sharpening guide

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
venom3000
נושא - כלים
sharpening guide

הודעה על ידי venom3000 » 20:51 ,5 יוני 2011, א'

בשיטוט בטל שעשיתי ביוטוב מצאתי את הסרטון הבא:
http://www.youtube.com/watch?v=3EGaWLvc ... re=related

הסרטון הוא באופן ברור פרסומי לאתר כלשהו שמוכר ציוד מטבח או משהו דומה, אבל הם מציגים שם משהו שנראה לי מעניין, "מדריך השחזה". מעין קליפ שיושב על הסכין ועוזר לך לשמור על זווית קבועה לכל אורך ההשחזה.

אז קודם כל מעניין אותי אם מישהו נתקל בזה בארץ, נשמע לי אחלה דרך להתחיל להשחיז כמו שצריך.
דבר שני מעניין אותי לדעת מה אתם חושבים על העניין.

רעי
בלייד ראנר

Re: sharpening guide

הודעה על ידי רעי » 8:48 ,6 יוני 2011, ב'

מתקן כזה- sharpening guide מקובל מאוד בהשחזת כלי נגרות- להבי מקצוע ומפסלות שטוחות. שם יש להבים צרים וישרים, וגם עניין הזווית הוא חשוב מאוד. המתקנים ההם נראים קצת אחרת:
http://www.woodcraft.com/Product/200311 ... Guide.aspx
הקליפס שנצמד לגב הסכין הוא רעיון נחמד- הוא פשוט, נצמד היטב (לפי הסרט) ואין בו חלקים נעים שיכולים להתקלקל. בטח גם לא יקר.
החסרונות שאני מזהה הם כמה:
1. הקליפס בעל עובי קבוע, ונצמד לגב הסכין. כל תלמיד בי"ס יוכל להסביר שזווית הראש של משולשים בעלי צלע בסיס אחידה וגובה שונה תהיה שונה. במילים פשוטות- הקליפס נותן זווית של 15 מעלות רק לעיתים נדירות. זה לא אומר שהזווית שהוא נותן לא טובה, זה רק אומר שהוא מתאים לרוחב להב מסוים וברוחב אחר לא תתקבל הזווית המבוקשת. במתקן המפסלות הגובה ידוע, ואורך המפסלת שמעבר למתקן הוא שקובע את הזווית.
2. הקליפס צר יחסית, ודורש כל מיני תמרונים כדי לעבוד איתו ולשמור על הזווית. ניתן היה לראות את תנועותיו של המשחיז בסרטון- מין גריפה מעגלית המשאירה את הקליפס על האבן. זה נראה לי (כמשחיז על אבנים) לא הכי נוח. חוץ מקיבוע הסכין והזזת האבן (מתקן כזה הוצג כאן בעבר) לא עולה בדעתי דרך נוחה להשחיז בזווית קבועה חוץ משימוש מיומן ביד חופשית.
3. הקליפס נשחק עם הזמם ומאבד מעוביו. במתקנים להשחזת מפסלות ישנו גלגל המסתובב במקום להשתחז, ושומר על עוביו לאורך זמן.

לטעמי- גימיק נחמד, שיכול לעזור קצת למשחיז מתחיל ללמוד את הזוויות. לא פתרון בטווח הארוך.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים