סדנת ההשחזה

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
venom3000
נושא - כלים
סדנת ההשחזה

הודעה על ידי venom3000 » 19:26 ,21 נובמבר 2009, ש'

לכל מי שותיק בפורום בטח זכורה יוזמה שעלתה לפני שנה ומשהו להוציא לפועל סדנת השחזה בהדרכת רעי אם אני זוכר נכון, דבר שלא התאפשר בסופו של דבר מסיבות כאלה ואחרות.

היוזמה ירדה מהשולחן מאז ואני לא ניסיתי יותר מדיי להרים אותה בגלל בעיה לוגיסטית (צבא).

הבעיה נפתרה מאז ואני רוצה לדעת אם יש מישהו שיוכל אולי להרים את הכפפה ולהציע להעביר סדנה (אפילו בתשלום) ואני בטוח שאם תהיה מספיק היענות נפתור את כל הבעיות הלוגיסטיות.

אם יש היענות (גם להדרכה וגם להשתתפות) את יכולים להגיב פה, לשלוח לי הודעה בפרטי או למייל etay3000@gmail.com

תודה מראש, איתי.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 21:09 ,21 נובמבר 2009, ש'

תקציר הפרקים הקודמים:

בעבר אכן נערכה סדנה אחת, אותה הדריך אלכס (שמגר?), וכולם נהנו ולמדו. אני לא זכיתי להשתתף.
קרמיט העלה הצעה- אם תארגן קבוצה של עשרה משתתפים במועד ידוע מראש, תתקיים הסדנה.
לקחתי על עצמי לרכז את ההרשמה, ואכן הצלחתי לרכז לפחות 10 שמות של מי שהסכימו להגיע ביום מסוים למקום הרצוי. אז הסתבר לי שאלכס בחו"ל, ואחר כך שגם רם (קרמיט) לא יוכל לסייע. וכך נאלצתי "לפזר את ההפגנה".

כיום רם נמצא (ככל הידוע לי) אי-שם מעבר לים, ועם אלכס אין לי קשר ישיר. לפיכך אין לי אלא ללמוד וללמד השחזה בהתכתבות...

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:49 ,21 נובמבר 2009, ש'

מה בנוגע ל"חרשי הברזל"-הנפחים?יש לפחות 4 שמות שעולים כאן מזמן לזמן,ואני מניח שמי שיודע לבנות סכינים מתמצא גם בהשחזה.אולי מי מהם ירים את הכפפה?

ומה בנוגע ללובלינסקי?זה נכון שהוא גם יבואן של ציוד השחזה,אבל אני לא רואה פה בעיה גדולה-חברי האתר לא מחוייבים לערוך מכרזים,ואם לובלינסקי ידריך בחינם או בעלות סמלית ,ואח"כ יימכור אבנים וערכות השחזה,יוכלו כולם לצאת נשכרים.
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 23:04 ,21 נובמבר 2009, ש'

הרעיון המקורי (והוא לא היה שלי) היה שמישהו בעל שם ומוטיבציה יעורך את הסדנה. מכיוון שהיא הוצעה בחינם היו קופצים רבים על המציאה. אני מודה- למרות שיש לי כמה שנות נסיון חשבתי שלא יזיק לי לבוא ללמוד, בעיקר אם זה לא עולה לי מעבר לנסיעה.
"להרים את זה" זה רעיון יפה, אבל צריך מקום, אמצעים, תכנית אומנותית...
לובלינסקי- אולי כאירוע קידום מכירות, יכול להיות שזה יעניין את שרגא. אפשר לדבר איתו, לי אין קשר איתו מעבר להיותי לקוח מזדמן.
לגבי "הנפחים"- מהיכרות אישית אני יכול להניח שלרודי ולצליל אין חשק או סבלנות להעביר סדנה של שעתיים, מה גם ששניהם (ואני איתם בעניין) לא ישתכנעו שאפשר ללמוד להשחיז כמו שצריך בשעתיים. לא מכיר את בועז מספיק טוב- אבל אם אתה רוצה לנסות לגרור את כולם לערבה, בהצלחה.

מדי פעם אני כותב על הנושא, ומעודד אנשים ללמוד לבד- אפשר ללמוד הרבה מאוד לבד, ומפיקים הרבה יותר מהדרכה אם מגיעים עם ידע ונסיון מסוים. יש פה המון עניין של תחושה, מיומנויות נרכשות והעדפות אישיות.

ואם בכל זאת רם או אלכס יהיו מוכנים לחזור למתכונת המקורית- אני מוכן שוב לרכז את רשימת השמות.

KD2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי KD2 » 2:36 ,23 נובמבר 2009, ב'

אני גם בעניין.
אבל חברה...למתחילים בתחום, שעתיים בהשחזה מסורתית על אבנים?! זה פשוט כלום, לא נספיק שום דבר, רק להתקשקש על תיאורייה אפשר שלושה מפגשים כאלו בכיף...
אני לא חושב ולא מצפה שהסדנא תהיה בחינם, וגם אם כבר - אז כבר, מעניין אותי בעל מקצוע מכובד בתחום שיבוא ויעביר משהו מיוחד, אחרת אין לי טעם לשלם ולבוא בתור אחד ש"יודע להשחיז".
אם רוצים סדנא משותפת של החברים פה, בחינם...כחצי מפגש חברתי של האתר...גם סבבה וגם בזה אני מעוניין להשתתף.
ולגבי מקום - בצפון הנגב אני יכול לארגן מקום מעולה (בתשלום סמלי ביותר לגוף המשכיר אותו).
לשם אני אפילו אשמח להביא את המערכת אותה בניתי בחודשים האחרונים ואשר איתה אני משחיז כיום סכינים (שלהערכתי היא הרבה יותר משתלמת מכל הבחינות, עליה בהחלט אפשר להדריך בשעתיים-שלוש ).

ים.

venom3000
נושא - כלים

הודעה על ידי venom3000 » 11:08 ,23 נובמבר 2009, ב'

אני לא חושב שמישהו בפורום מצפה להפוך לטוגישי אחרי מפגש של שעתיים, זה לא ריאלי, אבל המינימום של איך מחזיקים את הלהב ביחס לאבן, איך קובעים זווית וכו' אפשר, ואם המפגש הזה ילך אולי נוכל לקיים עוד.

בתור התחלה צריך לחפש מדריך, אני לא הייתי פעיל בפורום בשנים האחרונות בגלל הצבא אבל עקבתי אחריו ואני פחות או יותר מכיר את הנפשות בפועלות אבל אין לי קשר ישיר עם אף אחד לצערי...

מישהו יכול לנסות לפנות לצליל? מאז שהוא עזב את האתר אני לא מכיר שום דרך לפנות אליו והוא גם לא מכיר אותי...

לגבי רודי, אם הוא קורא את ההודעה ויש לו אולי הצעה בשבילנו או שאם מישהו שמכיר את רודי יוכל לדבר איתו זה יהיה טוב.

בנוסף אם למישהו יש קשר עם שרגא לובלינסקי הוא גם נשמע לי כמו אופציה מצויינת ואני אישית אשמח לרכוש ממנו אבני השחזה בלי קשר לסדנא ובטח ובטח אם הוא יהיה מוכן להעביר אותה...

KD2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי KD2 » 20:23 ,23 נובמבר 2009, ב'

איתי, המינימום הזה שאתה מדבר עליו, כל אחד עם "ראש על הכתפיים" יכול ללמוד מסרטונים בyoutube, מאמרים ושות'...
והשאר בידיים שלך תרתי משמע, אך מנסיון ארוך, הדרך מפה ועד לדעת להשחיז...ארוכה....ארוכה.... ולכן אני טוען שזה "לא מספיק".
לא חושב שזה "מצדיק" אירגון מפגש שכזה עם אחד האמנים הנ"ל, או שגם אם כן - לא יהיו לך מספיק אנשים שמוכנים ומתחייבים להגיע.
לדעתי או יום מרוכז , או סדרת מפגשים, או מפגש חברים.

154cm
חדש בפורום

הודעה על ידי 154cm » 21:05 ,23 נובמבר 2009, ב'

יש מישהו בחיפה שיוכל להדריך אותי על השחזה ?

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים