סוגי פלדה לאולרים וסכינים...

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
UziN
סוגי פלדה לאולרים וסכינים...

הודעה על ידי UziN » 18:22 ,6 יוני 2006, ג'

Crucible Steels for Knife Making
Stainless

440C
440C is a high hardness martensitic stainless steel (HRC 58/60) which offers good wear resistance and good corrosion resistance.
154 CM
154 CM is a high molybdenum modification of 440C offering improved wear resistance (edge retention), better corrosion resistance, and excellent polishability.
NEW! CPM S30V
CPM S30V was designed for cutlery and offers the best overall combination of hardness, corrosion resistance and wear resistance.
CPM S60V (440V)
CPM S60V was the first high wear stainless produced by the CPM process. Its high vanadium content gives it superior wear resistance while maintaining the corrosion resistance of 440C.
CPM S90V (420V)
CPM S90V offers significant improvement over S60V in both wear resistance and corrosion resistance. It has the highest wear resistance and best edge retention of any stainless steel available.

http://www.crusteel.co.uk/products/cutlery.cfm

השאלה היא מדוע היבואנים אינם מציינים במפרט הפריט את סוג הפלדה..?

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:27 ,11 יוני 2006, א'

היבואנים?
אתה חושב שהם מנסים להבין בנושא?(אני לא עושה הכללות!!!בחיי! אני עדיין נבוך מאז שהצלחתי להעליב את ארניסדור כשפתחתי את המקור הגדול שלי...)
בשבילהם זה ביזנס, ולברר פרטים "מיותרים" על הסכינים בשבילהם זה סתם עבודה "מיותרת".לצערי בארץ ה"חפיף" הצרכן צריך להיות מודע ולברר מידע בעצמו לפני הקנייה.זה לא קשה כמו שזה נשמע-אם ראית סכין סידרתית שברצונך לקנות, ברר מה שם הדגם והחברה, תיכנס לאתר החברה או לגוגל, שם הדגם, והופ!-פרטים למכביר בכל אתר המוכר את הסכין.
כך עשיתי אפילו עם הסכין האחרונה שקניתי-היא עשוייה מפלדה שאני חושב שהיא לא טובה מידיי במילים עדינות,אבל בתיאור הפלדה נמסר שהוסיפו לה אחוזי פחמן לעמידות מוגדלת של החוד.קניתי אותה כדי לנסות-זה נשמע מעניין-כמו פיאט עם מנוע של למבורגיני...שילוב שאמור להיות קטלני.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Guest

הודעה על ידי Guest » 20:44 ,11 יוני 2006, א'

אמרתי לא פעם ואני חוזר על דברי בנושא, לדעתי ההבדלים בין הפלדות המתוחכמות אינם מורגשים כל כך בשימוש רגיל - הם רק מקשים בהשחזה. :lol:

אני מחזיק מספר סכינים של יצרנים מפורסמים להם פלדות מתוחכמות וכמה להבים פחמניים ברמה טובה, אני עדיין אוהב מאוד את הפלדות הפחמניות, במיוחד את המשובחות ביניהן (O1 או D2).

gantar
חדש בפורום

הודעה על ידי gantar » 1:20 ,19 אוקטובר 2007, ו'

אין את זה בעברית?

Guest

הודעה על ידי Guest » 1:41 ,19 אוקטובר 2007, ו'

לא :cry:

תקרא באנגלית

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים