זמן ניקל

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
Evil_smith
תושב קבע בפורום
זמן ניקל

הודעה על ידי Evil_smith » 13:16 ,4 נובמבר 2008, ג'

שלום לכולם :o
האם מישהו כאן עבד אי פעם עם ניקל? יש לי כמה שאלות על ניקל:
א) איך מבחינים אם המתכת שברשותי היא ניקל טהור או פלדת סטיינלס(או כל מתכת מעורבת אחרת)?
ב) האם היא מתכת אמינה( קושי, עמידות)..?
ג) בעצם אין לי שאלה שלישית אז אני סתם אנעים את זמנכם במידע שראיתי לפני כמה זמן בויקיפדיה..הידעתם(?) כי מטבע הניקל בארה"ב עשוי ניקל? די ברור אבל הידעתם(?) שכמות הניקל במטבע הניקל שווה יותר מערך המטבע עצמו???
ואם כבר אז יש לי שאלה..האם ניקל נחשבת מתכת יקרה יחסית??

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 14:03 ,4 נובמבר 2008, ג'

יצא לי לאכול לחם פומפרניקל, זה נחשב? :lol: :P
Crocodile Dandy said: That's a knife!

Evil_smith
תושב קבע בפורום

יכול מאוד להיות :)

הודעה על ידי Evil_smith » 19:32 ,5 נובמבר 2008, ד'

אממ זה תלוי ..מה הייתה דרגת הקושי שלו? הבנתי שפומפרניקל פריך מאוד ואי אפשר ליצור איתו כלום :wink:

חחח לא אני לא חושב שזה נחשב, אבל תודה בכל זאת. :lol:

Evil_smith
תושב קבע בפורום

שוארמה פשוט לא טעימה בלי סלט כרוב..עדיף לבן, אבל האדום בסדר.

הודעה על ידי Evil_smith » 19:34 ,5 נובמבר 2008, ד'

HELP ME! :? אני חייב לדעת הכל על ניקל...ניקל ניקל ניקל!!!!

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 22:14 ,5 נובמבר 2008, ד'

לגבי השאלה השניה שלך- ניקל לבדו אינה נפוצה כל כך לשימוש (אולי למעט במוקומה-גאנה), עד כמה שאני יודע תכונותיה המכניות (קשיות, עמידות בשחיקה) לא מזהירות. מה שכן מזהיר הוא הברק היפה שלה.
לגבי השאלה הראשונה- השיטה אולי הכי קלה היא לבדוק את צפיפות החומר- אם הגוש בידיך הוא מלבני אפשר למדוד ולחשב את הנפח, ואז לשקול ולקבל את הצפיפות (משקל בגרמים\נפח בסמ"ק). לניקל צפיפות של 8.9 גר' לסמ"ק, לפלדות כרום-ניקל צפיפות של 8 בערך. אם הצורה משונה- אפשר בשיטת ארכימדס (למלא כלי עד גדותיו, להעמיד אותו על מגש, להכניס את החתיכה פנימה, ולשקול במדויק את המים שיצאו מהכלי למגש- משקל המים בגרמים הוא נפח החתיכה בסמ"ק)
לגבי השאלה השלישית- המחיר הוא בערך 10$ לקילו, שזה פי 3 בערך מנחושת, פי 10 מאלומיניום, אבל רק 1/20 ממחיר הכסף. לא נורא יקר.
למה זה מעניין אותך כ"כ?

וסרמן
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי וסרמן » 19:44 ,6 נובמבר 2008, ה'

שלום רב
ניקל אינה נחשבת למתכת יקרה אך בעלת תכונות המקנות ברק לפני השטח של פלדה, ניתן לצפות ניקל על פלדה באלקטרוליזה ואכן טכניקה זו שימשה מהרבע השלישי של המאה ה 19 על מנת לצפות נדנים ומגיני ידיים בחרבות קצינים ומאוחר יותר גם להבים, איכות הצפוי וטיב האדהזיה תלויים בעיקר בטיב פני השטח של הפלדה והניקיון שלה לפני הציפוי ולכן גם רבים מהלהבים הראשונים שצופו בניקל סבלו מהתקלפות הציפוי.
לגבי זיהוי ניקל , אם אתה ממש מוכרח אתה יכול להביא לי את הפריט ואני אבדוק בדיפרקציית קרני X לנוכחות ניקל
אני משתמש בציפוי ניקל בעבודה ע"ל מנת לצפות כסף ואחת הבעיות שיש לי היא שהחומציות באמבט הניקל יכולה לגרום להתחמצנות הניקל ואז הוא מקבל גוון שחור כך שיש לשלוט על זמני הציפוי.
אשמח לספק פרטים נוספים

שחר וסרמן

Evil_smith
תושב קבע בפורום

תודה

הודעה על ידי Evil_smith » 20:53 ,6 נובמבר 2008, ה'

תודה לכל מי שענה! אתם בטח שואלים "מה לעזאזל הוא רוצה לעשות עם ניקל"? אז אני אענה :P
כבר הרבה מאוד זמן אני מחפש מתכת טובה להכנת שריון טבעות 6 ל 1 או 4 ל 1 והנה נקלע בדרכי מקום שמוכר מספר מצומצם(6000) טבעות ניקל- המוכר אומר שזה ניקל אבל אני לא בטוח כל כך..למרות הברק והעובדה שזהו איננו ציפוי אז אני רק רוצה להיות בטוח.

השאלה לגבי המחיר נובעת ממחיר הטבעות עצמן- כ-1000 טבעות (קצת יותר מקילו) עולות 150 ש"ח :0 וזה עוד לאחר התמקחות. לבינתיים סיימתי לעבוד עם 500 טבעות והתוצאה יפה מאוד (החלטתי לעבוד על 4 ל1)..

תודה רבה על ההתעניינות של כולם!!
שחר פניתי אלייך בפרטי.

לא הרחבתי בהודעה הראשונה מאחר והייתי בטוח שנושא שריונות וכד' לא קשור לפורום. :roll:

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים