המכירה הפומבית הראשונה.

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
המכירה הפומבית הראשונה.

הודעה על ידי ברווז » 20:02 ,12 מאי 2009, ג'

חברים, דוגרי, אני מאוכזב קצת.
הייתה רק הצעה אחת, על מחיר הפתיחה.
אני מקווה שבשאר המכירות הקצב יהיה טוב יותר.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

בודו
נושא - כלים

הודעה על ידי בודו » 20:24 ,12 מאי 2009, ג'

בחור בר מזל, 150 שקל לשני סכיני קודו ועץ.
חבל שאני לא הייתי בסביבה בעת המכירה :(

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:33 ,12 מאי 2009, ג'

אל תתבאס- לא נמכר, בסופו של דבר.
עכשיו צריך לשבור את הראש מה לעשות עם הלוט הזה.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 6:25 ,13 מאי 2009, ד'

לי נראה , עם כל הכבוד, שמחיר הפתיחה היה קצת גבוה. אם מה שמוצע לא ממש מציעה והמחיר לא מושך קליאנטים אז זה מה שיש .

דוד

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 8:50 ,13 מאי 2009, ד'

אמרת שלא הייתה מכירה בגלל שהמחיר המוצע לא הגיע למכיר הרזרבה , יש 2 אופציות, האחת היא לבצע שוב את המכירה אבל הפעם שמחיר הפתיחה יהיה מחיר הרזרבה ומשם לקוות שיהיו הצעות גבוהות יותר, , האופציה השניה היא פשוט אם לא נמכר להחזיר את הפריטים לתורמים , הרי בסופו של דבר גם לפריטים יש ערך שממנו לא כדאי לרדת .

דעתי הכנה היא לבצע שוב את המכירה אבל הפעם להתחיל ממחיר הרזרבה כהצעה התחלתית.

Guest

הודעה על ידי Guest » 15:04 ,13 מאי 2009, ד'

לדעתי האישית בלבד המכירה בפורמט של לוטים מחטיאה את המטרה. פורמט של פריטים בודדים מאפשר לחברים לרכוש רק מה שמעניין אותם במחירים שיכולים לעמוד בהם.
מייק

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:52 ,13 מאי 2009, ד'

אנסה לענות לכולכם.
דוד ידידי ,
מחיר של סכין בודדת הוא 129 ש"ח. מחיר הרזרבה לא הגיע לערכן של 2 סכינים, ועל העץ אינני מדבר כלל. אבל הצעה אחת , תסכים איתי שזה דיי עלוב. אחרי כל התיכנונים והישיבות וההתעסקות עם הצילומים וההשקעה (והייתה השקעה! ) והכספים שיצאו מכיסי האישי לדאוג שהכל ירוץ ויתקתק ושעות החיפושים אחרי מידע באינטרנט (לא הכרתי את חברת RAPALA קודם, ולמדתי כמה דברים חדשים נוספים), ובסוף יש טעם חמוץ בפה. המחיר ההתחלתי כמו גם מחיר הרזרבה מבחינתי לדעתי ולהבנתי הם שפויים לחלוטין ולא גבוהים. ועוד כשהמטרה הסופית היא לגייס כסף למען האתר, ולא כמכירה בין 2 בוגרים שאחד מקבל מוצר והשני תשלום לכיסו. קיוויתי וציפיתי להיענות קצת גבוהה יותר.

טוטיסדוג ידידי,
ישנה גם דרך שלישית- לבטל את הרזרבה, ולתת ללוט לרוץ כמו שהוא, וללכת עם ההצעה גם אם היא היחידה, אבל אז זו לא מכירה פומבית, והתורמים יקבלו גם הם מפח נפש על התחושה של הביזבוז. אני לא רוצה שמישהו ייצא מפה מבואס.
יש מחשבות ותוכניות פעולה בנושא, התוצאה הזו - בכנות ועם כמה גרוע שזה נשמע ואנא אל תבינו אותי לא נכון- לא מקובלת עליי.
בואו נעזוב את זה כאן לבינתיים.

מייק ידידי,
ברוך השם, התקבלו מספר רב יחסית של פריטים למען המכירה. ראית בתמונות ב-4 השירשורים של ההתרשמות שכבר עלו ועוד כמה שעוד יעלו.
1)מכירה של כל פריט בנפרד היא מבצע לוגיסטי מסובך ויגרור עלויות משלוח גבוהות מאד על מנהל המכירה, דהיינו אני.
2)להציע למכירה פומבית בלוק עץ, ואז עוד בלוק עץ... זה פשוט נראה פאטתי. בכוונה תחילה המכירה חולקה ללוטים, למעט הפריטים הרציניים יותר שיימכרו כפריט יחיד בפני עצמם (אני שומר את הטוב ביותר לסוף, יש למה לצפות... :wink: :D ).
3) הלוטים חולקו בהמון המון מחשבה של איך כמה ולמה, כדי לא להפחיד אנשים במחיר גבוהה מדיי עבור לוט, לפי חלוקה לפריטים דומים, ולפי "מקדמי מכירה" כמו שאני מגדיר אותם, בסדר החשיבות הזה. אין פה שום דבר שרירותי, הכל תוכנן מראש על ידי בשיתוף עם התורמים ועל ידי חבר טוב שעזר לי רבות בהכנות (ומהווה גוף שלישי בלתי תלוי, הוא אינו חבר בפורום הזה) ובמחשבה של איך לארגן הכל בצורה הגיונית. מכירה אחת היא לא אינדיקצייה לכלום, אני מקווה לפחות, אבל במכירות הבאות הדפוס הזה יתברר ויתגלה.
4)למכירה פומבית יש מומנטום. שיגרה של מכירות פומביות מדי יום יפגעו קשות בהתעניינות של הקונים הפוטנציאלים. אנשים פשוט יאבדו עניין ויכנסו רק לפריט אחד או שניים שבאמת מעניינים אותם ולא יופתעו מפריט אחר שנמצא בלוט אחר ומסתבר שמעניין אותם למרות שהם לא ידעו מזה...

מהסיבות שצויינו כאן, הגעתי למסקנה שפריטים בודדים זה לא דבר פראקטי.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים