחייך כשאני נתקל בניק כזה,אתה יודע-פויינטרים/גולדנים/לברדורים/רובי ציד/משרוקיות/ואפילו ראיתי ביוטיוב ציד ברווזים עם קשתות,לראות ולא להאמין איך אפשר ליירט ברווזים קם קשת :lol:

טוב לענייננו-כפי שהצהרתי הכלי לא הולך לנוח אצלי במגירה והוא יאלץ להתחכך באינטימיות שאין לה אח וריע עם-צינורות טפטפה/צינורות מרירון/תקשורת/פלסטיק קשיח של אינסטלציה/ענפי עצים/חוטי חשמל/חבלים/בקיצור הוא יעבוד קשה מאוד,אני חייב משהו עמיד שלא אצטרך להגיע לחנות ולרטון לעבר המוכר-שמע מכרת לי חרא שלא שווה שקל,תן חדש!
אני זקוק למשהו חזק ועמיד!
אה ועוד משהו,רצוי ביותר שמי ים לא יגרמו לו לאבד את שלוותו,אני הרבה בים.

תודה חבר ושבוע טוב לך ולכולנו.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:55 ,29 נובמבר 2008, ש'

אין שום דבר מצחיק בציד ברווזים :evil: .

היה לאחרונה פה דיון בנוגע לסכין של ספיידרקו שעמידה בפני מי מלח-הטאסמן סאלט, בצע חיפוש.
בנוסף,תוכל להביט כאן על הדגם הנ"ל.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:56 ,29 נובמבר 2008, ש'

מחקתי את התגובה הקודמת שלי לאחר שראיתי מה אתה הולך לעשות עם האולר הייתי מציע לך בכלל ללכת על מולטיטול , חוטי חשמל ענפים וצנרת אינסטלציה אישית הייתי מעדיף לחתוך עם משור , חבל על הלהב לאורך הזמן. ויצריך אותך להשחיז באופן תכוף יותר , למרות שלהב משונן יכול לעשות את העבודה טוב מאד גם כן אבל אני כבר מזמן לא חותך פחיות משקה .

חבלים וצינורות השקייה אין בעיה בכלל עבור שניהם קח להב משונן ולא תראה ממטר את החבלים או צינורות ההשקיה , הרבה בים לך על הספיידרקו VG10 עם ידית סטיינלס דעתי האישית בלבד (אותי לא אכזב מעולם). לא יודע איך ZDP בים כי לא ניסיתי ומעולם לא היה לי אולר עם פלדה זו . כמו כן לא ניסיתי מעולם AUS8 בים .

לפי סוג העבודה בכלל אולי הייתי הולך על דגם כמו ההרפי של ספיידרקו להב מעוקל למטה משונן מצויין לחיתוך חבלים וצינורות השקייה , נוח בטירוף למטלה הזו לדעתי. גם יכול להיות טוב עבור ענפים לא גדולים ועבים במיוחד בגלל העיקול כלפי מטה פעולת החיתוך הרב יותר נוחה עם פחות לחץ על הלהב כלפי מטה שאתה נאלץ להפעיל עם להב ישר.

stuner
חדש בפורום

תודה משחיז ותודה ברווז

הודעה על ידי stuner » 19:37 ,29 נובמבר 2008, ש'

מולטי טול כבר יש לי ובאמת מה שעשיתי איתו ולא התאכזבתי חבל"ז.
אבל המולטי אינו נוח (החיקוי שיש לי)לעבודה,אינו נפתח ביד אחת ודי מסורבל,לכן רציתי אולר טוב,אז נכון שהוא לא יחתוך גדרות תיל/ישלוף מסמרים/ינסר ענפים,כמו המולטי אבל לפחות בחיתוכים בסיסיים יעשה את העבודה בנוחות ועם יד אחת בשליפה/פתיחה/סגירה/החזרה לנרתיק,(אצלי לכולם יש נרתיק עור).
נקודה חשובה נוספת עבורי היא פונקציית המחיר,אינני מוכן לשלם 800 ש"ח על אולר ולכן אני מחפש משהו נורמלי במחיר שפוי.

דבר אחרון-ממה שאני יודע ושמעתי מחברים קרובים שיש להם נגיעה לעניין: ברווז זה כשר וברווז צלוי זה טעים! :D :lol: 8) :P

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 21:33 ,29 נובמבר 2008, ש'

גילוי נאות: אין לי ולא היה לי מעולם אולר של cold steel

אני בעליו המרוצה של אולר tasman salt של ספיידרקו.
האולר, כמו כל סדרת ה- salt של ספיידרקו עשוי פלדת H1 דלת פחמן שמגלה עמידות מופלאה למדי למי-ים. חוץ מזה- האולר עובד אצלי יום-יום כמעט במגוון משימות: קילוף תפוזים, פתיחת אריזות, חיתוך חבלים חוטים וצינורות, גילוי תיילים (במקרה הרכבתי איזו משאבה ביום חמישי...)ניקוי דיונונים ועוד כמה.
הוא קל, נוח לאחיזה ולחיתוך, מהיר ופשוט לפתיחה וסגירה ביד אחת, ולשמחתי גם ביד שמאל (הצד המועדף עלי אישית). הקליפ מאוד נוח- אני נושא אותו בתוך הכיס עם הקליפ. הוא דק ובלתי מורגש כמעט בכיס. שמתי לו לולאה קטנה של שרוך שאפשר להשחיל בה את הזרת למקרה שעובדים במקום בו אסור לשמוט את האולר. החסרון העיקרי בהקשר השמאלי הוא שההשחזה היא ימנית (שיפוע יחיד בצד ימין, שינון בצד שמאל). זה מציק טיפה בחיתוכים מסוימים, אבל בהחלט נסבל.
מסתבר שהשינון שומר יפה על הלהב, ולמרות השימוש האינטנסיבי אני לא חש כל צורך להשחיז את הסכין כרגע. כשהרגע יגיע- זה יהיה אתגר מעניין... יש כל מיני משימות עדינות שכדאי לעשות עם להב חלק ולא משונן, ואותן אפשר לבצע רק עם הסנטימטר האחרון של הלהב, שהוא ישר... טיפה מציק, אבל בהחלט פשרה סבירה, כי כשמדובר בחיתוך גס וברוטלי זה כלי-כלי!
המחיר- לי היה מזל די רציני, כשמצאתי אותו באמזון ב- 30$. אולרים מהסדרה הזו נמכרים באינטרנט בסביבות 45-60$, תלוי בדגם ובכיוון הרוח. בטוח הרבה פחות מה- 800 שקל שלך.
כמו שהודיתי בתחילה- אני לא מכיר ולא התנסיתי ב- cold steel, אבל אולר לשימוש יומיומי במחיר סביר מפלדה טובה ועמידה לקורוזיה, בנוי פשוט, קל לניקוי ודורש תחזוקה מינימלית- הייתי הולך על ספיידרקו.

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 21:52 ,29 נובמבר 2008, ש'

שלום לכולם , ואחרי זמן מה שלא הייתי בפורם על אף שהתעדכנתי מדי פעם דעתי כדלקמן:

מעבר לדיון הטכני בנתוני שני הסכינים האיכותיות ללא ספק אני רואה מקום לאנטואיציה האישית שלך כמשתמש, אני לא יודע אם אתה קונה בארץ או מחו"ל אבל המלצתי לך ללכת לחנות ולבחון את שני הסכינים האלה, תחזיק אותם ותרגיש איך ישבו לך ביד. לעיתים קרובות צריך ואף מומלץ להתפשר על משהו תמורת נוחות או סגנון אישי במיוחד כאשר ההתלבטות נעשית בין שתי עולמות איכות בתחום
custom is a knife with spirit

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 23:23 ,29 נובמבר 2008, ש'

אני מצטרף לדעתו של רעי
אני מחזיק ביום יום ספיידרקו אנדורה להב משונן
ואני עובד איתו חותך חבלים בשניות צינורות השקייה השחורים האילו חותך כמו כלום
נוח מאוד עלה לי 400 שקל עם משלוח תענוג לעבוד איתו

תמונה

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 1:11 ,30 נובמבר 2008, א'

לא יודע איזה צינורות אתם חתכתם, צינורות הטפטוף איתם אני נאלצתי להתמודד היו קשים עד מאד לחיתוך וממש ניסרתי אותם עם הסכין שהיה לי אז (ספיידרקו פוליס משונן).
אחרי שלמדתי ראיתי שהרבה יותר קל לחתוך אותם עם מסור מסוכסך, מהסוג שיש בד"כ באולרים שוויצרים או בלדרמן, בד"כ משיכה אחת או שתיים מספיקות.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

קרמיט
אביר האפל

Reon 1

הודעה על ידי קרמיט » 17:31 ,30 נובמבר 2008, א'

אני מסכים אם המלצתו של סער ידידי.
בכל זאת אם להתלבט בין הSpyderco ל Cold Steel, אני ממליץ על ה Cold Steel. סוסי עבודה אמיתיים. בזמנו קיבלנו בעמותה DVD של Cold Steel שאני ממליץ לצפות בו.
אם אתה מעונין צור איתי קשר וואשלח לך את ה DVD.

רם (קרמיט)
054-5839459
ram.sidi@gmail.com

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 20:14 ,30 נובמבר 2008, א'

מריכף ומרירון- אין ספק שעדיף משור, צינורות טיפטוף אין בעיה עם אולר.
אישיתאני אוהב את הערס הקטן- משור מתקפל של ARS תוצרת יפן...
אגב-יש אולר שוויצרי כזה, מהגדולים עם הנעילה, שיש לו גם משור, לא?

stuner
חדש בפורום

תודה רבה לכל אלו שהשיבו לי!

הודעה על ידי stuner » 21:25 ,30 נובמבר 2008, א'

נכון לרגע זה החלטתי לרכוש את ה recon1 של cold ,יש לי חבר שעומד לשוב מארה"ב והוא כבר ישנע אותו אליי.
שוב תודה רבה בעד הייעוץ וההכוונה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים