נשיאת סכין בצבא

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
Melkor
אביר האפל
נשיאת סכין בצבא

הודעה על ידי Melkor » 19:00 ,17 יוני 2012, א'

שלום לכל חברי הפורום.

ברצוני לשאול לניסיונכם (בגוגל לא מצאתי תשובה).

אני משרת בתור כתב צבאי בעיתון צה"לי. במסגרת התפקיד, יוצא לי להסתובב בכל הארץ, בחיפוש אחר כתבות ונושאים.
באופן קבוע אני מסתובב עם סכין עלי- קולדסטיל מדגם t lite (מתקפלת, להב של 15 ס"מ בערך, אולי פחות).
היום עצר אותי מאבטח בתחנת הרכבת סבידור מרכז בתל אביב- לאחר שהכריח אותי להעביר את התיק שלי במכונת השיקוף (לא קורה לחיילים במדים בד"כ), וניסה להחרים לי את הסכין. אחרי ויכוח רציני, לקחתי אותה חזרה, ולא נכנסתי לתחנה.
האם יש מניעה חוקית (חוקית- צבאית או חוקית- אזרחית) שאסתובב עם סכין? (אינני מסתובב עם נשק חם).

אם מישהו מכיר את הפרוטוקול, אשמח לשמוע. לא מתחשק לי ללכת לשוטר הצבאי הקרוב ולשאול, זה תמיד נגמר רע.

תודה
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

tutisdog
הגורו הגדול

Re: נשיאת סכין בצבא

הודעה על ידי tutisdog » 19:14 ,17 יוני 2012, א'

לגבי החרמת סכין, אני לא חושב שיש למאבטח הזה סמכות להחרים לך שום דבר, מה שכן הוא יכול לקרוא לשוטר ואז זהי הפוך כבר לסיפור שונה לגמרי.

לגבי נשיאת סכין/אולר בתור חייל, לי מעולם לא עשו בעיות בעת ששירתתי בצבא, אבל זה היה כבר די מזמן.
לשאול שוטר צבאי אולי זה לא ייתן לך את התשובה המדוייקת או הנכונה עפ"י חוקי צה"ל, אני משער שאתה תמיד יכול לפנות לפרקליטות הצבאית ולבדוק דרכם, מעבר לכך לפי חוקי המדינה שאתה יכול גם לראות את הנוסח באתר , האולר שלך אסור לנשיאה, T-lite שאורך הלהב הוא 15 ס"מ והוא ננעל, בצורה יבשה, לא חוקי לנשיאה.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

yontam
אגדת הפורום

הודעה על ידי yontam » 19:28 ,17 יוני 2012, א'

בעיקרון tutisdog צודק הסכין הזו היא בעייתית
אלא אם יש לך סיבה מוצדקת לשאת אותה אם תמצא איזשהי סיבה(בין אם זה שימוש מחנאי ובין אם זה קילוף תפוזים.תחשוב על משהוא ידידותי )
לא אמורה להיות איתה בעיה
אבל מצד שני כבר נתקלתי בשוטרים שאינם בקיאים בחוק ומולם אין כל כך מה לעשות

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 22:31 ,17 יוני 2012, א'

הפורום די חרוש כבר בנושא הזה של נשיאת סכין, גם לגבי חיילים.

אבל שוב, החוק היבש רשום פה בצורה מאוד ברורה אחזקת סכין/פגיון לא חוקית אלא אם אתה מסוגל להוכיח מטרה כשרה, דבר שהוא כמעט בלתי אפשרי. הגדרה לסכין- להב שננעל הגודל כבר לא משחק תפקיד.
בגלל עיסוקי - מאבטח- אני יכול לומר לך חד וחלק שהמאבטח רשאי להחרים לך את הסכין בעודך בשטח התחנה, תוך כדי ניטרולך, במקרה שהוא מרגיש כי אתה מהווה סכנה, וכמובן להזעיק משטרה. זה מבחינת תקנות יבשות החלות על מאבטחי הרכבת.
כל מאבטח/שומר/סייר יכול לפעול בשטח פעילותו לנטרל גורמים המהווים סכנה, כדוגמת סכין בשטח קניון. כל אלו הן תקנות מקומיות השייכות למקום בו אתה נמצא, כדוגמת איסור הכנסת חפצי מתכת כלשהם לבית המשפט, מצב המחייב אפילו שוטרים להפקיד את נשקם בידי המאבטחים
החלטת לא להכנס, ויצאת חזרה לשטח הציבורי הקרוב לתחנה, עדיין הוא יכול לעכב אותך להחרים את הסכין ולהזמין משטרה וזאת בגלל חשד לאירוע העומד להתרחש לפי שיקול דעתו.

שורה תחתונה, תלמד להסוות את הנשק עליך או יותר חכם פשוט תשאיר אותו בבית ולטיולים

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 0:40 ,18 יוני 2012, ב'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 1:07 ,24 אוגוסט 2014, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

shmit
מבין בסכינים

הודעה על ידי shmit » 8:57 ,18 יוני 2012, ב'

אני חושב שנפלת על מאבטח עם אובר מוטיבציה להתגייס לFBI

כשהייתי חייל היו מקרים שהייתי נוסע עם M7 בתיק ואף אחד לא עשה בעיות גם כששיקפו
מה שכן כשהייתי נוסע לתערכה בקרית אונו וחוזר משם עם הפתעות תמיד הייתי לוקח קופסה או תיק שאפשר לנעול אותו עם מנעול ושם בתוכו את הסכין והייתי מחזיק גם את ההזמנה ואם היו בודקים- הייתי אומר שהסכין נעולה ואני משנע אותה.
ולגבי משטרה צבאית. יש להם טלפון לכל מיני שאלות כאלה, אני ממליץ לך להתקשר לי הם מאוד עזרו .

ni807
תושב קבע בפורום

..

הודעה על ידי ni807 » 10:31 ,18 יוני 2012, ב'

..
נערך לאחרונה על ידי ni807 ב 12:26 ,23 יולי 2012, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.
who dare win

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 11:59 ,18 יוני 2012, ב'

ni807 כתב:אני מתגייס עוד חודש וקצת בתור לוחם, יש הבדל בין החוק בנוגע ללוחם לבין תומך לחימה?, כי אחרי המסלול אני מתכוון לשאת על עצמי סכין שעל פי חוק היא אסורה לאזרחים לנשיאה.
בתור סדירניק תצטרך לברר עם משטרה צבאית מה דין של חייל עם סכין.
בתור מילואימניק אני מסתובב עם M16 וסכין (להב של 12ס"מ) תלויה על חגורה בצורה גלויה ומצפצף על מאבטחים ושוטרים.
רכבת, תחנה מרכזית וכו' לא היה מקום שלא נכנסתי עם סכין.
אבל כך בחשבון: מילואימניק, קרבי, גיל 30+, עם נשק ומחסנית קשה לעמוד נגד קסם אישי כזה ולהוציא מילה נגד סכין. :D

EliranD
אביר האפל

הודעה על ידי EliranD » 20:55 ,18 יוני 2012, ב'

אני מסתובב עם קאסטום אמרסון רואדהאוס קבוע עליי. ועם תעודת לוחם, בתור לוחם ביחידה מיוחדת, עדיין תל אביב סבידור מזיינים תמוח עם הם רואים סכין בשיקוף, רק אחרי שאני מסביר להם שאני באמת משתמש בזה בתפקיד שלי ואומר לו איפה אני משרת אולי הוא לא מזווג תמוח יותר מידי... אבל עדיין מזווג... אז לכתב צבאי...? ואללה פעם הבאה תשים אותה עליך שאתה נכנס לתחנה זה חוסך ממני המון כאב ראש.
בתודה,
אלירן דהן.

ni807
תושב קבע בפורום

..

הודעה על ידי ni807 » 21:05 ,18 יוני 2012, ב'

..
נערך לאחרונה על ידי ni807 ב 12:27 ,23 יולי 2012, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.
who dare win

EliranD
אביר האפל

הודעה על ידי EliranD » 8:27 ,19 יוני 2012, ג'

אצלנו חותמים על קא בר usmc מושחרת טנטו
ממליץ? לאיזה שימוש? סכין אונס לוסט, או סכין edc? אם edc אז מתקפלת. אונס? לא יודע יש מתקפלות חזקות בידיוק כמו פיקס בליידס
ואחרי שתגיע ללוחמים/ותיקה אם אתה ביחידה יעודית אז יחתימו אותך על סכין לוסט ואם לא אז תמצא משהו. אם יש חשיבות סנטימנטלית לגרבר אל תיקח אותה.
המלצה שלי? מתקפלת חזקה, לא חייב מושחרת משהו בסיגנון cqc-8 או Strider SNG יפנקו לך תצלעות.
אם התקציב נמוך? לך על איזה ספיידרקו מיליטרי או פוליס.
אל תיתן חשיבות למושחרת או לא... אם היא מתקפלת זה לא כל כך משנה. פיקס בלייד כן, עדיף משהו שלא משקף אור. אתה תופתע לדעת כמה סכין טובה יכולה לתת שיחוק בזמן שכולם אוכלים תראש מה לעשות עם קאבר לא מושחזת משנת 98 שהדבר הכי טוב שיש לעשות איתה זה לתת מכות עם הצד הקהה לבזנטים או משהו...
בתודה,
אלירן דהן.

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 1:27 ,20 יוני 2012, ד'

תודה לכל העונים. החכמתי
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים