http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3750052,00.html

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה

drorhermesh
נושא - כלים

לסת שמוטה

הודעה על ידי drorhermesh » 8:05 ,22 יולי 2009, ד'

אני חושב שכולם רוצים להגיב, אבל לא יודעים איך. יכול להיות שהמשטרה שלנו לא מעסיקה את מיטב הנוער?

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 8:21 ,22 יולי 2009, ד'

השוטר עשה את היומית שלא, תפס עבריין.
לא יודע איך הדבר נקרא בעיברית, אבל ברוסית קוראים לו ПИЗДЕЦ
PIZDEC

בודו
נושא - כלים

הודעה על ידי בודו » 8:23 ,22 יולי 2009, ד'

האמת, אני חצוי בתגובתי. כאספן סכינים, כולכם יודעים מהי הריאקציה המתבקשת, אך כאדם אשר נקלע לסיטואציה דומה ויצא מזה בשלום(באותו מקום) אני לא יודע מה להגיד.
מה שבטוח, שהסכין שהצהרתי עליה בכניסה לא הייתה סכין לגילוף אלא סכין הטלה/טנטו G.I TANTO של קולדסטייל שקניתי בשביל הטלות והשירות הצבאי.
אולי בהמשך אני אשתף במה שקרה לי, בנתיים דעתי חצויה בנושא זה.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 10:29 ,22 יולי 2009, ד'

בודו , אתה וייסמן דוד?

בודו
נושא - כלים

הודעה על ידי בודו » 12:05 ,22 יולי 2009, ד'

לא

קני
חדש בפורום

הודעה על ידי קני » 15:16 ,22 יולי 2009, ד'

השאלה שלי מה קורא כאשר מציגים תעודת אספן או חבר בסיטואציה זו ?
האם משטרת ישראל מכירה בכך ?
והכונה לצורך ניוד במקרה של רכישה או מכירה .

הריבצן
תושב קבע בפורום

אחד שכבר יפעיל שיקול דעת

הודעה על ידי הריבצן » 6:34 ,24 יולי 2009, ו'

אתמול כשקראתי את הכתבה לראשונה, פצחתי בתגובה נזעמת כאן באתר.
באמצע הכתיבה, נכנס חבר צעיר שעזר בחנות לייד ועכשיו גוייס למג"ב.
שאלתי אותו איך היה מגיב, והוא מייד קפץ ב"החזקת פגיון" וכמובן היה מחרים ומעכב.
שאלתי אותו "גם אם זה סכין גילוף קטן ובעל החנות מאשר שהוא מכר אותו במקום?" והתשובה "כן"
הקצנתי את השאלה לסכין שף גדולה, אבל שהתגלה בה פגם עם הרכישה.
לא יודע למה, אבל זה שינה לו פתאום את ההתייחסות.
לגבי החזרה לחנות, או תיקון, הוא כבר היה שואל את הקצין, ובעצם, בכל מקרה כמעט.
ואז פיתחנו את הנושא של מפגע בכוונת זדון, ושבעצם אין בעייה לקנות בתוך המתחם סכינים וכלים חדים אחרים.
בסוף השיחה, הבן אדם התחיל לחשוב כבר אחרת.
ולעניין שבכתבה
החוק הוא הכללה של תגובה לאוסף מקרים.
עם כל הכבוד, ההפעלה שלו, הן על ידי הרשות האוכפת והן על ידי הרשות השופטת, אמורה להיות במסגרת ההגיון והשכל הישר.
אחרת, מגיעים לזיכוי אברך -כמעט דיין שדרס קופאית כשברח בלי לשלם בגלל "ששילב את הכושית בחברה" ועוד כל מיני פרפראות משפטיות הזויות.
הרי בעצם הודעת בעל החנות שהלקוח קנה סכין לגילוף עץ וחזר כדי לקבל את האחריות, יש משום "הוכחת הכוונה הכשרה".
מעצבן, מתסכל ובעיקר מדאיג, ששוטרים ובתי משפט פועלים כמו אוטומטים ובניגוד להגיון ולשכל הישר.
כך יוצא שאזרח ישר נעצר וסכין אספנות בתיק סגור או סכין גילוף מוחרמים,
וכשמסתובב מישהו ליד הרכב הפרוץ של אבי עם לום ומחכה שהוא יכנס שוב הביתה כדי להמשיך במלאכת הקודש של הפריצה, השוטרים מסרבים לבוא.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 9:02 ,24 יולי 2009, ו'

לא רק שזה מרגיז , זה כבר מעבר למרגיז, כי האופן שבו רוב השוטרים חושבים נותן לך להרגיש שיש לך עסק עם אנשים שאינם מפעילים את הראש.

לפני כחודשיים , לפני שהסיפור שלי עם האולרים נסגר, יצאתי מהעבודה שלי שהיא נמצאת במרכז ביג בכרמיאל , והלכתי לתחנת אוטובוס , סיימתי לעבוד בשעה שמונה וחצי בערב, בדרך לתחנה בכביש הראשי היה ביקורת של משטרה שעצרו רכבים שנכנסו לאיזור של המרכז, השוטר רואה אותי הולך לכיוון הכביש הראשי וכאשר עברתי את הניידת הוא יוצא מהרכב , ואומר היי בחור בוא בוא רגע. ניגשתי אליו והוא התחיל עם שאלות , מה אתה עושה פה? לאן אתה הולך? מה יש לך לחפש פה? מה יש לך בתיק ? תוציא מה שיש לך בכיסים? גם אחרי שהסברתי לו שאני עובד בבניין שהיה ממש ליד ובאיזה קומה ואני בדרך לתחנה על מנת לתפוס אוטובוס הביתה הוא לא נרגע. ואז הוא בדק את הת.ז. שלי וראה שיש לי את הסיפור של התיק עם האולר , טוב אז תביא את התיק לחיפוש תוציא מהכיסים מה שיש לך. מה עוד אתה מסתיר. לאחר שהוא לא מצא שום דבר חשוד אצלי הוא המשיך שוב לשאול כמה שאלות. בסוף התעצבנתי ואמרתי לו אתה יכול לעלות לקומה 5 בבנין שאני עובד , יישב שם האחראי משמרת שלי ויאשר לך שסיימתי משמרת .

הגועל נפש של להרגיש כאילו אתה פושע וסה"כ שזה קרה לי בחיי שככה עשו עלי חיפוש זה הפעם השלישית, נותן לך הרגשה שאתה חיי במדינה שלשוטרים אין כלום בגולגולת, אלא רק שבב רובוטי שאינו מפעיל שום שכל . מעבר לעובדה שאין להם יכולת לקרוא אנשים בגרוש ואין להם הבנה מינימלית בקריאת שפת גוף ובמקרה של האולרים שהיה לי גם לא הבנה בנוסח החוק.

איגור
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי איגור » 9:48 ,24 יולי 2009, ו'

tutisdog כתב:לא רק שזה מרגיז , זה כבר מעבר למרגיז...
אני הייתי קורא לזה תמתום.
הגועל נפש של להרגיש כאילו אתה פושע וסה"כ שזה קרה לי בחיי שככה עשו עלי חיפוש זה הפעם השלישית, נותן לך הרגשה שאתה חיי במדינה שלשוטרים אין כלום בגולגולת, אלא רק שבב רובוטי שאינו מפעיל שום שכל.
נדמה לי שהמשטרה בצפון יותר אוהבת לעשות חיפוסים.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 13:33 ,24 יולי 2009, ו'

שימו לב גם לאופן שבו הכתבה נכתבה.
היא משדרת כאילו מדובר במשהו טיפשי, או לפחות כך אני התרשמתי ממנה.

השוטר עשה את העבודה שלו, עם זה אני מסכים. אבל יש לעשות את העבודה תוך הפעלת היגיון ושכל, ויש לעבוד כמו רובוט.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

קני
חדש בפורום

הודעה על ידי קני » 17:12 ,24 יולי 2009, ו'

מה קורא עם תשובה לשאלתי בדבר תעודת אספן ?
כמו כן אתם מתעסקים בתפקידי השוטר שלא צריך מילוי תפסים מיותרים ובאמת שלא עושה זאת לשם רווח שיקול דעת לא ניתן לשוטר הפשוט.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 23:56 ,24 יולי 2009, ו'

לשאלתך לגבי תעודת אספן.......הכי טוב תיגש לתחנת משטרה הקרובה אלייך ותשאל את דעתם.....מנסיוני הרע כל שוטר רואה זאת אחרת .
גם לשוטר הפשוט צריך להיות שיקול דעת , כמו שנדרש מכל אדם אחר בכדור הארץ . גם לשוטר הכי נמוך בדרג צריך שיהיה שיקול דעת , ודרך אגב זה מצריך טפסים ופתיחת מספר ארוע אצל היומנאי , ואח"כ מילוי טופס אירוע עם תאור הארוע ומה נתפס אצלך, ואח"כ החרמה של הפריט ועוד מספר טפסים......ואז אצל החוקר ......... אז ככה שגם במקרה כזה יש טפסים , יש ניירת .

השיקול הוא לא צריך להיות ניירת או לא, השיקול צריך להיות נראה אדם חשוד או לא, יש הסבר מניח את הדעת או לא.......כמו שהריבצן ציין , למה לאחר שמשווים את המקרה של רכישת אולר בחנות לרכישת סכין מטבח בחנות צריך פתאום לחשוב......הרי גם עם סכין מטבח אפשר לגרום נזק לאדם אחר.....בוא ונקצין קצת ......למה לא לעכב אדם שרוכש פטיש או מברג בחנות כמו הום סנטר , ואז נכנס לחנות חזרה על מנת להחליף פריט פגום ....למה לא לעכב אותו ? בוא נקצין זאת שוב ......אתה ניגש לרכוש מספריים בחנות כמו קרביץ......וואלה שכחת את הקבלה בחנות ואתה חוזר .....בוא נעכב גם את זה שרכש מספריים ......הרי גם עם מספריים אתה יכול להרוג.

לכן צריך שיקול דעת ! גם השוטר הפשוט

קני
חדש בפורום

הודעה על ידי קני » 10:17 ,26 יולי 2009, א'

מסכים בהחלט היו דברים מעולם ובגלל אלו המשטרה הפכה להיות שק חבטות של ציבור מצד אחד ומצד שני לרמיסה ע"י הקצונה שרוצה להתקדם ואז שוטר פשוט לא חושב וזה לא במקרא הזה בלבד ישנם דוגמאות המון .......
כמו כן רוב הדקירות מבוצעות בסכין מטבח שקונים בכל שוק זול !

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים