מחפש סכין להגנה

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
נעול
nesb10
חדש בפורום
מחפש סכין להגנה

הודעה על ידי nesb10 » 11:19 ,1 פברואר 2007, ה'

היי! קוראים לי נס ואני חייל שזה הרגע השתחרר...
אני מתחיל את שביל ישראל במרץ ואני מחפש סכין רצינית שתשמש אותי להגנה לשחיטה ועוד...
המחיר שאני יכול להקצות לסכין הוא בין 300 ל400 שקל... רציתי לשמוע עצה מאנשים מבינים, על איזה סכין כדאי לי ללכת??

תודה: :)

Guest

הודעה על ידי Guest » 15:57 ,1 פברואר 2007, ה'

להגנה ממה/ממי? שחיטה של מי?

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:48 ,1 פברואר 2007, ה'

מה זה שביל ישראל?!
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

shmit
מבין בסכינים

הודעה על ידי shmit » 21:12 ,1 פברואר 2007, ה'

זה מסלול מסומן בערך 800 קילומטר שמתחיל בקיבוץ דן ומסתיים בהר צפחות אם אני לא טועה...
אני והחבר'ה כבר מתכוננים מנטלית ליום שנתשחרר ונעשה את המסלול הזה 8)

ואני יודע בדיוק איזה סכין אני לוקח לטיול הזה ...

את האולר השוויצרי

Guest

Re: מחפש סכין להגנה

הודעה על ידי Guest » 21:30 ,1 פברואר 2007, ה'

nesb10 כתב: היי! קוראים לי נס ואני חייל שזה הרגע השתחרר...
אני מתחיל את שביל ישראל במרץ ואני מחפש סכין רצינית שתשמש אותי להגנה לשחיטה ועוד...
המחיר שאני יכול להקצות לסכין הוא בין 300 ל400 שקל... רציתי לשמוע עצה מאנשים מבינים, על איזה סכין כדאי לי ללכת??

תודה: :)
לא ברור על איזו שחיטה מדובר, ומה זה זה שביל ישראל, אבל נראה שהשאלה חורגת ממטרותיו של האתר.

לאור זאת אני מבקש לא להמשיך לדון בעניין זה.

רעי
בלייד ראנר

עומר, אל תהיה קשה איתו...

הודעה על ידי רעי » 12:44 ,2 פברואר 2007, ו'

יפה שחבר'ה ממשיכים לטייל בשביל ישראל, ולהתחיל עכשיו זה זמן מצוין- יש מים והמון ירק בדרך, וגם פריחה יפה לחודשיים הקרובים.
לגבי סכין לטיולים-
שתי אפשרויות בסיסיות עומדות לפניך (כמו שאני מבין את זה):
1. סכין עם להב קבוע, משהו בסגנון סכין פלסים (ה- קא באר שמושון מוכר נשמע מעולה ויכול להתאים גם מבחינה תקציבית). עם זו תוכל לחתוך עגבניה, לחם, לחפור בור בשביל מדורה, לחתוך ענף עבה בכמה מכות ולהרגיש גיבור אמיתי.
החסרון- תצטרך או להחזיק אותה בתיק ולא ב"שלוף" או ללכת עם הנרתיק על החגורה/תיק/ירך... לא נוח וקצת מציק בטיולים.
2. משהו בסגנון הלדרמן או מולטיטול אחר. כאן תוכל גם לחתוך עגבניה ולחם (עם פחות דאווין), לנסר ענף עם המסור, וגם לתקן את הגזיה/בנזיניה, להרים סיר חם או פינג'ן שנשברה לו הידית, לחתוך חוט ברזל ולפתלו כדי לתקן קרע בתיק, לפתוח קופסאות שימורים ועוד.... תוכל להשתמש בלהב אחד לחיתוך כללי ולהב אחד לאוכל, כי בד"כ יש שניים.
היתרון כאן- את הנרתיק של המולטיטול נוח מאוד לחבר על רצועת המותנים של תרמיל גדול, או על רצועת ההידוק הצידית של חגורת המותניים. אפשר גם להשאיר אותו בכיס (אם כי לאורך זמן זה מציק...) אין ספק שתרומתו לביטחון האישי לאגו נמוכה משמעותית.

כמו שאתה מבין- אני ממליץ על האפשרות השניה, מבלי לפסול על הסף את הראשונה. בתיכון ובראשית שירותי הצבאי נהגתי לטייל עם סכין גדולה (כידון קלאצ' או משהו דומה) והפסקתי פשוט כי ראיתי שאני לא משתמש.
אני אתעלם מנושא השחיטה, כי אני מקווה ומאמין שאת מזונך תרכוש כדין בשלל חנויות המכולת ביישובים הפזורים לאורך הדרך, ולא תצטרך לשדוד תרנגולות מחצרות ולולים או עגלים רכים משטחי המרעה (שלא לדבר על ציד בלתי חוקי של חוגלות ארנבות או חזירוני-בר!)

טיול נעים

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 23:44 ,2 פברואר 2007, ו'

כפי שצויין, ההודעה המקורית חורגת ממטרותיו של האתר.
הפורום אינו מעודד שימוש בסכינים ככלי נשק למי שאינו בכוחות הביטחון בתעסוקה מיבצעית.
אי לכך ובהתאם לזאת, הנושא נינעל :!:
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

נעול

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים