נרתיקים מעור,לדרמן והשפעת שלג עליהם...

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
נרתיקים מעור,לדרמן והשפעת שלג עליהם...

הודעה על ידי ברווז » 22:41 ,2 מרץ 2008, א'

מכירים את הביטוי"סוף מעשה במחשבה תחילה"? אז זהו, לצערי לא חשבתי על ההשלכות.
יום חמישי נסעתי לחרמון לקצת סקי והרגעות באוויר הקריר והנעים. מאחר ואני לא ממש יודע לעשות סקי אלא רק חיקוי עלוב שלו(...), מצאתי את עצמי חלק נכבד מהזמן בתנוחת ישיבה בשלג.
כמובן שהלדרמן הנאמן והזיפו התורנית שלי היו עליי, בתוך הנרתיקים שלהם(נרתיקי עור).
הנזק?
נרתיק הזיפו: המיסכן לא החזיק מעמד, ונפתח באחת הנפילות, מה שכמעט גרם לי לאבד את המצית בשלג. סובל מעיוותים ומקושי בסגירה.
נרתיק הלדרמן: נשאר סגור לאורך כל החוויה, סובל מקושי קל בפתיחה וסגירה.

הלדרמן עצמו: סימני חלודה(!) ראשונים הופיעו כבר ביום שישי, נוקו עם אלכוהול מרוכז ושימון עם WD40. אחרי השימון פתיחה וסגירה שוב ושוב עד שרוב החלודה יצאה עם השמן מהחלקים השונים, ניגוב וזהו. מעבר לכך אין שום בעייה איתו.

הזיפו: סרבה לעבוד אחרי הנפילה, אבל אני חושד יותר שזה היה בגלל הקור. כבר בערב היא חזרה לעבוד שוב.
מסקנה:
אם אתם מוכרחים(כמוני) לקחת את האולר שלכם לכל מקום, תשאירו אותו עם הנרתיק באוטו. את הזיפו עדיף לקחת עליך בתוך כיס סגור עם רוכסן, עדיף פנימי, רחוק מהשפעות השלג.
ובכלל לחרמון עדיף לקחת מצית טורבו. ועוד אחת ספייר, כמו שגילה חבר שהיה איתי שרצה לעשן על הרכבל ואיבד את המצית...
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 19:43 ,8 מרץ 2008, ש'

איזה יופי! אז מה שווה הלדרמן אם צריך להשאיר אותו באוטו פן המסכן יחליד?

אם הוא לא עליך מתי שצריך אז עושים חושבים מחדש,פותחים את הארנק ומשקיעים בסוויסטול כמו שצריך ובוכים רק פעם אחת :roll:

דוד

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 21:42 ,8 מרץ 2008, ש'

רגע האם הסוויסטול יש לו אחריות לכל החיים גם כמו לדיגמי לדרמן?
כי זה בכל זאת תורם חומר למחשבה שרוצים לקנות מולטי טול אני בטוח שגם הסוויסטול ישבר בעבודה ובוא לא נשכח שהוא דיי גדול
לי אישית יש לדרמן סופר טול 200 והוא נהדר לא החליד עדיין למרות העבודה בסביבה ימית ומלוחה ויצא לי קצת לעבוד עם ה"שווצרי" לא אהבתי גדול ומסורבל

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 22:57 ,8 מרץ 2008, ש'

הלדרמן לא החליד, אלא רק תפס חלודה "ראשונית"-מהסוג שיורד בקלות עם קצת שמן ו\או אלכוהול.אני לא מאמין שאולר אחר היה מתנהג באופן שונה באותם נסיבות.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 23:08 ,8 מרץ 2008, ש'

אהא ,כל החיים, כן.

ואילו ללדרמן, אם אני לא טועה אז האחריות היא רק ל25 שנה.

הסוויסטול שלי צמוד אלי בעבודה ואם הוא איננו אז אני מרגיש לא נח וכשמתרגלים אליו עם הזמן אז הוא לא כל כך כבד. ואני משתמש בו הרבה

, היה איתי בשלג בשוויץ לפני איזה שנתים כשהיו להם סופות השלג ההכי איומות מזה 100 שנה אן משהו כזה

ברחובות פלאוויל שליד סנט גאלן, השלג נערם לגובה שני מטר, ולא שהלכתי עם הסוויסטול שלוף ברחוב, אבל לא קרה לו כלום.

אני חטפתי דלקת ריאות, לאומת זאת.

דוד

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 23:22 ,8 מרץ 2008, ש'

נו ברצינות אם אני לא טועה מאסר עולם זה 25 שנה אז אני משאר לעצמי שאחריות ל25 שנה תופסת לכול החיים
והאמת לא ידעתי שיש לסוויס טול אחריות גם על הכלי האם האחריות עובדת גם על האולרים שלהם?
ועכשיו בדקתי וגיליתי בכלל שיש שני מפעלים שבעיקרון מורשים להיקרא אולרים צבאים שווצריםWENGER ו Victorinox מה בדיוק ההבדל בניהם ?????????????

קרמיט
אביר האפל

ההיסטוריה של אולר הצבא השוויצרי

הודעה על ידי קרמיט » 10:48 ,9 מרץ 2008, א'

קצת לגבי ההיסטוריה של אולר הצבא השוויצרי (על קצה המזלג בלבד - בקרוב אכתוב כתבה מלאה עם תמונות):

אולר הצבא השוויצרי מיוצר ע"י שתי חברות, וונגר ו ויקטורינוקס.
האולר מוגדר ומתפקד ככלי, ולמעשה זהו המולטי טול המודרני הראשון בתוך אריזה אחת (לפני כן היו ערכות כלים אשר מורכבות ממספר כלים נתיקים וידית ראשית אליה מורכב כל כלי).
הצורך באולר נולד למעשה בשנת 1889 כאשר הצבא השוויצרי רכש באותה שנה רובים חדשים, אשר כדי לפרק אותם היה נחוץ מברג. אז מחליטים בצבא לצייד באופן סטנדרטי כל חייל (כך זה עד היום) בכלי רב תכליתי אשר יכיל: סכין, מברג, פותחן קופסאות שימורים ודוקרן.
סיפורו של האולר השוויצרי מתחיל ב 1891 כאשר קארל אלסנר (אז הבעלים של עסק לייצור כלי ניתוח) מגלה שהאולר המסופק לצבא השוויצרי, מיוצר בגרמניה. קארל מקים את הגילדה של יצרני הסכינים בשוויץ, כאשר מטרתו: ייצור אולר שוויצרי לצבא השוויצרי.
בתחילה היו 25 חברים באיגוד, אך חברי האיגוד היו קטנים מדי מבחינה עסקית ולא היו מסוגלים לספק את המוצר. כך מוצא עצמו קארל אלסנרר למעשה כספק היחיד של הצבא השוויצרי עד 1893. החל מ 1983 מתחיל יצרן שני (Paul Boechat & Cie ) לייצר מוצר זהה לצבא. (ב 1897 הוחלף השם לוונגר ע"ש המנהל החדש של החברה).
ב 1908 מחליט הצבא לחלק באפון שווה את ההזמנות שלו בין שני היצרנים. קרי: כל יצרן יספק חצי מהכמות הדרושה לצבא. החלטה זו נבעה מהעובדה שוויקטורינוקס ממוקמים בקנטון הגרמני של שוויץ, ו וונגר ממוקמים בקנטון הצרפתי. כדי למנוע מתיחות בין שני הקנטונים, הוחלט לפצל את ההזמנות באופן שווה. סוכם אז שוויקטורינוקס יכנו עצמם: " אולר הצבא השוויצרי המקורי " ( The Original Swiss Army Knife ). ו וונגר יכנו עצמם: " אולר בצא השוויצרי האמיתי " ( The Genuine Swiss Army Knife ).
ב 26 באפריל 2005, קנו וויקטורינוקס את חברת וונגר, ומאז למעשה הפכו לספק הבלעדי של הצבא השוויצרי.

חלודה:
ה Leatheman ידוע בנטייתו להחליד בהעדר שימון וטיפול. הטול של וויקטורינוקס פחות רגיש לחלודה ומן הסתם לא סביר שתתקלו בתופעה כזו. אני נתתי את הטול של Victorinox לחיילים שמשרתים על סטי"ל (ספינת טילים) של חיל הים. הטול היה בסביבה ימית משך כול שרותם הצבאי ולא החליד.

גודל:
הטול הראשון של וויקטורינוקס אכן היה כבד יותר מאחרים. לגבי המודל המאוחר יותר (Spirit) לא כך הדבר, הוא קל יותר מכל Leatherman או כל טול אחר.

אחריות:
וויקטורינוקס נותן אחריות לכול החיים, לגבי טיב האחריות בארץ (וזה חשוב מאוד, טיב האחריות משתנה ממדינה למדינה, למשל השרות של Leathramn בישראל טוב יותר מהשירות בארה"ב - מפתיע, אבל עובדה!) אנני יודע, אין לי נסיון. אני מחזיק את הכלי שנים ופשוט מעולם לא נזקקתי לתיקון! מה שאני כן יודע, שבכל מה שקשור לטולים בארץ, האחריות הטובה ביותר היא של Gerber. הם פשוט מחליפים בחדש על כול פגם בלי לשאול שאלות, פשוט לך לכול חנות עם הטול הפגום ותקבל חדש. האיכות של Gerber פחות טובה (לדעתי) משל Leathrman ו Victorinox, אבל עם אחריות כמו של Gerber בישראל, זה בהחלט שיקול לרכוש אותו - לאחיין שלי שהתגייס, קניתי Gerber מתנה.

משך האחריות:
רוב החברות מעניקות אחריות ל - 25 שנה לדגם. חשוב להבין את המשמעות. אחריות ל-25 שנה לדגם אומרת אחריות ל - 25 שנה אחרי הפסקת ייצור הדגם (ולא אחריות ל- 25 שנה מרגע הקניה) - המשמעות בעצם אחריות לכול החיים.

חיסרון של הטול של Victorinox (למען ההגינות):
אין פתיחה ביד אחת (הפתיחה נעשית בעזרת הציפורן כמו באולרים).

יתרון של Victorinox (עם הגינות אז עד הסוף):
קל יותר, חזק יותר, אמין יותר, לא מחליד, פונקציות יותר חכמות ויותר נדרשות. בקיצור: פשוט כלי עבודה!

קרמיט (רם).

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:12 ,10 מרץ 2008, ב'

תודה רבה קרמיט וברוכים השבים מחו"ל :D .

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 0:36 ,11 מרץ 2008, ג'

בקשר לאחריות של Leatherman - כאשר הדגם יוצא לפנסייה מחליפים לך אותו בדגם אחר. זה לפחות מה שקרה לי עם ה SuperTool הישן והטוב שהוחלף ב Kick שלפי דעתי הרבה פחות טוב מ SuperTool.
חוץ מזה על כל מולטי טול של Leatherman (פרט ל Skeleton החדש) מוטבע תאריך (חודש + שנה) על כל ידית - 4 ספרות ככה שבעיקרון ניתן לעקוב מתי יוצר הכלי.
(בכל אופן כנראה שיופסק הטבעה הזאת בכל הדגמים וחבל כי זה היה משהו די יחודי)

אני אישית מעדיף את הVictorinox על כל המתחרים בדגם ה Spirit בפרט.
Leatherman מאוד פופולרי בארץ למרות שהדגמים החדשים שלו די מאכזבים לדעתי - איפה ה SuperTool 100 / 200 הישנים והטובים. ש Wave החדש מאוד מוצלח.
Gerber - לא ממש נוחים וכל הפונקציות המיותרות לא תורמות - כמו פיתחה באמצעות כפתור - Recoil, פתיחה האמצעות שליפה 600/400 או Legend 800 שראש הפלייר בעל קפיץ לפתיחה הראש.
SOG - סידרת ה PowerLock מעולה ביותר אבל סובלת מגודל ומשקל החריג שלה וגם מהכנפיים המוזרות האלה שצריך לפתוח בשביל לפתוח את הכלים. אני מכיר משהו שלקח SOG T60 וחיסם את הפלייר שלו ומה שהוא יכול לחתוך ולכפל איתו זה לא יאמן. אני לא יודע איך האחריות שלהם בארץ אבל זה בהחלט אחד הכלי עבודה המסיבים בשוק.

היום אם שואלים אותי איזה כלי כדי לקנות אז הייתי הולך על Spirit או New Wave.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד