ציוד של המחבלים מאילת

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
big_k
מכור לסכינים
ציוד של המחבלים מאילת

הודעה על ידי big_k » 23:03 ,24 אוגוסט 2011, ד'

ממה ששמעתי בתקשורות הם גם לא היססו להשתמש בסכין

(חלק מהציוד שנתפס עלהם)

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

Re: ציוד של המחבלים מאילת

הודעה על ידי omery » 23:52 ,24 אוגוסט 2011, ד'

סכין סינית מאפנית בשקל
מה שמראה שהרוצחים לאו דווקא הולכים עם מהדורה מוגבלת של כריס ריב או עם קאסטום
גם סכין מטבח מסריחה תעשה את העבודה.... :?
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 8:09 ,25 אוגוסט 2011, ה'

בתפיסות אמצעי לחימה נוספות שהיו בשנים האחרונות היו גם סכינים מסוג זה. בתקופת המרדפים בבקעת הירדן, תחילת שנות השבעים, היו מוצאים על גוויות המחבלים סכינים מתוצרת בית, להבים שרובם משוננים בעבודה עצמית גסה מחומרים זולים.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

dashkoshka
חדש בפורום

הודעה על ידי dashkoshka » 11:58 ,25 אוגוסט 2011, ה'

סכין באמת אמורה להיות איכותית ובעלת גימור גבוהה כדי לגרום נזק?!

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 14:44 ,25 אוגוסט 2011, ה'

הסכין- קוריוז בלבד.
לפני כחודשיים עשיתי מילואים בדיוק בגזרה הזו. מי שהיו שם בעת האירוע היו מגדוד אחר מהחטיבה שלנו.
לא אפרט כאן יותר מדי, אבל התחקיר שעשו המג"דים בחטיבת המילואים שלנו על האירוע מציג את העניינים שם באור אחר מזה שהוצג בתקשורת.
רמת ההכנה והמודיעין שהיה למחבלים, החוצפה (כולל סיור שטח מול נקודת החדירה ברכב דומה לזה של הבטחון המצרי 24 שעות לפני האירוע) והנחישות לפגוע בכל מחיר- כולל בשוטרים המצריים אם יפריעו- כל אלו היו גבוהות למדי. בתמונה, בסמוך לסכין מוצגים רימוני רסס (באחד כזה נעשה שימוש מול כח גולני, וממנו נהרג סמ"ר משה נפתלי), וחומרי חבלה.את הסכין באור מגוחך- לא סביר שמחבל עם חגורת נפץ יילך להרוג מישהו בסכין.זה כנראה היה בשביל המוראל והאגו שלהם.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 15:50 ,25 אוגוסט 2011, ה'

מסכים שהרימון רסס מסוכן הרבה יותר
הסכין בשביל הרושם....
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 13:04 ,26 אוגוסט 2011, ו'

אם נוציא לרגע את הנשק החם מהתמונה
גם סכין סיני סופר מעאפן כמו זה, אפשר להשחיז לחדות מאוד גבוהה (זה לא אומר שזה יחזיק, אבל אפשר), ו(במיוחד בגודל הזה) היא יכולה להיות מאוד מסוכנת... בדיוק בסכינים כאלו- מה שאני מכנה "סכיני דוכנים בתחנה מרכזית" נעשות רוב הדקירות למיניהן... כאלה וכאלה מתקפלות.
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

ransuru
חדש בפורום

הודעה על ידי ransuru » 19:22 ,26 אוגוסט 2011, ו'

היום בשיעור הראתי לתלמידים שגם עם שיפוד מעץ לבשר ניתן לחדור 7-8 סנטימטר של בשר ללא בעיה גם כשהוא מוחזק מהקצה בשני אצבעות. גם הפילום של הרומאים היה רך ובכונה. איכות היא מענה לצרכים ספציפיים וגם חתיכת אלומיניום או זכוכית יכולה לחתוך ולחדור בשר בקלות.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 10:30 ,27 אוגוסט 2011, ש'

Melkor כתב:אם נוציא לרגע את הנשק החם מהתמונה
גם סכין סיני סופר מעאפן כמו זה, אפשר להשחיז לחדות מאוד גבוהה (זה לא אומר שזה יחזיק, אבל אפשר), ו(במיוחד בגודל הזה) היא יכולה להיות מאוד מסוכנת... בדיוק בסכינים כאלו- מה שאני מכנה "סכיני דוכנים בתחנה מרכזית" נעשות רוב הדקירות למיניהן... כאלה וכאלה מתקפלות.
גם סכין סיני סופר מעפן עשוי מפלדת אלחלד 440C אפשר להביא לדרגת קושי 60HRC, וזה אומר שהחוד יחזיק גם יחזיק
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 13:34 ,27 אוגוסט 2011, ש'

ממממ. זה אותו זיוף של באליסונג שהיה עליו דיון לפני זמן מה?
ואגב, נראה לי שלא הייתי מתנגד להניח עליו יד ולנסות אותו.

ואני בספק אם מספר המחבלים שמבינים הרבה מאוד בסכינים הוא גדול- הם פשוט יקנו מה שנראה יותר גדול ויותר מפחיד נראה לי.
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 14:25 ,27 אוגוסט 2011, ש'

האמת שבמחיר של 42 דולר FOB, (בעיקר במונחים סיניים) זה לא כל כך זול.

אז או שהייצור עלה להם יותר ממה שחשבו, או שהביקוש היסטרי והם מרשים לעצמם להפקיע מחיר.

כך או כך, מחיר ממוצע של אולר סיני לייצוא הוא בין חמישה לעשרה דולר.

הייתי אומר שרק ביחס למקור, החיקוי הזה עולה עשירית מהסכום - אבל במושגים סיניים, הוא נמכר מאד ביוקר.

וזה עוד כלום, יש שם גם חיקוי של הדגם Benchmade BM42 במחיר של 68 דולר (לא עלינו) - ללא משלוח !

למי שמתעקש על המקור, יש מדי פעם איזה חנות שמוכרת אחד שנפל לידיה - כמו זה למשל, ב 595 דולר...

http://www.armynavymarinestore.com/Benc ... Knife.html

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 20:06 ,27 אוגוסט 2011, ש'

Melkor כתב:ממממ. זה אותו זיוף של באליסונג שהיה עליו דיון לפני זמן מה?

ואני בספק אם מספר המחבלים שמבינים הרבה מאוד בסכינים הוא גדול- הם פשוט יקנו מה שנראה יותר גדול ויותר מפחיד נראה לי.
איך אגב יודעים שזה זיוף?
האם בנצ'מייד הודיע על כך?
וליובל - כנראה בגלל שהם רוצים שיחשבו שזה מקורי העלו מחיר.. הרי "אם יקר בטח מקורי" לא? :P
עומר יעבץ
מנהל האתר

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 21:09 ,27 אוגוסט 2011, ש'

ואללה יובל, אתה אלוף.
איך לקחת דיון מכיוון אחר לגמרי וחזרת לפרפר הסיני שלך- ממש "אפקט הפרפר"!
ואולי משב רוח שמתחיל בהנפת פיסת פלדה מצ'וקמקת לכיוון המשחזת במחוז שנדונג בסין יכול לגרום לאחר 3 שבועות ל- 4 מחבלים לחצות את גבול ישראל מצריים עמוסים בנשק וכוונות זדון... מרתק.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 2:39 ,28 אוגוסט 2011, א'

omery כתב:
Melkor כתב:ממממ. זה אותו זיוף של באליסונג שהיה עליו דיון לפני זמן מה?

איך אגב יודעים שזה זיוף?
האם בנצ'מייד הודיע על כך?
וליובל - כנראה בגלל שהם רוצים שיחשבו שזה מקורי העלו מחיר.. הרי "אם יקר בטח מקורי" לא? :P
- הדגם 42 במקור (וזה אחד המאפיינים האיקוניים שלו) היה עם להב 154CM וידיות טיטניום, וזה עם להב 440C וידיות פלב"ם יצוק ומעובד.

- הדגם 51 וגם 32 במקור (וזה אחד המאפיינים האיקוניים שלו) הוא עם להב D2 ועם ידיות G10, וכאן, הוא עם להב 440C ועם ידיות פלב"ם יצוק ומעובד.

- ייצורם של הדגמים 42, 43, 47 וכל הוריאציות שלהם בסדרות מוגבלות, הופסק, והם מצויינים כ Discontinued בקטלוג של Benchmade. בקטלוג הסיני הם מופיעים ללא הגבלה סדרתית, והם אינם ממוספרים כנהוג בארה"ב

לגבי פטנטים, זכויות-יוצרים וההפרה הסינית השיטתית של כל אלה: - כל העולם כבר מודע לכך, וכבר ניסו להעלות מכסי-הגנה לייבוא מסין ברחבי העולם (בין 1995 ל 2003) אבל ירדו מזה כדי לא לעורר בסינים תגובה של סנקציות נגד חברות רב-לאומיות ואחרות המנסות לייצא לשוק הסיני, ובעיקר, בעימותים בין משרדי-מסחר של ארצות שונות לבין הסינים, הטיעון הסיני הקבוע הוא משהו בסגנון של "...אין מושגים מעוגנים בחוק הסיני לגבי זכויות-יוצרים ופטנטים, כי זה זר לתרבות ולטכנולוגיה הסינית, בה יש מסורת עתיקה של פיתוח ושיפור גלוי של כל טכנולוגיה קיימת..." - והיסטורית, זה אכן כך. אנחנו נאלצים להודות בכך שהמושגים של פטנט וזכויות-יוצרים הם מושגים קפיטליסטיים, מודרניים, והסינים לא חייבים ליישם אותם בחוק הסיני, על-פי כל תכתיב מערבי, או בינלאומי.

צריך לזכור שסכינים הן רק חלק קטן בנושא זכויות היוצרים וההעתקה הפיראטית, ואנחנו מזכירים אותו כאן בגלל שזה פורום של נשק קר. מדובר למעשה בעיקר על אלקטרוניקה יישומית אבל לא "רק". בסין ישנן למשל חנויות "אפל" מזוייפות כולל תדמיות-מותג, עיצוב כללי, מדי המוכרים, ומוצרים דמויי הליין של אפל, כחנות "אפל" לכל דבר ועניין, רק שהיא מזוייפת לחלוטין, כולל המוצרים שבה...

...

תמונה

הרושם שנוצר במערב, כאילו הסינים הם בעלי טכנולוגיה מוגבלת והם רק מעתיקים מוצרים קיימים היא מוטעית בדיוק כפי שהיה לגבי יפן וקוריאה. הסינים מתכננים ללא עזרה חיצונית, טילים בין יבשתיים עם ראשי קרב מתפצלים, לוויני ריגול ותקשורת, אלקטרוניקה יישומית מתקדמת ביותר, אופטיקה מתוחכמת, ומה-לא.

ב 1964 הם היו המדינה הרביעית בעולם (אחרי ארה"ב, ברית המועצות ובריטניה) לנסות מיתקן היתוך קרבי (פצצת-מימן), למרות התנגדותה של ברית המועצות - ובוודאי לא בעזרתה, ולו-רק מתוך הרצון להיות בעלי מדיניות עצמאית, תחת ההגמוניה הסובייטית הגלובלית.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 2:57 ,28 אוגוסט 2011, א'

רעי כתב:ואללה יובל, אתה אלוף.
איך לקחת דיון מכיוון אחר לגמרי וחזרת לפרפר הסיני שלך- ממש "אפקט הפרפר"!
ואולי משב רוח שמתחיל בהנפת פיסת פלדה מצ'וקמקת לכיוון המשחזת במחוז שנדונג בסין יכול לגרום לאחר 3 שבועות ל- 4 מחבלים לחצות את גבול ישראל מצריים עמוסים בנשק וכוונות זדון... מרתק.
אפשר להבין מדבריך, שזה הפורום היחידי שבו השתתפת מעולם, היות ומוזר בעיניך שדיון אנושי "מרשה לעצמו" להתפצל לתת-נושאים, או לכיוונים חדשים, ושיא החוצפה, זה קורה מעצמו, ו... מבלי שביקשו ממך רשות לכך.

אני יכול רק להניח, שבהתאמה לדבריך, אתה נשאר תמיד, צמוד אך-ורק, להגדרת-הכותרת של כל דיון שבו השתתפת אי-פעם בחייך.

רק לידיעתך, בפורומים רבים בעולם, נושא הכותרת של שירשור סוטה כמעט תמיד מההגדרה המקורית שלו.

ייתכן שאתה לא מודע לכך מחוסר נסיון, או כי אתה מניח הנחות-יסוד מוטעות, על אופי המחשבה והדיון האנושיים.

אולי זה קורה כי הממסד שנקרא "משטרת המחשבות" קיים רק בספרו של אורוול, ואולי גם בגלל שאופי הדיון האנושי, נוטה להתפצל אסוציאטיבית לתת-נושאים ולכיוונים חדשים.

מי יודע, אולי בעתיד, אם וכאשר תתפתח בינה מלאכותית, וקבוצה של רובוטים ישבו (?) יחד לדסקס איזה נושא באינטרנט (או ברשת הפנימית שלהם), הם ייצמדו אך-רק לנושא-הכותרת, ואלה יהיו כנראה דיונים די קצרים - אני מקווה שאתה יכול להבין מדוע.

לתשומת לבך, בעולם הגדול מקובל, שכאשר דיון סוטה-מנושא הכותרת שלו, ואי-מי מהמשתתפים מעוניין לחזור לנושא הכותרת, הוא כותב הודעה חדשה שבה הוא חוזר בדיון לנושא-הכותרת, ומקווה שנושא זה עדיין לא מוצה, ויהיה גם מי שישיב לו בנידון.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 7:31 ,28 אוגוסט 2011, א'

יובל מה שהיה פה היה לגמרי אנושי:

לפני 4 ימים העלית את הנושא שכ"כ בא לך לדבר עליו בשרשור עצמאי.
כמו רבים אחרים גם אני קראתי אותו, אבל הוא לא התרומם למקומות שעניינו אותך. האמת- קצת חבל שבסוף הגענו לאמירה של עומר שהוא קנה בטריה ללפטופ מסין והיא אחלה, ולא לדיון יותר ענייני בסכינים.
פתאום עלה שרשור אחר עם כותרת טיפה יותר מושכת, שסחף גם כמה תגובות שזלגו לסכינים מאיכות נמוכה- והופ! חזרת עם הנושא שכ"כ מעניין אותך. אני מבין את זה לגמרי. ראיתי את זה קורה כמה פעמים בחיי, אבל הפעם המהלך היה כ"כ מיידי ושקוף- שזה היה מצחיק. לא התאפקתי וכתבתי מה שכתבתי. אין פה רצון לסתום פיות, לא להניא אותך מלקיחת הדיון לאן שאתה רוצה (ואני מודה שהנושא של הזיופים הסיניים הוא נושא מרתק מבחינה תרבותית ומעניין מבחינה כלכלית, אפילו אותי), פשוט הייתי משועשע והאסוציאציה שלי הייתה המשפט הזה שאומרים על תורת הכאוס עם כנפי ופרפר וגו'. נא לא להתייחס אלי כ"כ ברצינות. תודה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים