לא קשור לסכינים, אבל מטריד:המשטרה קיבלה אישור להאזנות ללא צו

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
לא קשור לסכינים, אבל מטריד:המשטרה קיבלה אישור להאזנות ללא צו

הודעה על ידי ברווז » 15:37 ,12 נובמבר 2007, ב'

מצורף קישור לכתבה.
מה אתם אומרים? איך זה ישפיע עלינו ועל התחביב?
האם דיבורים על סכינים בטלפון יגרמו לנו להיות במעקב?
האם תוצאות המעקב יהיו "ביקורי בית" במקרה הטוב, או "פשיטות" במקרה הרע?
האם אני פרנואידי?...
ובכלל מה דעתכם על הקלות הבלתי נסבלת של המשטרה לעשות ככל העולה על רוחה?
אני מקווה שזה יהיה דיון ארוך ורציני, אנא השתתפו והביעו דעה.
תודה.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Guest

הודעה על ידי Guest » 9:59 ,13 נובמבר 2007, ג'

עד כמה שהבנתי , האישור יתקבל לפי הוראת סגן ניצב וכמובן שהוא יצטרך לתת דין וחשבון לכשידרש על החלטותיו,
לדעתי, אנשים ישרים, או קצת "שרוטים " לא צריכים לחשוש, אני שולח סכינים לחו"ל ובתוך הארץ ומעולם לא התעוררה בעייה פרט לשאלות הבהרה פה ושם, לא ניראה לי שקהיליית אספנים של נשק קר כזה ואחר תהייה מרכז הכוונת של האזנות המשטרה - לא מעניין אותם אם הלהב פלדה פחמנית רגילה אואקזוטית , או אם ברווז או בועז דנים איך לטפל טרמית בפלדה כזו או אחרת, ודאי וודאי לא ניראה לי שעניינם להתחקות אחרי המסחר הפורח בענף הסכינים, כך שבכל הנוגע לעניינים השוטפים בנישה שלנו אני לא כל כך מודאג,
אין ספק שיש כאן חדירה מסויימת לפרטיות, אבל אם נחשוב על ההשלכות שיש לכך על האפשרות להלחם בפושעים הגדולים שבשם חופש הפרט ועוד ססמאות דומות עוסקים במלאכתם באין מפריע ויותר מכך. מנצלים את המצב לטובתם - פשיעתם ןמשתמשים בחוק כמחסה ומגן , שללא ספק משליכים על חיינו הרבה יותר ממה שאנחנו משערים - אם זה יעזור ולו במעט לאיכות חיים תקינה יותר של האזרח שומר החוק הממוצע ויגביל את תחום העבודה של העבריינים - אני מברך על כך,
גם אם החדירה לרשות הפרט היא ללא נשוא לחלק מהציבור, הרי יש כאן נקודת אור גדולה - אפילו שמש חדשה תזרח עלינו - ואני אנמק:
הרי ידוע הוא שהפלאפון שכולנו משתמשים בו הוא למעשה שבב מעקב שאנו בטובנו שתלנו עלינו במו ידינו, רק אם נכבה את המכשיר ונוציא את המצבר יפסיק הפלאפון לתפקד כGPS שלא לדבר על אמצעי האזה לעילא ולעילא...
ואיפה ההארה ? אם החששות יהיו שכל אזרח ממוצע יהייה תחת מעקב והאזנות, אני מציע שאת שיחות הנפש בנושא אספנות, חישול , טיפולים טרמיים , צורות להבים ועוד כהנה וכהנה אלמנטים "מסוכנים" לציבור - נדון בהם במפגשים מסודרים בין בני אדם עם אינטרס משותף - בשיחה רגילה ולא דרך טלפון אימייל או שאר אמצעי תקשורת אלקטרוניים שמא יאזינו - לא עלינו...
בבניין הארץ ננוחם
בועז

Guest

הודעה על ידי Guest » 10:05 ,13 נובמבר 2007, ג'

ובנוסף,,,,
כמי שמכיר קצת את המערכת, המשטרה היא גוף מוגבל על ידי השלטון, הן בכסף ואמצעים ובעיקר בסמכויות המבצעיות שדרושות לשוטר לצורך תפקוד, ההגבלות הן ותסלחו לי על הביטוי - גובלות ממש בסירוס - מי שאנחנו מצפים ממנו לשמור עלינו - אנחנו נוטלים ממנו את השניים והצפרניים להם הוא נדרש
בועז

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 12:52 ,13 נובמבר 2007, ג'

ב"ארץ הקודש" סכינים נתפסות כעבריינות.
ככה זה, זה לא השתנה וגם לא ישתנה בעתיד הנראה לעין.
מכאן חששותיי.
כמובן שאתה צודק בנוגע לשיחות "פנים אל פנים", אבל האם זה פיתרון לבעייה או רק דרך "לסרס" את הסימפטום שלה?

Guest

הודעה על ידי Guest » 15:27 ,13 נובמבר 2007, ג'

לצערי, יותר מדי שימוש עברייני נעשה בשנים האחרונות באמצעות סכינים, מה שמחדד את הבעייה, לבטח עומר מכיר ומתמצא טוב יותר ממני בסוגייה, אבל, כפי שאני מבין את המצב הרי שאין כל מניעה לשאת סכין או נשק קר אחר אם אין הכוונה פלילית, כך למשל חברים בדרכם רגלית למפגש של אנקה - ישנם הנושאים ארסנל שיכול היה לצייד פלוגת סמוראים - לא ניראה לי שיעצרו אדם כזה לחקירה משום שהמטרה כשרה, נשיאת סכין פרפר למשל - אינה לדעתי יכולה לשמש תירוץ למטרה כשרה,,, בכל אופן, אני נשאר בדעתי ועודני נושא בכיסי אולר מדי פעם - לא ניראה לי שיטפלו לאדם ישר וגם אם אשאל לסיבת הנשיאה אין ספק שאמשיך בדרכי והסכין בכיסי, כמו שאני מבין, הרי כל עניין כזה יטופל לגופו, מן הסתם זה שצוטטו לו והוא בדרכו לדקור מן דהוא - ויימצא סכין בכיסו, אני תקווה שלא ימשיך בדרכו שמח וטוב לב

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 22:25 ,13 נובמבר 2007, ג'

"האח הגדול צופה בך" (או במקרה הזה מאזין לך) , 1984 קצת לא?!,
8)
דורון, אלא אם תתחיל להסתובב עם סכינים ברחוב כל מה שנמצא בתוך השטח הפרטי שלך לא יעניין אף אחד (חוץ מאספנים אחרים ז"א) היתה לי שיחה על זה עם חבר שעובד היום כבלש במחלק נוער בחיפה, גם בפרקטיקה וגם בחוק (שמדבר על נשיאה במקומות שהם רשות הכלל דהיינו ציבוריים ולא לתלות על קיר) אף שוטר לא יטרח אפילו להאזין לך ללא חשד סביר לביצוע עבירה.

בועז, סמוך עליי ,העבריינים מצויידים הרבה יותר מסתם סכינים כיום, מפחיד יותר לדעתי וגם לדעת כל שוטר סביר ומעלה שתשאל זה הקלות בה ילד או בן טיפש עשרה יכול להשיג סכין ולדקור ללא שום הגיון או מחשבה (אפילו פלילית) בגלל שינוי במצב הרוח.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 0:08 ,14 נובמבר 2007, ד'

אין צורך להגזים ולהסחף: למשטרה שלנו, יש לה ידיים מלאות עבודה עם סוחרי סמים, גנבים, רוצחים ועוד מיני חולירות לא עלינו.

אם מישהו חושב שמענייו את ה...... של המשטרה שם על חבורה תמימה של אספני ובוני סכינים שממש לא מסכנים את בטחון המדינה ולא חותרים נגד שלטון החוק ואפילו לו מטיפים למרד, לא לשנאת זרים ואפילו לא נגד קמפ דיויד.

מי שחושב שיש כאן גוף כזה חשוב עם שלוחות מעבר לים ואפילו חפרפרת בפרלמנט של אירן, אז באמת הגזים: אנחנו בערך בקנה מידה של חבורת בוני עפיפונים ולא של "בייקרים" עם מעילי עור וקסדות פרוסיות.

אף אחד לא הסתכל לכוון שלנו ככה שאפשר להרגע ולחזור בשקט לשגרה.

יש לי תכנית לסכין חדשה לסוף השבוע הזה- זה הרבה יותר מעסיק אותי כרגע

דוד

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 16:17 ,14 נובמבר 2007, ד'

זה מה שאתם חושבים, חברים...
מספיק שוטר משועמם אחד כדי להרוס למי-מאיתנו את היום ואולי אף את השנה :evil: .
נכון, אולי אספן שחבר באנק"ה לא יסתבך יותר מדיי, אבל לא כולנו חברים בעמותה.
אם יתפסו אותי למשל עם סכין בכליי, אני בבעייה.
לך תסביר לשוטר למה אני מסתובב עם סכין בנוסף ללדרמן.
מבחינתו אין דבר כזה " הוכחת מטרה כשרה " אלא ישר לתחנה לתיחקור קצר.
אל תשכחו שאנחנו יודעים היטב שסכין היא כלי עבודה לגיטימי עם אפשרויות שימוש מגוונות, אבל השוטרים-לא.
אנחנו מתעסקים עם סכינים חלק ניכר מהיום-יום שלנו, שוטרים-לא.
מבחינתם סכין=עבריין,נקודה.
רק אחרי הרבה בירבורי שכל אולי יהיה אפשר לשכנע אותם שאין כוונת זדון בהחזקת הסכין.וגם אז אולי.
כבר שמעתי פה בפורום על החרמת מולטיטול ואולר שוויצרי, מי יודע מה היה קורה אם הבחור היה נושא גם סכין?!.
כך שגם אם לא מתוכנן מראש למשטרה להאזין לנו, בדיקה שיגרתית אחת עלולה להיגמר רע, ובמיוחד לצעירים ביניינו.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 17:39 ,14 נובמבר 2007, ד'

נשמע שנלחצת קצת, חבוב...

אני מסתובב כמעט קבוע עם איזה סכין בכיס או בתיק, כולל מעברים בתחנות רכבת, כניסות לסופרים וכד'. לא רק שלא החרימו- לרוב לא שמים בכלל לב. לאחרונה יצא לי גם לעלות לרכבת עם חבילת סכיני מטבח, ואפילו לא ביקשו ממני לפתוח את הקופסה שהייתה בתיק.
היום בצהרים עצרו אותי שתי שוטרות, והסבירו לי שהן עושות לי טובה שהן לא רושמות לי דו"ח על זה שאין לי את העותק המקורי של ביטוח הרכב... הן לא חשבו לחפש עלי סכינים. מעניין מה הן היו חושבות על המצ'טה שיש לי בתא המטען...

כדאי לא להסתובב בלילה באזורי מועדונים עם סכין הקאסטום החביבה עליך, אבל חוץ מבנסיבות כאלו- אני לא מאמין שמישהו יתעסק עם זה בכלל.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:42 ,14 נובמבר 2007, ד'

לא נעים לי להגיד,
אבל רעי- אולי זו הסיבה להתגברות האלימות?... :roll: שוטרים שלא עושים כלום?!...
ולמה לעזאזל יש לך מאצ'טה בתא המטען?!

האמת, לא יודע מה לענות לך.
כמובן שאני לא מסתובב ליד מועדונים עם סכין, למרות שבעבר גם את זה עשיתי.מהסיבה שפשוט הייתי הולך לכל מקום עם סכין-לא למטרות "הגנה עצמית"חלילה, אלא יותר כי הייתי צעיר מתלהב...
עכשיו אני כבר לא צעיר, ובהחלט לא מתלהב.וגם לא הולך למועדונים, אבל נעזוב את זה...
סכיני מטבח, עוד לגיטימי איך שהוא.
בכל מקרה, עדיין- מטריד אותי שהמשטרע תיטפל דווקא אליי(לפי חוקי מרפי) ולא לילדון שיש לו סכין כדי לדקור.

קשה...
נערך לאחרונה על ידי ברווז ב 15:21 ,15 נובמבר 2007, ה', נערך פעם 1 בסך הכל.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 0:43 ,15 נובמבר 2007, ה'

שתי סיבות טובות להחזיק מצ'טה בתא המטען:

1. בנוסף לחיבתי לסכינים אני גם צפר ומטבע ציפורים. בעת פריסת רשתות אנו נאלצים לא פעם לקצץ מעט בצמחיה כדי למנוע הסתבכות הרשת בענפים. לשם כך יש לי מזמרה ומצ'טה בתא המטען.

2. בחצרי יש כמה עצי אזדרכת שנכרתו על ידי והם ממשיכים להוציא חוטרים חדשים כל הזמן. לפעמים כשאני חוזר הביתה מה שבא לי לעשות הוא פשוט לקצץ אותם- אני שולף את המצ'טה מתא המטען ובא על סיפוקי.

חוץ מזה- תעודת הביטוח שיש לי בארנק היא תעודת מתנדב במשמר האזרחי. לא פעם זה עושה את העבודה...

Guest

הודעה על ידי Guest » 0:58 ,15 נובמבר 2007, ה'

בקשר לתעודת הביטוח...
לידיעתך, הצגת תעודת שוטר מתנדב כאשר אתה לא בתפקיד - לא רשום כפעיל במשמרת באותו הזמן ומאושר על ידי הממונים עליך - זו התחזות עם כל ההשלכות

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 10:04 ,15 נובמבר 2007, ה'

אני לא שולף אותה לכל דכפין, אבל בעת הצורך זה מרכך לא מעט שוטרים כשהם יודעים שאתה מתנדב ורשום בתחנה שלך.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 15:21 ,15 נובמבר 2007, ה'

ואני גם שמח לשמוע שיש לך סיבה טובה להחזיק מאצ'טה ברכב.
כבר התחלתי לדאוג האמת...

vgal
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי vgal » 9:18 ,17 נובמבר 2007, ש'

...

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים