התייאשתי: רכישת סכין Ka-Bar Becker BK2

הפורום מיועד לרכז שאלות בעניין מכס, אחזקה כשרה, והתנהלות למול מוסדות במדינה וביחס למה שחוקי ומה שאינו חוקי.
חוקי הפורום
יש להדגיש: אין בעצות או בחומר המפורסם באתר או בפורום כדי להוות בסיס משפטי עובדתי או אחר כלשהו להסתמך עליו כיעוץ משפטי פרטני; הכל בבחינת חומר כללי שאין להשתמש בו כיעוץ משפטי, אלא כבסיס למחשבה על פי בקשת הנמען או הגולש. כל המסתמך על האמור לעיל, בלא שקיבל יעוץ משפטי מעו"ד המומחה בתחום החוק הרלוונטי או מעמיל מכס, נוטל על עצמו את כל האחריות למעשיו ואין עליו להלין אלא על עצמו.
פרסם תגובה
dudi
חדש בפורום
התייאשתי: רכישת סכין Ka-Bar Becker BK2

הודעה על ידי dudi » 19:52 ,26 נובמבר 2011, ש'

אהלן אנשים, שמחתי לגלות קהילה ישראלית עם רמה מקצועית.

אני חובב קאמפינג, ולאחרונה החלטתי להשתדרג בסכין מקצועית יותר, לצד הלדרמן Wave.

רציתי סכין עמידה, בעלת יכולת לקצוץ קרשים וענפים, רצוי עם נרתיק קשיח, קלה לתחזוק. בדקתי את השוק והBK2 הייתה הבחירה המתאימה. כשהתכוונתי להזמין אחת לארץ כאב הלב לראות את העושק שמתבצע כאן - הזמנה מאיביי של הסכין עולה כ315 ש"ח, אך עם משלוח (וכנראה גם מיסים) 500 ש"ח. כמעט 200 ש"ח הבדל. רציתי לבכות.
אבל בכל זאת, אני חסכתי כסף ואני נחוש לצאת עם סכין, לטיול מחנאות בעוד כחודש.
הלינק מהמוכר של איביי: http://www.ebay.com/itm/Ka-Bar-Becker-C ... 773c0#shId

עם זאת, התבלבלתי בנוגע להגבלות השונות שמטילה המדינה על יבוא סכינים. השתמשתי בחיפוש "מכס" בפורום, ועדיין לא באתי על סיפוקי.
מה אצטרך לעשות כדי לקבל את הסכין הנ"ל ללא בעיות,
והאם אתם ממליצים על אלטרנטיבה אחרת? (אני פתוח להצעות, אני רק מעוניין בשכזאת).

אם המצב יברר כרע מדי אני אפילו אלך על הגרבר גרילס, למרות שהחלק המשונן ילך קפוט אחרי כמה פעמים.
מקווה שזה המקום המתאים,
תודה רבה - אני נואש לעזרה!

sab13
חדש בפורום

Re: התייאשתי: רכישת סכין Ka-Bar Becker BK2

הודעה על ידי sab13 » 20:33 ,26 נובמבר 2011, ש'

אם תחפש, יש כמה שרשורים בנושא יבוא סכינים.
בעיקרון, אם הסכין נתפסת במכס, ניתן לשחרר אותה על ידי טופס ליבוא חד פעמי של סכין.
למה בעקרון? כי לא כל סכין נתפסת, כי בטופס אתה מתחייב שהסכין לא מושחזת, כי לפעמים למוכס יש בעיות עם עצמו.

ה-200 ש"ח שאתה משלם הפרש הם רקי על המשלוח (50 $), זה גניבה לאור ליום. זה כמובן לא כולל מסים, לא בחו"ל ולא כאן (אם הסכין תעצר כאן).
עצה שלי, תחפש מוכרים אחרים באיביי שמוכנים לשלוח סכין לארץ במחיר סביר יותר- משלוח אחרון שלי לסכין גדולה ESEE-5 היה 20$.

dudi
חדש בפורום

הודעה על ידי dudi » 20:59 ,26 נובמבר 2011, ש'

היי, קודם כל תודה על התגובה המהירה. אני לוחץ לרכוש כמה שיותר מהר - כדי להספיק להתהדר ברכישה לקראת הטיול.
חרשתי את כל הפורום בשרשורי הסכינים,
והמצב הוא כזה:
1. לא אכפת לי לשלם סכומי כסף, אני רק רוצה להיות בטוח בכך שאני אקבל את הסכין הנ"ל לידיים.
2. הטופס שמצאתי ליבוא התייחס לסכיני אספנות, קטנים, וקהים. שום פרט לא נכון לגבי הסכין שאני עומד להזמין..
אם הסכין לא נתפסה - הרווחתי. אם נתפסה - מה הלאה?
3. למרות הנכונות שלי לשלם יותר, אני מודה לך על הנקודה שהארת. מצאתי מוכר אחר במחיר של 319 ש"ח:
http://www.ebay.com/itm/Ka-Bar-Becker-C ... 087wt_1163

4. יש טופס בשם "טופס הצהרה לשם יבוא סכינים: טופס מכס 582"
http://ozar.mof.gov.il/customs/forms/f582_2006.pdf

אך יש לי מעט בלבול בנוגע לפרטי המילוי:
הח"מ (שמי+ שם משפחה), מצהיר בזאת בשמי (מה לכתוב בקו?)...
אין לי מושג מה לכתוב ב"רשימון יבוא מס'" ו"חשבון ספק",
וגם את הנוסח המקובל של המטרה...

תודה לך על עזרתך (גם אם לא תרצה לענות על הכל, אעריך כל עזרה שתינתן).

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 21:07 ,26 נובמבר 2011, ש'

החוק לא מיחס שום חשיבות לחדות של פריט.
בקשר להצהרה:
הח"מ (שמי+ שם משפחה), מצהיר בזאת בשמי (מה לכתוב בקו?)...שום דבר
אין לי מושג מה לכתוב ב"רשימון יבוא מס'" ו"חשבון ספק", שם דבר
למטרת אספנות/שימוש ביתי/שימוש בטיול/שימוש אישי. (תבחר מה שמתאים לך).

בהצלחה.

dudi
חדש בפורום

הודעה על ידי dudi » 21:40 ,26 נובמבר 2011, ש'

לא לכתוב שום דבר בקטע הנ"ל? "
הסכין המפורטת ברשימון יבוא מס' ___
ובחשבון ספק מס'___"
יש לי הרגשה שצריך למלא שם פרטים בנוגע להזמנה עצמה.
האם יהיה אפשרי לבצע את כל ההליכים תוך 22 יום? (המשלוח באיביי אומר שבד"כ 3 ימי עסקים.. מה שחשוד קצת בעיני)

כואב לי לומר שהותשתי, אני מתחיל לחשוב על החוכמה שבהזמנה מחול (הסעיף על מאסר מרתיע למדי). אני שוקל כבר ברצינות להזמין דרך האתר ולסגור עניין.

תודה רבה לך, אשמח לתשובה :)

dudi
חדש בפורום

הודעה על ידי dudi » 22:01 ,26 נובמבר 2011, ש'

תודה לך על ההודעה המבורכת. שלחתי לך אימייל.
אשמח בכל זאת לחוות דעת נוספת על המצב שבו אני נמצא ;)

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 11:18 ,27 נובמבר 2011, א'

גש ליבואן הרשמי, משה יצחקי בע"מ ורכוש לך אחת מהמלאי במחיר דומה, באופן מיידי ללא כאבי בטן.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

shmit
מבין בסכינים

הודעה על ידי shmit » 13:18 ,27 נובמבר 2011, א'

רגע רגע למושון יש את הסכין הזאת במלאי?
אני מחפש אותה כבר המון זמן, אני חושב שהגיע הזמן להתקשר אליו
אגב אם למישהו יש אותה במצב טוב אני גם אשמח.

לבחור שפתח את הנושא
לא ממליץ לך על הסכין של בר גרילז- היא על הפנים- הפרק היחיד שהוא היה יכול להשתמש בה -אולי ב "השורד האולטימטיב- טירונות 00 מחנה שמונים."

ג. לא ממליץ לך בכלל להסתובב עם סכין וגם לא לטייל איתה רק אנשים שמחפשים צרות מסתובבים עם סכין כזאת (אל תסקלו אותי אתם יודעים על מה אני מדבר) מספיק שוטר עם עודף מוטביציה כדי להיפרד ממנה ומה 500 שקלים לשלום.

תישאר עם הWAVE הוא מספיק לכל מה שצריך בשטח- בישראל

dudi
חדש בפורום

הודעה על ידי dudi » 20:17 ,27 נובמבר 2011, א'

סער כתב:גש ליבואן הרשמי, משה יצחקי בע"מ ורכוש לך אחת מהמלאי במחיר דומה, באופן מיידי ללא כאבי בטן.
קיבלתי את מספר הטלפון שלו. האם יש בעיה בלמכור לקטינים, שמא אצטרך להסדיר את התשלום בצורה אחרת?
shmit כתב:רגע רגע למושון יש את הסכין הזאת במלאי?
אני מחפש אותה כבר המון זמן, אני חושב שהגיע הזמן להתקשר אליו
אגב אם למישהו יש אותה במצב טוב אני גם אשמח.

לבחור שפתח את הנושא
לא ממליץ לך על הסכין של בר גרילז- היא על הפנים- הפרק היחיד שהוא היה יכול להשתמש בה -אולי ב "השורד האולטימטיב- טירונות 00 מחנה שמונים."

ג. לא ממליץ לך בכלל להסתובב עם סכין וגם לא לטייל איתה רק אנשים שמחפשים צרות מסתובבים עם סכין כזאת (אל תסקלו אותי אתם יודעים על מה אני מדבר) מספיק שוטר עם עודף מוטביציה כדי להיפרד ממנה ומה 500 שקלים לשלום.

תישאר עם הWAVE הוא מספיק לכל מה שצריך בשטח- בישראל
קודם כל שלום :)

אני מודע למצב הסכין של גרילז, הסכין ממוצעת והמחיר מעט הייפי יחסית למוצר - אבל אני יכול לחשוב על כמה השקעות גרועות יותר ממנה.

אני מעולם לא הסתובבתי עם נשק בציבור, והפעמים היחידות שבהן האולר יצא מהארון היו בתקופות טיול של תנועות נוער. גם אז האולר היה טמון בכיס עמוק, ונמצא באחריותי המלאה. אני מעוניין בה נטו בשביל טיולים. הנה הסבר טוב יותר למה אני רוצה אחת גדולה.
אני אוהב לבשל בשטח. זאת האהבה שלי. אני רוצה סכין שלמה כדי שיהיה לי נוח לבשל לצד המדורה (ומנסיונות קודמים, לקצוץ עם הוויב זה לא נוח, מאוד מלכלך ומקשה על הניקוי כאשר לכלוך מגיע לחללים הקטנים שבאולר) סכין אחת גדולה תקל עליי מאוד במובן הזה. השתעשעתי במשחקי גילוף עם האולר, ואף על פי שהאחיזה לא נוחה במיוחד אני מוצא לו שימוש לא מבוטל במחנאות. אני בכל זאת מאמין שאחת גדולה יותר תהיה יותר יעילה לצרכים הספציפיים שנקטתי בהם
מעולם לא ראיתי שוטר במחנה נוער, והייתי כבר בכמה מצבים. אם אחד יראה באזור, הכל נכנס לתיק כאילו כלום לא קרה. הסיכויים שהסכין תוחרם קטנים מאוד (אני לא מבטל אותם, רק מפחית ממשקלם). סביר יותר שהסכין תגנב מאשר תוחרם.

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 10:58 ,6 דצמבר 2011, ג'

הי דודי .
רכשתי BK2 משומשת (במצב טוב...) לפני כשנה דרך אתר Bladeforums . הסכין נשלחה במעטפה רגילה והגיעה ללא שום בעיה , למרות שעברה ביקורת במכס - כנראה היה לי מזל...
בכל מקרה , מדובר בסכין כבדה (מעל 600 גר') המתאימה בעיקר לעבודות גסות . אני מוצא אותה לא מאוד נוחה להכנת מזון או עבודות עדינות בשל משקלה ועובי הלהב. אינני יודע מה מחירה אצל היבואן , אבל אם ללמוד מדגמי Becker האחרים שראיתי , אני לא בטוח שהיא שווה את מחירה הרשמי בארץ .
בסכומים כאלה אפשר לרכוש Mora טובה שתתאים לרוב העבודות הכלליות ובנוסף קונדור Rodan שהיא מעין "BK2 לעניים/מתחילים" .
(לא, אין לי שום קשר לחנות , אני פשוט בעד מוצרים הנמכרים במחירים הגיוניים יחסית לחזירות הפושה בכל חלקה טובה בארץ)
"לכל אחד יש מנייה" - מיילו מיינדרביינדר

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים