תוצאות הסקר הנוכחי...

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
תוצאות הסקר הנוכחי...

הודעה על ידי ברווז » 20:05 ,8 מאי 2007, ג'

האמת?- הופתעתי מאד.
בתיקו של 8 קולות-המולטיטול וסכין הישרדות.
בתיקו של 4 קולות-מאצ'טה וקטאנה( :!: )
ורק 3 קולות לסכין בואי.
המולטיטול, למרות שהוא כלי יעיל, לוקה מאד בחסר בסיטואצייה של הישרדות, מעצם העובדה שמעל חצי הכלים שלו לא שימושיים בעליל. מה תעשה עם מברג פיליפס באמצע הג'ונגל\אוקייאנוס\מידבר?!
סכין הישרדות אמנם נועדה למטרה זו לפחות באופן עקרוני, ומכילה ציוד שיכול מאד מאד לעזור כמו מראת איתות, אבל גם היעילות שלה לוקה בחסר.לא ניתן לקצוץ איתה ענפים למחסה(אלא אם כן זו סכין עם גב מסור, וגם אז...המסור קטן ולא יעיל דיו כדי להיות שימושי באמת),וגם המראה היא לא הכרחית אם יש לך להב מבריק. היתרון היחיד שלה הוא הערכה שמכילה גפרורים ו\או מוט להדלקת אש ע"י חיכוך הלהב במוט.וזה יתרון גדול.
הבואי.סכין כללית טובה, והעיצוב שלו נועד להקנות כלי יעיל למעין "הישרדות" בערבות אמריקה של תחילת המאה ה-19.טוב לחפירה באדמה, להפיכה לחנית, לציד\דיג,ושאר ירקות.
ועדיין, לא ניתן לקצץ איתה ענפים למחסה,וכדאי מאד לקשור אותה כמו שצריך אם אתה מתכנן לעשות חנית...
המאצ'טה.בים- חסרת תועלת כמעט לגמרי. במיוחד אם מדובר במאצ'טה גמישה-אפילו לחתור אי אפשר...דיג הוא גם בלתי אפשרי.
במידבר דווקא ניתן לחפור איתה בקלות ולצוד איזה נחש טעים.לא שאפשר להדליק אש, אבל מילא.
בג'ונגל עבות המאצ'טה חיה טוב. אם היא קשיחה ניתן אפילו לצוד איתה.בניית מחסה בקלות והשחזה קלה יחסית הם יתרונות מעולים.
והקטאנה.הפייבוריט שלי.
דיג. לא צריך לקשור אותה לכלום- מספיק ארוכה כדי לתפוס דגים ששוחים קרוב לפני המים.
במדבר-ניתן בקלות לצוד נחשים עם מרחק גדול ממך, שזה יתרון.הרי חלק ארסיים...וזריזים החולרות :evil: .
ג'ונגל- לא רק שניתן לעשות מחסה בקלות, ניתן להוריד את השרוך מהידית וליצור קשת נחמדה עם טווח לא רע.השרוך מספיק ארוך למטרה זו.ציד?-בקלות.אין כמו להב שנוצר במטרה לחדור דרך שיריון עור כדי לצוד חיות טעימות.צורת הטנטו היא יתרון פה.
והלהב מבריק מספיק כדי לאותת למטוסים שעוברים מעליך.
הבעיות הן שלא מגיע איתה שום דבר להדלקת אש, ושאי אפשר ממש לחפור איתה.
וחוץ מזה-מי רוצה לקחת להב שעולה עשרות אלפי שקלים ולהתחיל לתקוע אותו באדמה?!! :?
בכל מקרה, זו הבחירה שלי.
כזכור אני מנוע מלהצביע בסקרים...
בקרוב אחד חדש!
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים