שאלות למומחים באבני השחזה ובניירות לטש (זכוכית)

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
שואל לדעת
חדש בפורום
שאלות למומחים באבני השחזה ובניירות לטש (זכוכית)

הודעה על ידי שואל לדעת » 16:10 ,12 אפריל 2010, ב'

קודם כל שלום לכולם, מטבע הדברים אני מתרגש כי זו הרשימה הראשונה שלי באתר זה ובפורום זה, על כך אני נותן את הודאתי לבעלי האתר ולמשתתפים בו.
ישנם אצלי כמה שאלות בנוגע לאבני השחזה (כעת לאחר שהם התאספו ונעשו כשאלון הנני מציג אותם לפניכם), שאני מקוה לקבל עליהם כאן תשובות מתאימות.
1- מה פירוש המושג "קווארץ" באבן השחזה. ומה ההבדל בין המושג גרעין לקווארץ ?
2- כמה "קווארץ" יש באבן ההחלקה השחורה (פורטוניה)? ובאבן החלקה ירוקה ברזילאית.
3- ישנה אבן אחת מפורסמת שנקראת משהו בסגנון "קומבראנדו" או "קומבראנדיום" אשמח לקבל את ההגייה הנכונה.
4- מישהו יכול להסביר לי מה קורה כששמים שמן על אבן יפנית (גרעין 4000, או 8000) או על אבני החלקה ברזילאיות? (קראתי באתר משהו בעניין דומה, אבל שם נכתב ברמה גבוהה מידי בשבילי- הרבה דברים חסרים בהסבר בסיסי שם).
5 - מה זו צורת השחזה דו פאזית (אשמח לקבל קישור עם הסבר) ומה תועלת או החסרון בהשחזה כזו.
6- מה ההגדרה של צפיפות ניירות לטש (ישנה חברת אחת מגרמניה שנקראת matador שמייצרת ניירות לטש דקים ועדינים (p2500 למשל) השאלה היא מדוע הם נקראים p2500 משום שהם צפופים ברמה של 2500? איך מגדירים את זה בדיוק?
7- מישהו מכם שמע פעם על המושג אבנים בלגיות או גרמניות? וא"כ מה פשרו? וגם, היכן ניתן להשיגו?
ושאלה אחרת השייכת לנושא השחזה, מה זו צורת השחזה דו פאזית (אשמח לקבל קישור עם הסבר) ומה התועלת או החסרון בהשחזה כזו.
ועוד שאלה אחרת השייכת לנושא הנ"ל: סכין שעשויה מפלדה כירוגית, באיזה אופן היא יכולה לקבל חלודה? וכיצד היא יכולה להשמר ממנה.
ועוד שאלה, האם חום או קור יכולים להשפיע על חדות הסכין
ועוד שאלה, מה פירוש המושג "חיסום"?- בקצרה, קראתי כאן קצת ורק התבלבלתי יותר, כי כנראה הדברים אמורים למי שכבר מבין.
עד כאן שאלותי בינתיים.
(תודה מראש)

Pesel

Re: שאלות למומחים באבני השחזה ובניירות לטש (זכוכית)

הודעה על ידי Pesel » 20:56 ,12 אפריל 2010, ב'

חלק מהתשובות תוכל למצוא ב GOOOOGLE או ב WIKIPEDIA.
אל תצפה שמשהו יעשה את העבודה במקומך. :D

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים