"הגנה עצמית" ואחזקת סכין

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
Guest
"הגנה עצמית" ואחזקת סכין

הודעה על ידי Guest » 12:40 ,24 יוני 2006, ש'

עניין שעולה כאן מיד פעם והוא אחזקת סכינים למטרות שלכאורה אינן כשרות, כמו שברווז העיר ובצדק איך מזהים את הפנייה - "אחי אני צריך סכין להגנה עצמית"...

אני כותב את זה לכל הצעירים במיוחד :idea:

מי שדוקר עם סכין עובר עברה פלילית חמורה, הוא ילך לכלא. :arrow:

גם אחזקת סכין להגנה עצמית - הינה אחזקה שלא למטרה כשרה על פי החוק, במיוחד יהיה עצוב אם היא מעל 10 ס"מ וננעלת (כמו כל הטקטיות).

אני מציע למי שרוצה להחזיק סכין, שיחשוב פעמיים ושלוש אם יש סיכוי מינימלי שיעשה בה שימוש נגד אדם אחר; מבחינתי סכינים מיועדות לשימוש יום יומי ולא לפציעה או הריגה של אנשים.

זה עניין חינוכי מוסרי וערכי, והיום תופסים אותנו - את האספנים - כ"רוצחים בפוטנציה" בדיוק בגלל העניין הזה, בגלל דקירות במועדוני לילה על משהו מפגר כמו בחורה שדיברו איתה, חוב, או חפיסת סיגריות; אח"כ רואים בטלויזיה אמא שגידלה ילד 18 שנה בוכה ואין עצה מלבד צער גדול על אובדן חסר תקנה וטיפשי.

מאיימים אליכם - תלכו למשטרה - אולי תהיו פחות "גברים" אבל תחיו.

אנו נמנע בעתיד ממתן תשובות ביחס לאחזקת סכין למטרות הגנה עצמית, בשביל "הגנה עצמית" יש אומנויות לחימה כמו ארניס או אומנויות לחימה דומות המשתמשות בגונטינג או בכלים לא קטלניים.

שם מעבר לשימוש בכלי הגנה, ילמדו אתכם קצת משמעת ורספקט.

תחשבו טוב - חבל על החיים שלכם!! :!: :cry:

חקיקה רלוונטית:
http://www.sakin.co.il/modules.php?name ... ies&cid=4/

תנאי שימוש בפורום ובאתר

http://www.sakin.co.il/modules.php?name ... cle&sid=11

צורs
נושא - כלים

צודק 100 אחוז

הודעה על ידי צורs » 19:06 ,24 יוני 2006, ש'

באמת תחשבו טוב...לא שווה למות בשביל שטויות כאלה..

ובקשר ללהסתובב עם סכין...לדרמן אולי...לשימוש יומיומי ..אבל עדיף לקחת איזה אולר שוויצרי קטן וזהו...

ובאמת חבל שאנו נתפסים שרוצחים בפוטנציה.(עקרונית זה נכון)... :cry:

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 1:30 ,25 יוני 2006, א'

צור, הכוונה היא לא ללדרמן או אולר שוויצרי- עד שתוציא מהכיס, עד שתיפתח...הם לא נועדו וקשה מאד להשתמש בהם כנשק טאקטי או אפילו לחשוב עליהם בכיוון של נשק.
הכוונה היא לסכין מתקפלת או בעלת להב קבוע, הניתנת להסתרה בקלות יחסית ושליפה מהירה-כמו סכיני מגף למיניהם, פרפרים, קפיציות\חצי קפיציות וכולי.
אישית כשאני בעבודה אני נושא עליי סכין קטנה באופן קבוע, בנוסף ללדרמן שאני לא יוצא מהבית בלעדיו.למה?-עד שאני שולף סכין מהלדרמן אפשר להישתגע...יותר נגיש ונוח לי לשאת סכין כזו בכיס. אבל!- הסכין משמשת אותי רק למטרות שיש בעבודה כמחסנאי-חיתוך ניילונים, בנדים, חוטים, חבלים וכולי. זו "מטרה כשרה" וניתן להוכיח שהיא כזו. אבל לשאת סכין "מרתיעה" או שנראית "אלימה" בכיס זה דבר טיפשי.
נכון, הטיעון הנגדי הוא ש"לכולם כבר יש סכין", זה לא אומר ש:א) צריך להיכנס לעימות,ו-ב)שאתה חייב גם סכין כדי להגן על עצמך.יש מספיק דרכים אחרות.
ואם תישא בכיס סכין,איפה זה יגמר?
תישלוף אם יתקיפו אותך כמה ערסים?
תישלוף אם יקלל אותך מישהוא?
תישלוף אם מישהוא יסתכל עליך לא בסדר?
עדיף להימנע מהאפשרות הזו, ולהשתדל להימנע מהעימות בכלל.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

צורs
נושא - כלים

צודק..

הודעה על ידי צורs » 11:29 ,25 יוני 2006, א'

הבנתי את הכוונה..אני אומר מה לדעתי צריך להיות המקסימום שבנאדם צריך להרשות לעצמו...מי שרוצה להתגונן מסכין או שיברח או שאם אין ברירה ילמד קרב מגע או משו כזה...

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 13:51 ,26 יוני 2006, ב'

ואללה, עומר, אני מסכים לכל מילה שכתבת! בגלל הפסיכים שדוקרים, כל פעם שאני רוכש סכין חדשה לאוסף, אני בדרך הביתה מתחרפן מפחד-חס ושלום, שלא להיתקל בגורמי ביטחון. ממש שמים לנו האספנים מקלות בגלגלים כל הדוקרי מועדונים האלה! אני באופן אישי במקרה של עימות לא!!! אשלוף סכין על בנאדם. מקסימום סטירה... :lol:
Crocodile Dandy said: That's a knife!

Guest

הודעה על ידי Guest » 22:20 ,26 יוני 2006, ב'

ביחס לסכין לנשיאה,

ישנם סכינים רבות דוגמאת אופינל (ידית עץ הנעילה הטבעתית לא בולטת), דגמים של ספיידרקו (רסקיו למשל) ואפילו לדרמן צ'אג שיש לו להב שמים לשליפה שאפשר לשאת ויתפסו כסכינים שאינן למטרות תקיפה או סכינים "שאינן למטרה כשרה".

כמובן שנשיאת סכין עם להב קבוע שאינה סכים מטבח לא תראה טוב (אלא אם אתה בטיול בטבע).[/url]

אייל
מבין בסכינים

הודעה על ידי אייל » 11:39 ,27 יוני 2006, ג'

שלא תהיינה אשליות
גם סכין שאיננה "לתקיפה" אינה מתקבלת בברכה ע"י המשטרה
סביר מאד שהנושא אותה יבלה לפחות לילה במעצר ויאזק בהתאם.
סכין,בדיוק כמו אקדח,אמורה להישלף רק במטרה לפגוע וזאת
כברירה אחרונה "לפני המוות"
תמיד עדיף להמנע מקטטות,לברוח,או להבליג, לדעתי האישית
עדיף להשאיר את הסכינים בבית או במקום העבודה.

דניאל_שוש
חדש בפורום

הודעה על ידי דניאל_שוש » 17:14 ,19 יולי 2006, ד'

הפטיש כתב:ואללה, עומר, אני מסכים לכל מילה שכתבת! בגלל הפסיכים שדוקרים, כל פעם שאני רוכש סכין חדשה לאוסף, אני בדרך הביתה מתחרפן מפחד-חס ושלום, שלא להיתקל בגורמי ביטחון. ממש שמים לנו האספנים מקלות בגלגלים כל הדוקרי מועדונים האלה! אני באופן אישי במקרה של עימות לא!!! אשלוף סכין על בנאדם. מקסימום סטירה... :lol:
אינך צריך לפחד בדרך הביתה כשאתה רוכש סכין מכוון שאתה נושא את הסכין למטרה כשרה והמטרה היא להכניס אותה לארון לשאר הסכינים והחרבות שלך באוסף שמע סיפור: את הסכין האחרונה שלי רכשתי ברובע המוסלמי בירושלים אז אמרנו אם איחנו כבר בעיר העתיקה של ירושלים אז למה שלא נלך לכותל אז אמרתי למאבטח שיש לי סכין בתיק הוא שאל אותי למה יש לך סכין בתיק עניתי לו שיש לי אוסף ושאני גר בבית שאן אז אני לא יכול ללכת לתלות את הסכין על הקיר ולחזור לירושלים אז הוא פשוט עזב אותי וגם הוא ראה במחשב שיש לי אזהרה אפילו עם האזהרה הוא עזב אותי

Guest

הודעה על ידי Guest » 12:17 ,20 יולי 2006, ה'

מקרה אישי בלבד.

אני מסכים לגמרי עם איל; למרות שאני נושא על מחזיק המפתחות ליידי באג קטן ועוד שני כלים שימושיים (לדרמן צ'ארג וספיידרקו דיליסיה) בתיק למקרה הצורך (שימוש כשר),, ויוצא לפתוח איתם אריזות לחתוך חוטי חשמל בשבת וטיולים וכדומה.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 13:49 ,21 יולי 2006, ו'

?לחתוך חוטי חשמל בשבת?!?!... 8O

Guest

הודעה על ידי Guest » 13:06 ,22 יולי 2006, ש'

כן

עשיתי שיפוץ בחדרים של הילדים, היה שימושי הכלי במהלך (העבודה לבושתי נעשתה בשבת) :oops:

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 14:48 ,25 יולי 2006, ג'

אני בדרך כלל לוקח פק"ל טלפון סלולרי. אם "מתקיפים" אפשר להתקשר למשטרה.

אם יוצאים להליכה בשדות בלילה או סתם לטיול בהרים ובגאיות, אני לא מתבייש לקחת איתי סכין כמו שצריך. לא משהו ענק ומפחיד על גבול הקרימינאלי, אלא משהו סביר ומקצועי ככלי עבודה. עונת האבטיחים עכשיו, , או בחורף עונת התפוזים והקלמנטינות, בקרוב יהיו רימונים... לא חסר מה לעשות עם סכין בשדה, וזה בעצם פריט אלמנטרי לכל מי שיוצא לשטח

ולא מדובר בכלל בהגנה עצמית

דוד.

Erez-Gavish
חדש בפורום

הודעה על ידי Erez-Gavish » 22:39 ,29 אוגוסט 2006, ג'

ביום שבת בבוקר לפני 8:00 הייתי בדרך הביתה מהעבודה..
עצרה אותי המישטרה בדרך. אחרי חיפוש מעמיק בתיק שלי, הם מצאו שקית אשר בתוכה
היו: לחם פרוס, בקבוקי שתייה וסכין מטבח מלוכלכת מגבינה בולגרית ארוזה בשקית נפרדת במעמקי התיק כדי לא ללכלך את התיק. יש לציין שהייתי לבוש בביגדי אבטחה ונשאתי אקדח.
ההסבר שלקחתי את הדברים כדי להכין אוכל בעבודה לא היתקבל על הדעת של זוג שוטרים
שמחפסים למלות דוחות ולהראות שהם עבדו ביום שבת השומם.. הם כמובן עיכבו אותי והגישו
תלונה.. והכול כדי לקבל טפיחה על השכם..
האם זה צדק?
או שאולי לקחת אוכל וכלי מטבח לשם הכנתו, בתיק, זה... פשע?

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 9:41 ,30 אוגוסט 2006, ד'

זה פשע להחזיק בסכין.לא שנה איזו ואיפה היא מוחזקת.יחי מדינת ישראל הנאורה.
מצד שני, אם זו לא הייתה סכין מיטבח אלא סכין רצינית יותר היית יוצא מזה בזול.רוב הדקירות הן עם סכין מטבח ולא עם סכינים שעולות הון כסף.

Guest

הודעה על ידי Guest » 9:51 ,31 אוגוסט 2006, ה'

ברווז כתב:זה פשע להחזיק בסכין.לא שנה איזו ואיפה היא מוחזקת.יחי מדינת ישראל הנאורה.
מצד שני, אם זו לא הייתה סכין מיטבח אלא סכין רצינית יותר היית יוצא מזה בזול.רוב הדקירות הן עם סכין מטבח ולא עם סכינים שעולות הון כסף.
לא נכון, לא מייד נתפס כפשע, העניין שהסכין שנשאת ארז הייתה מעל 10 ס"מ בגודלה ולכן נתפסה כסכין שאינה ל"מטרה כשרה", ונטל הראייה עליך להוכיח ההיפך.

לטעמי היית צריך מייד לצלם את התיק הסכין ושאר הפרטים, כדי להראות בעתיד למי שיבדוק את העניין כי מדובר באחזקה למטרה כשרה.

עומר

אמיר_לב
אביר האפל

אומנויות לחימה הן רעיון נחמד

הודעה על ידי אמיר_לב » 0:38 ,27 נובמבר 2006, ב'

אבל אפילו זה לא תמיד יכול למנוע דקירה ...אני דבק ברעיון של עומר למרות הכל ללכת פשוט למשטרה או אני אהיה פחות "גבר" אבל כמו שהוא אמר אני אחיה

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 7:35 ,27 נובמבר 2006, ב'

אמיר אני מתפלא עליך.
בחור בגודל שלך ועם הכשרה כמו שלך באומנויות הלחימה חושב להשתמש בסכין להגנה עצמית?!
מה נפל עליך?
אני עם המעט הכשרה שלי ושאני יותר קטן ממך בגודל לא חושב על זה בכלל.

רעי
בלייד ראנר

המשטרה לא הציקה לי, אבל

הודעה על ידי רעי » 19:39 ,27 נובמבר 2006, ב'

תמיד זה נראה לי דבילי כל ענייני החקיקה העוסקים בלהבים שמעל 10 ס"מ וכו'...
ברכישה האחרונה של סכיני מטבח אצל לובלינסקי עליתי לרכבת עם סכין שף "8, סכין בשר צרה "7, וקופיץ אימתני במשקל 350 גר'. כל הכבודה בתוך קופסת קרטון צרה. המאבטחת הציצה בתיק ונתנה לי לעבור- גם אחרי ששחררה אותי וחזרתי והראיתי לה מה היא פספסה היא הסתכלה עליי כמו על איזה אהבל.
אגב- מאימוני ההטלה שעשיתי לעצמי בשעתו אני משוכנע שנשיאת מברג בעל ידית כבדה מאפשרת "הגנה עצמית" לא פחות קטלנית מסכין- מאוד קל להשתמש במברג ככלי לדקירה, והרבה הרבה יותר קל להטיל בדייקנות וגם לחדור לעומק (חדירה של 2 ס"מ עץ או 8 ס"מ קרטון מטווח של 3 מטר). אף שוטר לא יעצור אותי על נשיאת מברג, לא?

ברווז
מנהל אתר

Re: המשטרה לא הציקה לי, אבל

הודעה על ידי ברווז » 22:57 ,27 נובמבר 2006, ב'

רעי כתב: אף שוטר לא יעצור אותי על נשיאת מברג, לא?
תתפלא.
בארץ הקודש, נשיאת מברג בתוך כיס (להבדיל אלפי הבדלות מלמשל בתוך ארגז כלים בין עוד כלים) ובייחוד אם הוא גדול, ובמיוחד בליל שישי (ספק רציני ספק הלצה, מי מסתובב עם מברג אימתני בליל שישי?!) מהווה עילה לעיקוב או מעצר על נשיאת נשק מוסתר או משהוא דומה.
ארץ הקודש.

אמיר_לב
אביר האפל

כנראה לא הבהרתי את עצמי נכון

הודעה על ידי אמיר_לב » 19:07 ,28 נובמבר 2006, ג'

התכוונתי לכך שאני מעדיף ללכת ממצב כזה מאשר לשאת סכין

אגב יש יוצאים מהכלל כמו למשל ארז שהוא האדם האחרון שאני אאמין עליו שיתחיל לדקור אנשים שמסתכלים לא יפה על האופנוע שלו וצריך להוציא איזה שהוא תיקון לחוק העתיק בנוגע להחזקת נשק קר

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 10:53 ,14 מאי 2007, ב'

האם יש מצב שעומר עורך דין?

אבישי
חדש בפורום

הודעה על ידי אבישי » 13:19 ,18 יוני 2007, ב'

בקשר לנשיאת סכין- אני יכול לומר שבארץ אין בכלל השגחה, פעם נכנסתי למועדון עם סכין בלי לשים לב, הסכין היתה בתיק ורק כשיצאתי שמתי לב שהיא הייתה בתיק, וזה למרות הבדיקה הבטחונית והגלאי מתכות, שלא לדבר על על תחנה מרכזית באר שבע וקניונים שאילהם נכנסתי על המאצ'טה שלי למרות מכונת השיקוף. בארץ אין בכלל שמירה יעילה.ובקשר לנשיאת סכין- אני תמיד נושא איתי סכין ולדרמן (מהסיבה שברווז אמר- עד ששולפים את הסכין מהלדרמן מה שאתה צריך לחתוך התקלה בדרכים טבעיות)אני רק דואג לשים אותו במקום שיקח לי זמן לשלוף אותו ככה שאני לא אתפטה לשלוף אותו במקרה שאני נכנס לקטטה, אני גם לא חושב שלברוח מקטטת רחוב זו בושה- חבל להכנס לכלא בגלל איזה ערס שיכור אבל אחרי הכל אני נושא את הסכין עלי לא רק בגלל השימוש היום יומי בו אלא גם להגנה עצמית במקרה של מוצא אחרון- עקב גילי אני עדיין לא יכול להחזיק אקדח באופן חוקי אז אבל אני עדיין רוצה את ההגנה הבסיסית
ואני מסכים עם ברווז שרוב החפצים האקראיים שתמצא (כמו מקל למשל) יהיו הרבה יותר יעילים בקרב במיוחד נגד סכין אחר

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:43 ,18 יוני 2007, ב'

אין שום סיבה, גם במהלך קטטה, לשלוף סכין.
צאו כבר מהמחשבות האלה, אנשים- סכין בזמן קטטה נחשבת לנשק, ושליפתה מעיד על כוונת הריגה.
לא רק שאין בושה מ"לברוח" מקטטה, להיפך-זה הדבר החכם לעשות.כמו שנאמר:
"פיקח יודע להיחלץ ממצבים, שחכם יודע לא להיכנס אליהם כלל".
להגנה עצמית יש עשרות אפשרויות אחרות ולא קטלניות- אמנויות לחימה, מקל, צינור ברזל, דברים שמונחים בשטח. ברגע שיוצאים מהבית עם סכין תוך מחשבה שהיא להגנה, זה כבר יותר מחצי הדרך להוציא אותה ולדקור מישהוא.
כל עוד אתה לא חייל קרבי שנגמרה לו התחמושת ומותקף ע"י מחבל אין הצדקה לשליפת סכין להגנה עצמית.גם אם הצד השני מחזיק בסכין, אתה תישלח לכלא על דקירה וניסיון לרצח, ולא הוא.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 5:04 ,19 יוני 2007, ג'

הבהרה: ברגע שבנאדם נושא איתו חפץ כלשהוא המוגדר כנשק או שיכול לשמש כנשק - אלה, סכין, אקדח או כל דבר אחר - אוטומטית הוא יינסה למצוא לזה "שימוש". חוק: הנשק "מחפש" קרב בעצמו. כלומר, אדם עם סכין, לדוגמא, בעת שתוקפים אותו - אפילו מישהו סתם מציק לו, או מתחיל איתו בצחוק - יותר סיכוי שישלוף עליו את הסכין, מאשר אדם ללא סכין, שיינסה לברוח, או לפתור את העימות בדרך אחרת. כלומר, עצם נוכחותו של "נשק" אצל אדם מסויים כאילו דוחף את בעליו להשתמש בו במצבים בהם ללא החפץ הנ"ל הוא היה נוהג אחרת לגמרי. אי לכך, אנשים המסתובבים עם סכינים, אגרופנים או עלות/מקלות ללא סיבה מוצדקת לכך, מועדים לפורענות ונמצאים בקבוצת הסיכון של ה"דוקרים" או "אלימים". אלא אם כן, המקצוע של אותו אדם מצריך החזקת הכלים הנ"ל באופן קבוע, כגון חשמלאי, שהולך עם סכין יפנית, או מילואימניק שלוקח איתו לדרמן.
ואגב, ברווז, גם צינור ברזל או מקל לא פחות קטלניים מסכין!
Crocodile Dandy said: That's a knife!

cobra
חדש בפורום

כנ"ל לגבי אלות

הודעה על ידי cobra » 7:13 ,19 יוני 2007, ג'

ידוע לי על אנשים שהיה עליהם אלה/ מקל להגנה עצמית והסתבכו בקטטה - כמובן שלא התחשבו בנושא ההגנההעצמית אלא ראו בהם כאלו שנעשו נשק קר שלא למטרה לגיטימית.

אישית, אני חושב לרכוש את ה- sharkie של cold steel לא מאוד אפקטיבי בתור אלה, אבל כנראה שלא יחשב כנשק במקרה של הגנה עצמית

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 7:51 ,19 יוני 2007, ג'

פטיש-
לדעתי הגזמת לקיצוניות בנושא החזקת סכין.
הייתה תקופה ארוכה, לפני שהתחילו להיות דקירות כל יום ולפני שהמישטרע התחילה לחפש אנשים באופן אובססיבי, שהייתה עליי סכין כל הזמן.
סכין מתקפלת, סכין מגף, סכין קטנה, סכין גדולה... לא משנה.התחלפו אצלי בתורות... :wink: .העיקר שהייתה עליי סכין.
ואתה יודע מה?
לא דקרתי חלילה אף אחד;
לא חשבתי על להוציא את הסכין מהכיס ל"הגנה עצמית";
וכמו שאמרתי, גם אם הייתי מסתבך בצרות, את הסכין לא הייתי מוציא מהכיס.
לכל אחד מאיתנו קיים מחסום מנטלי שמונע מאיתנו לעשות דברים מסויימים. לשלוף סכין להגנה עצמית זה אחד מהדברים שהמחסום שלי לא נותן לי אפילו לחשוב עליו.

ואגב, נכון- מוט ברזל יכול להיות קטלני באותה מידה כמו סכין. אבל ההבדל טמון בייעוד של הסכין ככלי נשק לעומת המוט, וכמות ההשקעה שצריך כדי להרוג מישהוא עם זה או עם זה.
עם סכין, מאחר והיא "נועדה לכך", כל שצריך זה דקירה אחת.
עם המוט יכול לעבור דיי הרבה זמן וחבטות עד שיקרה משהוא :? .
וגם יש פחות סיכוי שבלהט הקרב בטעות תהרוג איתו.בדרך כלל כשהיריב למטה הקרב נגמר,לא?...פה ההבדל המהותי בין המוט לסכין:המוט יעלף את היריב, בעוד שהסכין תגרום לפציעות חמורות ואף מוות מחומרתם-איבוד דם, ניקוב איבר חיוני זה או אחר וכולי.

Dima13
חדש בפורום

הודעה על ידי Dima13 » 19:00 ,1 יולי 2007, א'

אני חדש בפורום הזה ורציתי לשאול האם זה חוקי לייצר "סכין" או פגיון" למטרת... טוב בעצם לשום מטרה חוץ מבשביל הכיף? (רשמתי סכין ופגיום עם "" בגלל שאני עושה אותם מפח בעובי של מילימטר... לא ממש מסוכן אבל קל לעשות "סכינים" וזה נראה יפה:)

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 22:47 ,1 יולי 2007, א'

חוקי? אני ממש לא יודע אם זה חוקי.
שמעתי לאחרונה בחדשות על האשמה ב"ייצור" נשק:
http://www.halachot.co.il/articles_inn. ... &iid=22578
אני מניח שמדובר במשהוא שקשור בנשק חם, ועדיין זה תקדים מעניין.

מעבר לכך, כל עוד לא תסתובב עם ה"סכינים" כהגדרתך על גופך מחוץ לבית, לא אמורה להיות לך בעייה.

ודבר אחרון,
אין כמו סכין שעשית בעצמך... :wink:
לפחות מהבחינה האסטטית...

Dima13
חדש בפורום

הודעה על ידי Dima13 » 0:20 ,2 יולי 2007, ב'

ברווז כתב:חוקי? אני ממש לא יודע אם זה חוקי.
שמעתי לאחרונה בחדשות על האשמה ב"ייצור" נשק:
http://www.halachot.co.il/articles_inn. ... &iid=22578
אני מניח שמדובר במשהוא שקשור בנשק חם, ועדיין זה תקדים מעניין.

מעבר לכך, כל עוד לא תסתובב עם ה"סכינים" כהגדרתך על גופך מחוץ לבית, לא אמורה להיות לך בעייה.

ודבר אחרון,
אין כמו סכין שעשית בעצמך... :wink:
לפחות מהבחינה האסטטית...
כה בקישור שהבאת זה על נשק חם... מישהו יודע אם נשק קר חוקי ליצור?...

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 8:58 ,2 יולי 2007, ב'

חוקי כל עוד למטרה כשרה, כלומר לא לביצוע פשע וגם לא ל"הגנה עצמית".
מותר לך לייצר סכין שתשמש אותך בטיול או שתוצג על הקיר בביתך.
הנושא קיים בחוק, אני מציע לך לקרוא אותו, יש כאן באתר.

Dima13
חדש בפורום

הודעה על ידי Dima13 » 12:00 ,2 יולי 2007, ב'

סער כתב:חוקי כל עוד למטרה כשרה, כלומר לא לביצוע פשע וגם לא ל"הגנה עצמית".
מותר לך לייצר סכין שתשמש אותך בטיול או שתוצג על הקיר בביתך.
הנושא קיים בחוק, אני מציע לך לקרוא אותו, יש כאן באתר.
כלומר זה חוקי כל עוד נשאר בבית ולא משומש לפגיעה במישהו?
ואתה יכול לתת לי קישור למה שאתה ממליץ לי לקרוא?

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:49 ,2 יולי 2007, ב'

הלינק הראשון:
http://www.sakin.co.il/modules.php?name ... page&pid=5

יש עוד הרבה מידע וחוקים תחת "תכנים", מומלץ לעבור כדי לדעת מה מותר ואסור.[/quote]

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 17:23 ,2 יולי 2007, ב'

ראה סעיף 185 בקישור שברווז נתן. אני חושב שזה ברור לגמרי.

Guest

הודעה על ידי Guest » 21:41 ,3 יולי 2007, ג'

אמיר_לב כתב:האם יש מצב שעומר עורך דין?
רק 18 שנה ידידי היקר

מודה באשמה

האתר של המשרד שלי http://www.disabled.co.il

אני גם עושה קצת דברים רציניים... :wink:

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 0:04 ,12 מרץ 2008, ד'

אני יכול להוסיף לדבריו של ברווז מהעמוד הקודם, גם אני הייתי מסתובב עם סכין או אולר בכיס או בתיק, וואלה לא דקרתי אף אחד ואפילו לא חשבתי על זה, אני לא אדם אלים ובפעמים הבודדות שנקלעתי למצב שהייתי צריך להגן על עצמי מעולם לא שלפתי סכין גם אם היה לי בתיק או בכיס.
הרגשת ביטחון כזה או אחר זה תמיד נתן לי, מעבר לזה כלום.
הכל עניין של חינוך, אותי גידלו כמו רבים אחרים כאן שאולר או איזה סכין קטן זה נועד לקלף תפוזים לפתוח קרטונים וכד' , לא לדקירות ולא לביצוע מעשה רצח.
אני חושב שהחוק בארץ עלוב ולא נותן מענה לאזרח שומר חוק על מנת שיוכל להגן על עצמו. הרי הדבר המינימלי שאדם צריך הוא קורת גג והגנה.
החוק פה לצערי אפילו גורם לי לפחד אם פורץ ייכנס הבייתה הוא יכול לעשות כרצונו ורוב הסיכוי שהוא ייצא גם נקי אבל אם תפגע בו אתה או אפילו אם יש לך כלב אתה מסובך.
אז אין כמו שיעור קרב מגע טוב ומרענן או איזהיא אומנות שימושית ודומה.
אבל כמו שנאמר מקודם אדם חכם יודע מול מה הוא עומד ולא נכנס מראש לבעיה.

אז סכין הוא לקילוף תפוזים ומקסימום לפתוח קרטון או גילוף עץ רך מעבר לזה פריט לאספנות אבל בשום פנים ואופן לא הגנה :roll: .

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 12:27 ,12 מרץ 2008, ד'

עומר- ידעתי !

כשעשיתי את החלק של המשפט עסקי בלימודי הראיית חשבון ראיתי את השם שלך קשור למקרה של תאונת עבודה והקטנת אחריות מעביד

:wink:

מצטער אני יודע שזה לא קשור לפורום....

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 0:40 ,13 מרץ 2008, ה'

אמיר_לב כתב:עומר- ידעתי !

כשעשיתי את החלק של המשפט עסקי בלימודי הראיית חשבון ראיתי את השם שלך קשור למקרה של תאונת עבודה והקטנת אחריות מעביד

:wink:

מצטער אני יודע שזה לא קשור לפורום....
או הו הכל קשור, עומר נשמע אדם נחמד וחביב ואולי יום אחד תרצה להשתמש בשרותיו
תמיד טוב :wink:

Asaf
חדש בפורום

הודעה על ידי Asaf » 14:02 ,13 מרץ 2008, ה'

שלום אני חדש פה...

קראתי את הדיון ואתם מפספסים פה נקודה מאד חשובה, יש טרוריסטים בארץ!!!

נגיד שאני מטייל בנגב עם חבר שלי ,דבר שקורה לפעמים, ופתאום בא איזה מחבל (יכול להיות אפילו נער) עם אבן או סכין, מה אתם עושים???

צריך להראות שאתה לא מפחד ואם ישלך איזה יכולת הרתעתית כמו סכין יש מצב שאתה מבריח אותו או שאם הוא תוקף אתה יוצא חי מהעסק.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 14:30 ,13 מרץ 2008, ה'

אני משוכנע שהדיון שנפתח פה קשור בצורה מסויימת גם אליך ואל צורת המחשבה שלך, אתה הוא שמפספס נקודה חשובה, בה לצאת מהבית עם כלי נשק קר במחשבה של הגנה עצמית היא למעשה עבירה בפני עצמה שלא לדבר על העובדה שגם אם תהיה לך אחת, הסיכוי שבאמת תרתיע מישהו שמוכן לרצוח אותך קלוש עד אפסי. אתה רוצה להרגיש בטוח? קנה שוקר חשמלי הוא עולה כמו סכין בינונית ומסוגל לעצור אנשים בגודל שלי בקלות ואף יותר, מפחד מחשמל קנה גז מדמיע 98% מהאוכלוסיה יירתעו מזה

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 20:31 ,13 מרץ 2008, ה'

Asaf כתב:שלום אני חדש פה...

קראתי את הדיון ואתם מפספסים פה נקודה מאד חשובה, יש טרוריסטים בארץ!!!

נגיד שאני מטייל בנגב עם חבר שלי ,דבר שקורה לפעמים, ופתאום בא איזה מחבל (יכול להיות אפילו נער) עם אבן או סכין, מה אתם עושים???

צריך להראות שאתה לא מפחד ואם ישלך איזה יכולת הרתעתית כמו סכין יש מצב שאתה מבריח אותו או שאם הוא תוקף אתה יוצא חי מהעסק.
קודם כל אם אתה מטייל בנגב , כן זאת מטרה לדעתי כשרה להחזיק אולר אבל לא איזה מצ'טה
אם אתה מפחד יראו עלייך גם אם תחזיק אקדח ביד, ואדם עם מטרה נחוש ומוכן יותר מאשר אדם שלא מצפה לזה, אבן גדולה ביד תעשה את העבודה בשביל מה שאתה טוען, כמו שאמרתי בהודעה למעלה, אתה צריך להיות חכם כי החוק במדינה שלך הוא דבילי אמנם אבל הוא עדיין החוק.
דרך אגב אני טוען שהאמריקאים מגזימים קצת בחופש עם הנשק אבל לפחות שם זכות בסיסית היא להגן על רכושך.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 23:07 ,13 מרץ 2008, ה'

אסף, הפורום לא מעודד שימוש בסכין ככלי נשק, גם לא למטרת הגנה עצמית.
קרא בתחילת השירשור- ישנם הרבה דרכים אחרות, וטובות יותר, להגן על עצמך.

Asaf
חדש בפורום

הודעה על ידי Asaf » 11:37 ,14 מרץ 2008, ו'

נראה לי שקצת הגזמתי בתגובה הקודמת והבנתם אותי לא נכון, אני נגד אלימות בכל מצב ובמיוחד נגד כל הסכינים והדקירות שהולכים היום, אבל יש לי תוכניות לחיים שלי ואף אחת מהם לא כוללת למות בגיל צעיר. :lol:

ולכן אם אתה בטיול ובאים אליך כמה נערים עם סכינים עדיף שתהיה מוכן (וד"א נגד כמה אנשים אבן לא מועילה...) ושתהיה לך סכין - שבעיקר תשמש לחתיכת ירקות לסלט... אבל שתהיה גם למקרי חירום.

וכולי תקוה שהסכינים ישמשו רק לאוספים יפים ולקילוף תפוזים.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:10 ,14 מרץ 2008, ו'

ועדיין אתה משוכנע שהסכין היא כלי נשק.

תאמין לי, מול 5 חבר'ה בריאים עם סכינים בידיים, יש רק דבר אחד שתוכל לעשות-להידקר. :evil:
כל ניסיון להתגוננות יגרום לך להיפגע קשה. עדיף להסתלק מהמקום ולגמור עניין, מאשר להתחיל לשלוף סכין, גם אם אתה עוד רגוע, מול 5 אנשים עם סכינים שכבר מראש "אין להם שפיות במוח".

סכין היא לא כלי לגיטימי להגנה עצמית.תפנימו את זה.

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 17:55 ,14 מרץ 2008, ו'

חשוב לי להדגיש עבורכם משהו שכבר אמרתי בעבר וכנראה לא הובן.
מעבר לעובדה הבלתי מעורערת שסכין היא לא כלי לגיטימי להגנה עצמית, בידיים לא מאומנות סכין היא כלי לא יעיל להגנה עצמית, נקודה.

למי ששואל למה התשובה היא שסכין היא אינו כלי יעיל לעצירת התקפה. למי שמתעקש לחפור עמוק יותר ושוב לשאול למה, התשובה היא שבקרב, המצב של הגוף לא מרגיש דרגות שונות של כאב בשל הפרשות הורמונים שונים (בעיקר אדרנלין) ומתרחשות עוד כל מיני תופעות כמו כיווץ שרירים, עלייה בלחץ הדם, התרחבות אישונים וכו'. והדרך היחידה לעצור אדם תוקף היא ע"י הכנסת הגוף למצב של הלם.

פצעי סכין הם דקירות וחתכים, גורם המוות העיקרי מאלה הוא דימום, השני הוא ניקוב של איברים חיוניים כאשר גם כאן גורם המוות הוא בדרך כלל נזק לאיבר המלווה בדימום פנימי (ריאות, לב, כבד..).
מה משותף לכל הפציעות האלו?
1. הן קטלניות.
2. לוקח להן זמן להרוג.
3. אדם יכול להמשיך לעמוד ולהלחם במשך דקות ארוכות עם פציעות כאלה.

יש תיעוד לאנשים שספגו עשרות דקירות ועדיין נלחמו דקות ארוכות מאוד לפני שנפלו.
אני אישית ראיתי אדם מכה אדם אחר עד אובדן הכרה במהלומות קרש עץ לאחר שנדקר 14 פעם בפלג גופו העליון, הוא התמוטט רק כ10 דקות אחר כך ומת בדרך לבית החולים.

בקרב בין שני אנשים עם סכינים יהיו שני אנשים דקורים!!!
בקרב בין שלושה אנשים עם סכינים יהיו 3 אנשים דקורים!!!

נשק יעיל להגנה עצמית הוא כזה שימנע ממכם למות, לא כזה שיהרוג את היריב ביחד איתכם ויכניס אתכם לכלא אם תצליחו להישאר בחיים.
רוצים הגנה עצמית נגד סכין? קודם כל תלמדו אומנות לחימה, ככה אולי תצליחו לא להידקר מספיק זמן על מנת להשתמש בתרסיס פלפל או שוקר חשמלי - למרבה הפלא מדובר על שניים מכלי הנשק היעילים ביותר לעצירת מתקפה ויש להם את הבונוס הנפלא של להיות לא קטלניים וחוקיים.
אלה היא גם נשק יעיל עד מאוד אך אינה חוקית ואינה נוחה לנשיאה.
אקדח הוא הכלי האולטימטיבי כנגד סכין אך גם פה, כפי שברור לכולם, ישנן השלכות חוקיות קשות.

כל הנאמר למעלה לא מתאים לכם? כאשר נשלפת סכין, תסתובבו ותברחו, אולי תפסידו קצת כבוד אבל תשארו גם חיים וגם חופשיים (כלומר מחוץ לכלא).

ושוב, למען הסר כל ספק מלבכם, אם תשתמשו בסכין להגנה עצמית מבלי שאתם חגורה שחורה בארניס או משהו כזה אז לא רק סופכם להידקר, אלא אתם גם עוברים על החוק. לדעתי פשוט לא שווה להיכנס לזה....[/u]

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 19:43 ,14 מרץ 2008, ו'

צודק ב100 אחוז

ד"א ניסיתי כבר על עצמי גם שוקר חשמלי אחד מהקטנים :lol: ולא אחד מהגדולים, וניסיתי גז מדמיע של דיפנס.

התוצאות שניהם מחייבים אימון על מנת לגשת אל הכלי במהירות ונכון, שניהם לא נעימים בכלל, גז מדמיע לא ראיתי כלום למשך 10 דקות רק דמעתי בטירוף.
השוקר היה לא נעים בכלל ואני ניסיתי על הירך, לא רוצה לחשוב מה יקרה בצוואר או ראש.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 14:39 ,20 אפריל 2008, א'

השלוש תשובות הראשונות טובות. הרביעית היא לא תקפה לרובנו בארץ.

דרך אגב למה אינך חושב שסכין יכול לשמש כאמצעי הגנה ??? אם כך גם אקדח זה כלי מובהק לתקיפה .
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

Evil_smith
תושב קבע בפורום

באמת חבל..

הודעה על ידי Evil_smith » 17:47 ,30 יולי 2008, ד'

חבל שהיום, ברגע שתגידו את המילה "סכין" "חרב" "כלי נשק" ישר עולה אסוציאציה של דקירה, רצח, אי שפיות ומוות..וישר תבוא תגובה מתאימה "מה אתה פסיכופת?" "אתה רוצה להרוג מישהו?"..ומאידך ישנם האנשים(שרובם מרוכזים באתר הזה) ששומעים את המילה סכין ומרגישים חום, בטחון(לא בטחון במובן של הגנה עצמית), אהבה לתחום ונוסטלגיה..סכין היא לווא דווקא כלי נשק- היא פן באישיות של כל אחד מאיתנו..וגם היסטוריה שחוזרת!
מצטער על החפירה הייתי חייב! :) :wink:

polycros
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי polycros » 10:18 ,20 ינואר 2009, ג'

אני מסכים עם הדברים שנאמרו פה , אבל אני רוצה רק להוסיף משהו קטן לדיון
בארץ גם אם אדם מתאמן באומנויות לחימה ותוך הגנה עצמית הוא גורם לנזק לתוקף
הוא עדיין נמצא בסיכון מבחינה משפטית במיוחד עם עבר את מחסום החגורה השחורה , לכן ממולץ פשוט להימנע מהעימות משמע לברוח אין בושה בכך .

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 11:31 ,23 מרץ 2009, ב'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 0:35 ,6 פברואר 2012, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים