נחושתית הקוצים וspayderco native

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
שלומי
בלייד ראנר
נחושתית הקוצים וspayderco native

הודעה על ידי שלומי » 21:08 ,30 אפריל 2011, ש'

פריט לא חדש כלכך אבל לא זכה לפרסום

תמונה
תמונה
תמונה

יובל
אגדת הפורום

Re: נחושתית הקוצים וspayderco native

הודעה על ידי יובל » 1:01 ,1 מאי 2011, א'

צילום משובח - כאן אפשר לראות Swedge רציני בצילום האמצעי
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 10:45 ,1 מאי 2011, א'

תודה רבה ולחשוב שזו המצלמה של מכשיר הבאלקבריי שלי

ומה זה בדיוק Swedge ?

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 18:00 ,1 מאי 2011, א'

לדעתי, צילום רציני תלוי יותר בעין שמזהה תנאים מעניינים לצלם אותם, מאשר איכות המצלמה. כאן הכישרון חשוב יותר מאשר המכשיר. לא שאיכות המכשיר גורעת מהתוצאה חלילה, אבל העיקר הוא היכולת לזהות מצב ראוי לצילום.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Swedge הוא ההשחזה הנגדית לחורפת הלהב, כך שהדבר מקנה ללהב סגנון של השחזה דו-צדדית. ברוב המקרים (אך לא בכולם) זוהי השחזת-דמה, כי לרוב, בעיקר באולרים למיניהם, השחזה נגדית אמיתית, כזו שמסוגלת לחתוך, היא לא-פרקטית ואף מסוכנת למשתמש, ולא צריך הרבה דמיון כדי להבין מדוע.

האולרים היחידים שבהם להב דו-צדדי אמיתי יכול להיות גם פרקטי וגם בטוח הם אולרים מסוג פרפר-שטוח, וקפיציות למיניהם, בעיקר מסוג OTF:

תמונה

בתמונה הבאה, זה אולי ה-Swedge המפורסם ביותר בעולם (מופיע כחיקוי בלהבי אולרים רבים), על הלהב של BM42 מתוצרת Benchmade

תמונה

לעיתים נדירות ביותר באולרים ההשחזה הדו-צדדית היא אמיתית, במיוחד באולר המסוכן יותר לשימוש, אולר הפרפר (BM46) אותו אפשר להזמין עם צד-נגדי מושחז או קהה (כפי שמופיע בתמונה):

תמונה

פרפר עם להב דו-צדדי אמיתי דורש זהירות מיוחדת בשימוש, אדפטציה מיוחדת של כמה טכניקות פתיחה, והימנעות מוחלטת מכמה טכניקות מקובלות אחרות. להבים כאלה נקראים בדרך-כלל בשם 'Spearhead', כלומר "ראש חנית", אבל יש גם בסגנון אחר (BM49):

תמונה

נ.ב: "להזמין" במקרה דנן הוא תיאורטי בלבד והיה נכון לשנות התשעים, כי שני הדגמים 46 ו-49 הם כיום נדירים ביותר.
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

גדי
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי גדי » 23:23 ,1 מאי 2011, א'

קודם כל תודה לשלומי שמכיוון שהוא רצה נייטיב אחת לטיולים אז הבנתי שגם אני צריך להפשיר ניייטיב מהאוסף לשימוש בשטח.הדגם עם להב הCPM S30V הוא אולי הספיידרקו המוצלח ביותר מבחינה ארגונומית, למרות שבמצב מקופל האולר אפילו יותר קטן מדליקה 4 :סגור 10 ס"מ, הלהב 80 מ"מ סה"כ, אורך החורפה 67 מ"מ, והיא מאפשרת לבצע עבודה בדיוק כמו סכין גדולה הרבה יותר.מהניסיון שלי איתה בשטח היא פשוט חזקה וחותכת בקלות חומרים קשים שבד"כ הייתי חושב לחתוך עם סכין משוננת (נגיד RESCUE), אפילו המצאתי תיאוריה שאני מעדיף את הפלדה הזו על הVG-10 הנפוצה במרבית סכיני ספיידרקו.אולי תוכלו להסביר.

aviko81
חדש בפורום

הודעה על ידי aviko81 » 16:43 ,12 מאי 2011, ה'

לא יודע מה יותר מרשים החיפושית או הסכין :)

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד