אוסף הקרמביטים מתרחב : תמונות

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
sagiexe
אוסף הקרמביטים מתרחב : תמונות

הודעה על ידי sagiexe » 20:32 ,27 אפריל 2009, ב'

אוסף הקרמביטים מתרחב והרי הוא לפניכם.
חלקם אגב למכירה ואתם מוזמנים להתעניין.

תמונה

תמונה

תמונה

תמונה

תמונה

תמונה

תמונה

תמונה

הקרמביט התחיל את דרכו ככלי עבודה, שודרג כנשק לנשים וכיום משמש יחידות רבות
ככלי לחימה. מעולה לחיתוך חבלים וחגורות בטיחות. אינו מחליק מהיד גם בעבודה אגרסיבית,
קשה לפריקה, הטבעת משמשת גם כאגרופן, נוח לשימוש בקרב מגע. מטרתו: לדמות את הטפר שיש לחיות טורפות.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 12:22 ,28 אפריל 2009, ג'

אני מאחל לך שתשיג יום אחד קרמביט מקורי מאינדונזיה, אגב, שם הוא נקרא KORAMBI ואילו KARAMBIT זה שם מסחרי של סכינים מודרניות בעלות אותה צורת להב.
Crocodile Dandy said: That's a knife!

בודו
נושא - כלים

הודעה על ידי בודו » 12:30 ,28 אפריל 2009, ג'

סליחה על אוולותי בעניין, אבל אם הסכין נועד כסכין לחימה(ואני מסכים שדי קשה לפורקו מיד התוקף) אז הלהב צריך להיות ארוך יותר?
אני מדבר על הסכינים הללו: http://img294.imageshack.us/img294/4524/karamb001.jpg
http://img294.imageshack.us/img294/1488/karamb002.jpg
ומהם היתרונותיו היחסיים לעומת סכינים אחרים(פגיונות למיניהם, סכיני טנטו לדוגמא)?

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 12:59 ,28 אפריל 2009, ג'

הקרמביט בתמונה השלישית(והרביעית) שלי ! תתרחקו !! :D

בנוגע לשאלה של בודו, משפט שאמר המאמן שלי ועוד רבים וטובים, כל סכין יכולה להרוג.

גם סכין שתקנה ב50 שקל (אתה יודע זו עם המצפן והכאילו ערכת השרדות) אפשר להרוג/ להלחם.
אבל בתכלס, אם לקחת( או לוקח) חלק באומנות לחימה כלשהי, תחשוב, אדם תוקף אותך עם נניח אלה/סכין גלויה או סתם עם הידיים, אתה חוסם (ובו זמנית תוקף-למתרגלי הקרב מגע), בדרך מעביר את הקרמביט המוסלק במספר חתכים שלא אמורים להיות מדויקים אפילו תחת הזרוע (השריר התלת ראשי) מלבד העובדה שזה כואב מאוד, זה גם מנטרל את ההתקפה שלו מאותה יד לפחות לזמן הקרוב, באותה מידה חתך בשריר הדו ראשי כשאדם חונק אותך בידיים ואם אתה מבין את הכיוון שלי אז יכולים להיות מצבים רבים, אני די בטוח שלא כולם יוכלו לפתוח בריח או לפיתה מאדם חזק מעל הממוצע, אבל לדעתי חתך קטן ביד יכול להיות ולהראות טוב יותר מדקירה גם כהגנה עצמית.

אגב מנסיון נתקלתי בצבא כמה פעמים בסכינים האלו על שחפודים של הלוחמים. ולדעתי זה רעיון הרבה יותר טוב מסכין פשוטה או אולר.

sagiexe

תגובה לפטיש ולבודו בעניין הקרמביט

הודעה על ידי sagiexe » 13:15 ,28 אפריל 2009, ג'

האוסף שלי מתמקד בקרמביטים מודרניות שמשום מה צורתן עושה לי את זה.
דוקא את האינדונזיות אני לא אוהב למרות שאין בעיה להביאן לארץ, היו לי שתיים והחלפתי.
בודו, הקרמביט מגיע בשלל גדלים ואורכים וכן במספר זויות ועיקולים של הלהב, ישנם אפילו קרמביטים ללא הטבעת (כך שבהחלט ניתן לבחור קרמביט עם להב ישר וארוך או מעוקל יחסית וארוך).

חלק מהסכינים שבתמונה נראים קטנים אך יש להם להבים של 10-14 סנטימטר.

כיוון שהקרמביט מדמה טופר של חיה (תחשוב דוב, או נמר או אפילו חתול) הוא לא חייב להיות גדול כדי להיות קטלני. ניתן להשתמש בו כדי לשתק גיד או שריר, אפשר לפרוק איתו בריחים ואפשר כמובן לשסף (תחשוב חתול בקריזה). יתרונו לדעתי, נעוצה בעובדה שבלחימה בסכין, היד הדומיננטית היא זו האוחזת בסכין וישנה נטייה לשכוח שיש עוד רגליים, מרפקים, אגרופים ורוב הלחימה מתרכזת בניסיון לדקור \ לשסף ובמקביל להמנע מדקירה ושיסוף. עם הקרמביט האחוז באגרוף, התנועה חלקה יותר ויש שימוש בכל אמצעי הקרב מגע. מטרתו של הקרמביט היא לא לדקור (למרות שאפשר). הוא כמעט בלתי נראה, כמעט ולא ניתן לפריקה, מחזק את האגרוף, משמש כאגרופן וכן,
ניתן להארכה (תמונה מצורפת). הוא מעולה לעבודה ולעולם לא יחליק ויפצע (ואני מסייג דברי...צריך להתאמן כדי לא לחטוף דקירות עצמאיות)
ואני ממליץ בחום לבדוק ביוטיוב סרטונים על לחימה בקרמביט (karambit).

אבל על דבר אחד אני לא מתווכח איתך בודו... הטנטו זה הלהב הכי יפה בעולם!!!

תמונה
תמונה

farok
מבין בסכינים

הוספתי עוד 2 קרמביט ..(להב קבוע ואולר)

הודעה על ידי farok » 8:55 ,29 אפריל 2009, ד'

תמונה

תמונה

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים