סכיני מורה בישראל!!! בראוו!!!

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
dBu24
בלייד ראנר
סכיני מורה בישראל!!! בראוו!!!

הודעה על ידי dBu24 » 13:50 ,1 ינואר 2011, ש'

שמתי לב שסוף סוף מישהו לקח יוזמה והתחיל לייבא את מורה לשמחתם של אוהדי הסקנדי בארץ- יופי חברה'!!

אבל,

באשר למחירים, נראה לי שמישהו שם או שיש לו עיניים גדולות מידי או שלא עשה נכון את התחשיב: את אותו מורה #1 עם שמורת האצבע אשר מוצע ב-110ש"ח אפשר להזמין בדאר מארה"ב (!!!!!) ב-12 $, ועוד 6$ על הוצאות אריזה ומשלוח. והבחורצ'יק לא מתלונן על רעב או שהעסק שלו מפסיד

לפי שער הדולר של היום, נגיד 3.5 ש"ח, יוצא ס"ה 57.6 ש"ח- חצי ממה שמוצע לנו כאן.

עסק שרוצה שהקליינטים יעמדו אצלו בתור צריך להציע מחירים ושירות מפתים, אחרת בעל הבית יגווע ברעב.

דוד

יובל
אגדת הפורום

Re: סכיני מורה בישראל!!! בראוו!!!

הודעה על ידי יובל » 21:38 ,1 ינואר 2011, ש'

דוד,

השיטה בארץ, וזו שיטה שהוכיחה את עצמה כבר מאז תחילת שנות התשעים כלומר כבר קרוב לעשרים שנה היא כזו:

- לוקחים את המחיר במקור בדולרים - מוסיפים לו אפס - ומסמנים אותו בשקלים - לדוגמה:

המחיר במקור הוא 27 דולר? - כאן הופכים אותו ל 270 שקל.

למי שלא הבין, שיחכה לי אחרי השיעור, אני אסביר לו עם ציורים על הלוח.
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 22:28 ,1 ינואר 2011, ש'

[

את ה$$$ שלנו הרווחנו ביושר ובהרבה זיעה. היבואנים נקראים לכבד גם אותנו.

ממש לא צריך לעניין אף אחד איך הם מנהלים את העסק שלהם ויקר זה יקר, נקודה. אפילו אם הם תורמים את רווחיהם לצדקה .

דוד

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 8:51 ,2 ינואר 2011, א'

דוד, שלא תבין ממה שכתבתי שאני מצדיק רווח של 400 אחוז בייבוא. רק ציינתי שיטה שנהוגה כבר שנים רבות בארץ, ומאלצת רבים וטובים לייבא את מה שהם צריכים בעצמם. לו הסוחרים שמוכרים מוצרים מיובאים היו לוקחים את זה בחשבון אולי הם היו מיישמים מתח-רווחים שפוי יותר.

אבל צריך לזכור שמדובר בשוק של היצע וביקוש, ואם הם מוכרים ברווחים מטורפים כאלה, כנראה שיש גם מי שמסכים לקנות.

benshi1969
חדש בפורום

הודעה על ידי benshi1969 » 13:01 ,2 ינואר 2011, א'

...לכל רואי החשבון בפוטנציה..,מודה לכם על שחסכתם מאיתנו את התחשיבים..ובכל זאת אני יכול רק להניח כי המספרים שנזרקים על ידכם לחלל האוויר,אינם באמת מגובים בנסיון אמיתי לייבא סחורות(לא!לא!!סכין בודד וגם לא 3 בודדים)..,לכן לכל גאוני הייבוא למיניהם,אני מציע באמת בידידות,מי שהמחירים אינם נוחים בעיניו זו זכותו לא לקנות,אך אנא מכם אתה טועים ומטעים בגדול בתמחורים השגויים שהנכם זורקים לחלל האוויר!
לאף אחד באמת אין מושג מה התנאים שבהם אפשר/אי אפשר לייבא בלעדית ובמה זה כרוך..
כל חברה בוחרת את תנאיה,ולפיהם משווקת.
כל קשר בין המספרים שנזרקו כאן לבין המציאות הינו מקרי בלבד.
אלי בן שימול
מנהל שיווק מקוון
eli@knife.co.il

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 16:13 ,2 ינואר 2011, א'

אלי, האם אפשר להבין מתגובתך שאתה יבואן?

היום, בעידן האינטרנט קל מאד לבדוק אם שיטת התמחור שהסברתי מקודם היא אמיתית או שמא היא מצוצה מהאצבע:

1. הולכים לחנות בארץ ורושמים את המחיר בשקלים.

2. פותחים את גוגל ורושמים את שם החברה והדגם ומוסיפים את המילים for sale

3. רושמים את המחיר המבוקש בחו'ל בדולרים

4. מחלקים את המחיר המבוקש בחנות בארץ בשקלים ב 10 (או מזיזים את הנקודה העשרונית מקום אחד שמאלה)

5. משווים את שתי התוצאות - התוצאה בארץ בשקלים חלקי 10 - לתוצאה הדולרית מחו'ל. אם היא זהה או קרובה מאד, אז השיטה היא אמיתית. אם התוצאה היא רחוקה מאד-מאד אז מה שתיארתי פשוט מצוץ מהאצבע.

שכל אחד ישפוט לעצמו. ריבוי סימני קריאה יכול לרמוז לי שאולי דרכתי כאן על יבלת.

הריני מביע בזאת את צערי.

בואו נהיה ריאליים. היום אפשר לבדוק באינטרנט אפילו מחיר של פרה בטימבקטו או מחיר של טנק בהודו. היום אפשר לייבא כמעט הכל וברוב המקרים ללא מכס. התוספת היחידה הרלוונטית למחיר המקור בחו'ל הוא מחיר הובלה. מכאן - כל השאר זה רווח.

אם רוצים לדקדק אז מוסיפים עוד 5 אחוז ביטוח, או עמלת שיחרור זעומה - אבל אלה כסף קטן.

מכאן ועד 380 אחוז רווח המרחק ארוך ובלתי נסבל. לייבא ארצה ברבע מחיר לא הולך ברגל - הוא טס בדואר.

אם סוחר בתוצרת הארץ יכול להסתפק ב 20 אחוזי רווח אחרי הוצאות, גם סוחר של מוצרי יבוא יכול להסתפק ב 20 אחוזי רווח לאחר הוצאות, ואולי אז גם לא יהיה פיתוי לייבוא עצמי, כפי שקיים כיום.

ואכן סוחרים שמייבאים ארצה ומסתפקים ב 20 אחוזי רווח אחרי הוצאות לא סובלים מתחרות של ייבוא-עצמי, כי מעדיפים לקנות מהם, מאשר לחכות לחבילה בדואר.

מה כל כך קשה להבין כאן ? המחיר מדבר וזהו.

עידן הבורות של הלקוחות חלף מהעולם לפני 10 שנים, והממשלה ביטלה מכסים רבים שהיו עלה-תאנה למחירים מופקעים משך שנים רבות.

- האם לא הגיע הזמן להתעורר?

benshi1969
חדש בפורום

הודעה על ידי benshi1969 » 17:58 ,2 ינואר 2011, א'

...אתה מוזמן לפנות ל'מורה' בשוודיה,על מנת לבדוק את נכונות התיאוריה שלך..
לכשתבין את שיטת העבודה הנהוגה שם,את רמת התימחורשלהם ללקוחות מעבר לים,ובעיקר
את המושג-הזמנת מינימום-או אז תבין כי מה שנכון לייבוא מקרי על בסיס פריט בודד,לחלוטין אינו נכון במקרה של
נציגות בלעדית של חברה/מוצר.
לא אלאה אתכם בעלויות נגזרות -זה גם לא עניינו של אף אחד.
ברם המחירים בהחלט משקפים עלויות אמת-אשמח להשוואה מול כל גוף שיצליח להביא כמות מסחרית של 'מורה'
וכאן אני צריך להיבחן,לא מול יבואן לעת מצוא שמביא בטעות פריט/שניים בשנה..

..ושוב,כל מי שמחירינו אינם נוחים בעיניו,מוזמן לחפש חלופות.
אני חוזר ואומר כי מחירי ה'מורה' בהחלט ריאליים נוכח עלויות נלוות.
שבוע נפלא לכולם!
אלי בן שימול
מנהל שיווק מקוון
eli@knife.co.il

Guest

הודעה על ידי Guest » 18:56 ,2 ינואר 2011, א'

שלום לדוד ויובל,
תודה על הברוו בהתחלה, לא ממש תודה על ההמשך. הדיונים האלה חוזרים כל פעם.
האם באמת "הרווח" שיש על מורה בייסיק (30-40 ש"ח) לפי החישוב שלכם לכל היותר, מצדיק את הדיון? איזה רווחים עצומים יש כאן?
אתר סכינים למבינים הינו יבואן בלעדי בישראל של מספר חברות ויצרנים ובכללן מורה שוודיה. האתר זול בכ-20% - 30% מכל חנות - בדוק.
דוד אני מתפלא עליך, הרי המחיר ב-EBAY או באתרים בחו"ל אינו משקף עלויות יבוא מסחרי כלל ועיקר; לא עלויות הובלה ולא עמיל מכס. הרי מדובר על יבוא של ארגזי סחורה דרך האוויר (סחורה שעשוייה ממתכת), תשלום להחזקת האתר והדומיינים בו אתם גולשים, שכירות, משכורות עובדים, אחזקת תאגיד בישראל (אלפי ש"ח בשנה לרו"ח ולרישיונות) ותקורה - והעלות אינה פשוטה, עלות זו מתומחרת במחיר הסכין ומשהו צריך להרוויח לא?? לכן אני מתפלא על החשבונות שאתם עורכים בשם היבואנים בציניות וללא התחשבות במשתנים אלה.
לא ברור מה יש להטיח בוץ ביבואנים, ברור שאם תייבאו עבורכם סכין אחת המחיר יהיה זול בהרבה, במקרה שלנו (של סכינים למבינים) יש עלויות מינימום (מינמום ליצואן בחו"ל בגין בלעדיות) וכסף ששוכב חודשים בחו"ל עד שמוכרים את כל הסחורה. אגב מי שמייבא באופן אישי יקבל סכין ללא אחריות לסכין - בוודאי לא שירות בישראל (שגם הוא מתומחר - לא?).
לכן כדאי לחשוב טוב לפני שמבקרים ונכנסים לחישובי חישובים בכיסו של היבואן.
אינני מקבל את הנוסחאות של יובל ודוחה אותן בשתי ידים - בכל הכבוד, ה"חישובים" אינם כוללים את העלויות האמיתיות שמושטות עלינו, אנחנו לא מוכרים מהבית יש חנות ומשרדים ועלויות נילוות שציינתי.
מעבר לאמור, בסוף יחליט הלקוח אם בא לו לקנות אם לאו ולקוחות כהרגלם עושים חישובים, לא מדובר בערמה של נטולי יכולת חשיבה, אנשים מטיבעם הם חכמים וחלקם גם מפרגן למי שמתאמץ ויש קונים שחוזרים וקונים כי הם מקבלים מוצרים ושירות איכותי.
תמיד יש לי דג'וו על הביקורת כאן בפורום על היבואנים הרעים ש"פושטים את עורם" של הקונים המסכנים שאין להם יכולת חשיבה עצמאית, מי משלם ליבואן שנתקע עם סחורה? מי משלם לו על ההפסדים? אף אחד.
אז תשתדלו פעם אחת לפרגן ולא תמיד לחפש מה לא בסדר.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 23:22 ,2 ינואר 2011, א'

בחיית עומר:

מפתח שוודי של בהקו עולה גרושים וגם מיוצר בשוודיה, ומייבאים אותם במיליונים ויש עליהם אחריות לכל החיים. להבדיל מסכיני מורה שאני מנחש שאולי מייבאים במאות. במקרה הטוב כי לא ראיתי אותם לא בחנויות כלי עבודנה, גינון או סופרמרקטים- ואיזה אחריות או שירות צריך לסכין מורה?

אם צריך לפרנס כזה המון רב על יבוא של כמה סכינים, אז באמת מישהו לא עשה את החשבון כמו שצריך. וחברי הפורום הם קליינטים כמו כל אחד אחר, בסופו של דבר, ומי שמייבא סחורה למכירה . צריך לקחת בחשבון שאם לא הכל מוזמן מראש , אז זה ישכב במחסן קצת זמן- ומדובר בכמה סכינים בדיוק?

את המחירים שהצגתי לא לקחתי לא מאי -ביי או טראדרה אלא מרגנר ובן'ס, שהם בארה"ב וסוחרים לכל דבר ועיניין לא פחות מכל אחד אחר. תאר לך שהם מטלטלים את המורות משוודיה אליהם ומהם אלינו במחירים שציינתי. לא המצאתי כלום וכל אחד יכול לבדוק באתרים שלהם. 10 דולר הסכין, 5-6 דולר משלוח וזהו.שוודיה- ניו יורק-אצלי בבית ב-52 שקל. 110 שקל זה ריפ אוף בלי שום בושה.

באמת שאפשר לחשוב שסכיני מורה הם מי יודע איזה אוצר-בלי ויכוח אלה סכינים מעולים אבל הערך הכספי שלהם זעום ולא צריך לנפח את זה ולעשות מי יודע איזה הצגות מסביב. אלה עדיין מורות צנועות מהדגמים הזולים ולא עם ידיות רוזווד ולהבי סנבוויצ'.

קהל היעד לסכינים האלה זה לא עקרות בית אלא כמה חברה' טובים שיודעים במה מדובר וייודעים פחות או יותר מה המחירים של הדברים האלה.

אני בטוח שהיחס שרגנר מקבל ממורה לא אחר מהיבואנים שלנו, גם לו וגם לכל אחד אחר מוכרים בפחות מאותם 10$ כדי שבכל זאת ישאר עם מה למרוח משהו על הלחם.

אם רוצים ישר להחליף את האוטו בעד מכירה של 100 מורות, אז זה באמת לא רציני. תמכור כמה מיליונים, אז אפשר לדבר.

קח את זה באיזי

דוד

Guest

הודעה על ידי Guest » 23:37 ,2 ינואר 2011, א'

אני מאמין ביצרן ובסחורה, מאמין שנעשה מהם מוצר נדרש ונמכר
אגב כמה מאות = כמה אלפי דולרים, לא להקל ראש...
גם מהמוצרים האחרים שאנו מביאים אני מאמין שתהיה הצלחה
שתהיה שנה טובה

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 0:21 ,3 ינואר 2011, ב'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 0:57 ,6 פברואר 2012, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 5:07 ,3 ינואר 2011, ב'

אולי זה היה קצת אוטיסטי מצידי, אבל לא ציפיתי שהביקורת הזאת תעורר מהומה. בנוסף, כשכתבתי מה שכתבתי, אפילו לא התעמקתי בכך שמדובר בפריטים שמוצעים למכירה כאן באתר. אני אומר את זה בכל הכנות. התייחסתי למציאות שקיימת כאן בארץ שנים רבות.

אכן, מצערת כל המהומה, אבל הבה נתמקד במהות, כי חשוב לדעתי שכולנו ננסה לבין אותה, ואינני בא ליצור פרובוקציה, אלא להסביר.

שוב, מה שכתבתי לא היה מכוון כלפי סוחר כזה או אחר ועיני אינה צרה בהם או בנסיונם להתפרנס. יבורך כל מי שמנסה להרויח את פת לחמו כך או אחרת. אני גם מאחל לחנות כאן באתר שתצליח, ואינני אומר זאת בלשון סגי נהור. יתר על כן, אני מאמין גדול במכירה אינטרנטית על כל צורותיה, ומאמין גם שלאחר תקופה רבת-ייסורים של חבלי לידה, היא תהפוך לצורה כמעט-בלעדית של מסחר בעולם.

אלא שנוצרת מול עינינו חוקיות חדשה, ונראה כאילו אנחנו עושים הכל כדי להתעלם ממנה וחבל.

אני מצביע על מציאות מסויימת בארץ, שקשורה לכך שהרבה סוחרים בארץ עדיין לא הפנימו, שמאז 1995 כולנו חיים, נרצה בכך או לא - במציאות כלכלית חדשה - קוראים לה גלובליזציה - שיש לה חוקים שונים מאד ממה שהורגלנו אליו עד אז, ואנסה להסביר.

לעצם העניין: אין זה מתפקידו או מעניינו של הלקוח, להבין את הוצאות התקורה של הסוחר. הלקוח ממילא לא משתתף ברווחי הסוחר, וגם אין הוא שותף שלו להוצאות. ללקוח יש הוצאות משלו, ואין הוא משתף בהן את הסוחר.

מעניינו של הלקוח הוא רק לראות מה הוא מקבל לידיו, ובאיזה מחיר.

זהו שיקול עלות-תועלת, פשוט, נקי, וללא תירוצים הסברים והתפתלויות.

ישמור-נא הסוחר (או היזם) את הסברי העלויות שלו לפקיד המס, לשותף הפוטנציאלי, או למשכיר לו את פלטפורמת המכירה, כגון בעל הבית בקניון, בעל אתר המכירות באינטרנט, וכדומה. לכן, לכל טענה יש את הכתובת שלה, וכאן, הכתובת היא לא הלקוח. במחילה מכולם - רבאק !

הלקוח מעוניין כיום, בעידן הגלובלי, לדעת מה הוא קונה, היכן ובכמה. זה הכל.

האינטרנט, נרצה בכך או לא, מאפשר לו לברר את כל אלה, ואין עוד משמעות אם הוא קונה את זה מסוחר בארץ, מסוחר בטימבקטו, או מסוחר בהודו. רק מה הוא קונה, ובאיזה מחיר.

נדמה לי שאת המציאות הזאת, סוחרים רבים בארץ עדיין לא הפנימו, והם מנפחים את הלקוח בהסברים מפותלים על עלויות-תקורה, הוצאות-נלוות, ונפתולי הביורוקרטיה העומדים בפניהם, כאילו היה הלקוח איזה פקיד-מס המנסה לחשב להם שומת-מס בהתאם לרווחיהם.

לא רק שאת הלקוח לא מעניינת התקורה של הסוחר, הוא יכול בנוסף גם לבצע להשוואת-מחירים אלקטרונית, ולבצע גם רכישה מיידית ומאובטחת מכל נקודה בעולם.

סוחרים רבים בישראל עדיין לא הפנימו, אבל סוחרים רבים בישראל דווקא כבר כן הפנימו - ותאמינו לי שהם עושים קופה - למרות שהם נאלצים להתחרות בסוחרים אחרים מכל העולם - וקונים מהם לא רק ישראלים, אלא לקוחות מכל העולם.

אכן, הגלובליזציה רצחה את עידן המונופוליזם שהיה נהוג בארץ שנים רבות, ואילץ את כולנו לשלם מחירים מופקעים - פשוט כי לא היתה ברירה.

כל ההבדל הוא - שכיום כבר יש ברירה, והברירה נגישה כמו קליק על העכבר.

תפנימו. את הלקוח לא מעניינות עוד הוצאותיו של הסוחר. הוא מתעניין רק במצאי של דגמים, ורק במחיר מכירה סופי - והוא יכול להשוות מחירים בכל העולם בקליק. תפנימו, זה רק לטובתכם.

אנא קבלו את דברי כפשוטם. אינני בא לנגח, אלא להסביר שהמציאות משנה את חוקיה.

sektor
נושא - כלים

הודעה על ידי sektor » 15:10 ,3 ינואר 2011, ב'

אני ממש לא מבין כל טענות נגד סוחרים, לא מתאים לך מחיר לך הלאה. אף אחת לא מחייב לך לקנות במחיר שלא מתאים לך. יש במדינתנו הקטנה דברים הרבה יותר מרגיזים, כמו למשל מחיר של דלק שבלעדיו מי שמחזיק אוטו פשוט לא יכול להתקיים, כמו למשל עלות ארנונה רטרואקטיבי, כמו למשל ניסיון להטיל מס על בעליי מחשבים וכו׳ וכדומה.
אני למשל לא קונה מהחנות של אתר כי מחירים לא מתאימים לי אבל לבוא בטענות לבעלים של חנות נראה לי קצת דבילי. ובפרט אני לא מבין למה דווקא התנפלו על מחירים של מורה שהם נראה לי יחסית בסדר. יש דוגמאות הרבי יותר בולטות לעין.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 8:17 ,4 ינואר 2011, ג'

לא הצלחתי להתאפק...
אלי ועומר- אני חושב באמת ובתמים שגם יובל ובעיקר דוד העלו טענה מוכרת והגיונית- שדרך ביצוע התחשיב (תהיה אשר תהיה- העמסת תקורות או הכפלת ה- $ ב- 10 והחלפתו בש"ח) מוציאה את החשק לקנות פריטים בארץ. עד שהתערבתם גם לי לא היה מושג שמדובר בחנות האתר...
הייתה לי שיחה קצרה פנים אל פנים עם עומר על עניין החנות, ובה הבנתי שבאופן כזה או אחר אני לא הלקוח שאליו מכוונים- אני מתכוון לכל אחד כמוני שלא מפחד לקנות בחו"ל ולהביא לבד, שלא נבהל מהרעיון שהוא יצטרך לתחזק את הסכין (או פריט אחר שקנה) לבד ללא אחריות, ובכלל אחד שיודע מה הוא מחפש ואיך להשיג את זה.
חבל לי שהחנות באתר אינה מוכנה לכוון גם קצת אלינו, ואני מניח שחלק מהכותבים כאן קצת דומים לי במובן הזה.
הייתי שמח לראות בחנות אבני השחזה פשוטות (מייצרים בארץ אבנים לא רעות, אני משתמש באחת כבר כמה שנים), אבנים יפניות פשוטות שקצת קשה להשיג בארץ (קינג וסאן-טייגר הם כיוון טוב להתחיל איתו), פריטים שונים המשמשים להכנת סכינים שחבר'ה פה מחפשים כמו עצים מעניינים, עצמות וקרניים ועוד דברים שיקרבו את קהילת יוצרי הסכינים לאתר. אני מוצא את עצמי ממליץ פה למבקרים מזדמנים לגשת לחנויות כמו לובלינסקי, סגלוביץ' ועוד- למה לא להרים את הכפפה ולהביא את הדברים שלא נמכרים בחנויות בארץ, או רק בקושי ליודעי ח"ן?
חנות האתר יכולה בקלות להפוך לכתובת לכל מי שמחפש מרכיבים להכנת סכינים, ציוד השחזה במחירים שפויים וכל מיני מצרכים לאספנים (דיברו פה בזמנו על renaissance wax למשל).
אני מאחל הרבה הצלחה לחנות, ומחירים טובים לכולנו.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 12:47 ,4 ינואר 2011, ג'

רעי,

גם לי היה שיח עם עמר על הנושא של מכירה אינטרנטית ובטקטיקות המקובלות כיום בעולם (מציאת מקורות סחר אמינים, הקמת מערכת משלוחים מבוקרת - באפס-מלאי כפי שמקובל כיום - ובזמני אספקה מובטחים של עד 28 יום מכל נקודה בעולם), וכו' וכו' - ואפילו הדגשתי שאיננו נזקק למימון ביניים או מעורבות עסקית עם סוחרים מקומיים (כל עוד מדובר על ייבוא) - על מנת להבטיח מתח רווחים אטרקטיבי לשני הכיוונים - בגלל היותו הבעלים של פלטפורמת המכירה - ועוד ועוד...

אפילו הדגשתי את הפוטנציאל של האתר כקבוצת רכישה ממוקדת.

אבל - וזה אבל גדול:

ככל שיהיו יותר מעורבים בשרשרת המכירה, מתח הרווחים הולך ומאבד את האטרקטיביות שלו, כי אם ישנם שלושה שמעורבים בשרשרת המכירה, כבר מדובר ב 60 אחוזי רווח (אחרי הוצאות - תמיד אחרי הוצאות) - ואז למה לי לקנות את אותו מוצר, אם אני יכול להשיג אותו ממי שמציע לי אותו ב 15 או 20 אחוזי רווח. ודיברנו על שרשרת מכירה שכוללת רק שלושה מעורבים - כל אחד וה 20 אחוזים שלו...

תאר לך שרשרת שמעורבים בה חמישה או שמונה גורמים ?

הרי ללקוח אין שום עניין בסטרוקטורה העסקית מולו. אותו מעניין רק מחיר מכירה סופי. זמן אספקה. מצאי של דגמים.

הגלובליזציה טרפה את כל הקלפים הנסתרים, והפכה אותם על הפנים ועל השולחן.

כולם יודעים הכל, ואפשר לבדוק הכל ומייד. אין יותר דילים וקומבינות מתחת לשולחן. יש? תוציא. בכמה? תן. קח.

זה הרי בדיוק מה שקורה בפורומים. כל מה שאתה אומר או כותב ניתן לבדיקה מיידית. לבירור. להצלבה של מקורות מידע.

סוף עידן החארטות הגיע, ואף לא רגע אחד מוקדם מדי.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 14:33 ,4 ינואר 2011, ג'

אבל בדיק על זה אני מדבר:
יש לא מעט אנשים שיכולים תיאורטית לעשות את זה, אבל לא מממשים בפועל את היכולת. הם רק משותקים מהפרש המחירים... אם המרווח יהיה סביר אני חושב שאפשר בהחלט לקבל תעבורה עסקית סבירה על הפריטים שציינתי (בעיקר אם מכוונים לקהל שכמונו). דווקא סכינים ואולרים ממש- פחות אטרקטיבי כי יש שוק גדול יותר.
אם יימכרו פה פסי מתכת ולהבים מוכנים- משהו שאני יודע שיותר קשה להשיג בארץ- יהיה קהל, גם אם זה יעלה כמה לירות יותר.

Guest

הודעה על ידי Guest » 15:08 ,4 ינואר 2011, ג'

עניין האביזרים הוא מעניין אבל אני מניח שלא נוכל להתחרות במכירה ישירה של אתרים מחו"ל לבוני סכינים
מדובר בשוק מצומצם עם פוטנציאל רווח מינימאלי
ודי ברור לי שיש סיכוי רב להתקע עם סחורה
אגב עובדה חשובה ששכחתם היא שעל כל שקל רווח משלמים עוד מע"מ 16% ו-25% מס חברות
כלומר סה"כ 41% מהרווח הולך לממן את המדינה
שיהיה יום טוב
עמר

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 1:02 ,5 ינואר 2011, ד'

OOPS
נערך לאחרונה על ידי dBu24 ב 1:05 ,5 ינואר 2011, ד', נערך פעם 1 בסך הכל.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 1:04 ,5 ינואר 2011, ד'

עומר:

שוב, מדובר פה בסכיני ממורה צנועים ולא מכוניות 4X4.

אני לא כל כך מבין מה בדיוק עבר לכם בראש כשנכנסתם לזה וכמה בדיוק חשבתם להרויח מכמה סכינים - שבאמת אין לי מושג באיזה כמוייות מדובר- שהערך שלהם הוא ממש גרושים, עם כל הכבוד לאיכות האגדית של מורה.

אני קפצתי לא לגמרי מתוך התקוממות על המחיר, אלא מתוך דאגה ליבואן מתחיל שעשוי ליפול בגלל המחיר הגבוה שאף קונה לא יעמוד בו.

הבט, רוב החברים כאן מצויים בטריקים של קנייה באינטרנט ככה שלחשוב שיתנפלו על המציאה תהיה אשליה גדולה ויהיה קשה לפתות אותם

כל הנושא של אי-טרייד מגיע לרזולוציה שלא תאומן: אני יכול לתת לך שתי דוגמאות אופייניות מאצלי: רצועת נאט"ו לשעון עלתה 6 לי"ש +1 לי"ש משלוח מאנגליה- איכות אגדית וישר לתא הדאר שלי. הרבה פחות $$$ ממשהו דומה באיכות הרבה פחות טובה שמציעים השכנים שלנו ב"עדי" קבוצת יבנה. חמש דקות נסיעה.

לאחיין שלי הזמנתי לבר המצווה שלו סכין ישר מאיסקי בפינלנד- מודל שלא היה אצל הסוחרים האחרים. סכין "פיקס" מרשים ממש ב-150 ש"ח.
תעשה סקר על מחירי שעוני קאסיו בארץ- אני ממש עשיתי על זה דוקטורט קטן ומצאתי שהמחיר ההכי זול לא רק בארץ אלא בכל הגלקסיה הוא לא "דויטשה אמזון", חנויות בסינגפור, לונדון ואפילו לא בדיזנגוף סנטר או אלנבי אלא חנות קטנה ומטריפה ברחוב הביל"וים בגדרה, אצל האדון שניידר. יש לו מלאי ברוך השם, והבחור נראה ממש שמח בחלקו. אפילו המשלוח חינם. איך הוא עושה את זה? אני חושב שיכול לעשות בית ספר לכולם.

לא רוצה להוריד לכם גשם על המצעד, אבל אתם חייבים לעשות רוויזיה על המחירים.

דוד

Tattanka
חדש בפורום

הודעה על ידי Tattanka » 21:52 ,10 ינואר 2011, ב'

שלום לכולם

סלחו לי על שאני נכנס אל תוך דיון כה סוער, קטונתי מלהבין ביבוא ותמחורי סכינים. יחד עם זאת תנו לי לתת לכם את נקודת המבט של הצרכן הסופי.

נכון שיכולתי להזמין באינטרנט בעלות כוללת של כ- 18 דולרים (פלוס מינוס) אבל האם הייתי מקבל:

1. זמינות לשאלות בטלפון?
2. עזרה מקצועית בבחירת הסכין?
3. שקט נפשי שבמידה ותהיה בעיה יש אל מי לפנות (בארץ)
4. אפשרות תשלום במזומן
5. קבלת המוצר באיסוף עצמי מעכשיו לעכשיו...

מה שאני בא לומר זה שיש דברים ששווים כסף. סכין Mora קלאסית מקארבון שעושה עבורי עבודה מעולה ואני נהנה ממנה על בסיס יומי שווה בעיני 110 ש"ח. לא אכפת לי מי מרוויח מה... אכפת לי אם אני מרגיש שהרווחתי או לא. מה השלב הבא? לכמת את עלות מנת הפלאפל ולטעון שזה לא הוגן שהדוכן מרוויח יותר מידי על הכרוב? לא רוצה? אל תקנה... אבל גם אל תבכה.

בת %#*~ של סכין! מומלץ!

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 3 אורחים