החיפוש אחר סכין ההישרדות האולטימטיבי

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
Melkor
אביר האפל
החיפוש אחר סכין ההישרדות האולטימטיבי

הודעה על ידי Melkor » 12:34 ,30 ספטמבר 2011, ו'

שלום לכולם
קראתי את המאמר הנ"ל, מעניין מאוד
תודה רבה ל"סכינים למבינים" שחלקו איתנו את הידע!
יש לי שאלה: האם ניתן יהיה לפרסם עוד דגמים של סכינים, שהם סכיני הישרדות מעולים לדעת הכותב/ת, גם אם הם לא מופיעים בקטלוג של האתר?

חג שמח
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

Re: החיפוש אחר סכין ההישרדות האולטימטיבי

הודעה על ידי omery » 12:39 ,30 ספטמבר 2011, ו'

הי
בוודאי ניתן בשרשור זה להעלות דעות וקישורים
אנחנו העלנו סכינים שנבחנו אצלינו ואנו מחזיקים
נשמח לשמוע ולראות ביקורות נוספות, חשוב שתהיה התייחסות לעלות - תועלת גם.
חג שמח ושנה טובה!
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

sektor
נושא - כלים

הודעה על ידי sektor » 22:09 ,30 ספטמבר 2011, ו'

Busse
Swamprat
Scrapyard
Mad Dog
Fehrman knives
:)

big_k
מכור לסכינים

הודעה על ידי big_k » 2:34 ,1 אוקטובר 2011, ש'

אני הייתי הולך על זו (אם מישהו רוצה לתת לי מתנה)

fallkniven-F1/G3

http://www.fallkniven.com/en/shop/detai ... ives/f1/3g

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 9:43 ,1 אוקטובר 2011, ש'

הם אומרים שם שזו סכין ההישרדות הרשמית של חיל האויר השוודי מאז 1995.

מדובר במונולית של מתכת-אבקה ייחודית שהם פיתחו בשם 3G, עליה יצוקה ידית פולימרית עשויה מ"תרמורן", מין חומר דמוי-גומי מוקשח, שהוא "אלסטומר תרמופלסטי על בסיס אולפין" - תרכובת הרשומה על שם ענק התעשיה היפני "מיצובישי".

מדובר בתרכובת פלסטית בעלת תכונות מוגברות של קשיחות, בידוד חשמלי ואיטום סביבתי, יחד עם צפיפות-עצמית נמוכה לקלות-משקל.

http://www.mcc-spd.com/en/product/therm ... morun.html

המתכת, לאחר עיבוד תרמי, מגיעה לדרגת קושי של 62 HRC, כלומר היא מסוגלת לשמור על חדות לאורך זמן, יחד עם הקושי היחסי להשחיז אותה.
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 10:45 ,1 אוקטובר 2011, ש'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 14:30 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

big_k
מכור לסכינים

הודעה על ידי big_k » 11:44 ,1 אוקטובר 2011, ש'

[quote="יובל"]הם אומרים שם שזו סכין ההישרדות הרשמית של חיל האויר השוודי מאז 1995.

מדובר במונולית של מתכת-אבקה ייחודית שהם פיתחו בשם 3G, עליה יצוקה ידית פולימרית עשויה מ"תרמורן", מין חומר דמוי-גומי מוקשח, שהוא "אלסטומר תרמופלסטי על בסיס אולפין" - תרכובת הרשומה על שם ענק התעשיה היפני "מיצובישי".

מדובר בתרכובת פלסטית בעלת תכונות מוגברות של קשיחות, בידוד חשמלי ואיטום סביבתי, יחד עם צפיפות-עצמית נמוכה לקלות-משקל.

http://www.mcc-spd.com/en/product/therm ... morun.html

המתכת, לאחר עיבוד תרמי, מגיעה לדרגת קושי של 62 HRC, כלומר היא מסוגלת לשמור על חדות לאורך זמן, יחד עם הקושי היחסי להשחיז אותה.

לא קצת עצוב שבסוף הצבא השוודי מקבל כאלו דברים ???(הם בכלל זוכרים מה זה מלחמה ?)

נ.ב
ה-F1/G3 היא סידרה מיוחדת לכבוד 25 שנה ל-fallkniven אם אני לא טועה (או משהו כזה)
הסכין שמקבלים החיילים הוא זה http://www.fallkniven.com/en/shop/detai ... -knives/f1
(גם אותה לא הייתי מתנגד)

big_k
מכור לסכינים

הודעה על ידי big_k » 11:46 ,1 אוקטובר 2011, ש'

והבדל הויזואלי בין שני הסכינים הוא שני הכתרים לצדי הלוגו של

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 12:33 ,1 אוקטובר 2011, ש'

מישהו זרק כבר את השם הזה למעלה... אז אם אני הייתי מקבל מתנה, הייתי מעוניין ב busse ffbm.

http://knifetest.com/forum/attachment.p ... 1224798408

כמובן שמדובר בסכין הישרדות מהסקאלה של הסכינים הגדולים והכבדים, אבל יש לו יכולת לא רעה לעשות עבודות עדינות. יש לbusse גם דגמים קטנים יותר...
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 18:04 ,1 אוקטובר 2011, ש'

Melkor כתב:מישהו זרק כבר את השם הזה למעלה... אז אם אני הייתי מקבל מתנה, הייתי מעוניין ב busse ffbm.

http://knifetest.com/forum/attachment.p ... 1224798408

כמובן שמדובר בסכין הישרדות מהסקאלה של הסכינים הגדולים והכבדים, אבל יש לו יכולת לא רעה לעשות עבודות עדינות. יש לbusse גם דגמים קטנים יותר...
אני אוהב בוסי ממש
יש לי בבית את אחד הדגמים הגדולים שלהם
הבעיה ה"קטנה" היא העלות
הם מאוד יקרים
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 14:52 ,2 אוקטובר 2011, א'

מהי הישרדות?
איפה צריך לשרוד?
כמה זמן ובאילו תנאים?
האם מישהו מכם ענה לעצמו על השאלות הללו ועוד כמה פני שהמליץ על פריט זה או אחר?

"הישרדות" בעיני היא מושג ערטילאי, המתייחס למקרה אמורפי וכללי בו האדם נמצא במצוקה- לרוב עם גישה מינימלית לכלים ואמצעים, ואמור לקיים את עצמו ממה שנמצא בשטח סביבו עד יעבור זעם/עד שיחולץ/עד שייגמר סוף השבוע והוא יצטרך לחזור לאשתו ולעבודה.
אם ננסה לדמיין כמה מצבים כאלה, עבור כל אחד מהם להכין רשימת דרישות/משימות, ועבור כל רשימה כזו למצוא את הסכין המתאים ביותר, רוב הסיכויים שנמצא את עצמנו עם כמה דגמים שכל אחד מהם יהיה סכין ההישרדות האולטימטיבית בתסריט מסוים, ולא ממש מתאים בתסריט אחר.
כמה קלישאות נכונות:
- הכלי הכי שימושי הוא הכלי שיש לך ביד כשאתה צריך לבצע את המשימה
- "גם וגם" זה בעצם "לא ולא"- כלי שמתאים בערך לביצוע משימות רבות אינו הכלי המתאים ביותר לאף אחת מהן (ע"ע אופנועי כבישטח)
- מין זה לא עניין של גודל
- טובים השניים מן אחד

במהלך שירותי הצבאי ביצענו תרגיל מילוט, ובהכנות לתרגיל למדנו שבוע להסתוות ולהימלט בשטחים שונים (חורש ים-תיכוני, מישורי בזלת, שטחי דיונות, גבעות לס, יער אורנים של קק"ל...). כל אחד השתמש בסכין שהביא מהבית. אני השתמשתי בכידון של קלצ' ואולר שוויצרי עם משור. השילוב היה לא רע- חיתוכים עדינים וניסור עם האולר, קיצוץ גס חיתוך תיל וחפירות עם הכידון.
בסוף השבוע כשעברו איתנו על תכולתו של אפוד מילוט טייסים של חיל האוויר אמרו שכבר כמה שנים יש שם לדרמן סופרטול ולא סכין קומנדו.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 16:10 ,2 אוקטובר 2011, א'

בהמשך לדבריו של רעי

אני מנהל כבר כשנתיים יחד עם חנוך בודין את ביה"ס לכישורים פרימיטיביים הקרוי "הישרדות בעם" http://www.hisardoot.co.il.
ביה"ס מעביר קורסים בסיסיים וטיולי הישרדות לחו"ל (גאורגיה).

כדי להעשיר את ניסיוני ולבסס תוכן אקדמי רציני לקורס כתבתי לפני כשנה סילבוס בהיקף של ספר (220 עמוד) לקורס הבסיסי שאורכו כ-3-4 ימים.
במהלך הכתיבה, כתבתי פרק הקרוי ערכות הישרדות, ובו פרטתי לדעתי מהו לדעתי ההרכב המנצח בנושא של ציוד הישרדות (אגב מאמר בעניין אעלה בקרוב לאתר - סיימתי אותו והוא בעריכה לפורמט מתאים).

אני מסכים כי סכין אחת ורסטילית, תמיד תעשה משהו אחד פחות טוב, אולם סכין טובה (כגון המורה SAS או הבר גרילס או אפילו פולקניבן או הבוסי (למרות שהיא קצת גדולה) היקרות משמעותית) תעשה את העבודה, כי כמו שרעי אומר, הסכין שיש לך ביד היא כלי ההישרדות הטוב ביותר - כי זה מה שיש לך, כי אתה טוב בדיוק כמו הסכין שיש לך.

אני מסכים כי השילוב המנצח הינו סכין איכותית מגודל בינוני או גדול + אולר שווצרי הכולל משור או מולטיטול שכולל משור - לה יתנו מענה כמעט לכל צורך למטייל/השורד הפוטנציאלי. מוטלטיטול לבדו מכיל סכין, בדרך כלל לא רעה וברוב המקרים ננעלת, אבל הסכין אינה חזקה מספיק לשימוש גס כמו חיתוך ענפים ויש חשש שתישבר, נהיר כי מסור איכותי כמו שיש ברוב אולרי ונגר/ויקטורינוקס מסייע רבות. כמו כן רצוי לקחת ערכת הישרדות קטנה שתכלול כמה פריטים הכרחיים, שווה שתהיה בתרמיל.

שיהיה טיול מהנה ורצוי ללא צורך בהישרדות.
עומר יעבץ
מנהל האתר

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 21:58 ,2 אוקטובר 2011, א'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 14:30 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 23:00 ,2 אוקטובר 2011, א'

קודם כל התרומה שלי היא
1. Col Moschinשל extreme ratio
http://www.michiganknives.com/Item_Page ... oshin.html
סכין עם ביצועים מטורפים, אותי הפתיעה בכל אופן
2. SOG AURA SEAL מגיע עם אבן משחזת/ sog DAGGERT
אבל כפי שTC אמר, סכין לא באמת תהיה באמת האמצעי היחיד להשרדות, מן הסתם צריך עוד כמה דברים בסיסיים
כמו אמצעי להדלקת אש, flint&steel
חומר לחיטוי מים, אולי אפילו פאנל סולרי נייד, מצאתי לא מזמן פאנל כזה גמיש מספיק להדלקת שלוש מנורות 100V ובעיקר המון מזל מתוגבר בידע על שימוש באמצעים בסביבה לא כל כך נעימה כגון מדבר יער וכו

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 2:13 ,3 אוקטובר 2011, ב'

אסכים עם דבריו של אמיר - כלומר, הכלים הכי חשובים לשרידה הם קודם-כל ידע, לאחר מכן הכשרון לאפשר בשטח אפליקציה של הידע הזה, ורק לאחר מכן כלים גשמיים כלשהם
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 7:45 ,3 אוקטובר 2011, ב'

לא הייתי , ואני מקווה שלעולם לא אהיה בסיטואצית השרדות שבה סכין תציל את חיי , אבל הנה דוגמה נוספת לסכינים שאפשר לסמוך שלא ישברו בשעת הצורך :
IMG_3053aaa.jpg
"לכל אחד יש מנייה" - מיילו מיינדרביינדר

Tattanka
חדש בפורום

הודעה על ידי Tattanka » 21:49 ,3 אוקטובר 2011, ב'

היי לכולם
אני חושב שבסופו של דבר האדם משלים את הסכין ולהפך... אני מנסה לדמיין את אישתי מנסה לתפעל Bk2 ומתמלא אימה. היא תשרוד טוב יותר עם Mora או Opinel...
מעבר לכך, להרבה אנשים יש ערכה להחלפת צמיד בתא המטען, ורבים לא מצליחים לתפעלה בשעת הצורך. אין לי ספק שרבים ממשתתפי האתר יעשו פלאים גם עם סכין מטבח במצב חירום (; הנקודה היא ידע+יכולת. התאמה אישית של הסכין לחוזקות ולחולשות של ה"שורד" היא המפתח ל"סכין האולטימטיבית". הפרדוקס הוא שלא רבים נקלעים למצב החירום הקיצוני בדיוק כשסיימו להכין את הערכה האולטימטיבית ולכן רצוי לפתח מיומנות בכלים שונים (יש אסכולה שלמה שתומכת בכלל בגרזן במקום סכין).

אני בעלים של לא מעט סכיני הישרדות ו Bushcraft ואני מפנטז על ה F1 אלא שעוד סכין אחת ואני לא אשרוד את אישתי!

סמל אישי של המשתמש
eliacpm
משחיז פלדות

הודעה על ידי eliacpm » 9:47 ,19 יולי 2013, ו'

Melkor כתב:שלום לכולם
קראתי את המאמר הנ"ל, מעניין מאוד
תודה רבה ל"סכינים למבינים" שחלקו איתנו את הידע!
יש לי שאלה: האם ניתן יהיה לפרסם עוד דגמים של סכינים, שהם סכיני הישרדות מעולים לדעת הכותב/ת, גם אם הם לא מופיעים בקטלוג של האתר?

חג שמח
שלום מלקור
אני אישית מאוד אוהב את קונדור, ומשתמש הרבה בכמה מהסכינים שלהם.
עלותם מאוד סבירה והיכולות מרשימות ביותר בעיני, כאן תוכל לראות טסט שאני עשיתי בצבא.
עשיתי לסכין ערכת הישרדות קאסטום שגם עליה אני יעשה סרטון...

אם אתה רוצה להשקיע אז לך על גרבר LMF, אבל לפי דעתי קונדור רודאן סכין מפלצת ובשלוש השנים האחרונות (צבא+ טיולים\שהיות ממושכות בשטח) היתה הסכין העיקרית שלי.
נערך לאחרונה על ידי eliacpm ב 15:48 ,21 יולי 2013, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
eliacpm
משחיז פלדות

הודעה על ידי eliacpm » 9:56 ,19 יולי 2013, ו'

בדקה 7:30 אני גם מראה טכניקת חילוץ של סכין תקועה... סתם עוד ידע..:)

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים