תיקול עם המשטרה

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
tutisdog
הגורו הגדול
תיקול עם המשטרה

הודעה על ידי tutisdog » 18:01 ,19 מרץ 2009, ה'

הנה הסיפור שקרה לי היום.

בחור שעשה איתי הדרכה בעבודה החדשה הבין ממני שאני אוסף סכינים, הוא התעניין בספידרקו נביגטור ובעוד שני סכינים שיש לי (אופינל ואולר שויצרי), הבטחתי לו שאביא לו לראות ואם ירצה הוא יוכל לקנות אותם ולקחת במקום. בסופו של יום הוא החליט שהוא אינו מעוניין.

בדרכי הביתה ההסעה של העבודה הורידה אותי בצומת היכן שאני תמיד יורד, הפעם לתומי במקום לחכות עוד 50 דקות לאוטובוס הביתה החלטתי ללכת ברגל את ה-6 קמ שמפרידים בין ביתי לבין התחנה . רצה הגורל וניידת סיור עצרה לידי , לאחר שבדקו אותי ושאלו למה אני הולך ברגל, הסברתי את הסיבה להליכה שאני בדרכי הביתה במקום לשבת בתחנה לחכות 50 דקות , השוטר בדק את ת.ז שלי , ראה שאין לי רישום פלילי, והחליט לבצע עלי חיפוש, לפני שהתחיל שאל אם יש עלי משהו, אמרתי לו יש לי אולרים בתיק , הוא לקח את התיק חיפש ומצא, אחר כך ערך חיפוש על גופי , כאשר של לפשר האולרים הסברתי לו שהם היו אמורים להימכר לחבר מהעבודה , אני אספן ולא אחד שמחפש צרות, ולא שיערתי שתהיה לי בעיה ללכת עם הפריטים בתיק במיוחד לא כאשר אני צריך להחזיר אותם הביתה לאחר שלא נמכרו.

בקיצור לקחו אותי לתחנה , פתחו תיק על נשיאה של סכין שלא למטרה כשרה, חקרו אותי והחרימו לי את הפריטים, ואמרו שאוכל לקבלם חזרה אם וכאשר יחליטו שהתיק נסגר מחוסר עניין לציבור.

באסה של החיים כזו עוד לא היתה לי מעולם.

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 18:31 ,19 מרץ 2009, ה'

vini vidi vadis
נערך לאחרונה על ידי רוחו_של_TC ב 13:25 ,3 מאי 2009, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:44 ,19 מרץ 2009, ה'

באסה , לגמרי ואני לא רוצה אפילו לחשוב את המושג כפרות על הסכינים, סה"כ לא עשיתי מעשה רע, הרי בכדי למכור את הפריטים צריך לקחת אותם ובמידה ולא נמכרו צריך להחזיר אותם , וזה מה שמרגיז אותי הכי הרבה, זה לא שיכלתי להשאיר אותם ברחוב על מנת שלא יהיו בתיק כי לא מכרתי.

באסה עם זה שאין שום הבנה מצידו של שוטר במיוחד כאשר הוא רואה אחד כמוני שלא נראה כמו עבריין וגם אין שום רישום פלילי. מבחינתי זה ממש טראומה במיוחד כל הקטע של חקירה ולקיחת טביעות אצבעות, וכל התחושה הרעה כאילו אני איזה עבריין צמרת. ממש ממש טראומה.

החוקר שואל אותי אם אני חבר באגודה של אספנים, אמרתי לו שיש אגודה אבל אני לא חבר בה למרות שהייתי במפגש של העמותה אני לא חבר אבל אני כן חבר בפורום של אספנים ושאני ממש ממש לא לקחתי אותם איתי למטרה שלילית אלא במטרה למכור ולצערי הבחור לא קנה ולכן גם חזרתי איתם הביתה.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:07 ,19 מרץ 2009, ה'

בעסה ביותר.
מצטער לשמוע :( :cry:
ניסית לבקש מהם שיתנו לך להתחבר לפורום עם היוזר שלך כדי שיראו ויקראו את ההודעות שלך ושיבינו שאתה באמת מי שאתה טוען?
זו מתוכננת להיות ההגנה שלי :roll: למקרה ואיזה שוטר חביב אך חסר מושג יחליט שאני נראה חשוד.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 19:17 ,19 מרץ 2009, ה'

האמת היא שלא חשבתי על זה אבל כן ציינתי בפני החוקר שאני חבר בפורום הזה וציינתי בפניו שהבחור שרצה לרכוש ממני גם אספן. אמרתי לו שלסכינים יש ערך כספי ורגשי עבורי , יש לציין שלמרות הטראומה הזו מבחינתי החוקר היה נחמד הוא אפילו אמר שהוא מכיר את רודי , הוא לא היה נשמע כאילו קרה אסון אבל עצם העובדה שקודם פותחים תיק ורק אח"כ שואלים שאלות זה קצת כואב ומרגיז. כולל כל הקטע של להחרים לך את הסכינים .
ביקשת ממנו שיתאר את הפריטים בתיק שפתח ושיציין את הדגמים באופן די ספציפי על מנת שלא תהיה לי בעיה לבקשם חזרה ושלא יעלמו אי שם בתחנה . ועוד הסברתי שבאמת ובתמים לא חשבתי שיש בעיה לקחת איתי בתיק על מנת למכור ושלא חשבתי שצריכה להיות בעיה עם כל הקטע , הרי אני לא אדם עם ר.פ ומעולם לא היה לי ולא הסתבכתי עם החוק. מה שמדאיג אותי בעיקר כרגע זה גם הנושא שאני צריך לעבור סיווג בטחוני גבוה בכדי לקבל עבודה במפעל בטחוני ואני מפחד שכל התיק שהם פתחו לי יגרום לי בעיה לקבל את הסיווג, החוקר אמר שלא צריכה להיות בעיה . נקווה לטוב.

כמו שאומרים LIFE IS A BITCH , מצחיק שיש לי מזל כזה נאחס. עד שעבר עלי יום טוב בעבודה היה חייב להתקלקל משהו אחר.

למזלי הרב החוקר היה נחמד והיה די מבין אבל לצערי התיק נפתח בכל מקרה.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 21:35 ,19 מרץ 2009, ה'

סול, אני חייב לציין שזה מאוד מוזר, בד"כ החוק מדבר על נשיאת פגיון, והאולרים כהגדרתם אולרים. אבל כל זה רק דיבורים לריק, אני מקווה שהכל יסתדר לך ותקבל את האולרים חזרה.

אני מצטער, אבל אני אף פעם לא מצליח להבין איך אנשים מסתבכים פה עם החוק. הייתי נוכח בקנייה ששוטר ביצע מאדם מוכר בפורום ושוחחנו איתו בנושא. הוא הסביר באופן די מפורט שזה תלוי במצב הרוח של השוטר.

אני אישית עוכבתי כמה פעמים ע"י שוטרים אבל זה נגמר בשאלות תמוהות ושוחררתי להמשיך הביתה בד"כ (בפעם האחרונה זה היה עם עם הפגיונות החדשים שרודי הכין לי) זה כנראה עניין של מזל ...

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 0:07 ,20 מרץ 2009, ו'

טוטיס
האם יש לך את מספר התיק (במשטרה קוראים לזה פ"א) ואת פרטי התחנה.זה עשוי להדרש בכל פניה אליהם-אל התביעה המשטרתית למשל.
ברווז
האם אפשר יהיה לצייד את טוטיס במסמך שהוא חבר פעיל בפורום וכו?אתם הרי יודעים את פרטי הזהות שלו.

מצטער שאני חושב כמו עו"ד-פעם הרי הייתי! טוטיס יכול לפנות במכתב אל לשכת התביעות עוד לפני שתתקבל ההחלטה בעניינו.
נערך לאחרונה על ידי דובון ב 0:54 ,20 מרץ 2009, ו', נערך פעם 1 בסך הכל.
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 0:11 ,20 מרץ 2009, ו'

הבעיה לבסוף היא כנראה באמת לפי מצב רוח של שוטר.

אני חושב שזה הדבר הכי גרוע שיכול להיות , שמעכבים אותך רק עפ"י מצב רוח. פעם אחרת אתה יכול לגשת לחנות לרכוש סכין שף למטבח ולהיות מעוכב בגלל שהחזקת בתיק את סכין השף וכולה הייתה בדרך הבייתה לשים אותו במטבח שלך..

ההערה הכי מעצבנת שאמר לי שוטר הסיור שלקח אותי לתחנה היא : מה עם אולר אי אפשר להרוג, אז אמרתי לו גם עם מספריים אפשר.
והקטע הכי מצחיק שגם לשוטר סיור היה על החגורה מולטיטול , שיש בו להב. למרות שבמסגרת תפקידו הוא נושא נשק . והוא עוד איש חוק, אוני סה"כ רציתי להחזיר את הפריטים הביתה לאחר שלא נמכרו.

בתכלס מי שרוצה לבצע פשע או חס וחלילה להרוג צריך כוונה , ואחד כזה בטוח שלא אומר לשוטר שיש לו אולר בתיק.

מקווה שהעניין ייפתר מהר ואקבל את הפריטים בחזרה לאוסף, והאמת היא שלאחר המקרה הזה אני כבר לא אציע אותם אפילו למכירה.
רצה המקרה והכרתי בעבודה החדשה אספן שעיקר האוסף שלו הוא פריטי דקורציה וכל מיני חרבות דקורציה, והוא התעניין בלהוסיף כמה אולרים לאוסף, הוא שאל אותי אם יש לי משהו מעניין שאולי אהיה מוכן למכור לו לאחר שהראיתי לו את התמונות של האוסף ואת אלה שהכנתי, הוא אפילו שאל אם ארצה להכין לו אחד למטבח תמורת תשלום. בחור דווקא די נחמד גר עם חברתו והם מחפשים סכיני שף , אני אמרתי לו שאני עוד ממש חובבן בתחום הייצור העצמי ואמרתי לו על TC ועל רודי שאולי הוא יכול לפנות אליהם . אפילו נתתי לו כמה עיצות לגבי איך לבחור סכיני מטבח.
אני מרגיש כל כך מאוכזב שלבסוף יצא שהוא לא רכש ממני את האולרים, גם ככה המשכורת מהעבודה היתה נמוכה :cry: ובנוסף גם הוחרמו לי הפריטים. ניחא השויצרי והאופינל שהם יותר חשובים לי רגשית אבל הספידרקו נביגטור 2 ממש ממש כאב לב ואני מקווה שאקבל אותם בחזרה במהרה מה גם שהוא פריט לא כל כך זול בטוח. במיוחד לא אחרי שהייתי מובטל כשנה ולא יכלתי לרכוש שום פריט חדש לאוסף.
כאב לב ואכזבה מרה שמשאירה לי טעם מר בפה לאחר הטראומה הזו עם המשטרה.
נערך לאחרונה על ידי tutisdog ב 0:25 ,20 מרץ 2009, ו', נערך 2 פעמים בסך הכל.

farok
מבין בסכינים

היכן נפתח התיק?שם החוקר?

הודעה על ידי farok » 0:14 ,20 מרץ 2009, ו'

היכן נפתח התיק?שם החוקר?

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 0:16 ,20 מרץ 2009, ו'

התיק נפתח בתחנת משטרת מעונה (אפילו לא ידעתי על קיומה של התחנה הזו :? ) שם החוקר הוא איגור , שם משפחתו אני לא זוכר.
לגבי התחנה ושם החוקר יש לי את שמם אבל לא קיבלתי מהם שום מסמך כאשר הוא שחרר אותי, כאשר חזרתי הביתה ונרגעתי קצת מכל הלחץ שהייתי, התקשרתי לתחנה ושאלתי מדוע לא קיבלתי שום אישור גם לגבי זה שהוחרמו הפריטים וגם לגבי זה ששחררו אותי בערבות אישית כמו שהם קראו לזה.
היומנאי אמר לי ליצור קשר בשבוע הבא עם התחנה , לבקש את החוקר, לומר לו את שמי ואת התאריך והוא יעזור לי אם אפשר לגבי זה.

אני מהלחץ שנכנסתי בגלל השטות הזו לא חשבתי לרגע על זה כאשר חקר אותי החוקר, מה שכן ביקשתי ממנו לפרט את הדגמים של האולרים במה שנכתב בחקירה . על מנת שלא תהיה לי בעיה לבקשם אח"כ, מעניין למה לא נותנים לך העתק על ערבות אישית שמחתימים אותך.

אני בשבוע הבא מתכוון לגשת לשם או להתקשר ולברר איזה העתק ואיזה אישור על ההחרמה של הפריטים אוכל לקבל.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 0:33 ,20 מרץ 2009, ו'

טוטיס
בקש את מספר ה-פ"א,תבדוק אם אפשר לצלם לך את ה-"מוצגים",תאסוף קצת מסמכים והמלצות שמלמדים שאתה אדם נורמטיבי וחיובי.תודיע להם שאתה מבקש לפנות במכתב אל ראש לשכת התביעות.אחרי שתתארגן שלח לי פרטי.לתת עצות חינם מותר לי גם היום

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 0:35 ,20 מרץ 2009, ו'

דובון כתב:טוטיס
ברווז
האם אפשר יהיה לצייד את טוטיס במסמך שהוא חבר פעיל בפורום וכו?אתם הרי יודעים את פרטי הזהות שלו.
אני לא רואה שום בעייה בכך. מכתב נוסך של "מר XXX , מספר זהות YYYYYYYYY הינו חבר פעיל בפורום אספני הסכינים והנשק הקר האתנוגרפי והיסטורי, המכונה בפורום הנ"ל "טוטיסדוג" , הריני להעיד שXXX מעולם לא הביע כוונת זדון או כוונה לשימוש בלתי הולם מכל סוג שהוא בנושא סכינים, וכי הוא אכן אספן. להלן המידע שלו כפי שהוא מופיע אצל הנהלת האתר, על החתום-ד.ל., מנהל האתר המכונה "ברווז", מספר זהות באם ידרש והמידע שלי כפי שמופיע באתר" , כמובן ברשותו של טוטיסדוג- יש פה מידע חסוי, שאין לחשוף מעל גבי האתר כך סתם(!!!) אלא יימסר לי בהודעה פרטית אם יבחר לעשות כן.אין למסור פרטים רגישים מעל גבי אתרים ציבוריים כדי שלא חלילה יימצאו ע"י אדם שחורש רעות.
התגוננות משימוש לרעה ברשת 1X1.

עכשיו.
השאלה הגדולה היא:
מה זה יתן? 8O
האתר הזה אינו גוף מוכר, אני אינני חבר בעמותת אנק"ה (מה שהיה יכול להוכיח רצינות, אנק"ה מוכרת גם לכוחות הביטחון והם אף נעזרים בחבריה מעת לעת), אני לא איזו דמות ציבורית מוכרת או מישהו חשוב שיש לו משקל, ובגדול, אני באמת לא יודע אם תצא מזה תועלת.

טוטיס ידידי- אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי אם תרצה שאכין מסמך שכזה, ננסח אותו יחד- אשמח לעזור בכל מה שאוכל.
כדי לעודד את הסיכויים תמיד נוכל גם להכין רשימת ציטוטים של כל הודעותיך הפומביות ואולי גם הפרטיות אם תבחר לעשות כן, כדי לתת פרופיל יותר מדוייק שלך כאדם לפי תגובותיך ודבריך לאורך הזמן.

אגב, טוטיס- אולי הגיע הזמן שתצלם ותעלה את האוסף (בשלמותו עד כמה שניתן) לאתר, ועדיף תמונה הכוללת את הסכינים שהוחרמו. כמו שנאמר באיזה סרט פעולה מעפן שראיתי פעם, "אני לא פוחד ממי שרוצה לקנות 8 ראשי נפץ, אלא ממי שרוצה לקנות רק אחד".

אני גם אתייעץ עם עומר, נראה אם הוא יוכל לעזור, בינתיים אני מציע שתקרא שוב את השירשור
הזה ובכלל שתעבור על השירשורים בלינק הזה, שהם קשורים לעניין לפחות חלקית.

דובון, רעיון מעניין, האם יש עוד משהו שאתה יכול לחשוב עליו? אולי הצהרה בפני עו"ד עם הסימוכין אשר הוזכרו לעיל?
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 0:44 ,20 מרץ 2009, ו'

לגבי האולר השוויצרי-בהנחה שהוא לא מתקבע בכלל לא ברור למה הוחרם.גם האחרים לא פגיונות או סכינים טקטיים מאיימים ,וגם נסיבות ה"עיכוב" לא מחשידות במיוחד.עיקרו של דבר צריך לשכנע שהסיפור נכון (יש הרי צד שני לעסקה!) ושסול הוא באמת אספן ובנאדם חיובי באופן כללי.לא הייתי מוותר מראש!

Guest

הודעה על ידי Guest » 0:51 ,20 מרץ 2009, ו'

דובון כתב:טוטיס
בקש את מספר ה-פ"א,תבדוק אם אפשר לצלם לך את ה-"מוצגים",תאסוף קצת מסמכים והמלצות שמלמדים שאתה אדם נורמטיבי וחיובי.תודיע להם שאתה מבקש לפנות במכתב אל ראש לשכת התביעות.אחרי שתתארגן שלח לי פרטי.לתת עצות חינם מותר לי גם היום
הי

טוטסי, צור עימי קשר במייל שלי עם פרטים שלך.

אני מעביר הודעה לחבר שלי שיוכל אולי לסייע.

ממתין לתשובתו.

תעביר את הפרטים שדובון ביקש אלי למייל.

יש כפתור בהודעה למטה.
נערך לאחרונה על ידי Guest ב 0:55 ,20 מרץ 2009, ו', נערך פעם 1 בסך הכל.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 0:54 ,20 מרץ 2009, ו'

האוסף שלי דרך אגב מופיע בגלריית תמונות של האתר תחת שם המשתמש שלי עם כל הפריטים העדכניים ואלה שהוחרמו, מה שעוד לא יצא לי לצלם זה כמה פריטים שהכנתי לבד ב 3 חודשים האחרונים. הספידרקו מופיע ביחד עם עוד ספידרקו ועם קולומביה ריבר בתמונה , השויצרי והאופינל מופיעים בתמונה אחרת ביחד עם אולר kamp king

סה"כ אני חושב שאני באמת אכתוב מכתב למפקד התחנה לאחר שאקבל את פרטי הארוע מס התיק וכל נתון רלוונטי אחר.

אני יודע שאני לא מביע אמון במשטרה בד"כ , לאחר שהתנדבתי בעברי הרחוק וראיתי דברים שלא יאים ללובשי מדים. אני מקווה שהפעם יצליחו לשנות את דעתי ויחזירו לי את האמון במערכת הזו.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 7:05 ,20 מרץ 2009, ו'

שאלה שעלתה לי תוך כדי דיג והמקרה של סול...

יש לי סכין יפנית בתיק הדיג (כבר השכלתי להוציא משם סקינר ששימש אותי במשך השנתיים האחרונות).
הסכין מהדגם הגדול עם אחיזה די רצינית וברזל לתמוך בלהב ונעילה ללהב, קראתי פה לא פעם שהחוק מדבר על להב קבוע. מה יקרה אם יתפסו אותי עם דבר כזה?

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:10 ,20 מרץ 2009, ו'

נכון להיום אני כבר לא יודע מה לומר, אם חשבתי שבעיני המשטרה זה יכול להיות בסדר שתחזיק בתיק של הדיג שלך סכין יפני בשביל ציוד הדיג , היום אני כבר לא יודע מה לומר ואם כן כדאי בכלל לקחת את הסיכון, כי לבסוף מי שאומר את המילה האחרונה הוא השוטר. ואם הוא לא בקטע אספנות או בכלל בקטע של להתעניין בתחום הזה בכלל אז כך בחשבון שזה עלול להסתיים לא טוב.

כמו שראינו מספר לובשי מדים במפגש של העמותה ואם זכור לי טוב גם בבזאר שהיה במאי. ממספרם המועט כנראה שבאמת אין הרבה לובשי מדים שמתעניינים, וכנראה כהשלכה גם לא נתקבל בחברה הישראלית כדבר לגיטמי כמו אספן של בולים.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים