שניים חדשים

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
dBu24
בלייד ראנר
שניים חדשים

הודעה על ידי dBu24 » 10:35 ,21 מרץ 2008, ו'

תמונה

לקטן יותר להב ברוסלטו וידית קוקובולו, נחושת ווולקן פייבר, לגדול להב סנדוויצ' של מורה וידית עץ כלשהו שלא זוכר מה שמו, פליז ווולקן פייבר. הצילום חשף קצת לכלוכים בעץ שלא נראים בעין בלתי. יטופלו בהקדם.

השתמשתי בפליז יצוק שהוא הרבה הרבה יותר קל לשייף מאשר פליז משוך/לחוץ והסיבה היא אותו אחוז בודד של עופרת שמוסיפים ממש למטרה הזאת . המתכת נעשית יותר פריכה ולא נמרחת תחת כלי העיבוד. במקרה שלי בבית, פצירות מחט, ובגישעפט עיבוד עם כלים תעשיתיים יותר מתקדמים.

כפי שפעם הסביר לי הרופא הפלסטי שטיפל בפציעה שלי מפליז מותך, אז העופרת שבסגסוגת לא רעילה ולא מזיקה לאף אחד. אין מה לדאוג

באשר ללהב של מורה, למרות מחירו המאד צנוע הוא חיה אמיתית וממש כיף להחתך ממנו.

דוד

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 13:37 ,21 מרץ 2008, ו'

דוד, לא חשבת להכין לסכינים הללו בולסטר להגנה על היד מהחלקה בטעות? אני מביט על הגדול(אגב סכינים מדהימות כתמיד!)וחושב לעצמי שאם היד מחליקה קצת זה יהיה כואב מאד...
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 14:15 ,21 מרץ 2008, ו'

לא, ברווז, אני לא חשבתי על "גארד" כי אלה סכינים לחיתוך ולא לדקירה :)

על סכינים עבור ילדים/צופים/חניכי תנועות נוער למיניהן/חניכי "השמוץ", מנפקים סכינים עם גארד כי לפספוסים עדיין אין שליטה מלאה בתנועות המוטוריות שלהם ולא מאומנים בעבודה עם כלים, כולל פטישים, מברגים, מפתחות אלן או מפתחות מומנט, ככה שכאשר מדובר בסכין שהוא כלי עם פוטנציאל של פגיעה במשתמש,אז נוקטים באמצעי זהירות ומרכיבים גארד,פן הורי הילד יבואו ויעשו סקנדל ויתבעו את המוסדות וכו" .

אנשים מבוגרים לא נחתכים מסכינים.

אני זוכר כשהייתי ממש ציפלון, הייתי מתבונן איך אמא שלי הייתה עובדת עם סכין במטבח (היא בכלל לא ידעה לבשל אלא עזרה קצת למשרתת) ומניחה אצבע ממש על החוד ולא היה קורה לה כלום. התשובה לשאלה שלי הייתה "כי אמהות אף פעם לא נחתכות"

וזה היה נכון

לפגיונות וסכיני קרב למיניהם אכן יש גארד כי הם מיעדים לדקירה.

אני פציפיסט, אפילו לא צייד ארנבות ולא כלום, אז לא צריך גארד.

אין סכינים נורדים עם גארד. אין צורך.

דוד
נערך לאחרונה על ידי dBu24 ב 16:28 ,21 מרץ 2008, ו', נערך פעם 1 בסך הכל.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:21 ,21 מרץ 2008, ו'

או-קיי...
ועדיין אני מאמין שטעויות ותאונות קורות. מספיק שיהיה רעש רציני כשעובדים עם הסכין, או משהוא מפתיע ופתאומי אחר, ואתה רץ לחפש את הפלסטרים במקרה הטוב או ערכת תפירה במקרה הרע :twisted: 8O :lol: ...
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 13:53 ,24 אפריל 2008, ה'

א', תודה על הקומפלימנטים.

ב', המממממממממ....... נרתיקים זה כבר אומר סנדלרות ואין לי כל כך סבלנות לזה אז בעיקר קונה אותם מוכנים אצל דניס בבריזה. מוסיף איזה קישקוש של ציור סאמי, לפעמים עושה להם טיפול בשעוה רותחת וזהו

עשיתי כמה מעור וכמה מעץ וחלק עליון עור. לא ניסיתי אפילו להכנס להרפתקאה של נדן סאמי אמיתי מקרן עם קישוטים והכל כי אצטרך לחיות 4 פעמין כדי לסיים אחד. המראה ה RUSTIC יותר קרוב לטעם שלי. לא אוהב קישקושים או מראה עמוס מידי וצריך לעשות מה שSWMBO אומרת

אבל......... הפרוייקט הבא יהיה כנראה אחד כזה. לא צריך לוותר לעצמי כל כך בקלות.

אחרי השערוריה של פסח, הסוף שבוע של יום העצמאות מבטיח הרבה יותר אז אולי אמצא כמה שעות לאיזה "משהו"

דוד

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד