עזרה-סכין נעצרה במכס

הפורום מיועד לרכז שאלות בעניין מכס, אחזקה כשרה, והתנהלות למול מוסדות במדינה וביחס למה שחוקי ומה שאינו חוקי.
חוקי הפורום
יש להדגיש: אין בעצות או בחומר המפורסם באתר או בפורום כדי להוות בסיס משפטי עובדתי או אחר כלשהו להסתמך עליו כיעוץ משפטי פרטני; הכל בבחינת חומר כללי שאין להשתמש בו כיעוץ משפטי, אלא כבסיס למחשבה על פי בקשת הנמען או הגולש. כל המסתמך על האמור לעיל, בלא שקיבל יעוץ משפטי מעו"ד המומחה בתחום החוק הרלוונטי או מעמיל מכס, נוטל על עצמו את כל האחריות למעשיו ואין עליו להלין אלא על עצמו.
פרסם תגובה
nirger
חדש בפורום
עזרה-סכין נעצרה במכס

הודעה על ידי nirger » 12:26 ,27 אוגוסט 2012, ב'

שלום, אני אספן חדש, עד עכשיו קניתי סכינים בארץ, בגלל המחירים והכמות היחסית מוגבלת של המלאי ניסיתי ליבא סכין מEBAY.
היום קיבלתי מכתב מהמכס שאומר שאני צריך לשחרר את הסכין+ התר יבוא מצורף שאני צריך למלא.
מחירה של הסכין נמוך מ50 דולר!
השאלה שלי היא, כמה כסף יקחו ממני במכס על השחרור?(אני מזכיר, מחיר הסכין נמוך מ50 דולר)

תודה מראש

Hertz33
תושב קבע בפורום

Re: עזרה-סכין נעצרה במכס

הודעה על ידי Hertz33 » 13:19 ,27 אוגוסט 2012, ב'

במקרה שלך לא מדובר על המחיר. כנראה שהסכין עברה על אחד האיסורים של המכס כמו להב ארוכה מ8 ס"מ או סכין פרפר או סכין קפיצית.

nirger
חדש בפורום

הודעה על ידי nirger » 14:02 ,27 אוגוסט 2012, ב'

הסכין נעצרה בגלל שהיא סכין... בשביל ליבא סכין(לא משנה איזו) חייבים "רישיון", להוציא אותו זה לא בעיה אבל דיברתי עם אנשים וכולם אמרו לי שלא עצרו להם סכינים אז החלטתי שזה מיותר.
בגלל חוק מרפי עצרו לי את הסכין ושלחו לי טופס למלא בשביל לקבל רישיון יבוא חד פעמי. אני יכול לשחרר אותה, השאלה היא כמה כסף יקחו לי על השחרור?

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 15:44 ,27 אוגוסט 2012, ב'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 22:30 ,24 אוגוסט 2014, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 20:05 ,27 אוגוסט 2012, ב'

ל Nik88
אתה חושב שאם ההית מוותר בתגובה שלך על החלק הזה
למה אתה חושב שעמיל המכס יושב באתר knife.co.il? תשאל אותם וזהו. יש להם טלפון, טפסים, אתר, פקס, טלגרף, יונת דואר וכתב חרטומים, אם כל זה לא מספיק. כל שלושה ימים מישהו פותח שרשור "הזמנתי סכין ב5 דולר מאיביי, מה הסיכוי שיעצרו" או "מה אני כותב בטופס". יש פה אפילו את הקישורים לטפסים, את הטפסים עצמם עם הסברים, למיטב זכרוני סער טרח והסביר בפירוט ואף הביא דוגמאות וקישורים, מה לא. אבל זה הרי לא
מספיק לכם
.

וטיפה מעדן את החלק הזה
ועכשיו בקשה למנהלי האתר- עכשיו בלי טיפה של ציניות- למה שלא תפתחו פורום נפרד בשם "פורום ייבוא והזמנות" ובו תרכזו את הנושאים הללו כולל קישורים לאתרים וטפסים? שימו כמה שרשורים דביקים בראש הפורום וזהו, סגרנו עניין. ברצינות, זה מבאס כל יומיים שלושה לענות על אותן השאלות שוב ושוב ושוב ושוב. מקווה שתשקלו את הבקשה שלי ברצינות

ושולח אותו ישר למנהל האתר לא ההיית צריך להודות בפני כולם שאתה "מוריד לאנשים מוטיבציה להיות בפורום"
ושזה לא מזיז לך ממה שאנשים אחרים חושבים או מרגישים
לא ההית מקבל יחס או לא היו שוקלים את הצעתך?

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 20:17 ,27 אוגוסט 2012, ב'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 22:30 ,24 אוגוסט 2014, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

nirger
חדש בפורום

הודעה על ידי nirger » 22:09 ,27 אוגוסט 2012, ב'

קודם כל, ניסיתי להתקשר, הייתי על הקו שעה ואף אחד לא ענה...
אם הייתה קורא(או קורא טוב לפחות), הייתה רואה שיש לי את הטפסים, הדבר היחיד ששאלתי הוא כמה ידרשו על השחרור(לא כתוב במכתב שקיבלתי ולא מצאתי את המחיר)

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:20 ,27 אוגוסט 2012, ב'

Nik88 כתב:לא. אני לא אוהב לעדן את עצמי. חוצמזה, איחלתי לכם יום קסום.
אתה קרוע :P :P :P :P :P :D :D :D :D

עכשיו לפני ששרשור זה יהפוך לבלגן מיותר... ודרך אגב תומך ברעיון של ניק לגבי פורום נוסף ששם יהיו כמה נושאים דביקים עם דברים שימושיים ואולי טיפים נוספים למי שמעוניין להוסיף וכד'...,
לבחור שפתח את השרשור.... לדעת כמה ידרשו אנחנו לא יכולים לדעת כאן, יש מרכיב של מע"מ מכיוון שהסכין עלה פחות מחמישים דולר קח בחשבון שמכלילים במחיר לצרכי חישוב מס גם את עלות המשלוח, לכן אנחנו לא יכולים לדעת , פשוט מאוד , המכס זה לא השטן, לא צריך לפחד, גש לדואר חבילות היכן שהחבילה שלך נמצאת, ושם יסבירו לך את הכל, תבוא עם מצב רוח טוב והרבה סבלנות, תיכנס עם חיוך ותאמין לי שיסבירו לך הכל ו אפילו גם יעזרו לך כדי לסיים את הסיפור כמה שיותר מהר. אם תגיע עם פרצוף מסכן ומבט של תשעה באב, ככה הם יהיו פחות סבלניים אליך.

עברתי את זה כל כך הרבה פעמים עם חבילות בדואר, מול פקידי מכס שונים.

בהצלחה
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

nirger
חדש בפורום

הודעה על ידי nirger » 14:41 ,2 ספטמבר 2012, א'

אוקיי, היום קיבלתי את הסכין ולהפתעתי המכס יצא ממש טוב פעם.
ההורים שלי עסוקים מאוד, אז הם לא יכלו להגיעל מכס, אמא שלי שלחה להם בפקס את הטופס וצילום מסך מEBAY שמראה הסכין עולה 40 דולר.
תוך פחות משבוע הסכין שוחררה מהמכס והיום היא הגיע לדואר.
והדבר הטוב ביותר הוא שלא הייתי צריך לשלם כלום, אפילו לא עמלה :)
תודה לכל מי שעזר, תמונות של האוסף בקרוב(דיי קטן אבל גם משהו...)

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד