בעיות בדואר חבילות-ירושלים

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
נעול
dibdibu
תושב קבע בפורום
בעיות בדואר חבילות-ירושלים

הודעה על ידי dibdibu » 21:08 ,17 מרץ 2009, ג'

בשבוע שעבר קיבלתי מכתב מהדואר בירושלים ובו נכתב כי סכין שהזמנתי מחו"ל נמצאת אצלם וכי עלי להגיע למחלקת המכס על מנת לקבל את הסכין (KA-BAR BECKER BK9).
כשהגעתי פתחה הגברת את הקופסא וכמעט נפלה בריצפה מחמת הגודל...14-3/4"
אמרה הגברת "לפי החוק אסור לייבא סכינים לארץ למעט היתרים מיוחדים" הגבתי בנימוס כי למיטב ידיעתי לא כך הדבר.שאלה הנחמודת "לאיזה שימוש מיועדת הסכין..?" אמרתי אספנות.
התייעצה עם הממונה עליה ויחד הודיעו כי הפעם יואילו בטובם לשחרר לי את הסכין ואולם בפעם הבאה אצטרך להביא אישור שאני אספן מאחד ממשרדי הממשלה (לא ידעו להגיד לי איזה..).אם לא אעשה כך הוסיפו, לא יאשרו לי להכניס סכינים מחו"ל. מילאתי הצהרה בנוגע למטרת רכישת הסכין, שילמתי כך וכך מס והבאתי את היקירה הביתה.אין ברשותי תעודת אספן.האם באמת הדבר הכרחי? חשוב לי לדעת מכיוון שברשותי אוסף נאה שמבקש לגדול ולהכיר חברים חדשים...
יודע שהנושא נידון אבל חשוב לי להבין כיצד להתנהג ברכישותיי העתידיות מול מחלקת המכס בדואר.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 22:57 ,17 מרץ 2009, ג'

קרה לי אותו דבר בחיפה.
"נא להביא תעודת אספנות ממשרד ממשלתי כלשהו, לא יודעים מאיזה."
מה לעשות, אני אדם עקשן, והטלפון בעבודה הוא חינם,הגעתי כמעת עד סגן שר התמ"ת.
אף אחד לא יודע כלום, ולא לוקח אחריות.
"כן צריך, לא יודעים מה"
פתרתי את הבעיה בצורה הכי פשוטה.
MICROSOFT WORD
מכתב יפה, נוסך בערך כזה:
"אני .... מצהיר בזאת, שהנ"ל .... הוא אספן של....., כל יבוא למטרת אספנות בלבד(נא להוסיף משפטים יפים לפי הצורך)
אל החתום: אוצר מוזאון של כפר מנדה/סגן שר לענייניי נשק קר/שר לענייני כלום"
כולם היו שמחים ומרוצים, הם כי כיסו את התחת, אני כי הצלחתי לקבל כ-20 חבילות(עד שהתחלף פקיד מכס).
מעניין אם זו עבירה על החוק, לכתוב מכתב ממשרד ממשלתי או מוסד אחר שלא קיים. :D

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 23:18 ,17 מרץ 2009, ג'

כשלימדו אותי עברית היה לזה שם: קראו לזה "הונאה". אני לא יודע אם בארץ זו עבירה פלילית אבל בארה"ב למשל הונאה של רשות הדואר זאת עבירה פדרלית וזה דבר מאד רציני.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 23:33 ,17 מרץ 2009, ג'

איפה הונאה? :oops:
מה שונה מכתב הזה מתעודת חבר באנקה?
אולי יש לי מוזאון פרטי בבית, שאני ממן אותו מכיסי הפרטי והבת הקטנה שלי היא אוצר המוזאון.
אם יש חוק שאוסר יבוא סכינים, אין שום בעיה, אקבל אותו.
אם צריך אישור, אין בעיה, תגידו מי מנפיק, אשיג אותו.
אביא תעודת יושר מהמשטרה, מכתב מרופא משפחה/נפש/פטולוג.
אם השטות שעשיתי עבדה, אז כנראה באמת לא אכפת למכס מה מייבאים, רק שיהיה מוצמד נייר וכמה שטרות.

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 23:44 ,17 מרץ 2009, ג'

Pesel כתב: פתרתי את הבעיה בצורה הכי פשוטה.
MICROSOFT WORD
מכתב יפה, נוסך בערך כזה:
"אני .... מצהיר בזאת, שהנ"ל .... הוא אספן של....., כל יבוא למטרת אספנות בלבד(נא להוסיף משפטים יפים לפי הצורך)
אל החתום: אוצר מוזאון של כפר מנדה/סגן שר לענייניי נשק קר/שר לענייני כלום"
:D
כבודו אוצר המוזאון של כפר מנדה? כבודו סגן שר?

הונאה... :idea: :arrow:

dibdibu
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי dibdibu » 23:47 ,17 מרץ 2009, ג'

אם כבר הונאה, אני חושב שפקידת המכס היא שהונתה אותי. ידיד שעבד ביחידת סמים מכס הסביר לי שמדובר פשוט בבורות של חלק מהפקידים שכן אין שום מניעה שיבוא אישי של סכינים ושאף משרד ממשלתי לא ינפיקי לי תעודת אספן...
לך תגיד לפקיד מכס שהוא לא מכיר את החוק...הרי בסופו של דבר אתה רוצה לחזור הביתה עם הסכין שרכשת. למי יש כח לביורוקרטיה מיותרת.

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 23:51 ,17 מרץ 2009, ג'

או קיי חברים. אני את מה שיש לי להגיד אמרתי. תתחכמו לכם להנאתכם עם אגף המכס, תייבאו כמה סכינים שרק יתנו לכם (תוך הונאת הרשויות או לא) ותקוו שאין כאן נציגים של אגף המכס, כי אם יש והם קוראים את השטויות שאתם פולטים כאן בקצב זה עלול להגמר רע מאד.

בהצלחה...

dibdibu
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי dibdibu » 0:21 ,18 מרץ 2009, ד'

אני ממש לא בעד להתחכם עם אף אחד. להיפך. אני אזרח שומר חוק.אני בסך הכל טוען שאני לא מקבל את השירות שמגיע לי ממשרד ממשלתי מסוים. אני בטוח שבמדינה שממנה באת לפני שלמדת עברית, פקידה כזאת לא הייתה מחזיקה מעמד בעבודתה זמן רב...

drorhermesh
נושא - כלים

באגף המכס של תל אביב

הודעה על ידי drorhermesh » 0:54 ,18 מרץ 2009, ד'

קיבלתי זוג סכינים דרך מכס תל אביב. דווקה שם נראה כי הם רגילים למשוגעים. ביקשו ממני להציג תעודה של האגודה. מכיוון שאין לי כזאת חתמתי על הצהרה האומרת כי אני מכיר את החוק הרלוונטי והסכין הוא למטרת אספנות, צרפתי תצלום של תעודת הזהות וקיבלתי את החבילה. מכיוון שבאתי עם קבלה מpaypal הם אפילו לא פתחו את המעטפה, שהכילה סכיני הטלה ארוכות למדי.
עם פקידים מסודרים בעלי היכרות עם האגודה ואספנים אין בעיה. אם הפקיד מפגין בורות בחוק או במצב בארץ הייתי מבקש ממנו, בנימוס רב ותוך התנצלות על בורותי, שיפנה אותי לסעיף החוק או הפסקה המתאימה בפקודת המכס. לא יכול להפנות? נא להתקשר ליוסי באגף המכס בתל אביב, הוא כבר מכיר את המשוגעים עם הסכינים...

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 1:07 ,18 מרץ 2009, ד'

למרות שכרגע אינני מזמין כלום ואינני רוכש כלום מחו"ל , אני אעשה בדיקה מקפה דרך מקום עבודתי לפני נמל אשדוד, עמילות מגס ותיקה שמתעסקת ביבוא אישי, הבוס הקודם שלי כבר מתעסק בזה שנים אני אנסה לבקש ממנו את ספר חוקי המכס (900 עמודים) או לחילופין לומר לי מה אומר המכס לגבי יבוא אישי של סכינים, ואת גובה המכס אם יש בכלל.
יש לציין במעל גובה תשלום מסוים מע"מ יידרש אבל אני אברר את גובה המכס המדוייק אם יש ומה אומר החוק ואפרסם כאן.

בשאיפה שעד סוף שבוע כבר אוכל לקבל ממנו תשובה.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 1:30 ,18 מרץ 2009, ד'

טוטיס
בעבר הכללים היו:מכס ומע"ם מעל 50 דולר.שיעור המכס על TOOL היה 14%.מע"ם כזכור השתנה מזמן לזמן.אני לא זוכר שבקשו ממני אישור ממשלתי שאני אספן.אולי השתנו הכללים?
בוא תמשיך מכאן ותשכיל אותנו.
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 1:37 ,18 מרץ 2009, ד'

אני עורך קצת את המידע שיהיה מובן יותר לאדם הרגיל שלא מודע לאיך פקיד מכס לרוב עובד.

צו איסור יבוא של המכס אומר כך:
פרט מכס 82.11 ופרט מכס 93.07 - סכין למעט אולר כהגדרתם בסעיף 184 לחוק העונשין , ולמעט סכין שנועדה לשמש במקצוע, במלאכה, בעסק, לצורכי בית או לכל מטרה כשרה אחרת.

פרק 93 בפקודת המכס מדבר על נשק ותחמושת חלקיהם ואביזריהם-
פרט מכס 93.07 מדבר ספציפית על חרבות, חרבות- שלח (CUTLASSES ) כידונים רומחים ונשק דומה, ואביזריהם.

פרק 82 בפקודת המכס מדבר על כלים, מכשירים, כלי חיתוך, כפות ומזלגות.
פרט מכס 82.11 מדבר על סכינים בעלי להבים חותכים , משוננים או לא, לרבות סכיני גיזום.

לגבי סיווגי המכס:
פקיד המכס שיושב במשרדו מסווג את הפריט המדובר עפ"י מספר קריטריונים, אם הוא מצא במחשב שלו סיווג מתאים או חיטט בפקודת המכס ומצא סיווג מתאים ומדוייק לפריט המדובר הוא ייתן לו פרט סיווג (כמתואר למעלה). במידה ואינו מצא סיווג מתאים הוא ייחפש הלאה בין הסיווגים את מה שייתאר את הפריט המדובר ויתאים לתיאורו עד כמה שניתן.

לנו כאספנים יש בעיה כאן, מכיוון שצו איסור יבוא אומר משהו אחד , ומכיוו שתיאור פרט המכס אומר בעצם משהו במקרה שלנו קצת יותר כולל, כל מה שנשאר לנו הוא הרצון הטוב של פקיד המכס לאתר סיווג יותר מתאים לאולר או לסכין.מה שלרוב לא ייקרה, אלא אם כן זה פריט עתיק או פריט אספנות , וזה נמצא בפרק אחר (פרק 97 לפקודת המכס אם אני זוכר טוב)[
בכל מקרה מותר לנו לייבא אולר או סכין כל עוד הוכחנו מטרה כשרה
אם חוק העונשין מגדיר לנו את הסכין ככל כלי בעל להב או כלי אחר המסוגל לחתוך או לדקור, לפקיד המכס קל לסווג אותו כסיווג של פרט 82.11 במידה וזה סכין או אולר, או פרט 93.07 במידה וזה חרב או רומח או כידון ....ולנו לא יהיה הרבה אופציה להתווכח. אם הפקיד יהיה נחמד וירצה לבוא לקראתנו הוא יוכל לסווג זאת אחרת למשל ככלי עבודה או פריט אספנות., וזאת על מנת למנוע בעיות שעלולות לבוא מצד ה"מנהל" (גובה המכס) .
לא ראיתי כרגע בשום מקום בפקודת המכס משהו שמחייב אותנו כאנשים פרטיים להציג אישור של אספן כאשר הפריטים מסווגים לפי המספרים הרשומים מעלה. ייתכן שבעצם טענתו למטרה כשרה שהיא אספנות של סכינים אנו מפילים על עצמנו את בקשתם להצגת אישור של אספן.
דרך אגב מטרה כשרה נוספת היא שמותר לאדם להחזיק כלים בעלי להב בחצר ביתו וזאת כחלק מתחביב , אני חושב שגם המילה תחביב תבוא להם יותר טוב ואולי פקידי המכס יימנעו מלבקש מאיתנו תעודת אספן או אישור של אספן.
כמו שציינתי בתגובה הקודמת אני אמשיך לחטט קצת יותר לעומק ואברר מול הבוס שלי לשעבר, את מה שאמרתי כאן זה בירורים שעשיתי לבד ומתוך ניסיון העבר שלי כפקיד רשוי.
אמשיך לחפור בנושא עוד עד כמה שניתן. במיוחד לגבי נושא הצגת אישור אספן.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:21 ,18 מרץ 2009, ד'

PESEL, כל עוד אינך בתפקיד החתום בתחתית המכתב, רשימתו והצגתו הינה הונאה במקרה הטוב והתחזות במקרה הרע.
תעודת חבר באנק"ה, דינה כתעודת חוגר, או כל תעודה רשמית אחרת, המעידה על השתייכות לארגון\עמותה\WHATEVER, ובלבד שלא מדובר על עמותת "מחלצי התפוזים מאקלים טרופי הררי" המונה חבר יחיד ולא מקבלת חברים נוספים, לשם הדוגמא...
יודע מה, גם אם קיימת עמותה שכזו, והיא מוסדרת כמו כל עמותה אחרת, עוד אפשר איכשהו להעביר את זה.
אבל התחזות או כל דבר אחר שנועד "לברווז" את המכס, זו עבירה על החוק, בסופו של עניין.
וככזו היא אינה מקובלת גם כאן באתר.
זה שהבירוקרטייה מטומטמת ומיותרת, לא עושה את קיצורה בהליך בלתי חוקי לדבר לגיטימי. :arrow:
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

נעול

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד