לכל היוצרים הצעירים והוותיקים

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
Nik88
לכל היוצרים הצעירים והוותיקים

הודעה על ידי Nik88 » 10:43 ,26 יוני 2013, ד'

שלום רבותיי.

בשנה האחרונה עולה הנושא של היחס לצעירים. זלזול, ציניות, חוסר פרגון, מה לא.

גילוי נאות- אני יודע שלפחות רבע מהטענות האלה מופנות כלפיי. ובצדק, כי נשארו פה אולי ארבעה אנשים וותיקים שאשכרה נותנים ביקורת.

אני רוצה שתסתכלו רגע על התמונות האלה:

תמונה
תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה (נלקח מהפייסבוק של אחד ה"חברים")

רציתי להוסיף פה סכיני אלומיניום ואת הסכינים של "נירים" למיניהם (אם מישהו זוכר) אבל הם מחקו את התמונות.
לא היה לי כח לחפש יותר, אבל הבנתם את הכוונה.

אני לא מצפה שכולם יעשו יצירות אומנות על ההתחלה. אין לי שום בעיה עם ה"תוצאות" הסופיות. יש לי בעיה עם הגישה הזאת של לתקוע חתיכת ברזל בענף ולחכות למחמאות.
וכאשר מגיעה הביקורת- אתם לא מקבלים גם אותה. אנשים מנוסים, שיצרו כמה עשרות סכינים בחייהם נותנים לכם עצות ומסבירים איך לעשות- אבל לא, אתם הרי מבינים יותר מכולם. "אני לא הולך עם הזרם, אני עובד בשיטות שלי", אמר אחד ה"יוצרים". אין בעיה, אז גם אני מתבטא בשיטות שלי.
יש טענות על חוסר חומרי גלם וציוד. מה שלא מציינים כאן, הוא את כמות החומרי גלם שניתנת כאן, לעיתים בחינם, לאותם היוצרים. ותתפלאו, גם ציוד לפעמים. אבל אף אחד לא רץ לפרסם ש"שלחתי לXXX עצים וספייסרים, נתתי לYYY פלדה" וכו'.
אחרי כל ה"תהליך יצירה", ה"יוצר" מציג את ה"סכין". הממוצע: "לא יודע איזה ברזל זה (כן, אפילו לא פלדה, אבל ניחא), תקעתי את זה בתוך חתיכת עץ, שמתי אפוקסי על הכל והנה, הסכין שטח שלי".
כאשר יש נסיון לתת ביקורת- קופצים כל אותם החברים עם אוספי הספיידרקו שלהם, שאפילו להשחיז הם לא יודעים, ומתחילים לצעוק "חוסר פרגון ליוצר הצעיר, ציניות, זלזול ועוד".
תעשו לי טובה, יחס גורר יחס. ברגע שיש זלזול כלפי חברי הפורום, אותו היוצר יקבל את אותו היחס בחזרה.

ותסלחו לי על שחיטת הפרה הקדושה, אבל ה"סכינים" האלה הן נטו זלזול בכל הפורום הזה. לא רואה שום צורה אחרת להגדיר את זה.

למיטב זכרוני ב-4 שנים האחרונות שאני יושב פה, לא היה אף אחד שאשכרה ביקש עצה רצינית או עזרה ולא קיבל אותה. ואני לא מתייחס לשאלות הדביליות "איך בונים סכין קראמית מצלחת של אמא" (עד היום אני זוכר את זה). לא היה אף אחד שביקש לעזור לו עם חומרי גלם ולא קיבל אותם.
ישנם אינספור שרשורים שנעשו במיוחד בשביל אותם היוצרים הצעירים. אין ספור מקורות של חומרי גלם זולים ונגישים. אינספור קישורים.
אבל לקרוא קצת? מה פתאום. להקשיב לעצות והצעות? בשביל מה. אחרי זה לקפוץ "למה לא מפרגנים לי?"- בכיף.
גם בסכינים שלי יש מלא פאקים, אבל אני יושב בשקט, מפנים את הביקורת מאנשים שמבינים יותר ממני, ואומר תודה, כי בזכות הביקורת הזאת הסכין הבאה שלי תצא יותר טובה.

אז לכל אותם החברים היקרים שלא אוהבים את היחס ל"יוצרים הצעירים"- אין לי שום רצון לפתוח את הנושא הזה שוב, ואני מקווה שהשרשור הזה יסגור את הנושא הזה אחת ולתמיד. אתם מוזמנים לשתף את דעתכם בעניין. אני הולך להכין בירה ופופקורן.

מאחל לכולם סכינים חדות ובולסטרים יפים,

ניק.

Pesel

Re: לכל היוצרים הצעירים והוותיקים

הודעה על ידי Pesel » 11:12 ,26 יוני 2013, ד'

+100500

חייב לציין עוד שני דברים, שמבחינתי גובלים בזלזול חמור:
1. איכות ירודה של תמונות
2. מחסור חמור בסימני פיסוק

איתי
אביר האפל

הודעה על ידי איתי » 11:31 ,26 יוני 2013, ד'

ניק הקטע הראשון של הצורה וכל מיני כאלה אתה טועה כי יש אנשים שאוהבים סכינים כאלה,אבל הקטע של החומרים והאי קבלת ביקורת אתה צודק. באמת היה מישהו ששאל איך בונים סכין קראמית מצלחת של אמא?
בחיים תעשה חיים, כי בחיים לא תצא מהחיים בחיים!!!

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 11:44 ,26 יוני 2013, ד'

לא דיברתי על הצורה, דיברתי על איכות העבודה. צורה זה משהו אישי, אבל אם כבר- שיעשו כמו שצריך.
וכן, המשתמש שכואב לי פיזית להזכיר את שמו אמר שהוא רוצה להכין סכין מצלחת של אמא.

סמל אישי של המשתמש
nikrex16
אביר האפל

הודעה על ידי nikrex16 » 12:15 ,26 יוני 2013, ד'

מה הסיפור של הסכין השניה ה"אופינל"?
"!I got a Kershaw neatly tucked inside my waist"

דרומי
חדש בפורום

הודעה על ידי דרומי » 13:40 ,26 יוני 2013, ד'

לכולם שלום. זאת ההודעה הראשונה שלי כאן אבל אני המון זמן כבר קורא ומתרשם מהפורום הזה וכן יש לי מה להגיד לכם. אני ארשה לעצמי להגיד דבר או שניים כי יש לי בטן מלאה בנושא הזה. ניק צודק ברוב מה שאמר אפילו שניק חושב את עצמו "מאסטר" אחרי השתיים וחצי סכינים שאולי הכין. הבעיה שלנו כאן זה שהיוצרים הרציניים באמת ולא אלה שמכינים סכין פה סכין שם ואולי השחיזו פעם פעמיים כמו ניק פשוט ברחו מכאן. ואני מבין אותם . איפה רודי? איפה בועז? איפה אלכס? איפה TC? כולם עברו כאן וכולם ברחו אחרי שאכלו מספיק קש מבאי המקום. אני במקום ניק לא הייתי מדבר יותר מדי על קרדיט. הוא לא ממש מספר מאיפה הידע שלו ומי סיפק לו חומרים והדרכה. אבל לשחק אותה "מאסטר" הוא משחק כאילו אמא שלי ילדה אותו על סדן עם פטיש ביד. היחידים שיש לי אליהם הערכה כאן זה לרמן ופסל וTC שכבר לא כל כך כאן ובצדק. ניק עדיף שתוביל בדוגמה אישית ותתנהג קצת יותר צנוע ואז אולי יכבדו אותך יותר לא בתור יוצר אלה בתור בנאדם.

שלכם,

סלומון
נערך לאחרונה על ידי דרומי ב 15:10 ,26 יוני 2013, ד', נערך פעם 1 בסך הכל.

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 14:43 ,26 יוני 2013, ד'

סבבה :)
ואל תדבר על אמא שלי.

דרומי
חדש בפורום

הודעה על ידי דרומי » 15:10 ,26 יוני 2013, ד'

צודק. שיניתי את זה מ"אמא שלו" ל"אמא שלי". אני מקווה שזה מקובל עליך "אחי".

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 15:23 ,26 יוני 2013, ד'

הייתי מוכן להשבע שרוחו של TC נכנסה בך. לגמרי צורת הדיבור שלו.

אבירם00
חדש בפורום

הודעה על ידי אבירם00 » 13:34 ,28 יוני 2013, ו'

בטוח שאתה מדבר מיתוך הXXXX של מישהו
רק מה אתה פחדן מתחבא
מלכלך ככה על ניק הוא מחזיק את הפורום .נכון !
ניק אמר שכל מה שהו יודע הוא למד ממך
תחזור למחילה שלך פה הכל בסדר

ni807
תושב קבע בפורום

.

הודעה על ידי ni807 » 0:00 ,30 יוני 2013, א'

.
נערך לאחרונה על ידי ni807 ב 1:05 ,10 ינואר 2015, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:38 ,30 יוני 2013, א'

אני רואה שהמצב לא ממש השתפר בזמן שעבר מאז שניהלתי את הפורום... :lol:
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 22:16 ,30 יוני 2013, א'

נראה לי שהוא רק נהיה יותר גרוע..
התגעגענו, תחזור!

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 18:55 ,1 יולי 2013, ב'

הי
צינזרתי קצת קללות
תרגעו ותהנו
הכל בסדר
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים