כמה הערות על חווית הגלישה באתר

הפורום מיועד לרכז שאלות בעניין מכס, אחזקה כשרה, והתנהלות למול מוסדות במדינה וביחס למה שחוקי ומה שאינו חוקי.
חוקי הפורום
יש להדגיש: אין בעצות או בחומר המפורסם באתר או בפורום כדי להוות בסיס משפטי עובדתי או אחר כלשהו להסתמך עליו כיעוץ משפטי פרטני; הכל בבחינת חומר כללי שאין להשתמש בו כיעוץ משפטי, אלא כבסיס למחשבה על פי בקשת הנמען או הגולש. כל המסתמך על האמור לעיל, בלא שקיבל יעוץ משפטי מעו"ד המומחה בתחום החוק הרלוונטי או מעמיל מכס, נוטל על עצמו את כל האחריות למעשיו ואין עליו להלין אלא על עצמו.
פרסם תגובה
יובל
אגדת הפורום
כמה הערות על חווית הגלישה באתר

הודעה על ידי יובל » 10:40 ,1 יוני 2010, ג'

ראשית, אינני בא להעיר על העיצוב הגראפי של האתר, כי זה בעיקר עניין של טעם, אלא שישנם לגביו, כמה נושאים שקשורים לתפקוד האתר, מנקודת מבטו של הגולש בו, ואני מעלה אותם כאן, כי אולי ישנם עוד גולשים אשר התנסו בהם, ולא לטובה. הדברים חייבים להיאמר, ומוטב מוקדם ככל האפשר, כאשר העיצוב עדיין בחיתוליו.

היות ובאתר הישן לא היו כל הליקויים האלה, ההערות העיצוב הגראפי של האתר הרבה פחות חשובות לצורך העניין, במיוחד אם אנחנו נוכחים שהתפקוד של האתר הקודם היה מסודר יותר, זרם יותר בקלות, ומנע צורך לבזבז זמן רב על חיפוש הודעות מבוקשות בנבכי הפורומים, או הודעות פרטיות וכדומה, כפי שהעיצוב החדש של האתר מראה:

1. ההתחברות לאתר תחת שם-משתמש וסיסמה, נופלת (נמחקת) לאחר מעבר לדף הכניסה (שער האתר) - אשר מופרד משום מה מהעמוד הראשי. כתוצאה מכך, יש צורך להתחבר ששוב ושוב עם שם וסיסמה, כל פעם מחדש, ולחזור ולחפש בנבכי הפורומים את ההודעות האחרונות. לא מעשי, מתסכל, ומוציא את החשק לגלוש באתר.

2. לחיצה על לינק, מעבירה את הגולש לאתר המבוקש, על הדף הנוכחי בו שהה הגולש, במקום לפתוח כנהוג ברוב האתרים, דף חדש עבור אותו לינק. כתוצאה מכך אנו מאבדים את יכולת ההשוואה בין הכתוב בדף המקורי לדף המועבר. אם מנסים לחזור אחורה אל הדף המקורי, מקבלים הודעת שגיאה, או מאבדים את הדף שאליו הוביל הלינק. לא מעשי ולא מקובל.

3. הסידור של ההודעות בפורומים איננו לפי תאריך ההודעה האחרונה בכל שירשור מלמעלה למטה, כמקובל ברוב הפורומים באינטרנט, במיוחד נעלמות הודעות שעדיין לא זכו למענה. לא מקובל, מתסכל, ודורש ביזבוז זמן מיותר על חיפוש הודעות מסויימות.

ישנן עוד נקודות הדורשות התייחסות (חיתוך תמונות במקום הקטנה אוטומטית כמקובל בפורומים אחרים, שימור והוספת תמונות בדואר פרטי וכדומה), וכל-אופן אשמח ללמוד מהתמיכה הטכנית (וובמסטר) איך אפשר להתגבר על הקשיים האלה בתיפקוד האתר.

בנוסף, אם מישהו חוץ ממני נתקל בקשיים של גלישה באתר, אנא כתבו אותם בשירשור זה, וכך נוכך ביחד, להתגבר על הקושי, ולשפר את את תפקודו של האתר (אפילו הערות מעשיות על קושי ברמה הגראפית, כגון כתב אפור על רקע אפור כהה יותר - בלתי קריא) ואת חווית הגלישה בו, למען כולם. לפיכך גם סתם הצעות לשיפור האתר (כך אני מקווה) יזכו לתשומת לב ההנהלה שלו.

בגלל שהעיצוב החדש של האתר עדיין בחיתוליו, עדיין יש מקום לדעתי, להעיר הערות והצעות לשיפור, אשר רק יוסיפו חשק להשתמש בו, לתועלת כל הצדדים המעורבים בעיצוב האתר ובשימוש בו.

smile2life
תושב קבע בפורום

Re: כמה הערות על חווית הגלישה באתר

הודעה על ידי smile2life » 12:54 ,1 יוני 2010, ג'

תודה על ההערות העברתי למתכנת לטיפול.

בעיקרון כאשר מכניסים לינק לדף או מאמר (באתר ולר בפורום) ניתן לבחור האם להגדיר פתיחה בעמוד או טאב (לשונית) חדשים. בפורום מסוג PHPBB אני לא מכיר את האופציה הזו לכן נמתין שהמתכנת ייתן את דעתו. אנחנו משתדלים כאשר מכניסים קישור לאחדהמאמרים או לדפים שייפתחו בעמוד חדש.

לגבי כל שאר ההארות וההארות שלך מציע להמתין עד שהמתכנת ייתן את דעתו לנושא.
ניתן ליצור קשר באמצעות טופס צור קשר: http://knife.co.il/index.php?option=com ... &Itemid=64

Guest

הודעה על ידי Guest » 14:57 ,1 יוני 2010, ג'

תודה על ההערות
הועברו לטיפול

ROMA
מכור לסכינים

הודעה על ידי ROMA » 18:57 ,1 יוני 2010, ג'

אני מסכים עם יובל ב100 אחוז הבעיות האילה באמת מפריעות לגלוש בכיף באתר.
ובמיוחד שצריך בכל פעם להיתחבר, באמת מעצבן לפעמים כשה צריך לחפור במעמקי הפורום בשביל להגיב למישהוא .
אני באמת מקוה שתתפלו בכל הליקויים . 8)
אם אסור אבל מאוד רוצים אז מותר.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 20:11 ,1 יוני 2010, ג'

יותר מדאי נושאים "דביקים" במיוחד בולט בפורום כניסה.

smile2life
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי smile2life » 8:53 ,2 יוני 2010, ד'

דיללתי מספר הודעות דביקות בפורום כניסה.
להזכירכם אנחנו עדיין מחפשים מנהל פורומים מי שמעוניין בתפקיד מוזמן ליצור קשר עם עמר omer@knife.co.il
ניתן ליצור קשר באמצעות טופס צור קשר: http://knife.co.il/index.php?option=com ... &Itemid=64

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 16:01 ,2 יוני 2010, ד'

מה זה אומר מנהל פורומים? (חובות, סמכויות)

sagiexe

הודעה על ידי sagiexe » 8:16 ,4 יוני 2010, ו'

אני מסכים עם הנאמר למעלה.
אכן ישנם כמה באגים מעצבנים.
הייתי דווקא כן מתייחס לעיצוב האגרסיבי של האתר ובחירת
הצבעים בו.
בתור ענף אספני שרוצה להסיר את הדימוי האגרסיבי והעצבני מעליו,
בחירת הצבע השחור, הדכאוני והקשה לצפייה לאורך זמן, הוא לא האפשרות הטובה ביותר.
גם הסכין שבראש העמוד אינה מייצגת את מגוון הסכינים והאספנים, שלא לדבר על הברקים וליל
הסערה שמעורר אסוציאציות קמאיות של סכנה, רעש ואגרסיביות.

בנוסף, ועם כל הכבוד ליוזמה הברוכה של החנות הוירטואלית.
חברי האתר והמבקרים בו, נהנו שנים מהיכולת לרכוש סכינים במחירים נמוכים משמעותית
ממחירי השוק. הסכומים אותם מבקשים מנהלי האתר "לגרד" מעל המוכר הופכים את הסיבות
לשימוש באתר ככלי מסחר בין אספנים ללא יעיל ולא משתלם. איביי שקורע את המוכרים בו,
לא מגיע לסכומים כאלו של עמלות. האיסור להשתמש במערכת המסרים הפרטית לשם קניה או תיווך,
מלמד א. שמישהו נכנס לתיבה הפרטית וקורא אותה. ב. שמישהו מפר את הזכות של האדם על קניינו הפרטי.
כל היופי של אתר סכינים למבינים, הוא פורום המכירה והקנייה החופשית, לאתר אין זכות להתערב בכמה רוצה
המוכר למכור וכמה הוא סוגר עם הקונה.

על פי התנאים שהועלו להלן, לא משתלם כלל לוותר על אוסף יקר שנאסף במשך שנים ולהפסיד עבור הזכות
למכור דרך האתר ובוודאי שלא משתלם להביא סכין בזול ולנסות למכור אותה בזול, כי העמלות המתוכננות
מופרזות על פי כל קנה מידה.

אני מקווה שמישהו ייקח יוזמה ויפתח אתר סכינים למבינים 2, שיחזיר עטרה ליושנה.

Guest

הודעה על ידי Guest » 11:47 ,25 יוני 2010, ו'

שגיא
הערותיך ביחס לצבע נרשמו ואולי הם כמו התייחסויות אחרות של גולשים בעניין ישכנעו אותנו לשנות, אנו יושבים ודנים בענין.
הלוגו הוא בחירה שלי ואני אוהב אותו במיוחד שהסכין היא עבודת יד ויוצרה על ידי ועל ידי חבר טוב שלי בשיתוף.
לא ראיתי שאתה מבקר את הלוגו של YNET או WALLA או חברות אחרות.
אתה מייחס את החנות כמיועדת לגולשי האתר דווקא והיא אינה כזו - היא מיועדת לקהל הרחב ולעודד הרחבת התחום לאחרים.
כמי שמוכר סכינים (אתה) מן הראוי שהיית מציין זאת בגילוי נאות בהודעתך.
ביחס למחירים, המילים ל"גרד" וכיוצא באלה אינן ראויות ואינן מכובדות, אני לא תקפתי אותך אישית ואל לך לעשות כן.
אנו לא מכריחים לקנות מאיתנו יש הרבה חנויות ברשת בעולם, אנחנו קונים מוצרים חוקיים למול חשבונית מס כחוק ששילמו עליהם מכס ומע"מ משלמים מס חברות וגם צריכים בסוף להרוויח עליהם אגורה ולא להפסיד. השוואה לאיביי אינה רלוונטית כלל ועיקר תוסיף לאיביי משלוח 30$ מכס ומע"מ תשלם מס חברות ותגיע למחיר שלנו. תכל'ס אנחנו זולים מהחנויות, זה נבדק הוכח וזה מה שחשוב.
אנחנו לא צריכים להתנצל על המחירים בפני אף אחד ולא עומדים למבחן של אף אחד, גם לא של כבודו.
הדיון הזה הפך לשחוק ומשעמם ואני חושב שדי בלעיסה החדגונית שלו.
ביחס ליוזמות להקמת אתר מתחרה - היו הרבה כאלה כולל ניסיונות רבים אחרים, שיערב להם.
סופ"ש נעים!

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים