האחריות האישית של כולנו בפורום.

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
נעול
ברווז
מנהל אתר
האחריות האישית של כולנו בפורום.

הודעה על ידי ברווז » 23:02 ,20 מרץ 2009, ו'

לפני שאפתח את דבריי בנושא, אני רוצה להזכיר לכם כמה שירשורים ישנים-שעוסקים בדיוק בזה.
הודעות בעלות אופי פלילי

הגנה עצמית ואחזקת סכין

בואו ונודה בזה, התחביב שלנו הוא איסוף של - בואו נקרא לילד בשמו - כלי נשק.
כאספנים של כלי נשק, להבדיל מבולים לדוגמא, עלינו להיות אחראיים יותר מאשר חברים בפורום של אספני מטבעות, למשל.

האחריות לשמור על הסדר הטוב מוטלת על כולנו, כל הקהילה של "סכינים למבינים", ולא רק על ההנהלה. חלק מהאחריות הזו היא לעמוד על טיבם של הודעות מסויימות שאמורות להדליק מנורה אדומה אחת או יותר ולעיתים אף בליווי סירנות.

בלינק הראשון שצרפתי, מוסבר שנתתי לפורום לרוץ ללא התערבות מצד ההנהלה כי החברים ידעו להעמיד חברים אחרים במקום, כשהיה בזה צורך. זה לא עמד במבחן הזמן לצערי, ולמדתי שבמקרים כאלה ואחרים על ההנהלה להתערב ומייד.

בלינק השני מצויין שעלינו לגלות עירנות לגבי שימוש לרעה אפשרי בסכינים וחברים חדשים.
עם כל הצער שבדבר, חברים חדשים הם בעייה פוטנציאלית, וזה אוקסימורון שלם- מצד אחד האתר בנוי מהחברים שבו והם אלה שנותנים לו את האיכות שלו, ומצד שני אין מה לעשות וצריך להיזהר מבעיות פוטנציאליות שיכולות לבוא מחברים חדשים שאנחנו לא מכירים עדיין.

לאחרונה הופיעו פה 2 הודעות חדשות של אנשים המבקשים לקנות משהו לא "סטנדארטי".
אני לא מצפה שלא תענו להם כלל, אבל לפחות חכו עד שתדעו עוד דבר או 2 עליהם, לפני שתציעו את מרכלתכם מתוך רצון לעזור (שזה כמובן דבר יפה ומכובד).

האחריות הזו היא כפולה ויותר כאשר היא נוגעת ישירות להנהלה, קרי אליי ולעומר.
ישנם פעולות שאני נוקט בהם אשר מתחייבות מסיבה אחת או יותר. כמו שציינתי בלינק הראשון, ההנהלה תתערב יותר בנעשה בפורום, וב"שיטור" שלו, כי אין ברירה, וזו חלק מהאחריות של ההנהלה-עם כל הצער שלעיתים מלווה בכך.

עם זאת, הרשו לי לומר, שאני לא נוקט בשום פעולה מתוך "גחמה" אלא מתוך היגיון וסקירה של הבעיות האפשריות וההשלכות של כל החלטה, וראייה כוללת של דברים אשר אתם כחברים לא אמורים לתת עליהם בכלל את הדעת, ואילו ההנהלה חייבת לחפש ולראות גם אם היא לא רוצה...
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

נעול

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 6 אורחים