כשרות נשיאה לfriction folder

הפורום מיועד לרכז שאלות בעניין מכס, אחזקה כשרה, והתנהלות למול מוסדות במדינה וביחס למה שחוקי ומה שאינו חוקי.
חוקי הפורום
יש להדגיש: אין בעצות או בחומר המפורסם באתר או בפורום כדי להוות בסיס משפטי עובדתי או אחר כלשהו להסתמך עליו כיעוץ משפטי פרטני; הכל בבחינת חומר כללי שאין להשתמש בו כיעוץ משפטי, אלא כבסיס למחשבה על פי בקשת הנמען או הגולש. כל המסתמך על האמור לעיל, בלא שקיבל יעוץ משפטי מעו"ד המומחה בתחום החוק הרלוונטי או מעמיל מכס, נוטל על עצמו את כל האחריות למעשיו ואין עליו להלין אלא על עצמו.
פרסם תגובה
RoyShamir
חדש בפורום
כשרות נשיאה לfriction folder

הודעה על ידי RoyShamir » 23:51 ,22 ינואר 2013, ג'

שלום לכולם, יש נושא אחד שעניין אותי כבר הרבה מאוד זמן והוא איפה נופלת בחוק ההגדרה של friction folder.
האם היד האוחזת נחשבת ל"אמצעי" נעילה?
או שזה לא נחשב כנעילה?
מעניין אותי מאוד כדי לדעת האם היא נחשבת סכין ואז צריך לחשוב על סיבה לנשיאה או שהיא נחשבת אולר ואז אפשר לזרוק אותה בכיס או לקחת בנדן ולא לדאוג שהיא תיהיה עליי בלי סיבה מוצדקת.

sagiexe

Re: כשרות נשיאה לfriction folder

הודעה על ידי sagiexe » 9:37 ,24 ינואר 2013, ה'

בחוק, כל דבר שדוקר או חותך נחשב לסכין.
אם הלהב ננעל או קבוע ואורכו עולה על 10 ס"מ הוא אינו חוקי (אלא אם כן הוכחה מטרה כשרה).
ככלל, כל סכין שאתה נושא עליך, תצטרך במידה ותידרש להסביר את נוכחותה, בעיקר אם היא
נתפסה בכניסה למועדון, קולנוע או כל מקום אחר שלא קשור לנשיאה כשרה.

היכן ההבדל?
שבמידה ותיפול על שוטר מתלהב \ טיפש \ משועמם \ מתנדב וכדומה שיחליט לעשות סיפור מהסכין,
תתקשה המשטרה להוכיח שאולר שאין לו להב ננעל ואורך הלהב קצר, נועד לשמש למטה שאינה כשרה.
במקרה כזה, לאחר קצת כאבי ראש, סביר שתיק יסגר ללא אשמה.

התשובה מניסיון אישי ויתכן שלאחרים היה ניסיון שונה.

בהזדמנות זאת, אנסה לנצל את השירשור כדי לשאול אנשים אם יש איזה משפט מחץ או טיעון טוב שאפשר להגיד
לשוטר מתלהב יתר על המידה.

איתי
אביר האפל

הודעה על ידי איתי » 10:18 ,24 ינואר 2013, ה'

כשאני מסתובב עם אולר אז יש לי את החוק שאומר לי שאני לא צריך להוכיח מטרה כשרה.
בחיים תעשה חיים, כי בחיים לא תצא מהחיים בחיים!!!

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 13:32 ,24 ינואר 2013, ה'

איתי כתב:כשאני מסתובב עם אולר אז יש לי את החוק שאומר לי שאני לא צריך להוכיח מטרה כשרה.
רק לך יש את החוק הזה. :D :lol: :lol: :lol: :lol:

איתי
אביר האפל

הודעה על ידי איתי » 20:01 ,24 ינואר 2013, ה'

זה היה סוג של בדיחה שהייתה כאן בפורום והחלטתי ליישם אותה(דרך אגב אולר אני מדבר על להב קטן מ10 ס״מ ולא ננעל)
בחיים תעשה חיים, כי בחיים לא תצא מהחיים בחיים!!!

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 21:29 ,24 ינואר 2013, ה'

RoyShamir כתב:שלום לכולם, יש נושא אחד שעניין אותי כבר הרבה מאוד זמן והוא איפה נופלת בחוק ההגדרה של friction folder.
האם היד האוחזת נחשבת ל"אמצעי" נעילה?
או שזה לא נחשב כנעילה?
מעניין אותי מאוד כדי לדעת האם היא נחשבת סכין ואז צריך לחשוב על סיבה לנשיאה או שהיא נחשבת אולר ואז אפשר לזרוק אותה בכיס או לקחת בנדן ולא לדאוג שהיא תיהיה עליי בלי סיבה מוצדקת.
שלום
למיטב הבנתי אם הלהב לא ננעל מכאנית לא נחשב כסכין ננעל
בנעילה מכוונים לנעילה מכנית בגוף הסכין
זה די ברור מלשון החוק
כמובן שהמשמעות היא שאם הלהב לא עולה על 10 ס"מ תחשב כמחזיר כשר, אלא אם יוכח ההפך
לא מונע מהם להציק ולהטריד לשווא אנשים נורמטיבים
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

RoyShamir
חדש בפורום

הודעה על ידי RoyShamir » 23:25 ,24 ינואר 2013, ה'

תודה רבה עומר, בקטע של להב שלא עולה מעל 10 ס"מ זה ברור.
ותמיד אפשר לקחת העתק של החוק מצולם בתוך הנדן :roll:

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 21:34 ,25 ינואר 2013, ו'

:)
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

alongreene
חדש בפורום

הודעה על ידי alongreene » 13:30 ,13 אפריל 2013, ש'

שלום לכם !
אצלי יש את הבעיה כאשר אני יוצא לטיול וחייב לנסוע בתחבורה ציבורית ראשית כל דבר ראשון אני מצהיר כי יש לי כלים חדי להב בתיק
וכמובן שרואים ציוד לשהייה בשטח אך כאשר המילה סכין או סכינים עולה לאויר תגובתם היא שוק כאילו מדובר בפלילי ואני מסביר בהתלהבות
שאלו כלי עבודה עיקריים בטיול שטח ואי אפשר להמנע מנסיעתם בכליי או על גופי אז הם שואלים מה?"הישרדות וכזה"? אני משיב להם קיימות עצמית בשטח ומזמין אותם אליי לקפה בבית ולתת להם למשש ולראות סכינים ולהבין שסכין אינה מילה גסה ולא כל דבר מסתיים בפלילי

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 15:17 ,13 אפריל 2013, ש'

alongreene כתב:שלום לכם !
אצלי יש את הבעיה כאשר אני יוצא לטיול וחייב לנסוע בתחבורה ציבורית ראשית כל דבר ראשון אני מצהיר כי יש לי כלים חדי להב בתיק
וכמובן שרואים ציוד לשהייה בשטח אך כאשר המילה סכין או סכינים עולה לאויר תגובתם היא שוק כאילו מדובר בפלילי ואני מסביר בהתלהבות
שאלו כלי עבודה עיקריים בטיול שטח ואי אפשר להמנע מנסיעתם בכליי או על גופי אז הם שואלים מה?"הישרדות וכזה"? אני משיב להם קיימות עצמית בשטח ומזמין אותם אליי לקפה בבית ולתת להם למשש ולראות סכינים ולהבין שסכין אינה מילה גסה ולא כל דבר מסתיים בפלילי
שלום,

מה שאתה מספר זה דוגמא מדוייקת לבעיה שקיימת אצלינו, בישראל מתייחסים לסכינים כאל כלי נשק קר שמטרתו לפגוע באחר.
כמובן שסכין יכולה לעשות את זה - אבל גם סכין מטבח, סכין יפאני, מברג פיליפס או שטוח, מעדר, פשיט, מכוש, קלשון YOU NAME IT, יכולים לפגוע אנושות. כולם מסוכנים פוטנציאלית, למעשה כל כלי שיש לו קצה חד יכול לגרום נזק קשה, גם כלים קהים אגב מסוכנים מאוד בשימוש מכוון....

שאני מספר כמי שעובד כעו"ד ובחור כבר לא צעיר מאוד (49+) שאני מחזיק אתר לקידום קהילת אספני הסכינים והיוצרים ואנשי הטבע, ומייבא ומוכר סכינים, אנשים מרימים גבה ושואלים "איזה סכינים סכיני מטבח" שאני אומר "לאו דווקא, גם סכינים לשטח לצבא ולגילוף", הם אומר - "אבל סכינים זה לערסים, לא?" :roll:, אני מסביר מהיא המטרה של סכינים ושהאדם לא היה קיים אלמלא הייתה לו סכין, זה אחד הכלים החשובים ביותר לאנושות, הם מהנהנים, אבל לא בטוח מבינים.

המסקנה היא, שיש לחנך אנשים, ראשית שלא להשתמש באלימות כפיתרון, שנית להשקיע משאבים ולמנוע מהנוער שלנו לשתות כל כך הרבה ושלישית לחנך אנשים לקיימות והישרדות בטבע, לגילוף בעץ ויצירה, וללמד אותם בצופים למשל (ששם מכריחים את הילדים להשתמש בסכיני עגבניות לחתוך חבלים מה שגורר פציעות) שאפשר להשתמש בסכינים ללא חשש ובשום שכל.

באירופה וארה"ב זו תרבות, אתה רואה נשים עוסקות ומשתמשות בסכינים לא פחות מגברים, רק אצלינו זה כביכול דומיין גברי, מדובר על תרבות והיסטוריה במדינות רבות באירופה וגם בארה"ב. כשהייתי בתיכון הלכנו עם סכינים על החגורה לטיולי בי"ס, זה היה רק לפני 35 שנה, אבל עדיין זה בטווח הנראה, לא מדובר על המערב הפרוע חו"ח, לא היו דקירות ואנו נהננו ללא חשש ופחד.

צריך לחזור ולחנך את הנוער, כמו שגיא סרוסי עושה אגב בקורסים שלו וכל הכבוד לו על כך, מה המטרה של סכינים, איך משתמשים בהם נכון ומה מטרתן האמיתי, על ההיסטוריה שלהן. צריך לעשות את זה במסגרות מסודרות כמו תנועות נוער. שילד צריך סכין בטיול יותר מאייפון, או אנדרואיד ונרגילה, שיהיו פחות חנונים ויותר קרובים לעשייה בידיים, הדור הזה הולך לאיבוד בעניין הזה לדעתי.

שיהיה יום טוב.
עומר יעבץ
מנהל האתר

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 19:42 ,13 אפריל 2013, ש'

omery כתב: ...
צריך לחזור ולחנך את הנוער, כמו שגיא סרוסי עושה אגב בקורסים שלו וכל הכבוד לו על כך, מה המטרה של סכינים, איך משתמשים בהם נכון ומה מטרתן האמיתי, על ההיסטוריה שלהן. צריך לעשות את זה במסגרות מסודרות כמו תנועות נוער. שילד צריך סכין בטיול יותר מאייפון, או אנדרואיד ונרגילה, שיהיו פחות חנונים ויותר קרובים לעשייה בידיים, הדור הזה הולך לאיבוד בעניין הזה לדעתי.

שיהיה יום טוב.

לא מזמן הראיתי את האוסף הצנוע שלי למישהו שביקר בביתי .
אני : "זה גרזן מחנאות קומפקטי"
תגובה : "אפשר להרוג עם זה בן אדם !"
אני : "זו סכין מחנאות המיועדת לקיצוץ ענפים"
תגובה : "את מי אתה הולך להרוג עם זה ?"
אני : "זו סכין מחנאות קומפקטית שאפשר לשאת בכיס או בחגורה"
תגובה :"זאת סכין הטלה שהורגים איתה , לא ?"

מה שמצחיק הוא שאותו איש יקר נושא (ברשיון כמובן) אקדח זיג 9מ"מ ... כפעולת תגמול הוא קיבל ממני סכין במתנה .
"לכל אחד יש מנייה" - מיילו מיינדרביינדר

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 22:10 ,13 אפריל 2013, ש'

חברים יש לך :lol:
עומר יעבץ
מנהל האתר

סמל אישי של המשתמש
nikrex16
אביר האפל

הודעה על ידי nikrex16 » 22:50 ,13 אפריל 2013, ש'

גם לי זה קורה הרבה פעמים וכשחשבתי על זה לעומק הבנתי עד כמה אנשים משוגעים כי הם מקשרים כל דבר לרצח ואנחנו אנשים רגילים כי אנחנו לא רואים בזה נשק קר אנחנו רואים בסכין כלי עבודה
"!I got a Kershaw neatly tucked inside my waist"

RoyShamir
חדש בפורום

הודעה על ידי RoyShamir » 13:18 ,15 אפריל 2013, ב'

stifa כתב:
omery כתב: ...

שיהיה יום טוב.

לא מזמן הראיתי את האוסף הצנוע שלי למישהו שביקר בביתי .
אני : "זה גרזן מחנאות קומפקטי"
תגובה : "אפשר להרוג עם זה בן אדם !"
אני : "זו סכין מחנאות המיועדת לקיצוץ ענפים"
תגובה : "את מי אתה הולך להרוג עם זה ?"
אני : "זו סכין מחנאות קומפקטית שאפשר לשאת בכיס או בחגורה"
תגובה :"זאת סכין הטלה שהורגים איתה , לא ?"

מה שמצחיק הוא שאותו איש יקר נושא (ברשיון כמובן) אקדח זיג 9מ"מ ... כפעולת תגמול הוא קיבל ממני סכין במתנה .
אז מה שאתה אומר זה שאני צריך לבוא לראות את הסכינים שלך עם אקדח, להתנהג כאילו כל דבר מתקשר לי ישר לרצח. ולקבל סכין?
נשמע כמו אחלה עסקה :P

alongreene
חדש בפורום

הודעה על ידי alongreene » 10:36 ,19 אפריל 2013, ו'

שלום לך omery מנהל האתר אינני מכיר אותך אך מצאת חן בעיני ולא בגלל שהרגעת אותי או שאנו חולקים את אותה אהבה לסכינים
אלה הדרך שבה אתה חושב שצריך לחנך אנשים ואת הזמן לחנך אין לי .
לדעתי מדובר בענישה של כלל האוכלוסייה בגלל כמה מטומטמים שבחרו לסגור "עיניין" עם סכין או מברג וצריך לתקן זאת בהבט החוקי לא כולם צריכים ליהיות בעונש.
את גיא סרוסי הספקתי להכיר אדם יקר וחביב ולדעתי עוד כמה אנשים כמו גיא אולי היו יכולים את פני הדברים אך העבודה עוד רבה ובאמת תודה גדולה לגיא סרוסי על תרומתו בתחום בעיקר עם ילדים

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 14:56 ,19 אפריל 2013, ו'

alongreene כתב:שלום לך omery מנהל האתר אינני מכיר אותך אך מצאת חן בעיני ולא בגלל שהרגעת אותי או שאנו חולקים את אותה אהבה לסכינים
אלה הדרך שבה אתה חושב שצריך לחנך אנשים ואת הזמן לחנך אין לי .
לדעתי מדובר בענישה של כלל האוכלוסייה בגלל כמה מטומטמים שבחרו לסגור "עיניין" עם סכין או מברג וצריך לתקן זאת בהבט החוקי לא כולם צריכים ליהיות בעונש.
את גיא סרוסי הספקתי להכיר אדם יקר וחביב ולדעתי עוד כמה אנשים כמו גיא אולי היו יכולים את פני הדברים אך העבודה עוד רבה ובאמת תודה גדולה לגיא סרוסי על תרומתו בתחום בעיקר עם ילדים
הי אלון
אכן הנקודה היא חינוך והדרכה נכונים
סכינים למבינים תקים בשנה הקרובה מספר פרוייקטים ברשת החברתית לחינוך וקהילה
נקווה לשיתוף פעולה של הציבור
עומר יעבץ
מנהל האתר

alongreene
חדש בפורום

הודעה על ידי alongreene » 19:27 ,27 אפריל 2013, ש'

אשמח להיות לעזר

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד