קשתות (+רובי קשת)- שאלה

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
אמיר_לב
אביר האפל
קשתות (+רובי קשת)- שאלה

הודעה על ידי אמיר_לב » 11:01 ,2 מרץ 2008, א'

מישהו במקרה יודע מה דינן של קשתות או של רובי\ אקדחי קשת מבחינת החוק?

לפני כמה ימים התנסתי בקשת של חברה בשם BEAR בשם שואו דאון( יש לקשתות שלהם שמות מגניבים) הקשת הובאה לארץ על ידי חבר שמתאמן בנושא כבר כמה שנים, הוא עצמו לא טרח לבדוק בנוגע לכך, אבל לי לא בא על התקלות עם החוק בנוגע לנושא.

בכל אופן זו חוויה שונה לחלוטין מאשר נשק חם, והייתי מעוניין לרכוש קשת מורכבת, או רובה קשת מהסוגים הסבירים במחירים סבירים ( קשתות של BEAR נעות בין 150$ ומעלה תלוי בסוג, בנוגע לרובי קשת אין לי מושג, בארנט חברה לא רעה בכלל אבל יקרה קצת, כמו גם הורטון)

בכל מקרה , אני מחפש משהו בטווח מחירים של 200$- 450$ לגבי קשתות, רובי קשת או אקדחי קשת

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 14:18 ,2 מרץ 2008, א'

אין בעיה חוקית לרכוש ולהחזיק. ירי רק במטווח קשתות מאושר - בחיפה יש בוואדי רושמיה (המטווח העירוני לשעבר) ובמגרשי הספורט ליד הספורטן.
יש קושי לייבא רובה קשת מחו"ל, אפשר עם תעודת חבר של מועדון.

באתר יד 2 יש למכירה קשתות ורובי-קשת כל הזמן, איכותיים.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 19:22 ,2 מרץ 2008, א'

דווקא יש לי קשת של BEAR, מצויינת, אך היא לא למכירה.
Crocodile Dandy said: That's a knife!

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 22:46 ,2 מרץ 2008, א'

באמת ??? איזה סוג? recurved? או מורכבת?
ואיך השגת אותה?

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 5:58 ,3 מרץ 2008, ב'

אז ככה, אמיר, קשת זו ניא מהסוג COMPOUND, עם שתי גלגלות בקצוות, מה שאמור לעשות אותה יותר חזקה מצד אחד, ומצד שני, לאפשר להחזיק אותה במצב מתוח זמן רב - היא נועדה הרי לצייד. קשה מאוד למתוח אותה בהתחלה, ואז פתאום זה נעשה קל מאוד, וניתן לעמוד איתה כשהיא מתוחה, עם חץ, ולארוב ל"מטרה". אין לי חצים, לצערי. את הקשת אני קניתי בהמלצת דורון (ברווז), מחבר שלו מטירת הכרמל, שהיה מעוניין למכור אותה. היא עלתה לי 2000 ש"ח, והוא בזמנו ייבא אותה לארץ בייבוא אישי במחיר אף גבוה מזה.יש לה מקום מכובד באוסף שלי, ואינני מעוניין למכור אותה, לפחות לא כעת.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 14:38 ,3 מרץ 2008, ב'

כן , גם הקשת שבה התנסתי היתה קומפאונד, הבעיה שכמו האדם שקנית ממנו את הקשת שלך גם פה היה צורך לייבא את הקשת באופן אישי והמחיר כמעט הכפיל את עצמו מ300$, שלא לדבר על היד שניה בארץ שרוצים מחירים גבוהים בהרבה מ2000 ש"ח וחצים סבירים עולים גם כמה מאות שקלים.

אני באופן כללי מחפש קשת "פשוטה" יותר ראיתי כמה סוגים של קשתות רגילות סבירות מבחינת מחיר אבל, כל ציוד המגן עולה כמו קשת נוספת, שלא לדבר על זה שבניגוד לקומפאונד פה הכוח של הקשת קבוע וומשתנה רק אם מחליפים לו כנפיים.

בכל אופן חשבתי שיש פה אנשים שנמצאים בתחום ואולי יוכלו לעזור לי למצוא משהו סביר

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 14:50 ,3 מרץ 2008, ב'

אמיר, עזוב לרגע את "סוחרי סופשבוע". קשת איכותית = מחיר גבוה. לי יש BEAR TRAKKER ישנה, קשת קומפאונד בעוצמה של 55 ליברות, די והותר. הייתי מעדיף למכור אותה ולקנות במקומה קשת מונגולית, הן מתחילות סביב $250 לפני ייבוא. היו לי פעם חלומות על LONGBOW, אחת איכותית שעשויה כמו שצריך באנגליה, עולה שם 500 פאונד. משלוח של חפץ ארוך ממטר חייב בדואר שליחים שמייקר את מחיר המשלוח עצמו.
הרי בכל מקרה צריך לייבא, כך או כך, תעשה את החשבון לבד.

אתה יכול לחפש קשת אולימפית משומשת, אולי ממישהו שהפסיק לירות. תלה מודעות במועדונים, לפעמים יש הזדמנויות כאלו. יש גם קומפאונד אולימפיות אם אני לא טועה.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:05 ,3 מרץ 2008, ב'

מבחינת הנאה נטו(מטווחים), עדיף לך לקנות קשת רגילה, לא קרוס-בו. הטעינה גוזלת זמן, מסורבלת לעיתים, ודיי פוגמת בחוויה של "לטעון, לירות, לטעון, לירות". למעשה עם קרוס-בו זה יותר כמו "לטעון, ולטעון, ולטעון, ולטעון...ולטעון, ולירות! ולטעון...ולטעון..."
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 20:14 ,3 מרץ 2008, ב'

את האמת מבין כלי הקשת המוצלבת הכי פחות מעניינת אותי למרות ששמעתי שאפשר לדוג איתה ממש טוב, אני מעוניין יותר ללמוד להשתמש בקשת רגילה, אבל גם הציוד שלה יקר... מגן אמה מגן אצבע שניה מגן חזה מתקן יישור חץ(יש עוד דברים יקרים וטובים),
בעצתו של סער פניתי לכמה מרכזי לימוד לברר, עד עכשיו פנה אלי אדם אחד שהציע לי קשת של חברת רפלקס בסכום שיקר אפילו לומר אותו
הבנתי ממשה שאתה עזרת לו למצוא משהו, יש מצב שאתה מכיר מישהו נוסף?

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 5:55 ,4 מרץ 2008, ג'

אני חייב לציין שקשת שקניתי, אמנם קצת ישנה (דגם MAGNUM של BEAR, אם אני הבנתי נכון, שלא מיוצר יותר), אך יש לה עוצמה חבל על הזמן! ניסיתי אותה רק על יבש - ללא חיצים, רק דרכתי אותה ושחררתי, והזבאנג של המיתר המשוחרר הוא חזק מאוד! מעניין, כמה ליברות העוצמה של הדגם הזה... ואגב, הנה התמונה של הקשת:

http://www.sakin.co.il/modules.php?name ... 15&pos=3

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 10:11 ,4 מרץ 2008, ג'

וואו יפה, נראית לא רע בכלל, למה לא ניסית אותה עם חצים?

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 19:24 ,4 מרץ 2008, ג'

כי אין לי חיצים, כאילו דהההההה! :?

cobra
חדש בפורום

הודעה על ידי cobra » 21:28 ,4 מרץ 2008, ג'

חשוב!!! אסור לשחרר קשת ללא חצים הדבר גורם לה לנזק בלתי הפיך.

בקשת מדובר למעשה בקפיץ גדול אשר אוצר בתוכו כוח. כאשר משחררים אותו ללא חץ, כל הכוח משתחרר לתוך המסגרת והורס אותה.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:54 ,4 מרץ 2008, ג'

אמיר_לב כתב:הבנתי ממשה שאתה עזרת לו למצוא משהו, יש מצב שאתה מכיר מישהו נוסף?
אני אפילו לא זוכר שעזרתי למשה...
כנראה בדיוק מישהוא אמר לי שהוא מעוניין למכור אני כבר לא ממש זוכר איך זה הלך, אז היפניתי אותו למשה שבדיחוק רצה לקנות. צרוף מיקרים כזה...אני לא מכיר מוכר נוסף לצערי.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 17:59 ,5 מרץ 2008, ד'

למה, למה למה העליתם את הנושא הזה?!

לפני שנתיים נכנס לי הג'וק הזה שאני חייב לבנות longbow . קראתי, למדתי, גילגלתי את הרעיון ושוחחתי עליו עם חבר שמתעסק בעץ. אפילו קיבלתי עידוד... עד שהצלחתי להרגע מהרעיון לתקופה הגיע ג'וק חדש, קצת יותר זמין ומעשי- לבנות קיאק. אז הקיאק ייבנה במהרה בימינו, אמן. אבל במצב הנוכחי לא תהיה לי ברירה אלא ללכת גם על ה- longbow במקביל או מיד לאחר מכן.

אוף- כל כך הרבה דברים לבנות, כל כך מעט זמן לחיות...

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 18:19 ,5 מרץ 2008, ד'

"קשת ארוכה" אנגלית/וולשית מקורית היתה עשויה מעץ טקסוס, הפרוסה נחתכה באופן כזה שהכילה חלק פנימי של הקליפה וחלק מליבת העץ, שתי שכבות כששכבה אחת קשה והשניה גמישה, למינציה מהטבע. כיום יוצרים למינציה מלאכותית כי אסור להשתמש בטקסוס.

kanjin
חדש בפורום

הודעה על ידי kanjin » 19:50 ,5 מרץ 2008, ד'

זה בגלל שבמדינה שלנו עושקים אותנו מהיום שאנחנו נולדים!
לא מספיק שלוקחים כאן 500%מס על כל דבר אז גם הישראלי המצוי צריך להרוויח עוד 200% על המוצר ולכן אנחנו צריכים לחסוך ולקצץ מהלחם שאנחנו אוכלים בכדי לקנות קשת,זה עצוב אבל זו האמת,,,אנחנו עם סגולה לא??

עם סגולה אלאק :evil:

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 20:05 ,5 מרץ 2008, ד'

זה לא רק עניין איסור הטקסוס- ואגב יש שמוכרים staves של טקסוס ברשת.
ישנם עוד עצים קשים למדי שאיתם מכינים קשתות טובות, אבל מאוד מאוד קשה לאתר גזע ישר וטוב בלי עיניים באורך ובעובי הנכון, וגם אז- צריך לדעת לנסר, ולבקע, ולייבש... ואחרי הכל- בכמה עשרות דולרים אפשר לקנות יופי של חתיכות עץ להכנת קשת ארוכה.
אני מניח שאני אעשה נסיון בלמינציה, פשוט כי זה זמין יותר.

יה אללה... אני חייב להתחיל לעבוד על זה!

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:19 ,5 מרץ 2008, ד'

רעי, תבנה קייק דק וגמיש מעץ טקסוס :wink: ...
נתקלתי לפני כמה שנים בקשת למתחילים אני מאמין בשוק הפשפשים בת"א, משם גם קניתי את האקדח קרוס-בו שלי. מחירים לא משהוא אבל גם לא בשמיים.
באשר לקשת, הייתי אכן שמח לכמה סוגים של קשתות לאוסף(גם מבנייה עצמית-העיקר הכוונה...) אבל לשימוש יש רק קשת אחת שאני מאוהב בה: קשת "רמבו" שראיתי לפני איזה 10 שנים בחנות נשק בחיפה.המיתרים(ברבים,כן?) היו על מערכת גלגלות, משהוא מטמטם. העצמה שלה ביד...אך, אהבתי את זה.
מהזיכרון היה מדובר על משהוא דומה לזה:
תמונה
רק בצבעי הסוואה(ירוק חום ושחור).
נערך לאחרונה על ידי ברווז ב 20:23 ,5 מרץ 2008, ד', נערך פעם 1 בסך הכל.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 20:23 ,5 מרץ 2008, ד'

למה אסור להשתמש בטקסוס? הוא נדיר עד כדי כך?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 23:16 ,5 מרץ 2008, ד'

הפטיש כתב:למה אסור להשתמש בטקסוס? הוא נדיר עד כדי כך?
במילה אחת פשוטה - כן.
במקור הוא לא נדיר, אבל היה מאד מבוקש לתעשיית הקשתות הארוכות. לטקסוס יש תכונה אחת רעה: זה העץ שקצב גידולו הוא האיטי בעולם הצומח. לא זוכר בדיוק את הנתונים אבל לוקח כמה עשרות שנים עד שמגיע לגודל מתאים לכריתה, בערך פעם בחיי אדם, אם בכלל. באנגליה של יה"ב היה צו מלכותי שהגן בגזר דין מוות על כל עצי הטקסוס בממלכה והיה צורך בהיתר מלכותי מיוחד לכרות אחד. בגלל זה נטעו שדרות טקסוס לאורך דרכים ארוכות באנגליה, מחלקן נהנים המקומיים עד היום. מטקסוס בוגר ניתן היה להפיק בממוצע עשרה גלמים לקשתות ותו לא.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 8:15 ,6 מרץ 2008, ה'

זאת ועוד-
הטקסוס (yew למי שרוצה לחפש עליו מידע באנגלית ברשת) לא רק צומח לאט מאוד, אלא גם נוטה לצמוח עקום מאוד. באופן טבעי הוא אוהב להיות שיח של 2-3 מ' גובה, עם גזע מסוקס ומפותל.
רק אחד מהרבה טקסוסים צומח ישר יחסית, ומה שצריך כדי להפיק עץ לקשתות הוא גזע ישר ונטול עיניים של 2 מטר לפחות, בקוטר של כ- 15 ס"מ.
יש בעיה דומה עם העץ האמריקני המקביל- osage orange. זהו עץ עמיד וקשה יחסית, שגם הוא צומח לאט ושימש לגידור בעבר. העצה שלו אינה נרקבת ומחזיקה מעמד שנים רבות. גם פה- רובם המכריע של העצים צומחים עם פיתול בגזע, ורק למיעוטם גזע ישר עם סיבים אורכיים.

אגב- חיפשתי. מצאתי טקסוס ב- 250$ לחתיכה...

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 8:28 ,6 מרץ 2008, ה'

ידוע לי שחוץ מטקסוס השתמשו הבריטים גם בעץ המייפל לייצור קשתות מסוג LONGBOW. ומייפל יותר זול מטקסוס, וגם יותר קל למצוא עץ ישר (וזה עץ גדול) מאשר שיח ישר.

yaron_iron
חדש בפורום

קניתי בזמנו...

הודעה על ידי yaron_iron » 14:05 ,6 מרץ 2008, ה'

איזה קטע קניתי את הדב שלי :wink:
לפני כ 9 שנים מחנות בת"א לא זוכר איך קראו לה בכל אופן גם לי נגמרו החיצים ומאז שוכבת ללא מעש במחסן לי דעתי לפני שאני אחשוב לדרוך אותה אני חייב להחליף את המיתר כי היא לא נמשחה ולא טופלה כבר המון זמן... ולכן אין לי רצון שהמיתר יקרע לי בדיוק בשיא המתיחה...
אחזור יותר מאוחר עם פרטי דגם הקשת...

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 17:18 ,10 מרץ 2008, ב'

היי לכולם

מעניין כל נושא הקשתות, מעניין היכן אפשר לרכוש חיצים לקשתות בארץ???
יש לי קשת שרכשתי בהיותי בן 14 בחנות באבן גבירול בת"א. סוג הקשת אינני זוכר ונשארו לי רק 4 חצים היו לי כעשרים. אבל מגיל 16 היא מאופסנת ביחד עם 4 החיצים הנותרים . אני אמצא ואפרסם תמונה
אני חדש בפורום הזה, גיליתי אותו במקרה, אני בחור שחובב כמעט כל סוגי הנשק, בעברי היותר רחוק היה ברשותי אוסף סכינים, אולרים וחרבות מעל ל-120 במספר, חלקם אותנטים וחלקם רפליקות עשויות בדיוק רב,
לצערי נאלתי למכור עם הזמן בחנות עתיקות שהייתה לאבי לפני כ 8 שנים.

היום נשארו לי מספר סכינים ומי יודע הלוואי שאוכל שוב לחזור לאוסף גדול.
אני אצלם ואפרסם בשביל אוהבי הסכינים.

אחת מהחרבות והסכינים שכאב לי למכור היו ביונט של קלאצ'ניקוב שלל ממלחמת לבנון
ביונט של רובה M1 גאראנד ממלחמת העולם
חרב טקסים או פיגיון טקסים של הצי הרוסי
היו לי מספר דברים מעניינים אבל הכל כבר נמכר לפני כ 8 שנים והזכרון כבר מתחיל לבגוד :roll:
ניסיתי בעבר לשכנע את אחד הקונים למכור לי בחזרה את הסכין הרוסי אבל הוא לא רצה, טוב אני יכול להבין גם אותו, :P

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 17:44 ,10 מרץ 2008, ב'

חיצים אתה יכול לקנות באותה חנות בה רכשת את הקשת. היא עברה תמורה וקיימת רק כעסק קשתות אינטרנטי, אם כי אני מניח שאפשר לתאם ולגשת לשם.
http://www.archery-world.co.il/store/dynamicIndex.asp

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 6:05 ,11 מרץ 2008, ג'

הסכין הימית הרוסית יש לי למכירה, אם אתה מעוניין, TUTISDOG

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 8:42 ,11 מרץ 2008, ג'

סער כתב:חיצים אתה יכול לקנות באותה חנות בה רכשת את הקשת. היא עברה תמורה וקיימת רק כעסק קשתות אינטרנטי, אם כי אני מניח שאפשר לתאם ולגשת לשם.
http://www.archery-world.co.il/store/dynamicIndex.asp
אחלה קישור , תודה רבה.
מצאתי שם משהו שתמיד רציתי לנסות וזה נשפנים.

הפטיש: תודה על ההצעה , שלחתי לך הודעה פרטית בקשר לזה.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 6:02 ,11 מאי 2008, א'

אמיר, כעת הקשת כן עומדת למכירה, אם תרצה אותה - רק תודיע לי.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 13:49 ,17 מאי 2008, ש'

מה לגבי רובי נשיפה?
האם אותם מותר להחזיק והחוק הוא כמו לקשת?
ואם אני מביא מחו"ל האם זה משתלם יותר או שהמדינה טורחת להשוות מחירים?

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים