הצעת ייעול לחנות האתר - הוספת תיאור ביחס לטאנג

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
Melkor
אביר האפל
הצעת ייעול לחנות האתר - הוספת תיאור ביחס לטאנג

הודעה על ידי Melkor » 14:44 ,20 אוקטובר 2011, ה'

הפניתי חבר שלי להסתכל על החנות האינטרנטית. אחרי שהוא אמר כמה הוא התרשם וכו', עלתה שאלה: פול טאנג או לא?
אני מציע להוסיף לאינפורמציה על הסכינים אם הם פול טאנג או את אורך הטאנג.

חג שמח!
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

Re: הצעת ייעול לחנות האתר

הודעה על ידי omery » 23:13 ,21 אוקטובר 2011, ו'

אין בעיה
נעשה מאמץ להכניס לתיאור של הסכינים
ברמה העקרונית כל הסכינים של קונדור הינן פול-טאנג, בוודאי כל אלה עם ידית העץ
ביחס למורה, ברוב הסכינים הטאנג מגיע לכמעט סוף הלהב, הסקנדינביים בדרך כלל לא מעבירים טאנג מלא - לא נהוג אצל רוב היצרנים, בחלק מהסכינים עובר בורג מהלהב לסוף הניצב, למשל בסדרת סכיני הגילוף. כך גם בדרך כלל בדגמי הקאסטום והפרוסט, שהן סדרות מוגבלות.
כפי שכתבתי בעבר, אני לא בטוח שפול טאנג הוא MUST בסכין, במקרה של ידיות יצוקות ברמה גבוהה לדעתי זה לא משמעותי, אבל זו דעתי....
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

Melkor
אביר האפל

Re: הצעת ייעול לחנות האתר - הוספת תיאור ביחס לטאנג

הודעה על ידי Melkor » 11:51 ,22 אוקטובר 2011, ש'

תודה!
אני גם חושב שאם הטאנג הוא 3/4 ולא מלא אז זה לא תמיד נורא אם יש ידית איכותית. אבל זה פשוט פרט שאנשים רוצים לדעת...

יובל
אגדת הפורום

Re: הצעת ייעול לחנות האתר

הודעה על ידי יובל » 12:04 ,22 אוקטובר 2011, ש'

omery כתב:ביחס למורה, ברוב הסכינים הטאנג מגיע לכמעט סוף הלהב, הסקנדינביים בדרך כלל לא מעבירים טאנג מלא
לדעתי בידיות מיציקת פלסטיק יהיה מסוכן להשתמש בסכין עם טנג שמגיע עד קצה הידית. חייבת להיות מחיצת-מגן בין קצה הטאנג לקצה הידית - ראה ערך ידיות מברג יצוקות.

אותה תוספת של סנטימטר או שניים באורך הטאנג עד קצה הידית, הוא לא מה שהסקנדינבים שלנו מנסים לחסוך כאן.

הם מנסים להבטיח שבמקרה קיצוני במיוחד, אם קצה הלהב נחבט בחודו לכיוון הידית, קצה הטנג לא יצא מקצה ההידית ויבלוט לפתע לכיוון היד האוחזת או לכיוון הגוף, אלא תהיה שארית-מחיצה בין קצה הטנג לקצה הידית שתמנע זאת.

מבט בצורה שבו ידית ה Mora יצוקה על הטנג מראה זאת בבירור.

מתי אסון כזה עלול לקרות? - כמו למשל, אם איזה מהבול (אסטרונאוט, בערבית) ידפוק עם פטיש על קצה הידית כדי להחדיר בכוח את חוד הלהב, או יחבוט עם קצה הלהב בחוזקה על משטח בלתי חדיר כמו מתכת או בטון - בהנדסת אנוש קוראים לאבטחה הזו בשם: Idiot Proof.

אחד מחוקי מרפי קובע שאם יש נקודת חולשה או פגם נסתר במכשיר המוני, תמיד יימצא האידיוט שינסה לנצל זאת לרעה.

לדעתי בידיות יציקה, חייבת להיות מחיצת-מגן בין קצה הטאנג לקצה הידית - זה כל העניין.

אורך הטנג נועד להבטיח חוזק במקרה של לחץ רוחבי - לא במקרה של לחץ אורכי.
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 12:52 ,22 אוקטובר 2011, ש'

מעניין. אם כי זה לא חלק מהאחריות של החברה אני מניח...
המהבולים האלה הם מהסוג של הבחור ההוא שניסה לקנות משגיא את הקטאנה שלו ושאל אם אפשר לקצוץ איתה גזעים או משהו כזה...

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 13:30 ,22 אוקטובר 2011, ש'

Melkor כתב:מעניין. אם כי זה לא חלק מהאחריות של החברה אני מניח...
המהבולים האלה הם מהסוג של הבחור ההוא שניסה לקנות משגיא את הקטאנה שלו ושאל אם אפשר לקצוץ איתה גזעים או משהו כזה...
:D :D :D :D :D
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 11:46 ,23 אוקטובר 2011, א'

רק עניין קטן:
יישום פלסטיק כמו בידיות של מורה נקרא "הזרקה" - injection moulding ולא "יציקה"- casting.

ולדעתי כל העיסוק בפול-טאנג כן או לא הוא עוד פרט שלפעמים הוא חשוב ולרוב הוא די זניח. אפשר לסמוך על יצרן מכובד שהוא יודע מה הוא עושה.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 12:26 ,23 אוקטובר 2011, א'

רעי כתב:רק עניין קטן:
יישום פלסטיק כמו בידיות של מורה נקרא "הזרקה" - injection moulding ולא "יציקה"- casting.
מעניין מאד.

כנראה שבשוודיה חושבים אחרת ממך.

הבה נניח אם כן, במיוחד בשבילך, שגם הם טועים...

ראה:
http://www.ragweedforge.com/SwedishKnifeCatalog.html

קטלוג ראגנר לסכינים שבדיות, בפרק הנקרא:
Craftline Knives from Mora of Sweden

להלן (ציטוט ישיר מהמקור עליו מדובר):"…The Craftline series is a new release from the merged Eriksson and Frosts firms. The handles are a solid hard plastic cast directly onto the blades, with a second layer of softer textured rubber for imporved grip and comfort..."

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 15:41 ,23 אוקטובר 2011, א'

2 דברים:

1. יש מושג שנקרא "תוכן שיווקי"- מספרים לך את הדברים במילים שיעשו עליך רושם כביר. ביטויים כמוsolid hard plastic cast, exceptional edge holding וכו' אינם בהכרח תיאור טכנולוגי של המוצר, אלא פשוט משהו שישכנע אותך לקנות.
2. מי שכתב את הטקסט הזה אינו חשוף בהכרח לתהליך הייצור. אני מצרף את הציטוט מאתר מורה בשוודיה לאותם סכיני craftline:
The blade is made of the highest quality of stainless steel available Sandvik 12C27. The knife is extremely sharp and it stays sharp for a long time. Furthermore, the patterned, double-moulded, high-friction grip is ergonomically designed making it an efficient, comfortable and safe knife to use.
ואם מורה כותבים שזה moulded, מי אני שאתווכח?

ומעבר למה שכתוב באתר זה או אחר- אם אני רואה מוצר פלסטיק ומתאפשר לי לבחון אותו בשתי ידי ובשתי עיני, אני חושב שאני יכול להגיד ברמת דיוק לא רעה איך הוא מיוצר. במקרה של המורה טריפלקס שיש לי- רואים PARTING LINE של התבנית, ורואים כניסת חומר, ורואים אפילו טיפה FLASH במקום שבו התבנית נסגרת על הלהב, ולכן אני יכול לשער ברמת סבירות גבוהה שמדובר בהזרקה. מכיוון שהחלק הפנימי הוא מפלסטיק קשיח והחיצוני ממין גומי, הרי שהתהליך הוא הזרקה כפולה, המכונה overmoulding. מזריקים את החלק הפנימי, ואז מיד לאחר מכן את החלק החיצוני. אם זה מעניין אותך- אתה מוזמן לקרוא את המסמך הטכני-שיווקי המצורף:
http://www.glstpes.com/pdf/om.pdf
(אגב- TPE הם ראשי תיבות של thermoplastic elastomer, או בעברית קלה גומי תרמופלסטי, שמטבעו הוא ניתן להזרקה).

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 16:07 ,23 אוקטובר 2011, א'

במקרה של תרמופלסט אכן יש צורך בהזרקה, אולם ידיות רבות מחומרים אקריליים, כאשר דרושות ידיות קבועות מחומר קשה, נוצקות אל תוך תבנית בעודן במצב נוזלי, ומתקשות על הידית בריאקציה אקסותרמית - כמו למשל ידיות מסוגים שונים של פוליאסטר, אשר יצוקות על מברגים, סכינים, או מפתחות שונים, תלוי בדגם, בתכנון, ובשיטת היצור.

את המונח "יציקה", גם אם הוא מונח פופולארי ולא מונח תעשייתי, לקחתי מביקורת על סכיני מורה - ואין בכך שום פגם, - אלא אם אתה מחפש בשיטתיות, פגמים אמיתיים או דמיוניים - הנכתבים בדיון פופולארי - ומדובר בכתבה אינטרנטית - לא בדיסרטציה מחקרית, או בדו"ח ייצור במסמכי תעו"נ או מו"פ.

בדיוק כמו "גלגל אבן" - מדובר בשם פופולארי של מכונה - ולא על החומר ממנו עשוי הגלגל.

לכן, הקביעה הקטגורית שלך, כאילו ידיות פלסטיות הן הזרקה ולא יציקה, היא קביעה שרירותית ומטעה, ונדמה כאן, כי אתה משקיע אנרגיה ניכרת בחיפוש אחרי כל-מיני "שוונצים" אותם אתה עט לסתור, כמוצא שלל רב.

האמן לי, זה קטנוני, ואין בכך שום חן מיוחד.

יתר על כן, אם אתה מקדיש את עצמך לפירורים הנופלים משולחני - היכן היצירה המקורית שלך ?

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 16:42 ,23 אוקטובר 2011, א'

יובל-

שוב אתה לוקח את זה למקומות שאליהם לא כיוונתי.
אני רק אדם פשוט, מהנדס חומרים בהשכלתו, עובד כיום במפעל פלסטיק עם עבר בעוד תעשייה אחת או שתיים, חובב סכינים מילדות.
אני מייצר תוכן באתר הזה בדרך שאני מוצא לנכון- לעיתים לא שכיחות אני פותח דיון על נושא שעניין אותי, ולרוב אני משתדל לתרום לשיח בנושאים שהעלו אחרים.
כמי שהעיסוק הטכנולוגי בחומרים ותהליכי ייצור הוא גם מקצועו, אני מנסה לתרום פה ושם להעלאת רמת השיח. אם בבלי דעת בחרת להשתמש ב"יצוק" במקום "מוזרק"- הערתי בלקוניות שהמוצר הספציפי הוא כנראה מוזרק. לא הכללתי, לא כיוונתי אליך ולא רציתי להציג אותך כבור, רציתי לעזור למי שלא יודע או לא מבין לדעת קצת יותר ולהבין מעט. יש המון נושאים שאינני מבין בהם, וכמה נושאים שאינם מעניינים אותי. אני מנסה לתרום לדיון בנושאים שמעניינים אותי ואני גם מבין בהם קצת.
אני מודה- קראתי לא מעט תגובות שלך באתר שלמדתי מהן דבר או שניים. האם אתה מסוגל להודות שלמדת משהו מהערותי, או ש"אין דבר כזה"?
אני ממש לא משקיע אנרגיה ב"לחפש אותך". שולחנך גדול ורחב, והפירורים נופלים ממנו בשפע.
כמו ששמת לב- אני תמיד שמח לשתף בידע מקצועי, ולהציע את עזרתי מעבר לתחום העיוני (רק לפני שבוע זרקתי פה כפפה שאף אחד לא הרים- לבדוק את הטאנג בסכינים במכשיר שיקוף הרנטגן במקום עבודתי, ולפני חודשיים הזמנתי את אדון תמרקין הצעיר לביקור ללא מענה). אני מוכן לכתוב וכתבתי הסברים מסודרים על פלדות, על טיפולים תרמיים, על אבני השחזה , דבקים ועוד. למעט PESEL אותו אני מכיר מלימודיי בטכניון, אני לא מכיר פה עוד מישהו עם רקע מקצועי דומה שמוכן לשתף. אם תחפש תמצא גם כמה תגובות או מאמרים-זוטא שפרסמתי פה בתחומים אלו. זה אולי לא בכמויות שלך, אבל לעניות דעתי גם זה שווה קריאה, לפחות כמו עוד סקירה על חיקויי באליסונג סיניים במחירים מפתיעים כולל פרשנויות.
אז יובל- קח את זה בקלות ושים לב שלא הכל אישי.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 17:49 ,23 אוקטובר 2011, א'

חברי היקרים,
אין צורך להתרגז
אנחנו חברים והדיון הוא לכיף להעשרה
אם זו הזרקה או יציקה, הרי שהדיון בכלל היה על הצורך בפול-טאנג
למרות הכל, גם שאתם מתרגזים אני לומד מהעובדות והפרטים לא מעט
תודה ושבוע טוב :)
עומר יעבץ
מנהל האתר

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים