מולטיטול גרבר פליק - Gerber Flik V02

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
יובל
אגדת הפורום
מולטיטול גרבר פליק - Gerber Flik V02

הודעה על ידי יובל » 15:13 ,12 מרץ 2011, ש'

Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

tutisdog
הגורו הגדול

Re: מולטיטול גרבר פליק - Gerber Flik V02

הודעה על ידי tutisdog » 21:29 ,12 מרץ 2011, ש'

חביב אבל לא בדיוק כוס התה שלי
נערך לאחרונה על ידי tutisdog ב 19:56 ,16 מרץ 2011, ד', נערך פעם 1 בסך הכל.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 10:59 ,16 מרץ 2011, ד'

יש לי דבר טוב ודבר רע להגיד:
הטוב הוא שמוצרי גרבר בהם נתקלתי - לא היה לי משהו רע להגיד עליהם.
הרע- שמי שמתכנן כלי שלם לימניים בלבד (ונראה שפה מדובר על קונספט חד-צדדי לגמרי) - אין לי שום דבר טוב להגיד עליו.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 20:01 ,16 מרץ 2011, ד'

לאחר צפיה נוספת בסרטון - הכלי בכלל לא נראה לימניים בלבד.
בידיות שלו יש להבים שנפתחים לשני הצדדים, והפתיחה של הפלייר היא ע"י לחיצה על שני לחצנים שיושבים בגב הידיות, כך שזה מתאים לימניים ושמאליים.
הפלייר שזהו עיקרו של הגימיק מתאים לשתי הידיים, הלהבים בהתאם למיקומם בידית חלקם מתאים גם וגם, וחלקם לא , אבל כך זה גם בשאר המולטיטולס שקיימים.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 12:19 ,17 מרץ 2011, ה'

א. מולטיטולס הם לא בדיוק כוס התה שלי גם כן. מדי פעם כשאני עושה איזו עבודה מזדמנת אצל חבר ומבקש כלי עבודה אני מקבל מולטיטול, ומקלל על כך שאין כלי עבודה אמיתי בבית. להבריג איתם זה אף פעם לא נוח כמו מברג, ולחתוך או לגלף זה לא כמו סכין. לרוב השימושים הוא מסורבל ומעצבן. גם כבד מאוד, ומחייב חגורה.
ב. אחת הסיבות שאני מאוד מחבב את שני הספיידרקו שיש לי היא שהשימוש בהם כשמאלי, כולל פתיחה מהירה וקיפול מהיר ביד אחת. אם תסתכל שוב בסרט- כל המבנה של שקעי השליפה המהירה של הלהבים בכלי הזה (פתחתי אח"כ את האתר שלהם ובדקתי שראיתי נכון) מתוכננים כך שאיך שלא תחזיק את הכלי, המגרעת במעטפת הכלי המאפשרת שליפה מהירה היא בפינה השמאלית העליונה- בדיוק המקום בו נמצא אגודלו של האוחז בכלי בידו הימנית. מבחינתי זה דפוק.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 13:23 ,17 מרץ 2011, ה'

הנקודה של ימני-שמאלי שהעלית לגבי מולטיטול, היא נכונה בעיקרון, לגבי שליפת להב Assisted בעזרת הבוהן, כי ברוב האולרים הבליטה או החור לשליפה בעזרת בוהן היא דו-צדדית.

אלא שבמולטיטול, בגלל עובי הידית והמבנה שמצריך כלים נוספים בתוך הידית, יש אילוץ למתכננים להחליט באיזה צד של הידית הם מציבים את הלהב, מה שמאלץ מצב של ימני או שמאלי אבל לא דו-צדדי. כמובן שהם בוחרים בדרך כלל ימני - אבל לא תמיד.

בדגמים Wave, Charge, ו Surge, ישנם ארבעה להבים - שניים מכל צד של הידית, כך שיוצא ששניים הם לפתיחה ימנית Assisted (להבי חיתוך - חלק ומשונן), ושניים הם לפתיחה שמאלית (פצירה ומשור) שאינה Assisted, כלומר דורשים שתי ידיים לפתיחת הלהב.

ברור שזה נעשה מתוך רצון לשווק לרוב הימני במובהק.

לגבי השימושיות המפוקפקת של מולטיטול למיניהם: אני אמנם אוסף דגמים שונים של מולטיטול, אבל זה כי אני פריק של גאדג'טים, לא בגלל שאני אספן של סכינים או של כלי-עבודה. באותה מידה אני אוסף מצלמות וידאו אלחוטיות זעירות, או כלים ייחודיים אחרים. אני אוסף אותם כי אני מעריך את התחמנות והיצירתיות של העיצוב, לא כי זה כלי שימושי במיוחד עבורי.

ברור לגמרי שמולטיטול לא מתקרב לרמה מקצועית או נוחות התפעול של כלי עבודה ייעודיים. מדובר באוסף פשרות, שדאגו לארוז אותם באופן אלגנטי, כך שייקרוץ לטכנאים או למטיילים למיניהם.

אני מרשה לעצמי לשער שאת זה כולנו יודעים במשתמע אבל לא מעזים לומר בקול רם - כי אנחנו קנאים לצעצועים שלנו - בין השאר בגלל שהם מין שלוחה חיצונית מייצגת, לאגו.

"ההבדל בין ילדים לגברים הוא מחיר הצעצועים שלהם"
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 13:37 ,17 מרץ 2011, ה'

יובל- שים לב שבלדרמן WAVE יש מגרעת גם בצד השני של הידית.
אם אני ממש רוצה, אני יכול לפתוח את בורג הציר, ולהחליף את סדר הכלים כך שהסכין יישלף assisted ביד שמאל, והמשור ייכנס במקום הסכין בעמדה ליד ימין.
לא כך במולטיטול של גרבר , שהוא ימני בהגדרה.

ומי שמוכן להוציא כמה מאות שקלים על "כלי" בלתי שימושי בעליל לשם האספנות וחיבתו לגאדג'טים - הרבה הצלחה...

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד