יוצר צעיר בפורום

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
שולייתהנפח
חדש בפורום
יוצר צעיר בפורום

הודעה על ידי שולייתהנפח » 13:50 ,2 נובמבר 2008, א'

שלום שמי דני בן 22 אני מיצר סכינים בסדנה ביתית כבר 7 שנים
הבעיה ה גדולה ביותר שלי היא למצא כלים ו חומרי גלם בארץ
לרוב אני ממחזר פלדת כלים (להבי מסור ישנים)
רציתי לשאול העם יש מקומות בארץ המספקים נירוסטה מתאימה לסכינים?
רציתי להיתעניין גם בBelt Grinder העם יש מוכנים למכירה?או שליצר לבד זו הדרך החידה?
תודה רבה מראש.[/img]

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 19:36 ,2 נובמבר 2008, א'

קודם כל, ברוך הבא לפורום. :D

להבי מסור ישנים הם מקור מצוין כחומר גלם לסכינים. נירוסטה זה שם מסחרי של פלב"ם (לדוגמה 18-8 ) והיא לא מתאימה ליצור סכין שחותכת. גם אם מוכרים פלדות מתאימות, לרוב ימכרו אותם ללא טיפולים תרמיים, וטיפול תרמי נכון ללא ציוד מתאים(לרוב יקר) לא ניתן לעשות. הפתרון: הזמנה להבי סכין מוכנים מיצרנים שזה המומחיות שלהם, בחו"ל יש המון כאלה וחלקם לא יקרים יחסית.

BELT GRINDER פשוט במחיר סביר ראיתי ב HOME CENTER. עד כמה הוא טוב, אני לא יודע, אבל ללכת לראות שווה.

נשמח לראות תמונות של העבודות שלך.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:05 ,2 נובמבר 2008, א'

Pesel כתב:. נירוסטה זה שם מסחרי של פלב"ם (לדוגמה 18-8 ) והיא לא מתאימה ליצור סכין שחותכת.
PESEL, הרשה לי לחלוק מעט על דעתך.
סכין הפלמ"ח עשוייה מנירוסטה. נכון, היא אינה אידאלית, אבל זה עובד. נגיד ש.
:wink:
ברוך הבא לפורום דני.

המלצה חמה, להימנע מחנויות כמו הום-סנטר ודומיהן, כי הם מביאות "איכות נמוכה סיני" במחירים משוגעים לגמרי, ובד"כ כפולים או יותר ממחירי השוק לפריטים הנ"ל בחנויות כלים רציניות.
ישנם מוכנים למכירה, בצורות שונות וגימורים שונים, באיכות משתנה ומחיר כמובן משתנה בהתאם.
אם אתה מאזור המרכז, נסה לדבר עם "לוירון ציוד טכני", לפחות כדי לקבל מושג כלשהוא על העלויות.
אני מקווה שהם עובדים עם לקוחות פרטיים, לא בדקתי את זה האמת...

בכל מקרה, חפש בדפי זהב את ההגדרה "אספקה טכנית". תמצא עשרות חנויות באזורך, ומשם זה פשוט "סנן והגש".

אתם לא תאמינו איזה הבדלי מחיר יש בין אייס לחנויות "אמיתיות". לדוגמא, חבילת אזיקונים ארוכים- 30 ס"מ.
אייס קניון חיפה (ובאופן כללי)=37 ש"ח למאה יחידות.
חנויות אספקה טכנית = לא יותר מ-15 ש"ח וגם זה בקושי רב מאד.
** גילוי נאות:
אני עובד למחייתי בחנות אספקה טכנית כלשהיא.

הכי נבון יהיה להכין שיערי בית ברשת, ולברר דגמים שעשויים להתאים לך, יחד עם פיצ'רים שמתאימים לך, ולך תדע-אולי יש מכשיר ייעודי כזה :D :arrow: .

באשר לחומרי הגלם, אינני יודע לענות לך.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

שולייתהנפח
חדש בפורום

הודעה על ידי שולייתהנפח » 11:54 ,3 נובמבר 2008, ב'

תודה קודם כל על היעוץ.השלייף מהום סנטר כבר יש לי.לצערי הוא לא מספיק.
ואחרי ביקור בעשרות חנויות של הספקה טכנית לא מצאתי כלי העולה עליו מבחינת פונקציות.
באינטרנת אני מצאתי מלא דגמים מעולים אבל ,מה תמונה של הכלי מח"ול תעזור לי?
רוב האתרים שמצאתי לא עושים משלוחים לארץ וכל העבודה גם כלכך כבד שעלות המשלוח הופכת ללא הגיונית.
לגבי קניית להבים מוכנים ...לא יודע אני מעדיף ליצר מחומר גלם.אולי מישהו מקיר מקומות מהם ניתן להזמין bar stock של חומר מוכן לעיבוד?
תמונות של העבודות שלי נמצאות בגלריה אני לא יודע איך להכניסן לגוף ההודעה :oops:

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 13:04 ,3 נובמבר 2008, ב'

ניתן לרכוש בארץ משחזת-סרט ניצבת - עובדה, יש מספיק עסקים שפרנסתם על עיבוד משני של מתכות ויש צורך לספק להם כלים מתאימים. כל משחזות הסרט המיובאות שראיתי הינן בעלות שני גלגלים, המקצועיות שביניהן צורכות זרם תלת-פאזי ומצויידות בתקע-כח שלא תואם ציוד ביתי בד"כ.
אין בעיה לעבד להב על משחזת-סרט דו-גלגלית בתנאי שיש לה משטח סרט קשיח ומשטח חופשי, את המשטח החופשי צריך לחתוך לבד מתוך מוביל הסרט.
המשחזות התלת-גלגליות או ארבע-גלגליות לא מיובאות עד כמה שאני יודע והן נועדו ספציפית לתעשיית הלהבים. מה שראיתי בארץ נבנה לבד ע"י בעליו.
נירוסטה זה בסה"כ שם לועזי-מסחרי לפלדת אל-חלד, ללא הגדרת תכונות (נכון שברוב המקרים זה מתייחס לפלב"ם בלתי חסימה אבל לא בהכרח). פלב"ם לא ניתנת לטיפול תרמי באמצעים ביתיים וצריך לתת אותה לחיסום מקצועי, בתנאי שיודעים את סוג המתכת במדוייק.
יש חברות בארה"ב שמספקות חומרי גלם בקנ"מ קטן ליוצר החובב והמקצועי - יש להריץ חיפוש לפי knife making supplies .
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 17:12 ,3 נובמבר 2008, ב'

אני לא מוצא את היצירות שלך תוכל אולי לפרסם לינק או משהו בסגנון?

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 17:20 ,3 נובמבר 2008, ב'

אגב ברווז צודק לגבי מחירים בין כל חנויות הציוד הביתי (בד"כ איכות נמוכה סיני וזה במקרה הטוב) מנסיון בגלל תחביב המכונאות שלי אני מוצא מידי פעם חנויות חלפים למכונות במיוחד לרכבים במחירים שמהווים חצי ממה שתמצא באוטודיפו אייס או הום סנטר.

אם אתה מחפש מתכות ואתה חיפאי הייתי ממליץ לך לרדת לעיר התחתית לאיזור העצמאות והרחובות הצדדיים, (קדושי בגדד הנמל וכו) ישנן הרבה מסגריות ובעלי מלאכה במיוחד בתחום המתכות שיוכלו לעזור לך בתחום.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:00 ,3 נובמבר 2008, ב'

שולייתהנפח כתב: באינטרנט אני מצאתי מלא דגמים מעולים אבל ,מה תמונה של הכלי מח"ול תעזור לי?
:oops:
יש לך גישה למכשיר פקס?
או לסורק?
אם כן, תוכל לשלוח בקשה להצעת מחיר על הדגם הרצוי (יעזור מאד שם הכלי, הכוונה חברה מייצרת ודגם מדוייק) לחנויות האספקה הטכנית.
בנוגע לעלויות ההובלה, יש חנויות עם משלוחים קבועים מחו"ל, לתפוס טרמפ על אחד יהיה יותר זול ממשלוח אווירי מיוחד, מן הסתם.
הנקודה היא שאם לא תנסה ותשאל, לא תקבל תשובות.

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 21:45 ,3 נובמבר 2008, ב'

שלום וברוך הבא לפורם בעניין BELT GRINDER גם אני חיפשתי המון אין פתרון אידאלי בארץ מלבד לבנות אחד, רק לפני מס' שבועות סיימתי את בניין הגרינדר שלי 2X72 הנה לך קישור אשמח לעזור

http://www.sakin.co.il/modules.php?name ... pic&t=1352
custom is a knife with spirit

שולייתהנפח
חדש בפורום

הודעה על ידי שולייתהנפח » 0:22 ,4 נובמבר 2008, ג'

תודה רבה לך!אני אשמח מאוד לקבל קצת עזרה .
הבנתי שהדרך היחידה תהיה להכין לבד את המכונה.תוכל להמליצ לי מאיפה לקנות את החלקים הדרושים?

היצירות שלי בלינק:
http://www.sakin.co.il/modules.php?name ... &cat=10543

הן גם כל הזמן מופיאות בתמונות חדשות.
25012007168.jpg
25012007164.jpg

מוטי לזר
אביר האפל

סכין פלמ"ח

הודעה על ידי מוטי לזר » 18:32 ,4 נובמבר 2008, ג'

לגבי הנירוסטה, כמו שנאמר - אין זה חומר ליצור סכינים (שכוונתם לחתוך..)
לגבי סכין הפלמ"ח , היא אכן יוצרה מנירוסטה, ולא כי בחרו בחומר מתוך מבחר חומרים,
פשוט לא היה חומר אחר,
ולגבי כושר החיתוך שלה יש לי אי אילו הסתייגויות כבדות, היא במקור יועדה לשמש כמעין פגיון, וניתן לומר שמבחינה פונקציונלית, ראיתי דברים "קצת" יותר מוצלחים,

אך אין אני מבקר -לא אותה ולא את יצרניה, כי מדובר בפריט שנוצר תוך הרבה מאוד אילוצים,של מחסור בחומרים, מחסור בכלי יצור, ובסודיות מדהימה של עצם יצורה, שלא לדבר על מקום היצור,

בקיבוץ נען ששם יוצרה, אף אחד מהתושבים , לא ידע על כך, למעט קומץ של פועלים שעסק בעצם היצור, בניהולו של "ההוגה" בחור מאבות התעשיה הצבאית בשם יצחק שיפריס.

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 19:48 ,4 נובמבר 2008, ג'

תראה העניין הוא מסובך ולא פשוט אך בהחלט אפשרי מאוד כמו שראית ומהתרשמותי מהעבודות שלך ללא ספק אתה תוכל ליצור גרינדר שישמש אותך ואני ישמח לעזור בהחלט, רק לפני זה כמה נקודות שתצרך לשכול טוב לפני שתתחיל ובעיקרן עלויות וציוד.

לגבי עלויות אני יוכל להגיד שההערכה שלי לפני תחילת העבודה הייתה עלות כללית של 1000 ש"ח ללא מנוע כי היה לי מנוע ישן שלא השתמשתי בו כי לא התאים בסוף ונאלצתי לקנות.
שאר חומרים שעלותם לא פחתה מ 1000 ש"ח, לא כולל חומרים משמעותיים שהשגתי בחינם שעלותם לא פחות מ-500 ש"ח.

שנית, הציוד - עבודה מרכזית בפרויקט הייתה מחרטה, כרסומת ןמקדחת עמוד שקימות אצלי בסדנא כך שלא נאלצתי להעזר בשירותם של חרטים ואנשי מקצוע וכך חסכתי לא מעט מאות שקלים.

מכונה שעובדת במהירות של 3000 סל"ד עם חגורה שמבתובבת ב- 20 מטר לשנה חייבת להיות מדויקת וללא רעידות אחרת זה יפגע ביעילות העבודה והתוצר לכן צריך כלי שיבוב מדויקים כמו שהזכרתי.
לי עלתה עד כה 2000 ש"ח כולל מנוע וחסרים כמה חלקים שאני משלים

תשתית חשמל תלת פזי הכרחית לעלות ואם אינה קיימת תצטרך לרכוש מנוע חד פזי בעלות כפולה - בערך 1200-1300 ש"ח למנוע 1.5 כ"ח

שלח לי תמייל שלך בפרטי אני יוכל להרחיב יותר לגבי מידות וכו'

שולייתהנפח
חדש בפורום

הודעה על ידי שולייתהנפח » 20:56 ,4 נובמבר 2008, ג'

לצערי פוטרתי מעבודתי שבה היה לי גישה לרתכות מחרטות וכרסומות.
אז אכשיו אני מוגבל לסדנא הביתית.
מצאתי היום ב"בורג המפרץ" שלייף הנראה בנוי היתב ובעלות נמוכה להפליא
לצערי רק 2 גלגלים אז בנתיים אני מתלבט .
חזרתי אכשיו לאזור המרכז ולסדנא שלי מתכוון לנסות לאלתר משהו מהשלייף הישן שלי.

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 1:11 ,5 נובמבר 2008, ד'

אכן בורג המפרץ הוא מקום טוב עם מחירים הוגנים ואני מבקר שמה לא מעט בגיחות שלי מירושלים לביתי בצפון.
אני מניח אתה מתכוון לשלייף שולחני קטן דוגלגלי, הדבר הזה עושה עבודה לא רעה ואני התחלתי איתו ועבדתי איתו עד לפני חודש היה כלי מרכזי ביצור שלי חסרונו הגדול הוא רוחב החגורה שבדרך כלל 100 מ"מ ואורכה 900 מ"מ. מה שמקנה לו חסרון אדיר ביכולת שלך לעבוד בזוויות שונות לראות מה אתה עושה ולהגיש את הלהב או הידית לטיפול במקומות צרים כמו הבולסטר גריפים לאחיזה ועוד ועוד. חסרון אחר הוא אורך החגורה הלא מספק מה שגורם להתחממות משמעותית של הלהב, הדבר מכריע כאשר אתה מגייץ להב מוחסם מה שנקרא REGRINDING אבל עבודה איטית עם מים תפתור את הבעיה.

בכל אופן הכלי הזה הוא מעולה ושימושי מאוד כאשר אתה מישר את הידית והסלייסים מעץ ובכל עבודה אחרת

שולייתהנפח
חדש בפורום

הודעה על ידי שולייתהנפח » 17:10 ,5 נובמבר 2008, ד'

כן היתכונתי לשלייף שולחני קטן
לשלי יש חגורה יותר צרה 5ס"מ אבל גם יותר קצרה.
העניין הוא שאני עובד לא רק עם הכלי הזה.כל הזוויות הקטנות אני עושה עם משחזת זווית,שולחנית,וציר.היעוד העקרי שאני מתכנן לשלייף זה הholow grind/stright grind
ישור של לוחיות העץ לידית אני עושה עם שלייף ידני ומקצוע חשמלי.
בדקתי מחירים של מנועים ומצאתי מנוע של קננת 2כ"ס חד פאזי ב700ש"ח
אבל אני לא יודע איך אני מוצא גלגלי תמסורת או גלגלים לשלייף עצמו.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:10 ,5 נובמבר 2008, ד'

א) נסה גם את החבר'ה האלה.
ב)כבר עניתי על זה: תמצא את החלק הנכון מחו"ל, שלח בפקס או מייל בקשה להצעת מחיר, ומשם תוכל להתקדם בקלות.

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 23:14 ,5 נובמבר 2008, ד'

מנוע חד פזי 2 כ"ס ב-700 ש"ח חדש לך על זה אבל צריך לבדוק מה המהירות שלו (סל"ד) ומה המבנה שלו יש כמה וכמה סוגים ולא כולם מתאימים לשלייף, בעניין כננת לא הבנתי למה הכוונה תאמת.

מנוע 1.5 כ"ס חד פזי חדש, איטלקי (תיזהר מהסינים שהם מאוד דומים וכמעט באותו מחיר) מחירות בשוק 1200 בערך, אני סקרתי את השוק היטב - בכל אופן תבדוק את העניין.

מה שאני ממליץ לך הוא ללכת על גרינדר יותר פשוט שעדין עושה את העבודה באותה מידה, וזה נכון כל עוד אתה לא מתכוון ליצר כמויות מסחריות כמובן, לעבודת חובבנים יש פורמטים קטנים יותר וידידותיים יותר מבחינת בחלות הסופית - ראה לדוגמא למטה.

לגבי תמסורת לא חייבים ישנה מהירות אופטימלית וזה מספיק, ישנה נוסחה שמאפשרת לך לדעת מהי מהירות החגורה בהתאם לאורכה, לקוטר גלגל המנוע ולמהירות הסל"ד שלו.

גלגלים לשליף עצמו אני בניתי במחרטה מאלומניום, גלגלי מגע נלקחו מעגלות משא ישנות , החלפתי מיסבים והתקנתי - צריך למצוא גלגל עם ציפוי גומי מתאים לא רך מדי ולא קשה מדי, הם עושים את העבודה על אף שהם לא ממש ממורכזים (יציקה אפורה) בגלל שהם לא מיועדים לעבוד במהירויות גבוהות.

http://members.cox.net/cdfellows/BeltGrinder.jpg

שולייתהנפח
חדש בפורום

הודעה על ידי שולייתהנפח » 7:40 ,6 נובמבר 2008, ה'

תודה רבה לכולכם.נתחיל בפרוייקט ונראה לאן נגיע.
אכשיו יש לי עוד שאלה על חומרים.micarta זה בד שעבר אימפרגנציה של פוליאסטר נכון?
עם יש למישהוא לינק טוב המסביר איך לעשות דוגמאות שונות אני אשמח :lol:

גלבוע
חדש בפורום

הודעה על ידי גלבוע » 21:10 ,24 נובמבר 2008, ב'

שלום לך שוליית הנפח לא קראתי את כל הדברים אבל בקשר למלטשת סרט בעבר דיברתי עים רודי הוא מכין ומוכר אישית לא האיתי ממליץ לך לקנות או לבנות מלטשת שהיא לא תלת פזית מקווה שעזרתי גלבוע

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד