שאלה לבעלי spyderco.

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
omri2h2h
תושב קבע בפורום
שאלה לבעלי spyderco.

הודעה על ידי omri2h2h » 5:25 ,21 מאי 2008, ד'

קיבלתי אתמול את הspyderco captain שהזמנתי, והיא סבבה לגמרי.
אבל מאוד מאוד קשה לסגור אותה, לא בגלל שהיא לא עובדת חלק אלא בגלל שקשה להזיז את הנועל (Liner Lock). האם זה מוכר לכם? האם יש מה לעשות בנידון?
עמרי

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 6:36 ,21 מאי 2008, ד'

הספיידרקו היחיד שיש לי עם ליינר הוא ה-ATR וגם שם הליינר קצת קשה לסגירה אבל אני חושב שזה בסדר בגלל שהוא פשוט נותן התנגדות חזקה , למרות שהיום לאחר מספר פעמים של פתיחה וסגירה אני כבר לא מרגיש הוא קשה, אולי בגלל שיש לי כמה אולרים שהליינר זז בקלות יותר :?

סתם אם מותר לשאול , כמה יצא לך הספידרקו הזה עד הבית ??

omri2h2h
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי omri2h2h » 6:52 ,21 מאי 2008, ד'

אפשר לשאול, תודות לGOREN55 שעודד אותי להזמין וגם לך,
יצא לי $144 כולל הכל עד הבית, מה שכן הזמנתי את זה בדרך קצת מבולגנת, מפאת חוסר נסיון.

מה שקרה זה שפניתי למישהו באיי ביי לגבי סכין אחרת הוא השיב לי מאוד בנימוס ולכן שאלתי אותו לגבי הcaptain (יש שתי צורות לדגם הזה אחת עם קליפס כסוף ויותר פינים והשניה עם קליפס שחור ופחות פינים) אני רציתי עם קליפס כסוף, שאלתי אותו מליון פעם ואפילו בקשתי שישלח לי תמונה של הסכין שיש לו, הוא שלח תמונה של הסכין עם הקליפס הכסוף והבטיח שזה זהה לתמונה הזו.
הזמנתי... אחרי שבוע הוא שולח מייל שהסכין הגיע אליו (מסתבר שהוא לא היה אצלו) ושזה לא הcaptain שרציתי....

הוא הציא להחזיר את הכסף או לשלוח בכל זאת. אחרי שביררתי שאין להסיג את הדגם אם הקליפס הכסוף אמרתי לו שישלח. לקח לו 10 ימים לשלוח את זה מהרגע שהכסף היה אצלו, למרות שהוא הבטיח שברגע שהכסף יהיה אצלו הוא ישלח לי את הסכין.
אבל עכשיו הסכין אצלי והכל בסדר, והיא מאוד יפה אבל קשה מאוד לסגור אותה...
בקיצור הוא היה לא עדיב לא נחמד וקצת לא הוגן. פעם הבאה רק ממישהו באיי ביי.

הסכינים להשוואה:
תמונה

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 18:25 ,21 מאי 2008, ד'

אם תשים לב, המחצית העליונה בתמונה שצירפת נגזרה מאתר הבית של ספיידרקו, דבר נוח ומקובל על הרבה מוכרים, עד פה הכל טוב ויפה. מצויין שם בקטן שמדובר על פרוטוטייפ, מן הסתם הסכין הסופי שמגיע לשוק שונה במעט. לפעמים נמכרים גם פרוטוטייפים, מה שנקרא גרסה A, ואח"כ הופכים לפריטי אספנות יקרים יחסית. ראה שחלק מהברגים בפרוטוטייפ הם דקורטיביים בלבד (מיקום לא מעשי). אם מאד תרצה תוכל להחליף את הקליפ השחור בקליפ מבריק.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

omri2h2h
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי omri2h2h » 20:30 ,21 מאי 2008, ד'

וואלה, כל יום לומדים משהו חדש.
תודה רבה.
מה לגבי הסגירה הקשה, (קשה להזיז את הנועל) האם זה נורמלי?
עמרי

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 22:30 ,21 מאי 2008, ד'

omri2h2h כתב:וואלה, כל יום לומדים משהו חדש.
תודה רבה.
מה לגבי הסגירה הקשה, (קשה להזיז את הנועל) האם זה נורמלי?
עמרי
עד כמה שאני יודע הליינר בספיידרקו (מה שנקרא ווקר לוק) מתוכנן בצורה כזו שצריך מאמץ מיוחד לשחררו - הוא גם כמעט ולא בולט מהמסגרת בניגוד ליצרנים אחרים, כדי שגם לפיתה חזקה במיוחד לא תערער את הנעילה, היבט בטיחותי. הליינר עצמו עבה במיוחד.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים