התחלה של שלושה סכינים קצרים

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
tutisdog
הגורו הגדול
התחלה של שלושה סכינים קצרים

הודעה על ידי tutisdog » 19:32 ,15 יולי 2008, ג'

לאחר שרכשתי שתי חתיכות פלדה, התחלתי עם הקטנה יותר במידות והכנתי שלושה להבים, עכשיו נשאר לנסות לחסם בפעם הראשונה, מכיוון שאני לא מחזיק ציוד מתוחכם , אני אפנה למנגל שגם ככה לא רואה בשר אצלי. נקווה שאשתי לא תקרע אותי אחרי הנורמליזציה בתנור בבית :wink:
הפלדה O1 האורכים הכללים של הסכינים האלה הוא בערך כ 15 ס"מ , העליון ניסיון לסכין מגף, האמצעי נסיון לשלב סקינר עם הנטר, והאחרון נסיון לטנטו מגף גם כן או סתם כסכין גיבוי , ניסיתי לתת פאזה בצד אחד, על מנת שיתאים לימניים.
עד סוף שבוע ניתן למסגר שיעשה חורים בידיות לפינים וחבל אבטחה ואז ניתן בחיסום, בשאיפה עד סוף שבוע חורים וחיסום עשינו, ואז לידיות 8)
תמונה
By gdog
תמונה
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 20:31 ,15 יולי 2008, ג'

זה הולך להיות מעניין :lol:

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 23:35 ,16 יולי 2008, ד'

למה מסגר? אפשר בהחלט לקדוח לבד (רצוי כמובן מקדחת עמוד).
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 8:27 ,17 יולי 2008, ה'

סער כתב:למה מסגר? אפשר בהחלט לקדוח לבד (רצוי כמובן מקדחת עמוד).
וזאת בדיוק הסיבה , אם אני רוצה לדייק במיקום עדיף מקדחת עמוד שאין לי.

למרות שויתרתי על המסגר ועשיתי חורים לפינים לבד לבסוף , אבל לא יצא מדויק במיקומים שרציתי בגלל תזוזה של מ"מ בתחילת הקדיחה עם מקדחה רגילה. לבסוף יצא שלשני להבים הצלחתי לקדוח היכן שרציתי ואחד התפקשש עם החורים במ"מ מהמיקומים.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 15:35 ,17 יולי 2008, ה'

קל למדי לקדוח במקום רצוי, גם בלי מקדחת עמוד, בתנאי שיש לך מלחציים או לפחות קליבה.
מסמנים עם עיפרון או טוש את המקום הרצוי ונותנים מכה עם דורן - נוצר שקע שמשמש בתור מוביל למקדח, הוא לא יחליק.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:48 ,17 יולי 2008, ה'

דורן=מדגש...
סער כרגיל הקדים אותי.
ניתן למצוא בכל חנות כלים המכבדת את עצמה.
נסה את סניף "שזר" הקרוב למקום מגוריך.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 19:20 ,17 יולי 2008, ה'

השתמשתי במדגש וקליבה , אבל עדיין היד קצת לא הייתה יציבה בתחילת הקדיחה ולכן ברחתי קצת הצידה.

עם עוד קצת סבלנות אני אקנה שלייף ומן פטנט לתפוס את המקדחה כמו מקדחת עמוד. ואז לא אדאג לרעידות שלי .

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 0:55 ,19 יולי 2008, ש'

מה עם עוד תמונות??? 8O

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 20:01 ,25 יולי 2008, ו'

הנה תמונה של הלהבים בתוספת של להב כמו גרזן לקיצוץ של תבלינים או ירקות, עשיתי מנגל ולאחר שהלהבים הגיעו לצבע כתום בוהק ולאחר בדיקה זריזה עם מגנט , הם נשלחו לשמן לקירור, לאחר הקרור שטפתי את השמן ( כדי שהאישה לא תירה בי ) ולתנור בבית להרפיה בטמפ' של בערך 250 מעלות למשך שעה פלוס , מקווה רק שהטמפ' של התנור הייתה נכונה , בזה אני לא בטוח כל כך. יש עוד להב אחד בדרך משהו בסגנון של סנטוקו . תמונה בעתיד. עכשיו נשאר לעבוד על ידיות ללהבים ונראה מה ייצא מזה.
תמונה

Tengir
חדש בפורום

הודעה על ידי Tengir » 8:06 ,26 יולי 2008, ש'

אין מרתק מלראות worklogs :)

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:55 ,10 אוגוסט 2008, א'

הנה חלק מהלהבים שסיימתי לעשות ידיות

תמונה
תמונה
תמונה
נערך לאחרונה על ידי tutisdog ב 18:57 ,10 אוגוסט 2008, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:59 ,10 אוגוסט 2008, א'

בהחלט ולא מביישת אף סכין מייצור סדרתי אפילו נחתכתי ממנה ומהקופיץ. נחתכתי מהקופיץ בחיתוך סלט, פספסתי קצת. :? לכיוון האצבע :lol:

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 19:18 ,10 אוגוסט 2008, א'

עבודה יפה ואני רוצה להתייחס לכמה דברים שנתקלתי בהם מניסיוני בשבועיים האחרונים וספר לי מה אתה חושב:

בסכין גרזן ישנה טקסטורה על הלהב שנוצרה לדעתי מהטיפול הטרמי גם לי זה קרה ואני בחרתי לעשות second grinding ללהבים בשלב מתקדם יותר הבנתי שצריך לעשות לפני החיסום 80% מהגרינדינג ולהשלימו אחר החיסום בין היתר כדי לא לחמם יתר על המידה אזורים דקים בלהב.

זווית נמוכה מדי ומקשה על החיתוך puch cut בכך שהמעבר מהחוד לעובי הבסיסי של הלהב נפרס על שטח די קטן והוא מקשה על ההשחזה גם כן

שאלה אחרונה לגבי MIRROR finish שבחרתה לא לעשות

אל תיקח את זה כביקורת זה דיון להחלפת ידע ידידי
custom is a knife with spirit

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 19:43 ,10 אוגוסט 2008, א'

דווקא בסכין הראשון ולא בגרזן יצא שהזוית קצת חדה ומקשה יותר על ההשחזה ובגלל זה בחרתי לעשות chisel grind בכדי שאגיע לרגע שאצטרך להשחיז יהיה לי יותר קל בגלל שזה בצד אחד
וכל זאת בגלל שבחרתי , ולא מניסיון , בחתיכה עבה עבור סכין כזה גודל. 4 ממ קצת עבה ואני כבר למדתי את הלקח לפעם הבאה.
לגבי הגרזן והסכין עם הידית חבל, עשיתי דווקא זויות הרבה יותר מוצלחות ובחרתי במשהו בסגנון של convex grind למרות שניסיתי להגיע בעצם לflat grind אבל בגלל חוסר בשלייף היה לי יותר קשה לעשות זאת ולכן יצא יותר convex , הבעיה שאת השופין שהיה לי הפכתי לשני להבים ולצערי עד שהתחלתי את להבים האלה לא יצא לי לקנות שופין חדש בכדי לעשות את עבודת הgrind ידנית , ולא עם משחזת זוית ושולחנית כמו בלהבים האלה.

לגבי הטקסטורה באמת בגלל החיסום ודווקא בהתחלה חשבתי להשאיר את הלהב כמו בתמונות למעלה לפני שהחלטתי לעשות שוב גרינד. דווקא מאד מצא חן בעיני הקטע של להב כהה והוא מגיע לצבע כחול יפה כזה.
לא רציתי ללטש לגמרי , גם כי מצא חן בעיני הטקסטורה גם לאחר הגרינד השני וגם כי עוד לא הגעתי לניסיון מעשי עבור ליטוש מראה. והעדפתי לא לקלקל כרגע את העבודה.

וחס וחלילה שאיעלב , זה תמיד כיף להעלות שיחות כאלה כי לומדים הרבה גם מניסיון של אחרים.

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 20:37 ,10 אוגוסט 2008, א'

קודם כל תתחדש על האייקון

לגבי הטקסטורה גם אני אהבתי אותה היא נראת סימי דמאסקוס אבל העדפתי לעשות גרינד שני כדי לשמור על פני שטח חלקים ככל האפשר וכך למנוע כורוזיה מהירה יותר כידוע כשפני השטח מחוספסים יותר.

לגבי פיניש מראה: אני עושה גרינד אחרון בחגורת שלייף 120P אחרי זה עובר לפיניש ידני בניירות מים לפי סדר 150, 180, 220, 360, 400 ו-600 מס' מספיק כדי להגיע למירור פיניש באמצעות BUFFING WHEEL (גלגל בד עם פסטת הברקה) אם אין גלגל בד אפשר להמשיך עם ניירות מים 800,1000,1500,2000 ו-2500 זה לוקח המממממממממון זמן זה קשה אבל התגמול הוא שהוא כל מאמץ

לגבי נורמליזציה אני הולך לפי צבעים (220) מעלות בתנור למשך 40 דקות מתחיל הלהב לקבל צבע זהב שהולך ונהיה ככה יותר באמצע אני מפסיק את התהליך אם אתה תגיע לתחילתו של צבע כחול כהה אז אבדת את החיסום הסביר של הלהב

יש לי 4 סכינים שהכנתי משופינים בשבועות האחרונים אני ממש להוט לפרסם אותם בינתיים אין לי מצלמה

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:14 ,10 אוגוסט 2008, א'

ה-buffing wheel זה הגלגל עם הבד הלבן?

לגבי הקטע של החיסום וההרפיה - עשיתי חיסום במדורה עד שלהב הגיע לכתום בוהק ואז בדקתי שהוא לא נתפס במגנט, קיררתי בשמן ואז ניגבתי את השמן ושמתי בתנור לבערך 220 - 250 מעלות לשעה , אבל לפי הקושי שהיה לי להשחיז לאחר החיסום וההרפיה , נראה לי שלא נפגע החיסום למרות שאם תסתכל בתמונות שבאמצע השרשור תראה שהצבע שיתא מההרפיה היה דווקא כחול די כהה. האם גם אתה עשית את הלהבים מ- O1 או מפלדה אחרת??

אני סיימתי את החצי פוליש עם ניירות מים 600 , האמת שלא מצאתי יותר מזה היכן שקניתי , אבל הרעיון של גלגל הברקה מוצא חן בעיני יותר , ואני מתכוון ללכת לחפש אחד בגודל 6 אינץ שיתאים למשחזת שולחן שיש לי. בינתיים בלי עין הרע לגבי הקורוזיה עוד לא התחילה , ועדיין לא שמרתי על הלהבים עם טיפה שמן חוץ משטיפה במים וניגוב. אני צריך לא לשכוח לטפל בלהבים.

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 21:30 ,10 אוגוסט 2008, א'

גלגל הברקה זה הבד הלבן עולה בערך 50 שקלים מאוד יעיל ויוצא פיניש של מראה אתה תראה את הפרצוף שלך בלהב. אתה גם צריך לקנות פסטה להברקה (גוש חומר מלבני בדרך כלל) יש המון סוגים להברקות כסף נירוסטה פלסטקים וכו מה שמעניין אותך שני סוגים אחד חום להברקה כללית שמתאים לפלדות והיותר טוב לפלדה בצע לבן זה עושה עבודה יפה עולה גם 50 שקלים. הגלגל עושה את העבודה מ-600 ומעלה קרי תגיע בנייר ל-600 ואז גלגל שאתה מזין אותו בקצת פסטה כשהוא מסתובב ואז עושה הברקה
גלגל , ניירות שונים ופסטה יש בבורג המפרץ צומת קרית אתא (אתה צפוני לא) הייתי שמה שלשום וראיתי.

לגבי טיפול טרמי אני קראתי על הצבעים בספר של יצור סכינים הצבע הכחול כהה מוריד את הRC שלך מספיק נמוך מתחת ל58 וזה לא ממש טוב אלא אם כך הייתה כוונת המשורר לסכין שיועדה לצורך ספציפי. הדברים נכונים לפלדות כלים כולל O1 לפי המחבר ובעיקר L6

אני לא עבדתי עם O1 - רק שופין שזה כנראה W1 או סדרת ה- 10 האמרקאיית של פלדות

אם יש לך שאלות לגבי איפה קונים שלח לי טלפון בפרטי ואני יחזור אליך

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:13 ,10 אוגוסט 2008, א'

האמת שלא הייתה זו כוונת המשורר, להוריד RC לפחות מ-58 .

אז להבא אני צריך אני מניח לעשות הרפיה בטמפ טיפה יותר נמוכה ולפחות זמן משעה, אם הבנתי נכון.

לפני שאני אסע למפרץ אני אבדוק בכרמיאל , זה יותר קרוב לי, יש סיכוי שאמצא שם בחנות את הגלגל הברקה והפסטה, דרך אגב פסטה אני מעדיף עם פרמזן :wink: סתם הומור.

היתה י משחה להברקה שהייתי משתמש להבריק את האגזוז של האופנוע , אבל היא לנירוסטה , האם היא תתאים?.
יש לך אולי קישור לטבלה כזו של צבעים של המתכת או אם לא קישור אולי לאן להנות אותי, כי דווקא לא הצלחתי כל כך למצוא ברשת יכול להיות בגלל מושגים שלא רשמתי נכון בגוגל או משהו בסגנון.

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 22:28 ,10 אוגוסט 2008, א'

לגבי פסטה של נירוסטה לא ניסיתי תאמת נראה לי שהיא איכשהו תעשה עבודה (אם אני לא טועה פסטה של נירוסטה היא בצבע כחול

בכרמיאל תבדוק באספקה טכנית באזור תעשייה לי אורנג אם אני לא טועה

לגבי הגרף של הצבעים אני נמנע מלהפיץ בגלל זכויות יוצרים אין לי כרגע קישורים אבל אני יחפש איפשהו ברשת.

עיינתי שנית בגרף וכבר כשאתה מגיע לצבע זהוב די כהה אתה כבר מתחיל לרדת מתחת ל-60 RC בכחול את מגיע מתחת ל-55RC

אולי TC יעזור לנו בנושא הזה

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:35 ,10 אוגוסט 2008, א'

כנראה שלשני הלהבים הנוספים אני אעשה חיסום מחדש, נראה לי שדווקא לגרזן שעשיתי החיסום הזה שיצא יתאים בגלל שהוא בעצם יותר לחיתוך במכה ולאו דווקא חיתוך כמו סכין, אבל האמת היא שאין לי מושג אם אני צודק או לא.

האם כאשר יורדים ב-RC מעבר לעובדה שמקבלים להב עם פחות כושר שימור חוד , מקבלים גם משהו שהוא סובל מכות בזמן החיתוך כמו בגרזן בעצם??

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 22:39 ,10 אוגוסט 2008, א'

נ.ב.

הגרף נכון לפלדת פחמן בין 0.65-1.05 (O1 היא פלדה שנופלת בטווח הזה)

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 22:48 ,10 אוגוסט 2008, א'

אני קראתי המון על הרפיות שונות הבעיה שצריך להתאים את הקושי לסכין ולעבודתה זה קצת מורכב ואני קטונתי מלענות על השאלה אבל סכין צריגה להיות בערך 58 . הסכינים שלך קצרות ועבות ואין חשש לשבירה ואין צורך ממשי באלסטיות כמו סכין ארוכה הבעיה היא שהסכין תישאר קשה ופריכה ככה שנגיד אם תיפול על החוד -השפיץ הוא בוודאי לא יתעקם קצת כמו שאמור להיות אלא ישבר כמו גדול

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 22:56 ,10 אוגוסט 2008, א'

תחפש ברשת tempering colors for carbon steel אני פשוט זז לעבודה צריך לממן את הלימודים מה לעשות

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד