השחזה השחזה ועוד השחזה

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
רמי
מכור לסכינים
השחזה השחזה ועוד השחזה

הודעה על ידי רמי » 18:16 ,1 יוני 2008, א'

אחרי שהגעתי לשלב הזה בסכין שאני יוצר (מפלדת שופין - תמונות בהקדם) הגעתי לשלב השחזה, אני יודע שזה לא פשוט וזאת תורה בפני עצמה אבל עד כה לא ממש הצלחתי להשחיז את הסכין כמו שצריך.
עשיתי שליף אחר כך אבן שמן ואחר כך נייר זכוכית ועור ועוד לא ממש מצליח

מומחינו מתבקשים לסייע בטיפים בנושא למרות שהדבר מסובך מלהסבירו במילים פשוטות

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:30 ,1 יוני 2008, א'

לגבי שופין אין לי מה לומר לצערי :cry: את הראשון שלי עוד לא כיסחתי, בינתיים כיסחתי כמה להבים ישנים , וכל שמרתי לא להרוס את החיסום אז גם ההשחזה הייתה סבירה :? יחסית לזה שאין לי מושג לגבי השחזה נכונה חוץ מכמה דברים בסיסיים שהצלחתי להבין מהחברה כאן לשמור על הזוית המקורית כמה שיותר ולעבוד נכון עם האבן , שמן , מים וכד' ולעבור דרגות שונות אבן ופעם בכמה השחזות להחליף צד הלהב במידה וזה לא CHISEL GRIND . אני בטוח שיש מה לתקן אותי , אבל זה עד מיטב ידיעתי כרגע. אולי פארוק יוכל לענות לך.

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 18:57 ,1 יוני 2008, א'

תודה לך על העזרה, את הזווית המקורית אני יצרתי בעצם וכאשר עברתי להשחזה באבן שמן זה פשוט פגע בחדות הלהב

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 21:31 ,1 יוני 2008, א'

אז עקרונית אפשר לסכם כי צריך קודם להשחיז עם השליף בזווית אחידה ולהמשיך אותה עם שאר האמצעים ?

בנוסף להתאמן אין בעיה אבל איך מחליטים שהלהב כבר מושחזת כמו שצריך?

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 22:32 ,1 יוני 2008, א'

בונה סכינים גדול אני לא, אבל השחזתי פה ושם...
על השלייף עושים את העבודה הגסה, שהיא חשובה ביותר- עיצוב הזוויות של הכלי. את הלהב כולו אני מניח שאתה מלטש ברמה כזו או אחרת שיהיה יפה. את ה"חוד" אתה רוצה להשחיז. בהשחזה צריך להיצמד לתכנית- להגדיר את הזווית שרוצים (היו פה בעבר דיונים- תלויה בשימוש הסביר, בסוג הפלדה ובטיפול התרמי), ולהגיע אליה. הדרך הכי פשוטה ובלתי מזיקה שאני מצאתי היא עם אבן שמן או אבן מים. פשוט תן 15-20 מעברים על האבן מצד אחד ואז תהפוך לצד השני (לקבלת השחזה סימטרית). לא להפעיל לחץ רב בעת ההשחזה. כשתרגיש את הגרד בצד העליון (בניגוד לצד התחתון שנמצא על האבן כרגע) עבור להשחזה עדינה יותר, עד שתרגיש את הגרד לאורך כל הלהב. זה הזמן לעבור לאבן עדינה יותר. אם אין אבן עדינה- פס נייר מים על קרש ישר וחלק או על פיסת זכוכית יעשו את העבודה.

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 23:09 ,1 יוני 2008, א'

עשיתי GRIND הכל טוב ויפה אחרי זה נתתי זווית בערך 30 מעלות לחורפה כמו שאתה מציין יצא בסדר בערךךךךךךך עברתי לאבן שמן ואז נהיה בלגן והחוד נעלם משום מה

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 23:30 ,1 יוני 2008, א'

אני מודע לנושא חימום הלהב ודאגתי שלא יקרה , פשוט עבוד עם מים ולאט , ה HONE כהגדרתך נעשה אכן בעזרת משחזת סרט לאחר החיסום. אני שם לב שאני לא מצליח להעלים לגמרי את הכיפה השטוחה של החוד שאשר מסתכלים טוב טוב רואים שזה לא ממש חד נראה לי שאני צריך להתאמן יותר על העניין

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 0:01 ,2 יוני 2008, ב'

TC אתה והחברה בפורם פשוט מדהים כמה אפשר ללמוד מכם, מה שמשגע אותי שראיתי סרטונים באנטרנט השחזות במשחזת סרט בלבד וזה יוצא כתער מייד כנראה שזה המון ניסיון!!!

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 0:13 ,2 יוני 2008, ב'

אני מבין שעדיף כבר לאחר ה GRIND והחיסום שמתחיל כמוני יעבוד עם אבני יד בלבד ולא עם משחזות חשמליות ואפשר ככה להגיע לתוצאות סבירות זאת אומרת כל ה HONE ידני לחלוטין

רמי
מכור לסכינים

הודעה על ידי רמי » 0:33 ,2 יוני 2008, ב'

אני מודה לך על העצות זהב האלה למדתי המון והכי חשוב שאת הסולם עולים מדרגה מדרגה אחרת לא מגיעים למעלה ...... לפחות בהשחזות :lol:

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים