האם זה חוקי להביא סכין/מצ'טה לארץ אחרת?

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
LolerCoaster
חדש בפורום
האם זה חוקי להביא סכין/מצ'טה לארץ אחרת?

הודעה על ידי LolerCoaster » 23:50 ,11 מאי 2014, א'

השאלה היא בעצם אם אני יכול לקחת איתי סכין (fixed blade) או מצ'טה במזוודה שלי במטוס? המזוודה שלא עולה איתי למטוס עצמו כמובן.
אני מתכנן בקרוב לטוס לטייל בדרום אמריקה ויש לי הרבה סכינים ומצ'טות (אני אוסף) אז יהיה לי עדיף להביא סכין שלי שאני סומך עליה מלקנות סתם איזה סכין תיירים.
סכין מתקפלת אני יודע שאין בעיה להביא איתי במזוודה כי כבר הבאתי כמה מכל מיני ארצות, אבל השאלה היא האם משהו רציני כמו מצ'טה או סכין גדולה יחסית יהיה אפשר להביא?
אני מתכנן לקחת איתי את הCondor combat machete ואת הGerber LMF II שלי אם מישהו צריך לדעת בשביל להבין במה מדובר.
תודה מראש :)

golani_2
תושב קבע בפורום

Re: האם זה חוקי להביא סכין/מצ'טה לארץ אחרת?

הודעה על ידי golani_2 » 8:27 ,12 מאי 2014, ב'

LolerCoaster כתב:השאלה היא בעצם אם אני יכול לקחת איתי סכין (fixed blade) או מצ'טה במזוודה שלי במטוס? המזוודה שלא עולה איתי למטוס עצמו כמובן.
אני מתכנן בקרוב לטוס לטייל בדרום אמריקה ויש לי הרבה סכינים ומצ'טות (אני אוסף) אז יהיה לי עדיף להביא סכין שלי שאני סומך עליה מלקנות סתם איזה סכין תיירים.
סכין מתקפלת אני יודע שאין בעיה להביא איתי במזוודה כי כבר הבאתי כמה מכל מיני ארצות, אבל השאלה היא האם משהו רציני כמו מצ'טה או סכין גדולה יחסית יהיה אפשר להביא?
אני מתכנן לקחת איתי את הCondor combat machete ואת הGerber LMF II שלי אם מישהו צריך לדעת בשביל להבין במה מדובר.
תודה מראש :)
בד"כ אין בעיה לעשות את זה, דאג להצהיר על כך (אם שואלים אותך, אל תסתובב בטרמינל ותגיד לאנשים רנדומלים שיש לך סכין בתיק...) זה הציל לי סכין מהחרמה פעמיים לפחות.

הדבר היותר חשוב שצריך להדאיג אותך זה החוקיות במדינה(ות) היעד וההעברה בגבולות היבשתיים. מעולם לא הייתי בדרום אמריקה אבל האסוציאציה שלי היא שמדובר באיזור שבו ממש לא כדאי לך להסתבך.
בקיצור- גם אם תצליח להכניס מאצ'טה בטרמינל (שוב, אין סיבה שלא) זה לא אומר שמותר לך להסתובב אתה ולהתחיל לייצר שבילים בג'ונגל, או שלא יעשו לך כלום אם סתם במקרה יגלו אותה עלייך בהוסטל או כשתנסו לעבור בין מדינה למדינה.

sagiBialik

Re: האם זה חוקי להביא סכין/מצ'טה לארץ אחרת?

הודעה על ידי sagiBialik » 11:42 ,12 מאי 2014, ב'

עדיף להגיע לארץ אחרת ולקנות בה מצ'טה....
תמיד יותר זול.....

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד