מבקש עזרה וחוות דעת לגבי הסכינים שבתמונות

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
sagiexe
מבקש עזרה וחוות דעת לגבי הסכינים שבתמונות

הודעה על ידי sagiexe » 8:53 ,17 נובמבר 2008, ב'

לפורום המומחים שלום רב,
ברשותי כמה סכינים שהגיעו לידי ממש לאחרונה.
הייתי שמח אם תוכלו לתת את חוות דעתכם לגבי איכותם, שווים,
נדירותם, ערכם כפריט אספנות, יכולת עבודה וכדומה.
הסכינים הם:

מואלה טנטו - Muela tanto
אפינגהאם אילינוי - Effingham IL Made in USA EK
גיל היבן דאבל שאדאו - Gil Hibben Double Shadow
ביונט M-16 ?

תודה מראש,
שגיא.

תמונה
תמונה

תמונה
תמונה

תמונה
תמונה

ברווז
מנהל אתר

Re: מבקש עזרה וחוות דעת לגבי הסכינים שבתמונות

הודעה על ידי ברווז » 19:16 ,17 נובמבר 2008, ב'

sagiexe כתב:הייתי שמח אם תוכלו לתת את חוות דעתכם לגבי איכותם, שווים,
נדירותם, ערכם כפריט אספנות, יכולת עבודה וכדומה.
הסכינים הם:

מואלה טנטו - Muela tanto
אפינגהאם אילינוי - Effingham IL Made in USA EK
גיל היבן דאבל שאדאו - Gil Hibben Double Shadow
ביונט M-16 ?

תודה מראש,
שגיא.
מואלה. פירמה ספרדית שנפוצה בערך כמו מאזדה 3 בחניון של מפעל היי-טק. הערך שלה? לא משהו רציני. באשר לאיכות, לא החזקתי אחת ביד, אז אתן למנוסים ממני להגיב על זה.
"אפינגהם אילנוי"-מה עוד כתוב על הלהב?
אפינגהם, אילנוי זה מקום ולא פירמה. בדומה לסכיני שפילד, הנקראים באופן כללי על שם מקום מוצאם--שפילד, אנגלייה(בדיוק כמו לקרוא לג'יפ- ג'יפ, ולסלולארי- פלאפון).
גיל היבן. בעיקר משוייכים אליו סכיני פאנטאזיה מחד, והטלה מאידך.
הדאבל-שאדו חמוד, מעוצב יפה, הופיע פעם אחת אאל"ט בפרק של סטארגייט(...). באשר לערכו- לא יודע לענות לך. כנ"ל גם באשר לאיכותו. עצם העובדה שהוא נוצר כפריט מעוצב היטב (מה שמבחינתי מכניס אותו לקטגוריית הפאנטאזייה של היבן) אומרת לי שהוא עשה פשרות באיכות והשימושיות על מנת להגיע למוצר אסטטי. לא החזקתי אחד ביד עדיין.
ביונט M-16. זו כבר סכין רצינית, שתוכננה ככזו.
שווי זניח למדיי, אבל הרבה תמורה לאגרה כמו שאומרים.
אמנם הוא לא הכי נוח לגילוף ולא יעיל לקיצוץ הוא עדיין יכול לשמש כ"גרזן ללא גרזן" להורדת ענפים למטרת בניית מחסה, לחפור באדמה למציאת שורשים טעימים, ולעבור הרבה "התעללות" בלי הרבה בעיות.
אתן למומחים להוסיף עוד על דבריי.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 19:38 ,17 נובמבר 2008, ב'

החברה שמייצרת סכינים שנמצאת באפינגהם מדינת אילינוי ארה"ב נקראת EK, המיקום הקודם שלה היה בריצ'מונד שבווירג'יניה. חברה ידועה מאוד בסכיניה הצבאיות עוד ממלה"ע ה-2, הספציאליטה שלה זה סכינים עם ידית אינטגראלית שעליה כרוך שרוך צבאי, בד"כ ירוק או שחור. יש להם גם דגם COMMANDO שהידית שלו היא עץ. הדגם הספציפי שברשותך אינני מכיר, אך ככל הנראה, בידך סכין טובה מאוד.
Crocodile Dandy said: That's a knife!

sagiexe

תודה פטיש וברווז, הכיתוב המדוייק על הסכין הוא:

הודעה על ידי sagiexe » 20:30 ,17 נובמבר 2008, ב'

על הנדן: Handmade in usa ek commando knife co. effingham, illinois
על הלהב: korea worldwar 2 vietnam 1941 commando

השרוך שחור.

כמו כן, האם סכינים של גיל הייבן, גם הייצור הסדרתי, בהנחה שדגם מסויים כבר לא
מיוצר, שווים משהו ?

תודה,
שגיא.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 22:40 ,17 נובמבר 2008, ב'

היי שגיא,

כמו שאמר ברווז, הסכין הדו להבית היא באמת סכין פנטזיה לך יש את הגרסא הראשונה יש לי אחת כזו עם ידית מוזהבת סכין חדה אבל ממש לא לשימוש אם אני לא טועה עשויה מפלדת 420 אני קניתי אותה בארץ מחנות ב250 כחלק מעסקה על כמה פריטים לפני כמה שנים ונראה לי שזה המחיר שלה פחות או יותר כחדשה מחנות.

המואלה טנטו לא שונה משאר הסכינים שהחברה מייצרת הסכין בינונית, קלה מידי לטעמי והביצועים בינונים, לפני שנה מכרתי לחבר אחת ב100.

בנוגע לEK אשמח לראות אותה, אני לא יודע יותר מאשר נאמר פה על החברה, סכין צבאית סטנדרטית מהתמונה נראית טוב. ראיתי כבר אחת דומה לשלך אבל עם ידית עץ ולא חוט

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 0:27 ,18 נובמבר 2008, ג'

הדאבל שדואו מהסדרה המסחרית הראשונה של סכיני פנטזיה בעיצוב גיל היבן (למי שלא יודע - מעצב הבית של אימפריית קלינגון :wink: ), מתוצרת חברת יונייטד. הייצור לא היה רע בהתחשב בכך שלא ממש התכוונו שישתמשו בהן. יש להן ערך אספני בארה"ב.

EK - במקור יצרן יחיד בשם ג'והן אק שייצר סכיני לחימה ללוחמי ארה"ב במלה"ע II, הסכינים שלו שכונו your silent partner היו פשוטות ואיכותיות וזכו להצלחה רבה. אחרי המלחמה הפך לחברה קטנה וייצר בהתמדה עד שנות השמונים המוקדמות. הסכינים שלו עוצבו תמיד באותם קווים והיו לו מעט דגמים יחסית. מעולם לא נמכרו לזרוע צבאית כלשהי באופן רשמי אבל היו מאד פופולריות כרכש פרטי. הדגמים עם השרוך הם מהאחרונים שיוצרו ע"י חברת בלאקג'ק שרכשה את הזכויות של אק. השרוך היה מתוך מטרה להוזיל עלויות לחיילים כי הן כבר נהיו יקרות למדי. ידיות אחרות היו מעץ קשה ומיקרטה, הבואי היה דגם להב מאוחר והלהב היותר מקובל היה פגיון שטוח בעל גאומטריית חורפה טובה מאד. כשבלאקג'ק התמוטטו הם לקחו איתם גם את אק.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:38 ,18 נובמבר 2008, ג'

איך שכחתי את EK... :oops:
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים