שימוש בנשק כהגנה עצמית

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
אייל
מבין בסכינים
שימוש בנשק כהגנה עצמית

הודעה על ידי אייל » 10:08 ,14 ינואר 2007, א'

לצערנו אנו רואים שהחוק אינו מספק הגנה למותקפים
שהשתמשו בנשק כהגנה עצמית ורואה בהם עברינים.
וזאת כאשר המשטרה אינה מספקת הגנה מספקת.
הדוגמא הנוכחית היא של אותו חוואי בנגב שפורצים
הרעילו את כלביו ופרצו את מנעולי הדיר במטרה לגנוב.
כשירה החואי והרג את אחד התוקפים נעצר ונאשם ברצח.
גם אילו השתמש בסכין היתה התגובה המשטרתית דומה.
שימו לב,כמעט שאין מצב לשימוש בנשק ללא הסתבכות חוקית
מקווה שהחוק המטופש ישתנה בהקדם, עד אז לא נושא סכין!

עומר
חדש בפורום

הודעה על ידי עומר » 15:59 ,14 ינואר 2007, א'

אני לא חושב שאתה צודק.
בעוד שיש לאנשים מסוימים רישיון לנשק חם, להסתובב ברחובות עם סכין זה אסורו.
לאף אחד איןו זכות לכך.
זה שאולי מישהו יתקוף אותך ברחוב, לא מצדיק את זה שילדים יסתובבו לנו ברחובות עם סכין.
מלבד זאת, אני לא חושב שהחוק צריך לזכות את היורה כי גם אם הוא תפס אותם גונבים ונמצאים על אדמתו, אין לו זכות לירות בהם, ובטח לא בלי אזהרה וכל הנוגע לנוהל פתיחה בירי, אך הייתי מקל עליו את בעונש עקב כך שהם היו על אדמתו וניסו לגנוב ממנו.

ד"א יש מדינות שבהן מותר לפתוח באש על אנשים שעומדים על האדמה שלך ובטח ובטח אם הם מנסים לגנוב ממך. בכל אופן בישראל אין דבר כזה.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 18:37 ,14 ינואר 2007, א'

זכותו של כל אזרח ואדם להגן על חייו, בני משפחתו, חבריו וגם רכושו. לדעתי, החוואי איננו עבריין, אלא שמעשהו מוצדק במקרה זה.
Crocodile Dandy said: That's a knife!

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 19:22 ,14 ינואר 2007, א'

פעם פעם, כשביקרתי חברים בBUSH של טכסס, שמתי לב שאלה לא נועלים את דלת הכניסה של הבית

???
בעל הבית טען שיש לו הרבה נשק בבית ופורצים יודעים טוב מאד ששם אין חוכמות: זכותו הבסיסית שך כל אזרח להגן על חייו ורכושו בכל אמצעי שנראה לו, כולל ירי כדי להרוג על פורץ או תוקף.

במסע הבחירות האחרון שלנו, לא זוכר מי הייתה מועמדת לשר משפטים, (אני חושב שהייתה זאות ציפי ליבני אבל יכול להיות שאני טועה), הנ"ל הצהירה חגיגית שהחוק הישראלי ישודרג ויהיה כמו האמריקאי. .

מצד שני, העסק לא פשוט כי אז אנשים יהיו קלים על ההדק ומישהו יהרג על גניבת שקית בוטנים ככה שבינתיים, הכל עוד פתוח

דוד

עומר
חדש בפורום

הודעה על ידי עומר » 23:11 ,14 ינואר 2007, א'

כל עוד החוק הזה לא תקף לא הייתה לחוואי שום זכות לפתוח בירי. לא משנה אם ניסו לגנוב לו או לפרוץ לו, אין לו זכות לירות באנשים. קודם כל שיציית לתקנון פתיחה באש לעבר אדם. רק במקרה שהוא ציית לנוהל ואז הרג אין מה להגיד וההרג מוצדק.

והחוק הזה מצב אחד טוב, כי רמת הפשיעה תרד, אבל מהצד השני תחשבו על כך שיכולות לקרות סיטואציות לא נעימות של הריגה בטעות שבסה"כ בנאדם רק עבר שם בטעות בלי שום כוונה לגנוב או לעשות רע. וכמו שנאמר, אנשים יהיו קלים על ההדק, זה יהיה תירוץ לפתוח בירי.

למרות כל מה שאמרתי, אני שמח שהמקרה הזה קרה כדי שירתיע .

רעי
בלייד ראנר

קשה לי להתאפק

הודעה על ידי רעי » 11:50 ,15 ינואר 2007, ב'

נכון- החוק הוא החוק וכו', וגם אני משתדל להתנהג לפי המקובל בחברה.
אבל נולד כאן אבל גדול-
נולד מקצוע לגיטימי מבין הצללים, כזה המוגן בזכויות חופש העיסוק, ומקבל גושפנקא רשמית משלטונות המיסוי והביטוח. הוא נקרא גניבה ושוד.
המוסכמה היא שאם אין מגיעים לפגוע בנפשך- אינך רשאי לפגוע בחופש העיסוק שלהם. ישנם אנשים (כמו ההרוג באירוע מסוף השבוע) שנלכדים, נענשים, נכלאים, ומיד עם חזרתם לאוויר הצח חוזרים למקצועם המכובד משכבר- גניבה, חבלה וגביית דמי-חסות.

ביום שמפקד משטרת העיירות- ההוא שחתם על ההמלצה להגיש כתב אישום בגין רצח נגד שי דרומי- ייכנס עם כח משטרתי לאחת מהעיירות בתחום שיפוטו, יפשוט על משחטות רכב, ישיב טונות של ציוד חקלאי, כולל טרקטורים, לבעליו החוקיים וייצא משם עם כמה זינזאנות מלאות בגנבים- אין לי שום בעיה להרים לו טלפון אם אני שומע רחש בחצר. היום המשטרה מתעלמת מהתופעה, ומגלגלת אותה הלאה לנפגעים ולחברות הביטוח שלהם. כנראה שמפקד משטרת העיירות לא ממש יודע איך נראות חלק מהעיירות מבפנים.
במשפחתי יש חקלאים רבים בצפון ובדרום. גם בעמק יזרעאל, גם במישור החוף, גם בנגב הצפוני וגם בערבה סבלו כולם בלי יוצא מן הכלל מהגניבות והחבלות. להזכירכם- האנשים הללו לא משחקים בפרות, כבשים ואפרסקים. זו לא עוד תנועה רומנטית של חזרה אל הטבע ופסטורליה כפרית האנשים הללו עובדים ביחד עם צוותי המשק שלהם לאורך שנים וברווחיות לא גבוהה במיוחד כדי לפרנס את משפחותיהם. הטרקטורטנים שנגנבים להם אינם צעצועים לנערים אלא כלים חקלאיים המשמשים להעברת ציוד ותוצרת וסיור בשטחים. 10 עגלים שמישהו "מרים" לתוך טנדר כשהם בני חודש נלקחו בחשבון כהכנסה של עשרות אפלי שקלים עם הגיעם לגיל שנה.

האם מישהו מכם היה מוכן לסבול גניבה של רכבו הפרטי שלוש או חמש פעמים בשנה? פריצה לחנותו וגניבת סחורה בעשרות אלפי שקלים בתדירות דומה? מה הייתם עושים אם כל מה שהמשטרה הייתה עושה הוא למשוך בכתפיים ולהחזיר אתכם למנעול השבור ולמכלאה הריקה לשקם הכל לבדכם?

בשירות הסדיר שלי אני זוכר ליל שישי אחד בו נשלחנו לארוב לגנבים מסביב לישוב הר-אדר. אחרי שעה וחצי של המתנה שמענו רחש, ובחורצ'יק עם שק ענקי על הראש הופיע מאחורינו, מכיוון הישוב. קמנו, דרכנו את הנשק ואיימנו שיעצור. לא ירינו, אבל כנראה שהפחדנו אותו כהוגן כי הוא השאיר את השק וברח. בחיפוש בשטח מצאנו עוד 4 שקים כאלו- הוא רוקן את כל החפצי הערך שמצא באחד הבתים, ונתפס בשעת מעשה.
אני בטוח שזה יכול להיות אימון מצוין לכמה יחידות- מארב ולכידת גנבים. עם אמצעי התצפית שיש להם אפשר לבצע "הפללה" מספקת, וללכוד אותם. אולי אחרי כמה חודשים כאלו ייצא להם קצת החשק לגנוב. זו אחריות המדינה כלפי אזרחיה, ואם המשטרה לא עומדת במשימה הצבא (במאמץ שולי ועם רווח תרגילי) יכול לסייע.

אייל
מבין בסכינים

הודעה על ידי אייל » 16:25 ,15 ינואר 2007, ב'

בהחלט חושב שאם הפורץ היה יודע שכדור בראש הינה אופציה
סבירה למעשיו רוב הסיכויים שהיה מחליף מקצוע.
הדרך האמריקאית נראית מועילה למרות שאינה חסה על עברינים,
במדינות מסוימות קיים עונש מוות לרוצחים,קיים גם הנוהל של
"מאסר שלישי - חמור ביותר" גם בתי הכלא אינם קיטנות.
העברינות במדינות אלו ירדה בשליש וכן, דלתות נשארות פתוחות
ורכב נשאר בידי בעליו וגנבתו אינה מכת מדינה שהמשטרה אינה
טורחת אפילו לחקור ושולחת אוטומטית לחברת הביטוח או למו"מ עם הגנב.
חייו,חיי משפחתו גופו ורכושו של אדם הינם ערך עליון שאין לשום פורץ
זכות לפגוע בהם "ביתי הינו מיבצרי" הינו כלל יסוד וכל בני סלע או חולירע
אחר צפוי לפגיעה קטלנית באם פרץ פנימה,ארבעה שודדים הינם סכנת חיים ,
אי אפשר לדעת מראש באם הם חמושים וכיצד יתנהגו.
הייתי רוצה לדעת איך יגיבו המתנגדים לירי באם יתעוררו בלילה ויגלו פורץ בבית
לי אין שום כונה לקחת סיכון, ואני בטוח שהחוק יישתנה בהקדם
אני גם מקוה שהחקלאי שירה ייצא בשלום מההסתבכות החוקית שנקלע אליה
על פניו ברור לרוב הציבור שפעל כהלכה.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:25 ,16 ינואר 2007, ג'

אני לא בעד שימוש בנשק, קר או חם.
אבל אני מצדיק את החוואי המיסכן הזה.

היה עדיף לו אם היה יורה לו בבירכיים ובמרפקים ובכתפיים,אבל לא הורג אותו.
:evil:
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 20:33 ,16 ינואר 2007, ג'

ברווז כתב:אני לא בעד שימוש בנשק, קר או חם.
אבל אני מצדיק את החוואי המיסכן הזה.

היה עדיף לו אם היה יורה לו בבירכיים ובמרפקים ובכתפיים,אבל לא הורג אותו.
:evil:
הוא ירה ופגע לו ברגל... נפגע עורק ראשי והוא מת מאבדן דם.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 21:55 ,16 ינואר 2007, ג'

לפני כמה חודשים היה בחצר המפעל שלנו SHOOTOUT מהסרטים:

בא חבורה של "חברה' רציניים" לגנוב אלומיניום, עם משאית והכל.

את השומר ככפתו והכניסו לאיזה סככה וכאשר בא המחליף שלו, תפשו גם אותו, והכל כאשר קנה אקדח צמוד לראשם.

במקרה בא איזה בחור צעיר לקחת משהו ששכח מהמשרד של אבא, ראה את המשאית וחבורה של רעולי פנים עוסקים במרץ בהעמסת חבילות של מטילי אלומיניום, בעזרת כל מלגזה שמצאו.

הנ"ל מייד התקשר לאבא שרץ לבדוק מה קורה שם ואולי להציל את המצב. הוא התקבל במטח יריות ששלחו אותו ארצה וכמו בצנחנים, זחל החוצה לשיפור עמדה ולהזעיק את המשטרה.

כשהמשטרה הגיע, הגנבים כבר היו רחוק ואיתם רב השלל: מתוך חיפזון, העמיסו לא טוב ואיזה טונה נפלה בדרך.

זאות הייתה דוגמה קלאסית של גנבים אלימים שלא מעניין אותם כלום ומסוגלים אפילו לירות באנשים בלי הבחנה.

אותו בחור יצא מזה בלי פגע אבל בקלות כל הארוע יכול היה להתפתח אחרת.

למזלו הרע, הנ"ל שבר לעצמו ברך כשעף מהאופניים לפני שבוע

מאז, יש הבטחה הרבה יותר מועילה ודי קשה להכנס למפעל גם באמצע היום, אבל, עדיין, מנעולים נועדו לאנשים תמימים וישרים ולא לחבורה של פושעים שבאים מצויידים כמו שצריך.

דוד.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 16:22 ,17 ינואר 2007, ד'

לא ידעתי שהוא ירה לו ברגל.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

דידי4
חדש בפורום

מסכים אם רועי ואייל

הודעה על ידי דידי4 » 0:08 ,18 ינואר 2007, ה'

במקריים כאלה מישהו חייב להיפגע, עדיף העבריין מאשר הקורבן.

Guest

הודעה על ידי Guest » 2:07 ,22 ינואר 2007, ב'

רק לרענון

http://www.sakin.co.il/modules.php?name ... =0&thold=0

אתם מוזמנים לקרוא

עומר.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד