לגבי צייד

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
vshu
חדש בפורום
לגבי צייד

הודעה על ידי vshu » 13:48 ,30 דצמבר 2006, ש'

שלום,

האם מישהו זוכר או/ו יודע משהו לגבי צייד בארץ?
שמעתי, שזה קיים :)

איפה? מתי? ואיך?

חיפשתי בגוגל בשפה הרוסית מידע על הצייד בארץ ומצאתי רק צייד על פלסטנים, :lol: :lol: :lol:
אבל זה לא מתאים לי.

VSHU

2
חדש בפורום

הודעה על ידי 2 » 14:49 ,30 דצמבר 2006, ש'

לפי מה שידוע לי תחום הציד בארץ הוא מפותח ממה שניתן לצפות.
הציד הוא בעיקר של חזירי בר ומיני עופות. אני גר בחדרה ואני יודע שלא מעט ציד נעשה באזור אף כי לי עוד לא היתה הזדמנות ליטול בו חלק. ישנם הרבה ציידי חזירי-בר באזור גן שמואל/פרדס חנה/ זכרון יעקב. בטיולים בפרדסים כאן בחדרה עצמה אני גם נתקל בלא מעט חוגלות. לחזירי הבר אין טורפים טבעיים לכן הם ישנם במספרים גדולים. בעיקר בסתיו ובחורף בעונת הפטריות ניתן לראות באזור זכרון יעקב חלקות אדמה שלמות שנחפרו על ידיהם. הבעיה היחידה, אבל המשמעותית, היא בעניין הרישיון- שעולה לא מעט כסף, וכרוך בתהליכים בירוקרטיים והרבה מבחנים וקורסים למיניהם שצריך לעבור.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 19:33 ,30 דצמבר 2006, ש'

תמונה

אל תצודו חוגלות!!!!! האוכלוסיה שלהן כמעט נכחדה ואם פעם להקות של חוגלות היו מראה שכיח בארץ אז כיום הן נדירות.

לפני שבוע , בטיול שלי של שבת בבוקר נתקלתי בלהקה של איזה עשרה פרטים
.
יש תקווה לשיקום האוכלוסיה, אני מקווה

דוד, .

רעי
בלייד ראנר

דרך רשות הטבע והגנים

הודעה על ידי רעי » 6:05 ,31 דצמבר 2006, א'

רשיון ציד מקבלים דרכם. ההיתר הוא לציד של מינים מסוימים לרוב בעונה מסוימת.
לעוסקים במקצועות מסוימים (למשל- רועה בקר שמשרת איתי במילואים) יש רשיון לירות בטורפים או במינים מזיקים אחרים על מנת לדלל את אוכלוסייתם. אני מדבר על תנים, זאבים (ברמת הגולן), חזירי בר וצבאים.
אגב, הציד בנשק קר - כשהכוונה לחץ וקשת- אסור על פי חוק.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 9:16 ,31 דצמבר 2006, א'

עסקתי בציד ברשיון במשך עשר שנים עד שהפסקתי מסיבות שונות.
יש בעיה רצינית של הידללות בעלי חיים בארץ, בגלל ציד לא חוקי של כל מיני גורמים ממגזרים שונים.
המשרד הממונה הוא משרד החקלאות. רשיון ציד כרוך במעבר מבחן חוקי ציד וזיהוי בעלי חיים (קצת מזכיר תאוריה של רשיון נהיגה) ותשלום שנתי של אגרה גבוהה למדי - כשוויתרתי על הרשיון בשנת 98' מחירה כבר עמד על למעלה מאלף ש"ח (לשנה). לזה צריך להוסיף קבלת רשיון לרובה-ציד (רשיון ציד ורשיון לרובה-ציד מותנים זה בזה) ותשלום אגרת רשיון תלת-שנתית וביטוח צד ג' - חובה. אלו התשלומים שחייבים להוציא עוד לפני שבכלל ירינו יריה אחת או יצאנו מהבית.
מספר בעלי הרשיונות הוא כ-3000 מתוך זה כמובן פחות פעילים, ויש עוד בעלי רשיון "מפעל חקלאי" שמורשים לירות בבעלי חיים מזיקים, כמו שצויין למעלה, רועי בקר וכו', אבל זה רק במסגרת יישוב חקלאי מוכר, התאגדות ועוד. החוק מבדיל בין חיות-ציד לחיות מזיקות כשהרשות משנה את התקנות מפעם לפעם בהתאם לתנאים בשטח. אני קיבלתי לא אחת רשיון מיוחד לציד חזירים בגבול שטח בנוי ובפארקים, מקומות שבתנאים רגילים אפשר רק לחלום על ציד בהם. האצת הבניה והתמעטות השטחים הפתוחים, כמו גם סגירת שטחים בידי רשויות מוסמכות ולא מוסמכות נגוסים כל הזמן בשטחי הציד המועטים שנותרו.

אייל
מבין בסכינים

סתם שאלה

הודעה על ידי אייל » 13:21 ,31 דצמבר 2006, א'

למה להרוג בעלי חיים?

צורs
נושא - כלים

שאלה טובה

הודעה על ידי צורs » 14:17 ,31 דצמבר 2006, א'

שאלה טובה אייל...ואני גם לא מבין איך זה מתקששר לפורום הזה שמיועד לדבר על נשק קר..וכאמור אסור לצוד בחץ וקשת אז..הנושא לא נראה לי רלוונטי

רעי
בלייד ראנר

לא חייבים לצוד

הודעה על ידי רעי » 18:56 ,31 דצמבר 2006, א'

האיש שאל שאלה- ענינו לו.
אני אישית לא צד- אני מעדיף להסתכל על בעלי חיים, ובעלי כנף בפרט.
רק לפני שבוע הייתי ברמת הגולן, וכמה ק"מ צפונית לאלוני הבשן ראינו עדר של 30 חזירים- בוגרים וצעירים- רועים באחו ליד הכביש. היה מרשים ומרהיב. אני מודה- חולפות לי מחשבות על תבשילי קדרה עם שורשים וקטניות והרבה שום כשאני רואה את הגושים האפורים והשריריים האלו, אבל גם בתור חיות סתם הם מעניינים, החזירים.
מצד שני- אני מבין את קובי, הרועה, שכמעט כל שבוע נטרף לו איזה עגל בעונת ההמלטות והוא בקושי ישן. זאב אחד או שניים שנורו הם נחמה פורתא, אבל אם זה מה שעוזר להגביל את ההתרבות הפראית שלהם ע"ח עדרי הבקר- זה בסדר מבחינתי.

vshu
חדש בפורום

הודעה על ידי vshu » 21:31 ,1 ינואר 2007, ב'

אני מברך אותם, בשנה אזרחית טובה ומצלחת :!: :D
אייל : למה להרוג בעלי חיים?
מי מתווכח?

מה יותר טוב להרוג או להורג בעלי חיים, זאת שאלה....?
ישנם אנשים שמתפרנסים מיזה, ורוצים לאכול.
גם בע"ח עושים נזקים לא קטנים לבני-האדם.
אבל מצד שני, רק "חיה" אחת בעולם, סתם הורגת את הדומים לה - והוא: האדם, מה אפשר לעשות לגבי זה...?

שאלתי לגבי צייד מפני שהציידים משתמשים בנשק חם ובסכינים.
בעולם מוכרים הרבה סכינים, אבל מסקרן לדעת באילו סכינים משתמשים בארץ בשביל עבודה, כגון: צייד.
אני מבין, שרוב האנשים בפורום קונים סכינים יפים ואף יקרים בשביל יופי או/ו כתחביב, בישראל אין מקום שניתן להשתמש בסכינים בשביל חיי האדם... אנחנו התקדמנו בחיים.
(לדוגמא: כל דבר שנמכר בחנויות הוא כבר חתוך באריזה, מוכן לאכיל וכתוצאה מכך ניתן להמיר את הסכינים העשוים מברזל לסכיני פלסטיק חד- פעמיים.)
האם יכול להיות שבעתיד יבצר מצב שבו לא ניזדקק אנחנו בני האדם לסכינים, מפני שכבר לא יהיה בהם צורך...?

מעניין מהי דעתכם בנשוא :?: :wink:

VSHU

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 15:10 ,2 ינואר 2007, ג'

שאלתי לגבי צייד מפני שהציידים משתמשים בנשק חם ובסכינים.
:

לא צדים בסכינים. בשביל זה יש רובי צייד. רק ניאנדרטאלים או בסרטים של טרזן מסתערים על אריות עם סכין שלופה.

מה שמכונה "סכין ציידים" הוא בעצם כלי עזר בידי הצייד אחרי שצד את חזיר הבר או הנמר, והוא משמש ל"קילוף" עור החיה וביתור הגופה לצורך נשיאה או איחסון במקרר.

סכין הציידים יכול באותה מידה לשמש להכנת סנדוויצ' מחמאת בוטנים או קילוף תפוח עץ :)
.
סכיני ציידים בדרך כלל מתאפיינים בלהב קצרה ומעוגלת כלפי מעלה, זה נקרה "סקינר" . המומחים טוענים שזאת הצורה ההכי טובה של להב לקילוף הפרווה של החיה בלי לגרום לנזקים

דוד.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 19:07 ,2 ינואר 2007, ג'

שוב, כבעל נסיון אני יכול להעיד שמה שדוד ענה לגבי סכין הציד, נכון. הסכין משמשת לניקוי ראשוני של הציד בשטח (אני הייתי מבצע לרוב את כל הניקוי בשטח) כמו גם למשימות "מחנאות" שונות שנצרכים להן בשטח כמו קיצוץ ענפים לפעמים, חיתוך חבלים, הכנת אוכל, פתיחת אריזות. הרבה פעמים מסתבכים בגלגלים כל מיני חוטים וחבלים שמונחים על השבילים - בעיקר בשטחים חקלאיים שהחוטים משמשים בהם לקשירת עצים - חוט פלסטיק שמלופף מספיק פעמים יכול "לחנוק" גלגל של רכב ולעצור אותו. בשביל זה כדאי מאד שיהיה סכין כלשהו, וגם קאטר או מולטי טול לא יזיק.
לגבי צורת הסכין, הלהב המעוקל כלפי מעלה הוא רק סוג אחד, צפון אמריקני. האירופים מתמשים בפרופיל שונה לגמרי לציד ויש גם דגם אמריקני אחר. אני מצאתי שלהב דמוי בואי, קצר למדי ורחב עובד מצויין בשבילי.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 8:34 ,4 ינואר 2007, ה'

לא הגבתי עד עכשיו כי חשבתי שבאמת הרצון של הכותב הוא לצוד.
כידוע לכולכם אני מתנגד נחרצות לצייד בכלל,ופגיעה בבעלי חיים בפרט.
לסכיני צייד רבות קיים מה שניקרא "gut hook",שלהבנתי הוא לוקח חלק בהפשטת העור מהצייד.

הנה תמונה לאילוסטרציה
תמונה
לבאק אם אינני טועה יש סכינים מתקפלות ייעודיות לצייד, כולל אחת עם 3 כלים-סכין,קרס ומסור עצמות (מן הסתם זה לחיות קטנות ומיסכנות :cry: ).

בקשה אישית-אם אתם לא נמצאים בסיטואצייה של "אבודים"-בבקשה תנו לחיות לחיות.
חייבים לכבד את הטבע.האדם גרם לו כבר מספיק נזק.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 11:59 ,5 ינואר 2007, ו'

אני תומך בדיעה של דורון צייד הוא דבר חסר טעם למעט סיטואציית אבודים ... אבל רובים זה תענוג (אמר הנשק :twisted: )

KnifeCore
חדש בפורום

צייד בארץ

הודעה על ידי KnifeCore » 13:19 ,3 פברואר 2007, ש'

אינני זוכר בדיוק מי אבל זוכר שפנו אלנו בשנה שעברה 2 עמותות צייד בחיפוש אחר חליפות הסוואה, לכן אפשר להסיק שיש קהילה קטנה בתחום. ונדמה שהם עסקו בצייד ממש והיו בעלי רשיון לשאת רובה צייד.

אני ממליץ לחפש יצרני רובי צייד, ומשם נציגות בישראל ודרכם תוכלו למצוא את הקהילה של ציידים בארץ.

חברה הזכירו כאן שמה הקשר בין נשק קר והצייד אזי ישנו קשר והוא ישיר !
צייד אמיתי רואה בסכין כלי עבודה, למשל במקומות שיש אישור לצוד חיות הציידים משתמשים בסכין צייד, בעלת צורת להב מתאימה לצייד Drop Point, להורדת העור.

לא כמו אצלינו הרוסים למשל, אוסרים לייבא סכיני TANTO אך מתירים סכיני צייד, אצליהם כל פרט ופרט מוגדר היטב בסכין, הם הגדירו היטב מהי מטרה כשרה.

בוריס

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

Re: לגבי צייד

הודעה על ידי omery » 10:28 ,23 אוקטובר 2018, ג'

תראו את כול המוצרים רשיון לרובה צייד
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים