בנצ'מייד מול ספיידרקו

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
argentum
תושב קבע בפורום
בנצ'מייד מול ספיידרקו

הודעה על ידי argentum » 14:54 ,26 אוגוסט 2007, א'

שמתי לב, שברוב הסכינים של בנצ'מייד שראיתי, יש thumb stud (בליטת אגודל) לצורך שליפה ובכל הסכינים של ספיידרקו שראיתי, יש חור לאגודל לצורך שליפה (הם הוציאו פטנט על חור... :lol: )
בכל מקרה, באתי לשמוע (או לקרוא) מה אתם האספנים מעדיפים על הסכין שלכם

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 16:42 ,26 אוגוסט 2007, א'

אישית זה לא ממש משנה לי.
סכין מתקפלת אני פותח בד"כ בהקפצה... :wink:
הבעייה היחידה שיש ב"חור" היא הגימור שלו.
אם הגימור לא טוב השפה של החור חדה ועלולה לפצוע.כבר נתקלתי בפוליס עם גימור מעפן, ועל סכיני "לינטון" למשל, שהם מעדיפים חור, אין על מה לדבר בכלל על גימור.בשבילם זו מילה גסה...
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 14:23 ,30 אוגוסט 2007, ה'

הדיון הזה נמשל כבר מספר שנים במספר פורומים שונים. השורה התחתונה היא ששתי החברות מוציאות מוצרים איכותיים מאוד ברמה גבוהה וכלל אתה תהיה מרוצה עם שתיהן - ההכרעה היא בהעדפה אישית. במהלך השנים עברו אצלי עשרות סכיני ספיידרקו ומעולם לא נתקלתי בבעיה של ברווז, אל תבינו לא נכון, זה לא שהיא לא קיימת אבל אני לא נתקלתי ואני מוצא את החור כאמצעי פתיחה הרבה יותר נח.
אצל ספיידרקו אתה לרוב תמצא פלדות יותר מתקדמות ודגמים במחירים יותר סבירים, מבחינת סכינים קטנות (3 אינץ' ומטה) ספיידרקו מוציאה מוצרים יותר טובים לרוב היוצאים מן בכלל לדעתי הם ה military, endura, manix שהן גדולות ומעולות.
אצל benchmade אתה תמצא הרבה יותר מבחר של סכינים גדולות יותר וסכינים לא מתקפלות (לספיידרקו כמעט אין). רוצה סכין פרפר טובה? גם רק הם. הם משתמשים בעיקר ב axis lock המפורסמת שלהם ובליינר לוק, אני אישית לא התלהבתי מהaxis (נעילה טובה אבל לא בשבילי) ולא סובל ליינרים אז בשבילי ספיידרקו היא התשובה עם ה lockback... תראה מה אתה צריך לשימושך, מה אתה אוהב ולא אוהב ותחליט.. בסוף שתי החברות יספקו לך מוצר איכותי מאודץ
בהצלחה.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 23:30 ,30 אוגוסט 2007, ה'

אני מאוהב ב-AXIS, לא יעזור כלום.אין דרך חזרה בשבילי.

בנוגע לבעייה עם הגימור,
נתקלתי בה רק פעם אחת ורק בסכין אחת של ספיידרקו.
לרוע מזלי מדובר בסכין שקניתי, ולא באחת שבחנתי...
זה דגם לשמאליים(אמנם אני שמאלי אבל ממש ממש לא מסתדר איתו)שנקנה אי-שם בסביבות 1996, וגם אז הוא כבר היה בחנות כמה חודשים טובים, אם לא שנים.
אגב, אחרי מספר קטן מאד של פתיחות ע"י החור, הבעייה נפתרה.
כנראה פגם קטנצ'יק שאיכשהוא "נעלם" לבקרת האיכות שלהם :roll: .
אני שמח לדווח שלא נתקלתי בבעייה הזו איתם שוב מאז.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Guest

הודעה על ידי Guest » 20:09 ,31 אוגוסט 2007, ו'

אני מעדיף את החור, בליטה תמיד דופקת לי את האצבע. :arrow:

יש לי בנצ'מייד אוטומטית, שאותה אני פותח בלחיצה, נוח מאוד, אאם כי אני לא מסתובב איתה באופן רגיל (רק טיולים) כי יש בעיה עם החוקיות של הכלי הזה בנשיאה רגילה. :roll:

ספיידרקו תמיד היו מועדפים עלי, בשנים האחרונות אני נוטה לאסוף את האקזוטיות יותר מהן, למשל להב חלק H1, שבריה חלקה ומשוננת ועוד. את האנדורה והפוליס שלי לא לבשתי כמה שנים לפחות, הן נחות אחר כבוד בתצוגה.

ביחס לנעילה - אחורית (LOCK BACK) תמיד הייתה עדיפה בעיני, נוח לקפל, ובטוח בשימוש.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 3 אורחים