מחשבות בנושא סכיני צואר

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
סמל אישי של המשתמש
Captain joe
חדש בפורום
מחשבות בנושא סכיני צואר

הודעה על ידי Captain joe » 5:41 ,1 נובמבר 2012, ה'

לאחרונה יצא לי הרבה לחשוב על הנושא.
ישבתי והכנתי לי רשימת בעד ונגד סכין צואר: נגד: להב יחסית קטן,אחיזה פחות נוחה,מחיר יקר יחסית ״למעט סכין״.בעד:נמצאת תמיד איתך ללא קשר מה אתה לובש(בגדי ריצה בגד ים בלי כיסים),מוסתרת בקלות מתחת לבגד. סהכ נראה לי שהיתרונות עולים על החסרונות כי לפי השקפת עולמי כל אחד צריך סכין טובה שתהיה עליו כל הזמן כי לעולם אנחנו לא יודעים מה יקרה לנו ומתי נצתרך להב אמין לחתוך חבל או חגורת בטיחות וכו.אני משתדל לא לצאת מהבית ללא אולר כיס(אני משתמש שנים באולר שויצרי ספרטן שאותו התאמתי לגילוף בעץ)אבל קורה שאני יוצא לרוץ או לובש בגד ים או סתם שוכח ואז כמובן אני הכי צריך את האולר שנשאר במכנסים שלבשתי בבוקר.סכין צואר לדעתי צריכה להיות קטנה קלה עם להב של פחות מ3 סנטים ושטוחה שלא תבלוט מחולצת טריקו.אם היא תהיה קלה מספיק לעולם לא תכביד עליך ולא תרצה להוריד אותה בכלל.נושא המחיר הוא נושא כואב.,.רוב יצרני הסכינים דורשים מחיר גבוה והסכינים שלהם רובם גדולים מ 5אינטש שזה לדעתי מכביד על הנשיאה שהיא קריטית מבחינתי.לאחרונה יצרתי סכין צואר קלה ויפה מלהב ישן של לדרמן שגילפתי לו ידית ונדן מעץ.אני כרגע עובד על אב טיפוס של סכין צואר שתהיה קלה אמינה וזולה מ 100 שח נראה מה יצא.. אשמח לשמוע תגובות ומחשבות בנושא סכין צואר.
Home is were the boat is

sagiexe

Re: מחשבות בנושא סכיני צואר

הודעה על ידי sagiexe » 14:08 ,2 נובמבר 2012, ו'

ישנן לא מעט סכיני צוואר שתג המחיר שלהן הוא 100 ש"ח ומטה, או כמו שסוחרים
"ממולחים" אוהבים להגיד: נותנים עודף ממאה שקל.
לגבי שמישות...
לא משנה גודל הלהב, סכין אינו חוקי לנשיאה גם אם הלהב 2 סנטימטר (קבוע או ננעל).
הם משמשים או כסכין מוצא אחרון (last ditch) או כסכין יוטיליטי. בשני המקרים הם יעילים.
אני מחזיק לא מעט סכיני צוואר בצורות וסגנונות שונים שכל גודלם אינו עולה על 5 סנטימטר
כולל הידית או הנרתיק.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 18:26 ,2 נובמבר 2012, ו'

Captain joe כתב:לאחרונה יצא לי הרבה לחשוב על הנושא.
ישבתי והכנתי לי רשימת בעד ונגד סכין צואר: נגד: להב יחסית קטן,אחיזה פחות נוחה,מחיר יקר יחסית ״למעט סכין״.בעד:נמצאת תמיד איתך ללא קשר מה אתה לובש(בגדי ריצה בגד ים בלי כיסים),מוסתרת בקלות מתחת לבגד. סהכ נראה לי שהיתרונות עולים על החסרונות כי לפי השקפת עולמי כל אחד צריך סכין טובה שתהיה עליו כל הזמן כי לעולם אנחנו לא יודעים מה יקרה לנו ומתי נצתרך להב אמין לחתוך חבל או חגורת בטיחות וכו.אני משתדל לא לצאת מהבית ללא אולר כיס(אני משתמש שנים באולר שויצרי ספרטן שאותו התאמתי לגילוף בעץ)אבל קורה שאני יוצא לרוץ או לובש בגד ים או סתם שוכח ואז כמובן אני הכי צריך את האולר שנשאר במכנסים שלבשתי בבוקר.סכין צואר לדעתי צריכה להיות קטנה קלה עם להב של פחות מ3 סנטים ושטוחה שלא תבלוט מחולצת טריקו.אם היא תהיה קלה מספיק לעולם לא תכביד עליך ולא תרצה להוריד אותה בכלל.נושא המחיר הוא נושא כואב.,.רוב יצרני הסכינים דורשים מחיר גבוה והסכינים שלהם רובם גדולים מ 5אינטש שזה לדעתי מכביד על הנשיאה שהיא קריטית מבחינתי.לאחרונה יצרתי סכין צואר קלה ויפה מלהב ישן של לדרמן שגילפתי לו ידית ונדן מעץ.אני כרגע עובד על אב טיפוס של סכין צואר שתהיה קלה אמינה וזולה מ 100 שח נראה מה יצא.. אשמח לשמוע תגובות ומחשבות בנושא סכין צואר.
הי
סכיני צוואר אינן יקרות, לדעתי לא יותר מסכינים להב קבוע בוודאי זולות מאולרים, לכן המחיר אינו רלוונטי כאן
לנו בחנות היו סכיני צוואר של קונדור, הפסקנו להביא כי היה להם ביקוש דל למרות שיש להם כמה דגמים מגניבים
http://www.condortk.com/products.php?type=3
כרגע הזמנתי דגם חדש של סכין צוואר נחמדה שיש להם(CTK304HC), יקח כמה חודשים להגיע....

בכל מקרה:
בעד מה שאמרת (נוחות, לא שוכחים, לא צריך חגורה)
נגד, נוגד את החוק כמו ששגיא ציין, זה "נשק מוסתר" עם להב קבוע ועלול להקים עליך בעיות (בישראל להב קבוע אינו חוקי אלא אם הוכחת כי נשאת אותו למטרה כשרה- בארה"ב הולכים איתם ברחוב), לי באופן אישי ממש לא נוח לשים דברים על הצוואר, לדעתי עניין של העדפה.
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 18:32 ,2 נובמבר 2012, ו'

אגב יש לנו חבר (גולש כאן) שהולך על הצוואר שן כריש גדולה
בתור להב לשעת הצורך פתרון מדהים וחוקי - זה לא סכין
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

sagiexe

הודעה על ידי sagiexe » 20:48 ,2 נובמבר 2012, ו'

עומר, נכון ולא נכון....
סכין נחשב כל דבר בעל להב קבוע או ננעל שיכול לחתוך או לדקור (ללא קשר לגודלו).
אמנם לשוטר יהיה קשה להוכיח או לחשוב שאדם נושא על צווארו שן כריש למטרת
הגנה עצמית, אך אם יעשה בה שימוש, יואשם הנושא אותה בהחזקת סכין.
בכל מקרה, למי שמצליח להשיג שן כריש גדולה דיה ונוחה דיה להחזקה יציבה, זה ללא ספק
טוב יותר מאשר להסתובב עם סכין.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 22:21 ,2 נובמבר 2012, ו'

sagiexe כתב:עומר, נכון ולא נכון....
סכין נחשב כל דבר בעל להב קבוע או ננעל שיכול לחתוך או לדקור (ללא קשר לגודלו).
אמנם לשוטר יהיה קשה להוכיח או לחשוב שאדם נושא על צווארו שן כריש למטרת
הגנה עצמית, אך אם יעשה בה שימוש, יואשם הנושא אותה בהחזקת סכין.
בכל מקרה, למי שמצליח להשיג שן כריש גדולה דיה ונוחה דיה להחזקה יציבה, זה ללא ספק
טוב יותר מאשר להסתובב עם סכין.
משהו קטן כזה? :lol: :lol:
תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא

או כזה?
:lol: :lol:
תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא
עומר יעבץ
מנהל האתר

איתי
אביר האפל

הודעה על ידי איתי » 23:11 ,2 נובמבר 2012, ו'

חחח עומר הרגת אותי ולנושא בסך הכל הבעד ונגד די נכונים למרות שאם ייצרו סכיני צוואר מתקפלות לא ננעלות זה יכול להיות אחלה דבר ואני מקווה שהמשלוח של הסכיני צוואר של קונדור יגיעו מהר אני ארצה אחת כשהן יגיעו.
בחיים תעשה חיים, כי בחיים לא תצא מהחיים בחיים!!!

סמל אישי של המשתמש
Captain joe
חדש בפורום

הודעה על ידי Captain joe » 1:18 ,3 נובמבר 2012, ש'

תודה על התגובות מאירות העניים ,לא חשבתי שלהב קטן כמו 2סמ יהווה בעיה חוקית...
Home is were the boat is

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 20:38 ,3 נובמבר 2012, ש'

איתי כתב:חחח עומר הרגת אותי ולנושא בסך הכל הבעד ונגד די נכונים למרות שאם ייצרו סכיני צוואר מתקפלות לא ננעלות זה יכול להיות אחלה דבר ואני מקווה שהמשלוח של הסכיני צוואר של קונדור יגיעו מהר אני ארצה אחת כשהן יגיעו.
מישהו כבר המציא סכין צוואר מתקפלת ולא ננעלת, רק ששמים אותה בכיס! קוראים לזה "אולר".
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 21:08 ,3 נובמבר 2012, ש'

אני דורש להוסיף פה כפתור "LIKE" בדחיפות!!

איתי
אביר האפל

הודעה על ידי איתי » 22:33 ,3 נובמבר 2012, ש'

סער כתב:
איתי כתב:חחח עומר הרגת אותי ולנושא בסך הכל הבעד ונגד די נכונים למרות שאם ייצרו סכיני צוואר מתקפלות לא ננעלות זה יכול להיות אחלה דבר ואני מקווה שהמשלוח של הסכיני צוואר של קונדור יגיעו מהר אני ארצה אחת כשהן יגיעו.
מישהו כבר המציא סכין צוואר מתקפלת ולא ננעלת, רק ששמים אותה בכיס! קוראים לזה "אולר".
זה שיש אולרים אני יודע אבל צריך לעשות סכין צוואר חוקית משמע מתקפלת.

סמל אישי של המשתמש
nikrex16
אביר האפל

הודעה על ידי nikrex16 » 23:25 ,3 נובמבר 2012, ש'

איתי כתב: זה שיש אולרים אני יודע אבל צריך לעשות סכין צוואר חוקית משמע מתקפלת.
אם מדברים על אולר קטן וחוקי אז אתה יכול ללכת אם החרקים הקטנים של ספיידרקו (bug,honeybee,grasshopper) וגם יש את המחזיקי מפתחות של ויקטורינוקס
"!I got a Kershaw neatly tucked inside my waist"

איתי
אביר האפל

הודעה על ידי איתי » 7:27 ,4 נובמבר 2012, א'

יש לי אחד כזה אבל לי לוקח די הרבה זמן בשביל סכין או כל דבר אחר(יש לי של ויקטורינוקס)אז לכן חשבתי על סכין צוואר שאני יכול לקחת לכל מקום כי היא חוקית.

מוטי לזר
אביר האפל

הודעה על ידי מוטי לזר » 23:31 ,4 מרץ 2013, ב'

רק עכשו ראיתי,
דעתי בנושא היא שאכן שן כריש- שאיתה אני הולך הרבה מאוד מאוד שנים , היא הכלי האולטימטיבי.
היא משמשת אותי בצורה קבועה במקום סכין יפנית, כל מה שדורש חיתוך - מיידי- איתה. (מעבר לאולר ויקטורינוקס פרמר מתכתית שתמיד איתי)
היתרון של השן- שהיא איתי בכל מקום, בים ביבשה באויר ואיפה לא. פשוט תמיד על הצוואר.
גם הנכדים/ות מלטפים אותה באהבה.
החוד ב2 הצדדים וגם בשפיץ- כמו תער. אני מגלח איתה שער מהיד להדגמה ואנשים נשארים עם פה פעור.
הציפוי הוא ציפוי דנטין- ששומר על חוזק כמעט אין סופי.
בתמונה- ועם מה שאני הולך עכשו- שן של טייגר שרק. היא עם שינון פרקטלי.(על השינון יש שינון קטן יותר וכו')
יש לי אוסף שלשיני כרישים- מה שהלכתי בעבר- זה גם עם שן של בול שרק, וויט שרק.
אך אני אוהב בעיקר את הטייגר שרק.
ועד היום אף אחד לא שם/ראה/אמר או התייחס לעניין הסיכון שבעניין, יש כאלה שחושבים שמדובר בתליון נגד עין הרע.. (לך תסביר להםשמדובר בשן השטן ((-: .

תמונה

תמונה

איתי
אביר האפל

הודעה על ידי איתי » 8:22 ,5 מרץ 2013, ג'

כעיקרון שן של כריש גם ניתן לעצור(זה חותך משמע שזה כמו סכין/אולר)אבל לך תמצא שוטר שיעצור אותך על זה שהסתובבת עם שן של כריש חחח.

מוטי לזר
אביר האפל

הודעה על ידי מוטי לזר » 17:42 ,5 מרץ 2013, ג'

נו באמת.
כמעט אף אחד- כולל שוטרים חדי עין- לא מודעים לכושר החיתוך של השן.
וכאמור רק שאני מדגים מתבצע תהליך נפילת הלסת מהתדהמה.
כך שאכן אני מסתכן, אבל סיכון מחושב. :P

מחקתי - עקב צנעת הפרט - קטע שחשבתי להוסיף- על כלים דוקרים וקשים (לעיתים) , שגם עליהם תאורטית אפשר לעצור. :lol:
אם יש עניין- צורך ודרישה לתמונות של שיניים נוספות- של כרישים מסוגים נוספים שברשותי- תגידו..(ואם לא אתעצל.. כי התהליך מסורבל- להעלות לפוטובקט וכו')

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 18:55 ,5 מרץ 2013, ג'

יש באיביי בחור אמריקני שמייצר נדני צוואר מקיידקס לשפע של סכינים ואולרים, כולל לדגמים שונים של ויקטורינוקס/ונגר. הזמנתי ממנו נדן לספיידרקו UKPK והרי לכם אולר-צוואר כשר למהדרין (אני מתכוון להמשיך ולשאת אותו בתיק או בכיס).
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

סמל אישי של המשתמש
EitamSil
מכור לסכינים

הודעה על ידי EitamSil » 21:10 ,7 מרץ 2013, ה'

מוטי לזר כתב:רק עכשו ראיתי,
דעתי בנושא היא שאכן שן כריש- שאיתה אני הולך הרבה מאוד מאוד שנים , היא הכלי האולטימטיבי.
היא משמשת אותי בצורה קבועה במקום סכין יפנית, כל מה שדורש חיתוך - מיידי- איתה. (מעבר לאולר ויקטורינוקס פרמר מתכתית שתמיד איתי)
היתרון של השן- שהיא איתי בכל מקום, בים ביבשה באויר ואיפה לא. פשוט תמיד על הצוואר.
גם הנכדים/ות מלטפים אותה באהבה.
החוד ב2 הצדדים וגם בשפיץ- כמו תער. אני מגלח איתה שער מהיד להדגמה ואנשים נשארים עם פה פעור.
הציפוי הוא ציפוי דנטין- ששומר על חוזק כמעט אין סופי.
בתמונה- ועם מה שאני הולך עכשו- שן של טייגר שרק. היא עם שינון פרקטלי.(על השינון יש שינון קטן יותר וכו')
יש לי אוסף שלשיני כרישים- מה שהלכתי בעבר- זה גם עם שן של בול שרק, וויט שרק.
אך אני אוהב בעיקר את הטייגר שרק.
ועד היום אף אחד לא שם/ראה/אמר או התייחס לעניין הסיכון שבעניין, יש כאלה שחושבים שמדובר בתליון נגד עין הרע.. (לך תסביר להםשמדובר בשן השטן ((-: .

תמונה

תמונה
וואו ממש אהבתי , מאיפה אני יכול לקנות אחד כזה ? נראלי שזה "הסכין" הכי נתנת לנשיאה שאני יכול למצוא ...
כמה עולה אחד כזה ?

venom3000
נושא - כלים

הודעה על ידי venom3000 » 15:01 ,13 מרץ 2013, ד'

מצטרף לשאלה ומוסיף אחת נוספת, איך משחיזים שן כזאת?

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד