שימוש באולר עם קליפ

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
Bram
תושב קבע בפורום
שימוש באולר עם קליפ

הודעה על ידי Bram » 7:06 ,23 פברואר 2007, ו'

אני נתקל בבעיה: בכל האולרים בעלי הקליפ שאני מכיר, צריך שתי ידיים כדי להחזיר את האולר לכיס. האם מישהו מכיר פיתוח המאפשר ביצוע הפעולה הנ"ל ביד אחת?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 14:43 ,23 פברואר 2007, ו'

הא? כל אולרי הקליפ תוכננו (מי יותר ומי פחות טוב, זה גם עניין אישי) במטרה שיהיו שמישים ביד אחת באופן בלעדי. לי יש והיו כל מני דגמים ממספר יצרנים טובים, לא נתקלתי בבעיה מיוחדת. תתאמן!

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 15:58 ,23 פברואר 2007, ו'

???
אתה שמאלי במיקרה? כי זה בהחלט יכול להיות מקור לבעייה.
אולרי הקליפ נועדו כפי שאמר סער לשימוש קל ומהיר ביד אחת.לא משנה עם מדובר בליינר-לוק, לוק-בק או האהוב עליי אישית-הAXIS של בנצ'מייד, כולם קלים לתיפעול ביד אחת.
בוא ננסה לאתר את הבעייה:
אתה מצליח לסגור את האולר עם יד אחת?
אם לא-אתה מנסה להשתמש במעט מומנטום (תנופה) בהליך הסגירה?
אם לא-האם האחיזה שלך בסכין נכונה בעת הסגירה?

או שהבעייה היא שינוי התנוחה של הסכין בתוך היד כדי שהקליפ יהיה בכיוון הנכון של הכיס?
יש אולרים שבהם ניתן להפוך את הקליפ לנשיאה בכיסים שונים, ימין או שמאל. יש אולרים שהקליפ מתהפך בצורה שמאפשרת הכנסה לכיס עם חוד הלהב כלפי מטה או כלפי מעלה(עוד לא הבנתי מה הקטע פה :roll: ).

או שהבעייה היא תקיעת הקליפ על שפת הכיס?
אם כן-רק אימונים יעזרו.שינוי זוויות גישה בין הקליפ לכיס עד שאחד מהם ייכנע...
מקווה שעזרתי.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Bram
תושב קבע בפורום

קליפ

הודעה על ידי Bram » 6:54 ,24 פברואר 2007, ש'

תודה על התגובה המהירה.
הבעייה היא עם הגישה של הקליפ אל שפת הכיס. אני נושא עלי אולר של KA-BAR . הקליפ מחזיק היטב את האולר על הבגד, אך כדי להכניס אותו אני צריך להחזיק את הבגד ביד, אחרת הבד נסוג אחורה ומתקפל. אני מכיר שני פתרונות: החלשת הקפיץ - אני עלול לאבד את האולר. הגדלת המפתח של הקפיץ כך שאוכל לסייע לפתיחתו עם האצבע בזמן ההכנסה - הבליטה עלולה להפריע. מצאתי באחת המגרות אולר "איכות נמוכה" עם קליפ חלש ורחב, אכן הוא נכנס ביד אחת, אבל יש לו את החסרונות שתיארתי.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 15:13 ,24 פברואר 2007, ש'

אתה בוודאי מנסה להכניסו לכיס של חולצה.
אלה ידועים בחוסר רצון לקבל קליפ של אולר לתוכם.

בכל מקרה, נסה את זה:
1)הבא את הקליפ לקצה הימני ביותר (או השמאלי ביותר) של הכיס, איפה שהכיס כבר תפור לבגד.
2)בתנועה אחת, לחץ מעט כלפי מטה ולכיוון שאר הכיס(עם בחרת בשלב 1 בצד ימין, דחוף שמאלה תוך כדי הלחיצה).שים לב שלא ללחוץ חזק ולא לדחוף רחוק מדיי, אחרת זה לא יעבוד.שים לב גם לסדר הפעולות-קודם לחיצה ואז התחלת תנועה.
3)חזור על שלבים 1 ו-2 עד שהנ"ל יעשו טבע שני עבורך.
מקווה שעזרתי.

Bram
תושב קבע בפורום

קליפ

הודעה על ידי Bram » 17:58 ,24 פברואר 2007, ש'

תודה. אני כותב ביד שמאל כרגע, יד ימן עסוקה בניסיונות...

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 23:20 ,24 פברואר 2007, ש'

נסה גם למתוח מעט את הבד של הכיס עם קצה הסכין לפני שהקליפ נוגע בבגד.

Bram
תושב קבע בפורום

עלילות משה והקליפ

הודעה על ידי Bram » 18:10 ,25 פברואר 2007, א'

ובכן, לאחר בדיקה על 3 זוגות מכנסיים הגעתי לתוצאות הבאות: רק בזוג אחד הצלחתי לתרגל הכנסת האולר למקומו ביד אחת. בשאר המקרים: לאזזהרוורס. ככל שהבגד צמוד יותר קל יותר לבצע את הפעולה ביד אחת. קצת מוגזם שאשנה את הגרדרובה בגלל האולר...
עדיין אני מתעקש שצריך להיות קליפ עם פתיחה או קונץ דומה. ראיתי עט שהקליפ שלו ממוקם על ציר כך שיש זרוע קטנה לפתיחת הקליפ. אני לא מאמין שזה יכול לעבוד על אולר שם כוח האחיזה של הקליפ חזק ביותר.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:16 ,25 פברואר 2007, א'

לאולרים מסויימים של סוג יש פטנט של קליפ שזז בזווית.דהיינו, אתה יכול לשנות את המיפתח שלו בהתאם לכיס ע"י סיבוב של גלגל שיניים קטן בקצה הידית.

איזו סכין עושה לך את הצרות האלה?...

שמע-זה הכל עניין של תירגול.לא ניתקלתי בבעייה כזו אף פעם-תמיד האולר נכנס לכיס וננעל עם הקליפ במקום,ביד אחת, בקלילות.
אם יש לך אולר ישן שאינך משתמש בו יום-יום, תרחיב מעט את הרווח בין הקליפ לידית ותתאמן טוב-טוב.
בברכת מקווה שעזרתי ושאלה יהיו הצרות שלנו,
"הברווז".

Bram
תושב קבע בפורום

קליפ

הודעה על ידי Bram » 18:54 ,27 פברואר 2007, ג'

[לאולרים מסויימים של סוג יש פטנט של קליפ שזז בזווית.דהיינו, אתה יכול לשנות את המיפתח שלו בהתאם לכיס ע"י סיבוב של גלגל שיניים קטן בקצה הידית. ]

עכשיו הדלקת אותי, לאיזה אולרים יש את הסידור הזה?[/quote]

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:53 ,27 פברואר 2007, ג'

אלה אולרים ישנים שאני מאמין שכבר הופסק הייצור שלהם.לסידרה קוראים אוטו-קליפ(AUTOCLIP),ויש בה רק 4 סכינים.
חפש בגוגל סוג אוטוקליפ, ותמצא אותם.

Bram
תושב קבע בפורום

קליפ

הודעה על ידי Bram » 17:21 ,28 פברואר 2007, ד'

תודה על המידע. עכשיו אני צריך להחזיק אחד כזה ביד...

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:27 ,28 פברואר 2007, ד'

אל תתלהב יותר מידיי.
האיכות של הסכינים הללו מוטלת בספק. איתרא מזלי להחזיק אחת ביד-
סכין קטנה שמרגישה כאילו שהיא הולכת להתפרק לי ביד.ידית מפלסטיק עלוב(או שרק הגימור שלו היה עלוב עדיין לא החלטתי),ובכלל הגימור היה טעון שיפור.
כפי שאמרתי, הטריק של הקליפ הוא עם גלגל שיניים מפלסטיק, מה שעוד יותר גורע מהאמון שלי שזו סכין טובה ויותר קטע של סכין "נישה" דיי מיותרת שאין לה שוק, וגם בגלל איכות הגימור המחשבה הראשונה שעלתה לי לראש כשבדקתי את הקליפ זה ש"עוד חצי שעה אין סכין כי היא נופלת מהכיס".
אם הפחד מוצדק או לא- לא יודע, עזבתי את הסכין לנפשה בחנות.
אני לא יודע אם כן או לא-אולי עוד יש אחת בלב המיפרץ בחיפה,אבדוק את העניין בהזדמנות הבאה שאהיה שם.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 14:00 ,5 מרץ 2007, ב'

ברווז כתב:אל תתלהב יותר מידיי.
האיכות של הסכינים הללו מוטלת בספק. איתרא מזלי להחזיק אחת ביד-
סכין קטנה שמרגישה כאילו שהיא הולכת להתפרק לי ביד.ידית מפלסטיק עלוב(או שרק הגימור שלו היה עלוב עדיין לא החלטתי),ובכלל הגימור היה טעון שיפור.
כפי שאמרתי, הטריק של הקליפ הוא עם גלגל שיניים מפלסטיק, מה שעוד יותר גורע מהאמון שלי שזו סכין טובה ויותר קטע של סכין "נישה" דיי מיותרת שאין לה שוק, וגם בגלל איכות הגימור המחשבה הראשונה שעלתה לי לראש כשבדקתי את הקליפ זה ש"עוד חצי שעה אין סכין כי היא נופלת מהכיס".
אם הפחד מוצדק או לא- לא יודע, עזבתי את הסכין לנפשה בחנות.
אני לא יודע אם כן או לא-אולי עוד יש אחת בלב המיפרץ בחיפה,אבדוק את העניין בהזדמנות הבאה שאהיה שם.
לא מסכים. הייתי היום בחנות שמשווקת בעיקר ציוד שטח לג'יפאים ויש להם את האוטוקליפ. ברווז, לפי מה שכתבת אני מניח שבדקת את הדגם הקטן, שניתן לראותו באתר החנות (בכביש הראשי של נשר) כאן:
http://www.gagon.org/fff/shopdisplayproducts.asp?page=2
מה שלא מופיע באתר הוא הדגם הגדול - יש לו שם רק שניים. למחירו, סכין לא רע בכלל. להב מפלדת BG42, הידית מזיטל, נעילת-גב איתנה. זה לא שונה מעשרות אולרי הי-טק אחרים. הפטנט של הקליפ המשתנה נראה לי איתן למדי, עד גבול מסויים לדעתי. אני מניח שלצרכיו של BRAM זה יתאים בדיוק. רצוי להתקשר טלפונית ולבקש שישמרו אותו או להזמין ישר.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:03 ,6 מרץ 2007, ג'

למחיר, אכן סכין סבירה.
מהי הפלדה הזו? לא שמעתי עליה עדיין.

סער, ההרגשה הכללית של הסכין בידי הייתה מאד לא נעימה. הגימור שלה הרגיש עדין מידיי,הזייטל היה דק מידיי, הדבר היחיד שיש לי להגיד לחיוב עליה זה שהלהב לא רטט בפתיחה.וזה דיי צפוי שזה לא יקרה מיצרן רציני כמו סוג.
אולי הבעייה היא בי-אני העדפתי פשוט להתרחק מהסכין הזו.אין לה אף תכונה שאני מחשיב כיתרון משמעותי מספיק, וגרוע מכך, יש לה "גימיק"-שזה דיי מרתיע אותי.רוב הכספים של הפיתוח הולכים בדרך כלל דווקא לגימיק הקטן ולא לאיכות הכוללת של המוצר, עקב עלויות פיתוח גבוהות.זו בדיוק ההרגשה של הסכין הזו- סכין "נישה".העובדה שיצאה מייצור תוך שנה-שנתיים מעידה על "הצלחתה" (או העדרה...) בשוק.וכן, גם המחיר-הסכין הזו אמורה לעלות כ-400 ש"ח לפחות בחנויות.כל זה לא גורם לי לחשוב גדולות ונצורות עליה, ובהתאם לכך גם לא להמליץ עליה בחיוב.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים