ביקור בפראג - מעט רשמים

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
Shrubbery
ביקור בפראג - מעט רשמים

הודעה על ידי Shrubbery » 16:55 ,16 דצמבר 2013, ב'

הי,

חזרתי מפראג (פעם ראשונה שלי באירופה) עיר מדהימה, עם אחלה אוכל.

רציתי לשתף אתכם במעט רשמים מה"נפחים" במרכז העיר או במצודה.

בפראג מוכרים הרבה נשקים בסגנון ימה"ב, הם נראים טוב, מחיר אטרקטיבי (חרב ארוכה סביב ה-600-700 ש"ח, ללא נדן).
שקלתי לקנות אחת ואף התייעצתי עם סער מהפורום, שתרם לי רבות להבנה של התעשייה הזו בצ'כיה; בכל מקרה לאחר מעט חפירות ונבירות הנה מה שמצאתי:

מצודת פראג: במצודה ישנה חנות המציעה כלי נשק שונים ושריונות, שרשרות/לוחות, מגנים ועוד. לדברי הנציג בחנות הלהבים למכירה עשויים מאלומוניום.

כיכר העיר ושאר הירידים: ישנם דוכנים (מסודרים מאוד) של נפחים (?) אשר מוכרים את מרכולתם, בין פעמונים וקישוטים ישנם גם כלי נשק.
חלקם הם סכיני קאסטום, אך ללא הסבר או פירוט על המתכת, תהליך הכנה וכו', הסכינים מושחזות.
כמו כן, ישנם כלי נשק, חרבות, גרזנים, ככובי שחר, חלקי שריון ועוד.
לדברי הנפחים (?) המתכת ממנה עשויים החרבות היא Spring steel.
מה שמצאתי שיצרני נשק בסגנון ימה"ב צ'כיים נוהגים להשתמש במתכת בשם 15260 או בשמה המקביל CSN 415260 / לפי מקורות אינטרנטיים היא מכילה בערך 0.5 פחמן, מעל 11% כרום, ראיתי אותן מעט מחלידות בניצבים.
החרבות אינן מושחזות ואף אין להן פאזה, הקשיות נעה סביב ה-50 HRC והן עוברות חיסום :

בכל מקרה, נמנעתי משיקולי תקציב לקנות אחת אבל אם מישהו יוצא לפראג אשמח אם יעדכן :)

ו..זהו, אשמח קצת להארות ועוד מידע/חוויות אם יש למישהו.

שבוע טוב.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

Re: ביקור בפראג - מעט רשמים

הודעה על ידי omery » 22:50 ,17 דצמבר 2013, ג'

נסעתי עם חבר להופעה של מרק קנופלר לפני מספר חודשים לפראג, ההופעה היתה ב-O2 בפראג
היה די קייצי (אם כי ממש קר בערב) וטיילנו הרבה בכיכר וברחובות הסובבים אותה, האמת שלא ראיתי הרבה סכינים, למרות שאני תמיד מחפש :lol:

לאחר מכן נסענו לבקר חברהשאנו מייצגים מצ'כיה כבר כמה שנים, יצרן מקומי בשם מיקוב MIKOV, חברה ותיקה ביותר ורצינית שמייצרים גם עבור חברות אחרות: http://www.mikov.cz/index.php?lng=en&id ... d_katalog=, והבעלים הוא חבר אישי.
ביקרנו במפעל ואפילו הסרטנו את הביקור שם כולל את תהליכי הייצור (צריך למצוא זמן לערוך את הסרטון), היה מעניין מאוד וכיף אפילו שירד גשם בלי הפסקה...
יש תעשייה מאוד רצינית וותיקה בצ'כיה עם לא מעט חברת שמייצרות כלים ורפליקות של ימי הביניים, ביחס ליצור מפלדות, אני לא יודע על שימוש בפלדות מיוחדות (מעבר למיקוב שמייצרים מדמסקוס שהוא שילוב של סנדוויק ופלדה נוספת (PMC 27 - Damascene steel - 62HRC)).

החוויה שלי שצ'כיה היא ארץ מדהימה ירוקה ויפה, אנשים נחמדים, מחירים סבירים, ונשים מאוד מאוד יפות :mrgreen:
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים