סרט על ייצור חרב יפנית

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
KnifeCore
חדש בפורום
סרט על ייצור חרב יפנית

הודעה על ידי KnifeCore » 14:14 ,3 פברואר 2007, ש'

שלום חברה,

לא מזמן הורדתי סרט על יצור חרב יפנית, נראה לי מ EMULE, הסרט הופק ע"י
NATIONAL GEOGRAPHIC, משך כ 40 דקות. משהו נפלא באמת, מציג את המסטארים עצמם ותהליך ייצור שלם, איכן ש לבסוף מתקבלת חרב בשווי של 40,000 דולר לפחות ( כך הבנתי ), ובוודאי נמכרת רק ביפן, כי ייצור של חרבות עם הרבה שכבות קיפולים הוא אסור ביפן ואם מתירים אזי בטח למסטארים דגולים בלבד וכנארה לא מוציאים אותם לחו"ל אלא באישורים מיוחדים ולאנשים מיוחדים.

ממליץ לעיין בו.

Guest

הודעה על ידי Guest » 12:23 ,4 פברואר 2007, א'

ההודעה שלך רצופה באי דיוקים. הסרט אכן הוקרן לפני 3-4 חודשים בערוץ נשיונאל ג'יאוקרפיק.
יצור חרבות בשיטה מסורתית מותר ומתבצע ביפאן באופן חופשי. הייצור מתבצע ע"י אומנים אשר הוכשרו לכך וקיבלו אישור של המדינה. ניתן ליצא חרבות כאלה ללא כל בעייה. העלות של חרבות מייצור מודרני נע בממוצע סביב 10-15 אלף $. ישנן גם חרבות במחיר 40 אלף $ ומעלה, זה פחות מקובל אבל לא חריג.
מייק

KnifeCore
חדש בפורום

בנוגע לאיסור

הודעה על ידי KnifeCore » 17:00 ,4 פברואר 2007, א'

באשר ליצור חרבות עם הרבה קיפולים....

אחד היצרנים מיפן אמר לי שאסור להם לייצר חרבות "אמיתיות" ( כך הוא כינה את זה ) אלא מותר רק חרבות קישוט.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 12:56 ,5 פברואר 2007, ב'

מה זה "אסור"? יש גילדה, יש יצרנים ויש קונים. מייצרים את החרב כיום בדיוק כפי שיוצרה בעבר, אם כי יש הבדל טרמינולוגי-תרבותי כפי שהיפנים עצמם מתייחסים לזה, הם מפרידים בין חרבות שיוצרו עד רפורמת מייג'י, עד מלה"ע II וממנה ואילך.
ולא חייבים לנסוע עד יפן, גם בצפון-אמריקה יש יצרנים באותה שיטה ובעלויות פחותות, ואפילו בארץ יש. אם כי הדקדקנים יאמרו שזה לא אותו דבר בגלל שהפקת חומר הגלם לא נעשתה לפי המתודה היפנית, אולי גם כי הנפחים לא ניטהרו במקדש השינטו ולא לבשו לבן...

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 17:51 ,6 פברואר 2007, ג'

... ובטח לא בחרו עפרות מיוחדות להוציא מהן את המתכת ...

שמע אני לא מזמן פגשתי באדם שיש לו קאטאנה מתוצרת של חברת קולדסטיל,

זולה ביותר מחצי מאשר הדרך המסורתית אבל עושה את העבודה יופי ...

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד