טיפול בעץ לידית

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
רמי
מכור לסכינים
טיפול בעץ לידית

הודעה על ידי רמי » 20:15 ,2 ספטמבר 2008, ג'

השגתי עץ לידית אין לי מושג מה הוא אבל נראה די דחוס ומתאים לידית.
השאלה איזה טיפול אני צריך להעביר את העץ לפני שאני הופך אותו לידית, שמן פשתן או משהו אחר ? עצות המלצות יתקבלו בחום..... :lol:
custom is a knife with spirit

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 23:27 ,2 ספטמבר 2008, ג'

לפני לא צריך שום טיפול חוץ מיבוש.
לאחר שהכל מוכן ומורכב אני משתמש בשמן פשתן וWAX,
ניסיתי ליצור וואקום כדי לזרז את הספיגה של השמן, אך בינתיים ללא הצלחה.

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 23:59 ,2 ספטמבר 2008, ג'

לטבול את כל הידית לאחר ההרכבה בשמן פשתן ופשוט להמתין

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 1:17 ,3 ספטמבר 2008, ד'

שמן זה השלב האחרון בייצור הסכין, לאחר כל הפינישים.
אני לוקח סיר קטן וממלא אותו במים רותחים, לתוך הסיר אני שם פחית מלאה בתערובת של 3/4 שמן פשתן ו 1/4 שעווה. לפחית מכניס את הסכין. אני מקרר ומחמם לסירוגין במשך יום.
במידה ותצליח ליצור וואקום התהליך יתקצר לכמה שעות.
דרך הגב, שמן פשתן די מסריח.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 6:16 ,3 ספטמבר 2008, ד'

ממש אין לי נסיון עם שמן פשתן אבל יש אשר מדללים אותו בטרפנטין וטובלים את הידית כאשר זה רותח. אחרת השמן לא מתייבש אף פעם.

אנוכי רק מלטש עד לדרגה של צמר פלדה עדין ואז מורח שעות דבורים ושעוות קרנאובה. ועושה צחצח נמרץ.

עץ כמו הקוקובולו לא צריך כלום כי הוא כבר צפוף ושמן.

כל אחד והשיטה שעובדת אצלו

דוד

Tengir
חדש בפורום

הודעה על ידי Tengir » 9:14 ,3 ספטמבר 2008, ד'

מה שניסיתי עד כה, הוא ייבוש העץ במשך מספר חודשים מכריתתו (אוסף גזם ברחובות, המסור ב- Charge Ti עוזר מאוד), ולאחר ההרכבה וסיום עיבוד הידית- מבשל בפשתן בטכנולוגיה שתיאר pesel.
עדיין לא ניסיתי לשלב שעווה, ובמקום לחמם/לקרר אני מבשל כשעה וחצי (עד סוף יציאת הבועות).
לאחר מכן מניח לו להתייבש כמה ימים במקום מואר אך ללא קרני שמש ישירות (קראתי שסוג של קרינה מסייע לפולימריזציה של השמן).

קיים שמן פשתן למאכל ולציור, עד כה זה של המאכל התייבש היטב אצלי, בפעם הבאה אנסה את זה של הציור. לא שמעתי עד כה על תוספת טרפנטין...

מקווה שעזרתי יותר מאשר בלבלתי :?

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 12:53 ,3 ספטמבר 2008, ד'

כמו ש Tengir הזכיר, הייבוש (פלמור) של שמן לוקח כמה ימים, זירזתי קצת את התהליך על ידי חימום במייבש שיער של אשתי. אל תספרו לה, היא תהרוג אותי. שעווה מזרזת את הפילמור עוד יותר, אבל מעיטה את הספיגה לתוך העץ.
dBu24: הייתי נזהר להרתיח שמן עם טרפנטין, העדים יכולים להיות נפיצים.

תמיד השתמשתי בשמן פשתן לציור. דרך הגב אני ממחזר אותו, בגלל זה גם משתדל לא להביא שמן לרתיחת, הוא נהיה מאוד עכור עם גושים מוזרים.

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 14:23 ,3 ספטמבר 2008, ד'

איפה משיגים שמן פשתן לציור

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 14:56 ,3 ספטמבר 2008, ד'

Pesel כתב:כמו ש Tengir הזכיר, הייבוש (פלמור) של שמן לוקח כמה ימים, זירזתי קצת את התהליך על ידי חימום במייבש שיער של אשתי. אל תספרו לה, היא תהרוג אותי. שעווה מזרזת את הפילמור עוד יותר, אבל מעיטה את הספיגה לתוך העץ.
dBu24: הייתי נזהר להרתיח שמן עם טרפנטין, העדים יכולים להיות נפיצים.

תמיד השתמשתי בשמן פשתן לציור. דרך הגב אני ממחזר אותו, בגלל זה גם משתדל לא להביא שמן לרתיחת, הוא נהיה מאוד עכור עם גושים מוזרים.
הלכתי ובדקתי שוב את סוגיית שמן הפשתן עם טרפנטין: הערבוב הנכון הוא שמן "מורתח" ולא רותח עם הטרפנטין.

אני מוסיף קישור למקום שם מספרים הכל ומראים הכל (מי שזוכר את הסיפור של ג'ניפר פלאוורס בפלייבוי.... :roll: )

http://home.howstuffworks.com/guide-to- ... es-ga6.htm

דוד

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים